PON IT 1 AC Burgerlijke Stand BELANGRIJK LUJLUJJUJJJULU~UJUULiJJJJJ.il.il .8.8, JU Heeft u uw vrouw al eens verrast A g^i met de nieuwe RANG rol? 8'DTim 8' b gTtrnn g» irtrimnr»TOTtr»Tnrnni' BEMIDDELINGSBUREAU C, J, J. WOLTERS ne keuèé 1 VI A A HOR LOGES een luchtige combinatie van cacao- chocolade en suiker. Bereid volgens een frans recept tot een unieke ver snapering voor jong en oud. WEMELDINGE Rijkspostspaarbank. Bij de rijkspostspaarbank alhier is gedurende de maand januari 1958 in gelegd 13.615,04 en terugbetaal^ 26.231,31. Drie nieuwe boekjes wer den uitgereikt. Raadsvergadering. Vrijdag 31 januari kwam de raad dezer gemeente in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester C. N. F. van Sas. Het aantal vergade ringen van de raad over het afgelopen jaar bedroeg 11, van B. en W. 25. Er is bericht ingekomen van dhr. Jac. Bur ger Fz„ dat hij zijn benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur aan neemt. Een voorstel tot het verlenen van een voorschot op de exploitatiever goeding voor 1958 aan de school voor chr. onderwijs, berekend op 34,16 per leerling, werd aangenomen. Idem tot het verlenen van een voorschot, be- .end op 46,per leerling, op de exploitatievergoeding voor chr. onder wijs aan schipperskinderen. Idem een voorstel tot vaststellen van het nor male krediet, dat in 1958 kan worden opgenomen bij de Bank van Ned. Ge meenten op maximaal 50.000,Idem een voorstel om het nominale krediet in rekening-courant door toevoeging van een extra krediet tot 31 januaii 1958 te verhogen tot 245.Ó00,of zo veel lager als de Bank aan de ge meente kan worden gegeven. Idem tot verlening van een kasgeldlening ad 140.000,van de Rijkspostspaarbank. Gegevens van deze lening zijn: rente 5% per jaar. Looptijd van 15 febru ari 195815 februari 1959. Vervroegde aflossing is mogelijk met een opzeg termijn van 14 dagen, doch uitsluitend indien omzetting in een vaste lening daartoe aanleiding geeft. Voorstel tot vermindering van de vergoeding voor 1957 te betalen door de korfbalvereni ging Wemeldinge voor het gebruik van het sportterrein in 1957. Deze vergoe ding werd vastgesteld op 75,Voor gesteld wordt deze, in verband met de krappe financiën van de korfbalvereni ging, te verminderen tot 50,Dit wer-d,.. aangenomen. Blijkens voorlopig door" het bestuur van het Groene Kruis overgelegde gegevens heeft de exploi tatie van het badhuis over de eerste 11 maanden van 1957 een tekort van ruim 1400,— opgeleverd. Om de ver eniging in staat te stellen rente en af lossing van de door de gemeente ge garandeerde geldlening te voldoen is een voorschot van 1400,beschikbaar gesteld. Eervol ontslag werd verleen^ aan dhr. H. J. de Vos, onderwijzer aan de o.l.s. alhier, in verband met zijn be noeming tot hoofd der lagere school te Nisse. In zijn plaats werd benoemd dhr. C. Steketee, onderwijzer aan de o.l.s. te Erika (Dr.). In verband met; het' tekort aan geldmiddelen werd be-f sloten de uren van openstelling van het badhuis enigszins lste beperken. Het is nu geopend op vrijdag van 1620 uur en zaterdags van 1018 uur. Verder werd besloten met ingang van 1 janu ari 1958 de tarieven als volgt te ver hogen: nieuw tar. oud tar. Volwassenen per bad 0,35 0,25 Kinderen per bad 0,27 0,15 Abonnement v. 10 baden: Volwassenen 3,2,20 Kinderen 2,30 1,30 Benoeming. T'ot administrateur van het grote Bommelse Gasthuis te Zaltbommel werd benoemd dhr, J. J. C. Siebes alhier, thans werkzaam als administratief ambtenaar le klasse aan het zieken huis „Oostwal" te Goes. Winteruitvoering O.K.K. Onder grote belangstelling gaf de fanfarevereniging O.K.K. een uitvoering in het Jeugdgebouw. Het muzikale ge deelte bracht een zestal nummers, wel ke op verdienstelijke wijze werden uit gevoerd en verder werd door leden van de-iC.J.M.V. en C.J.V.F. alhier het to neelspel „Schip op het strand" voor het voetlicht gebracht, waarmee groot succes werd geoogst. O.K.K. kan op geslaagde avonden terugzien. Middensluis in gebruik. Na een herstel van anderhalf jaar is woensdagmorgen zonder enig vertoon de''gerestaureerde middensluis alhier in gebruik genomen. De 110 meter lange sluis was in de oorlog zodanig ver nield, dat een grondig herstel nodig was. De pouwers hebben er praktisch een nieuwe sluis van stalen damwand- platen van gemaakt. Het binnenhoofd van de sluis bleef onveranderd, maar. het buiterihoofd werd geheel vernieuwd. Voor- dit werk moesten eerst 145 be- tonpalen geheid worden. Voorts zijn 24 kubieke meter beton en 350 ton beton ijzer gebruikt. Hoewel het scheepvaart verkeer tijdens de bouw niet zo heel veel hinder heeft ondervonden, is nu toch een belangrijke schakel in het drukst bevaren kanaal van Europa ge komen. In de wintermaanden ondervond men de meeste stagnatie. De weder in gebruikstelling van de middensluis is voor het kanaal door Zuid-Beveland on getwijfeld een belangrijke gebeurtenis. Gevonden voorwerpen. Gevonden twee paar wanten, een losse want en een aantal baalzakken. Inlichtingen ter secretarie. KRUININGEN dameshandschoenen, glacé met nopjes; een paar damesnylons; éen kinder wantje, groen gebreid; een rijwiel tas; een paar motorhandschoenen, leder; een herenparapluie; een dekzeil, bruin, 5 x 4 m; een linnen tasje met kinder wantjes en broodtrommeltje; een paar motorwanten, bruin; een dameshand schoen, glacé; een herenrijwiel; een pakje sigaretten; een geruite das, geel; een kinderwantje, geel met bruin; een portemonnaie met inhoud; een speld, zilver; een portemonnaie met inhoud; een muntbiljet; een want, groen ge breid; een werkbroek, bruin en militaire dienstkoppeleen dames armbandhor loge; een huissleutel; een hangslot. Jaarvergadering „Crescendo". De gemengde zangvereniging „Cres cendo" hield in de Korenbeurs haar jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr. M. J. van den Berge. De jaarverslagen van secretaresse en pen- ningmeesteresse werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, mej. B. van Nieuwenhuijzen en dhr. A. Dek, werden beiden herkozen. Hierna volgde een bespreking over het te houden so listenconcours op 19 april a.s. Besloten werd, dat ook „Crescendo" weer deel- \emers zal opleiden voor dit concours, dat alhier zal worden gehouden. Ook het gewone bondsconcours vormde nog een punt van de agenda. „Crescendo" zal in ieder geval deelnemen, maar het is tot nu toe nog niet bekend waar het concours