RANG Gumt de Cacao- RDTERSEPT Pracht handen cy a a a a a a aa o a a a a a a a a a a a a a a 00 o fl ft fl 6 fl fl fl ft fl ft ft ft ft ft fl fl fl 8 tÜLLOJJJÜJ-ftJJJJ.ftXftJLft-8JJJJX».BJ.8.ftJJXUJüUJJX8XftJJJÜJJJJJX8JJUÜAiUÜUÜÜUÜ>g Heeft u uw vrouw al eens verrast met de nieuwe RANG rol ig o B g'gyrm a fl arm8-r8-flT8T8TmTmTnTrmT»Tm"inrrnrrnT8"irrmTrm~nnrriri)Tm'» YERSEKE vereniging thans 668 betalende leden telt. Met hun gezinsleden wordt dat aantal totaal ongeveer 2400 personen, of 95 van alle Wemeldingse bur in 195t WEMELDINGE Tube9Sct Hamea-Gelei KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE het gezonde gebaar: beschermt Uw mond en keel 85 cent FEUILLETON een luchtige combinatie van cacao- chocolade en suiker. Bereid volgens een frans recept tot een unieke ver snapering voor jong en oud. Schaken. voortgezet. De uitslagen waren: Dr. I -"ét minder dan 17134 baden genomen. Polderman-C. van Stee 0—1; A. Bee- Jammer dat er bij elk bad 11 cent btj- Woensdagavond werd de onderlinge competitie van cie schaakclub D. Pion J» t tajm»- w«de» rensJ. Nolet 10; L. M. C. Manne keM. de Koeyer J. P. L. Zon- ruiterP. van Anrooy 10; N. P. OeleJ. Zuidweg afgebr.; A. C. Wil- lemsenA. den Hoed 10. Openstelling postkantoor. Woensdag (Biddag) is het postkan toor te Yérseke en Kruiningen geopend als op zaterdag. Geen middagbestel ling. Wielrennen. Piet Rentmeester zette het wieier- seizoen goed in. Zaterdag j.l. werd hij clubkampioen. A.s. zondag start Piet in de wedstrijd GentYperen, de z.g. kattekoers. Met deze wedstrijd wordt het amateur-wielerseizoen van België ingeluid. De afstand bedraagt 153 km. De brug van Van Poelje vernield. Maandagmiddag j.l. reed een grote vrachtwagen geladen met bouwmateria len uit Driebergen door de Juliana- straat. Aangezien de chauffeur zich waarschijnlijk vergistte ip de hoogte van de bekende brug bij de Fa. van Poelje, bleek hij daar met zijn wagen niet onderdoor te kunnen en reed klem. De brug werd totaal vernield en moest onmiddellijk gesloopt worden. Ook de lading van de vrachtwagen liep nóg vrij aanzienlijke schade op. Door de rijkspolitie werd een onderzoek inge steld naar de aansprakelijkheid voor de schade. gelegd moest worden, waardoor de ta- i ïeven belangrijk moesten worden ver- noogd. De wijkverpleegster Zr. Borns bracht 2360 huisbezoeken en woonde 38 zittingen bij van consultatiebureaus. Zij ontving een welverdiende dank voor de voorbeeldige wijze waarop zij haar taak vervult. Dit het verslag van de pen ningmeester bleek, dat de vereniging meae in verband met de stijging van Ue rentevoet voor hypotheken, met gro- ce geldzorgen te kampen heeft. Er worden pogingen gedaan om subsidie te krijgen van de Provincie en steun van de landelijke vereniging „Het Groe- ie Kruis" te Utrecht. Na de behande ling der zaken hield Zr. Borns een zeer interessante causerie over de belang- .jKe plaats die het wijkgebouw bij het Groene Kruiswerk inneemt. Jammer, dat deze mooie en leerzame avond zo slecht bezocht was. school en het overige personeel harte-1 (vorig jaar 588). Dhr. C. van Hercules, lijk dankte voor het vele werk dat doorpenningmeester, liet het financieel vér hen is verricht om de organisatie van deze avond te doen slagen. Verhuizingen. Vorige week vertrokken 15 Am- bonese gezinnen uit de woonoorden aan de Zouteweg en de Wilgen weg naar een nieuw gebouwd woonoord te Krimpen aan den IJssel. Deze verhuizing had plaats omdat de mannen van deze ge- Ouderavond. zinnen werkzaam zijn te Rotterdam. De Donderdagavond had in de Chr school vrijgekomen ruimte in de Kruiningse miHpreiinnfi „ia. tc h woonoorden zal worden ingenomen door een ouderavond plaats onder voorzitter- schap van Ds. K W. Slik. Er werd een bewoners int andere woonoorden, hoofd schoolfilm vertoond, die door het hoofd ?akfjk, u* ket woonoord Rodanborgh der school nader .werd verklaard. In de Aardenburg. pauze werden de kinderen getrakteerd, waarna de voorzitter een toespraak hield over het onderwerp „Opvoeding van de jeugd tot volwassen worden". Het li da Hamamalls dia 'I 'm doat Gefeliciteerd Op 6 maart was het 50 jaar geleden dat dhr. en mevr. Waverijn-Sinke al hier in het huwelijk werden verbonden. De heer en mevr. Janssen-Bouwens waren op 7 maart 40 jaar gét'roüwd. Kindercircus Lambertha. Zaterdag 15 maart a.s. treedt dit circus op in Ons Dorpshuis. In een ma- tiné- en avondvoorstelling, welke aan elkaar gelijk zijn, zullen zij hun kun nen tonen. Met souplesse en vaardig heid wordt een programma van grote mensen gebracht door kinderen. Deze voorstelling mag U niet missen, het Jtindercircus Lambertha staat borg voor de allercharmantste ontspanning. Voor nadere gegevens verwijzen wij U naar de advertentie in dit nummer. De rijdende viskeuken. 5 en 6 maart heeft „De Rijdende Vis keuken", uitgaande van het Voorlich tingsbureau voor de Voeding afd. Vis in samenwerking met het Produktsehap voor Vis een bezoek gebracht aan Krui- vrijdagavond een film vertoond van het ningen. In de morgenuren brachten de Leger des Heils, getiteld „In Opmars", leerlingen van de Landbouwhuishoud- Deze geluidsfilm ging over het werk school een bezoek in de wagen, 's mid- en streven van deze organisatie. Ds. dags waren het Plattelandsvrouwen van Ph. stoffels opende deze samenkomst de afd. Kruiningen en omstreken, die en ze werd door Ds. C. den Engelse ge- de leerzame demonstratie volgden. De I sloten. Enige trompetisten verleenden voorlichtster, mej. Graaf, kwfeët zich muzikale medewerking, 's Middags werd Uitvoering. Het jeugdkoor „Jong Crescendo" al hier gaf in het Dorpshuis een uitvoe- ring, waarvoor veel belangstelling be- Een en ander werd wel een aardige stond. Onder leiding van de directeur, avond en de opkomst was bijzonder groot. Veertig jaar Volksonderwijs. Dezer dagen had een feestelijke her denking plaats van het veertigjarig be staan van de vereniging „Volksonder wijs" afd. Wemeldinge. Donderdagmid dag 27 februari hield het bestuur een receptie in een der lokalen van de o.l. School, wat hiervoor gezellig was in gericht. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij o.a. op de beide wethouders fen de gemeentesecretaris, dhrn. Van lier Veen en Salomé als bestuursleden Van de Federatie Zeeland, de leden van de Oudercommissie met hun dames, alsmede enige oud-bestuursleden. De voorzitter, dhr. C. P. Phernambucq, sprak een korte herdenkingsrede uit, waarin hij een speciaal woord van wel kom richtte tot één der vijf oprichters van de afdeling Wemeldinge, dhr. M. Hoogesteger Fzn. Hierna voerden nog het woord dhr. P. J. J. Dekker, dhr. H. v. d. Veen als Federatiebestuurder en dhr. B. W. Alink als voorzitter van' de Oudercommissie. Op donderdag- en vrijdagavond werd in het Ned. Herv. Jeugdgebouw voor een volle zaal een feestavond gehouden. Beide avonden werd het programma geheel verzorgd door de leerlingen van de school met toneelstukjes, zang en muziek. Het gebodene stond op een zo danig hoog peil, dat een der ouders, n.l. de burgemeester, zich geroepen ge voelde een dankwoord te spreken. Hij zwaaide lof toe aan de kinderen en aan het onderwijzend personeel, welke de stukjes hadden ingestudeerd. De ver eniging Volksonderwijs kan op een zeer geslaagde jubileumherdenking terug zien. Jaarvergadering „Het Groene Kruis". De vereniging „Het Groene Kruis" alhier hield haar jaarvergadering in het wijkgebouw onder leiding van dhr. J. Burger. Uit het jaarverslag van de se cretaris bleek, dat het aantal leden, niettegenstaande de contributieverhó ging van 5,tot 7,50 per jaar, nog is toegenomen met 38 leden, zodat de slag horen, dat gunstig genoemd kon worden. De inkomsten bedroegen 20.750,36, de uitgaven 16.544,30, al zo een batig saldo van 4.206,06. Door dhr. J. J. Goeree werden de verslagen uitgebracht van de algemene vergade ring en de viering van het gouden ju bileum van de Prov. Zeeuwse Vereni ging, alsmede van de Groene Kruisdag te Kruiningen. Na afloop van de huis houdelijke zaken werd er een film ver toond, getiteld „Je kunt het toch niet meenemen". Behalve de leden waren ook de gezinsleden uitgenodigd, zodat het bezoek zeer groot was. Filmavond. Vrijdagavond werd in de zaal van dhr. A. van Hoek een film vertoond naar de wereldberoemde roman van Adolfo d' Exny, getiteld „De twee we zen". Voor deze bekende en mooie film bestond een grote belangstelling. Des middags was er een kindervoorstelling, waar ook een groot bezoek was en veel genoten werd. Film Leger des Heils. In het Ned. Herv. kerkgebouw werd dhr. Adr. B. Holster, werd opgevoerd de operette in drie bedrijven door J. de Groot: „Zwaan kleef aan". Zowel de middag- als de avondvoorstelling werd een succes. Een welverdiend applaus was de beloning voor de jeugdige koor leden. Een woord van waardering voor de mooie kostuums en de prachtige decors mag zeker niet ontbreken. Publieke verkoping. Ten verzoeke van de erven mej. C. Cok werd woensdag verkocht een huis en erf aan de Zandweg alhier. De ver koping had plaats in de Korenbeurs ten overstaan van notaris J. J. van Dijke. Hoogste inschrijver was dhr. W. A. de Munck te Hansweert voor een bedrag van 6113,Koper werd dhr. Hendrik Jansen voor 6200, Wat is er in „Ons Dorpshuis" te doen? Zaterdag 8 maart: Filmavcmd van de Jeugdraad. U Woensdag 12 maart: Gemeente-avond Ned. Herv. Kerk. Zaterdag 15 maart: 's Middags en 's avonds Kindercircus „Lamberta". Ouderavond „School met de Bijbei". Donderdagavond hield de „School met de Bijbel" haar jaarlijkse ouderavond in de grote zaal van het Dorpshuis, on der leiding van het hoofd der school, de heer Roosendaal. Na zijn openings woord hield mej. Postema een interes sante inleiding over het onderwerp „Handwerken op school", hetgeen niet alleen door de dames, doch ook door de heren met belangstelling werd gevolgd. Hierna liet dhr. Roosendaal op zeer at tractieve wijze door middel van band recorder en kleuren-dia's het school leven in woord en beeld voor de talrijke aanwezigen de revue passeren, hetgeen bijzonder in de smaak viel. In de pauze werd door de ouders kennis genomen van het werk der leerlingèn, waarbij de uitgebreide collectie handwerken met extra grote belangstelling en waarde ring door de dames "werd bezichtigd. .et slotwoord werd gesproken door de voorzitter van het schoolbestuur, dhr. C. van Iwaarden, die het hoofd der bijzonder goed van deze taak. Het was voor de aanwezigen en genoeglijk, leer zaam uurtje. Vergissing. In het bericht van 1 maart j.l. om trent de motorkempenaar „Erna" is een fout geslopen. De plaats waar het schip in moeilijkheden kwam was niet de „Hoek van Luik", welke aan het kanaal ligt, doch de „Smokkelhoek" ten westen van Hansweert op de Schel de. Overplaatsing. De wachtmeester le klas der Rijks politie alhier, dhr. M. van den Boom gaard, is per 1 maart overgeplaatst naar Voorschoten. Gemeente-avond. Op woensdagavond 12 maart zal weer een gemeente-avond worden gehouden. Dit keer zal het werk onder de schip pers onder de loupe worden genomen. Dhr. J. J. Steinhart, direkteur van het Bureau van de Raad voor de Varende Gemeente zal de avond leiden. Tevens wordt een film gedraaid over de varen de gemeente. Voornamelijk is dit ter herdenking van het 25-jarig jubileum van het werk onder de schippers. Scheepvaart beweging. Gedurende de maand februari 1958 passeerden door het kanaal 4oor Zuid- Beveland de volgende schepen. Op vaart: 2.429 geladen schepen met een inhoud van 1.429.255 ton en 592 ledige met een inhoud vfin 539.527 ton. Af vaart: 1.561 geladen schepen met een inhoud van 809.359 ton en 115Ö ledige met een inhoud van 505.622 ton. Tot de rijnvaart behoorden hiervan de vol gende schepen. Opvaart: 954 geladen schepen met een inhoud van 615.055 ton en 69 ledige met een inhoud van 66.800 ton. Afvaart: 635 geladen sche pen met een inhoud van 479.054 ton en 33 ledige met een inhoud van 15.190 ton. In nationaliteiten waren de sche pen verdeeld in 3.753 Nederlandse, 1.194 Belgische, 282 Duitse, 250 Franse, 239 Zwitserse, 7 Luxemburgse, 30 Engelse, 2 Oostenrijkse en 2 Zweedse. er een kindervoorstelling gegeven. Uitvoering gymnastiekvereniging. Zaterdagavond werd in de zaal van dhr. A. van Hoek een uitvoering gege ven door de gymnastiekvereniging Wil len Is Kunnen. De voorzitter, dhr. C. van Gorsel W.Fz. sprak een openings woord, er op wijzend, dat de vereniging thans 10 jaar bestaat. Er worden thans twee avonden gegeven met verschillend programma. Volgende week zal het 10- jarig bestaan officieel worden herdacht. Deze keer was het een jeugduitvoering. De verschillende oefeningen werden correct uitgevoerd. Na afloop werd door de leden een gevarieerd omroeppro gramma opgevoerd, getiteld „Hier is de T.R.O.M.", hetgeen menigmaal de lach lust der aanwezigen opwekte. Deze om roep werd afgewisseld met muziek van „Erato" en van de drumband van de fanfare „Rillandia". De vele bezoekers oben veel genoten. Schoorsteenbrand. Maandagmorgen ongeveer 8 uur loei de de brandweersirene. Het bleek dat er een schoorsteenbrand was in de wo ning van mevr. Straub aan de Hoofd weg. De vrijwillige brandweer, die zeer snel ter plaatse was, wist het brandje spoedig te blussen. De buurvrouw, me vrouw v. d. Griek, die de behulpzame hand bood, kwam zodanig te vallen, dat zij met een hoofdwonde naar huis ge bracht moest worden. Dr. Kamps ver leende de eerste hulp. Gezinsavond K.N.M.B. De afd. Rilland-Bath van de Kon. Ned. Middenstandsbond hield dinsdag een middenstands-gezinsavond in de zaal van dhr. A. van Hoek onder lei ding van de voorzitter, dhr. C. J. v. d. Sande. Voor deze avond waren behalve de leden alle middenstanders in deze gemeente met hun gezinsleden uitgeno digd, zodat er een flink gezelschap aan wezig was. De voorzitter verwelkomde in het bijzonder de heren Mr. F. Roos en Mr. D. Kluiver uit Goes, Bonds- gedelegeerde voor Zeeland. Mr. Roos hield een lezing over het onderwerp „Toekomstzorgen in modern gewaad voor de middenstander". Mr. Kluiver Jaarvergadering Groene Kruis. Donderdag werd de jaarvergadering gehouden van het „Groene Hyuis'' on der voorzitterschap van burgemeester J. C. W. Jobse. De voorz. kon meedelen dat 1957 een gunstig jaar is geweest voor de vereniging. Er is n.l. een gift ontvangen van 10.000,(Rampen fonds). Zodoende Icon de schuld die er nog was, worden afgelost en nog een reservebedrag overhouden. Uit het jaar verslag van de secretaris, dhr. R. Rijk, bleek dat het ledental nog steeds toe neemt, zodat dit thans 611 bedraagt gaf een uiteenzetting van het doel en streven van de bond. Na de pauze wer den er enige films vertoond, o.a. „Pri mitief N.-Guinea", „En de zee was niet meer" en ,,'t Schot is te boord". De verschillende films vielen bijzonder goed in de smaak. Nadat de voorzitter de beide sprekers had dank gezegd, kon hij de mededeling doen, dat er enige personen als lid van de Bond waren toegetreden. Jaarvergadering Jongensclub. De Chr. Jongensciub „Emanuël" hield haar jaarlijkse feestavond in de zaal van dhr. Verburg. Deze avond stond onder leiding van dhr. J. Schouten, die in zijn openingswoord de leider, dhr. M. Schouten feliciteerde met het feit dat hij 30 jaar jeugdleider was. Vanaf de oprichting is dhr. M. Schouten lei der geweest. De jongens zetten met samenspraken en voordrachten hun bes te beentje voor. Ernst en luim wissel den, elkaar af. Ds. J. van Leeuwen sloot deze feestelijke vergadering. Vergadering Vrouwenbond. De N.C.V.B. hield op 27 februari een vergadering in de consistorie der Ned. Herv. kerk. Met grote aandacht werd er deze avond geluisterd naar de lezing van mevr.'^Van Noppen uit Middelburg, die sprak' over „Bejaardenzorg". Het resultaat van deze lezing was, dat er besloten werd in het vervolg meer aan dacht te besteden aan de mensen uit deze categorie. Raadsvergadering. Vrijdagavond werd onder voorzitter schap van burgemeester A. Lokker in een openbare raadsvergadering de be groting 1958 behandeld. De post op haaldienst huisvuil kon men niet zo maar aannemen, gezien het grote be drag wat hierop tekort is en zag men zich genoodzaakt het bedrag hiervoor te stellen van 3,of 5,per jaar. Met alg. st. werd de begroting goed gekeurd. Weth. Van Fraassen betreur de het, dat de in 1956 ingevoerde riool belasting nog steeds niet over 1956 en 1957 is geïnd. Hij wees er op, dat men dit jaar hier nu 3 aanslagen van zal ontvangen en achtte dit niet op zijn plaats. De voorz. deelde mede, dat de aanslagen spoedig zullen worden ver zonden. Van aannemer W. van Doorn te Krabbendijke was een verzoek in gekomen voor het beschikbaar stellen van bouwgrond voor het voor eigen ri sico bouwen van 4 woningen. De prijs bedraagt hiervoor 5,25 per m2. Hem werd voor dit terrein optie verleend, totdat hij de vereiste vergunningen heeft. Besloten werd om gezien de scha de die aangebracht wordt aan beplan ting en gebouwen, het schoolplein na schooltijd niet meer te laten betreden. De raad betreurde dit, maar acht streng optraden noodzakelijk en rekent ook op medewerking van de ouders. In de rondvraag sprak wethouder Van Fraas sen er zijn ongenoegen over uit dat de notulen van de laatste drie vergade ringen niet zijn voorgelezen en achtte dit niet verantwoord Damcompetitie. Voor de onderlinge competietie van D.C.O. te Oostdijk werden de volgende partijen gespeeld: M. SinkeJan Joos- sen 20; L. NieuwenhuizeJoz. Boone 20; Jac. van IwaardenJ. Kriekaard 20; M. de BatA. van Weele 02; G. HollestelleE. Henneky 02. Vergadering Varkenshond. De leden van de Varkenshond „Nieu we Hulp" kwamen in openbare verga- laieS nsxiiic lit Het verleden van Hanneke Schoneveld. Oorspronkelijke ro man door Joke de Valk. 15) Toen het donker begon te worden, werd de feestverlichting in de straten aangestoken. Hanneke keek er belang stellend naar. Zo, dus hier konden ze ook wel feest vieren. De fakkeloptocht was kilometers lang. Nadat de laatste deelnemers ge passeerd warén, gevoelde ze neiging om met de tientallen andere jongelui er achter aan te sluiten. Ten slotte was ze nog jong en levenslustig en op zijn tijd een pretje versmaadde ze beslist nie|. Doch dat ging natuurlijk niet. Als zé nu nog een partner had „Dat was een leuke optocht, juffrouw Schpneveld", hoorde ze eensklaps de rustige stem van Grobbe naast zich. Ze schrok en keek in het glimlachen de gezicht van de man. „Hoe komt U hier?" vroeg ze, ter wijl haar vrolijke stemming als bij to verslag verdween. „O, met de wagen. Die staat ergens bij het statioïï geparkeerd. Ik had ge hoord van de optocht en dacht: Voor uit, dat wil fk zien. Zodoende hen ik hief". Hanneke dacht na. Zou hij gezien hebben, dat ze in de bus stapte? Of was het toevallig, dat hij ook hier stond? Ze vertrouwde het niet erg. „Het was heel aardig", zei ze koel. „Ik geloof, dat ik niet erg welkom ben, is het niet?" Hanneke haalde haar schouders op. „U kunt natuurlijk gaan en staan, waar U wilt", zei ze, terwijl ze lang zaam de winkelstraat weer inliep. „Juffrouw Schoneveld, als U liever alleen bent, zegt U het dan eerlijk. Dan verdwijn ik ^onmiddellijk weer uit uw gezichtsveld. In het andere geval no dig ik U uit om wat te drinken. K$k hij wees naar een restaurant op de hoek daar zijn nog plaatsen vrij op het terras". Ze zuchtte. Weg was haar avond wéér. En ze wilde ook niet onbeschoft zijn. Per slot van rekening was hij geen ongeschikte kerel. Dat niet, maar toch... „Oké", Antwoordde ze gelaten. „Ik neem uw uitnodiging aan". „Daarmee doet U me een groot ge noegen, want ik wil graag eens met U praten". HOOFDSTUK IX Toén ze enkele minuten later ieder met een'- flesje limonade voor zich jp het terras zaten, zei Hanneke: „Nu, steek maar eeijs van wal, meneer Grob- ve, en vertel me, wat U op uw hart hebt". „Dan eerst een vraagrecht op de man,af. Of liever: pp de vrouw af. Wat hebt' U tegen mij) juffrouw Schone veld?":, Hannèke keek hem stom verwonderd aan. „Ik wat tegen U hebben? Wat zou ik tegen U moeten hebbeiï?" „Dat is het nu juist, wat ik me al „enkele keren heb afgevraagd. Ik ben nu eenmaal een scherpe opmerker, juf frouw Schoneveld, en af eii toe krijg ik de indruk, dat mijn gezelschap U niet welkom is". „Wel, meneer Grobbe, dat geldt niet speciaal U, maar eigenlijk iedere man. Ik wil vrij zijn en vrij blijven. ïk heb vakantie en ik wil er in m'n eentje van genieten. Ik \yeet niet, of U het be grijpt i> „Vólkomen", antwoordde hij droog. „Het spijt me, dat ik de indruk ge wekt heb, dat ik mijn gezelschap aan U wil opdringen. Want dat, is natuur lijk niet het geval. Ik stelde mij op het standpunt: U bent hier alleen in pen sion en ik ben alleen. Met z'n tweeën zouden we wat meer kunnen genieten. Zoals bijvoorbeeld woensdag. Dat was vcor mij een heel prettige dag". „Voor mij natuurlijk eveneens. Maar ik ben een beetje eenzelvig mer,s, me neer Grobbe. Ik leef thuis ook in m'n eentje, heb geen enkel familielid meer en praktisch geen kennissen, manne lijke' noch vrouwelijke. Dan beschouw je het als iets heel gewoons om je al leen te vermaken. En ik kan dat opper best". „Dat neem ik terstond aan. Dan zijn we eigenlijk antipoden: U zoekt de eenzaamheid, ik zoek gezelschap. Ver sta me echter goed: niet ieders gezel schap. Maar uw gezelschap stel ik evenwel op zeer hogfe prijs". Ze knikte en vertederde. „Dat klinkt natuurlijk erg prettig voor mij. En het tochtje van woensdag zal me zeker bijblijven. Ik wil noch on dankbaar, noch onbeleefd zijn. Vandaar, dat ik deze uitnodiging weer aangeno men heb. Maar toch „Toch bent U liever alleen, niet waar „Doorgaans wel. Misschien is dat niet goed. Misschien ben ik hard op weg om wat de mensen noemen een oude vrijster -te worden. Wel, het zij zo. Ik verdien,; behoorlijk m'n boter ham, dus waarvoor zal ik me bepaalde zorgen en verplichtingen op m'n hals halen?" „Mag ik eens een onbescheiden vraag stellen, juffrouw Schoneveld?" „Als-ie tè onbescheiden is, geef ik er geen antwoord op". Hij knikte begrijpend. „Dat is natuurlijk uw goed recht. Ehhebt U ooit van iemand gehou den?" Ze schudde energiek haar hoofd. „Nee, nimmer. Ik zei U al, dat ik nagenoeg geen kennissen heb. En zeker geen mannelijke kennissen. Door het geen ik in mijn jonge leven al mee gemaakt heb, ben ik misschien wat cy nisch geworden. Dat is best mogelijk. Daarbij komt nog, dat ik waarschijn lijk geen natuur heb, om dadelijk maar in vuur en vlam te vliegen". „Cynisme is nu niet bepaald een eigenschap, die een aardige, knappe jongevrouw als U siert". Hanneke trok haar wenkbrauwen op. „Mag ik U verzoeken niet te vleien? Dat is één van de dingen, waar ik hele maal niet van houd". (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1958 | | pagina 2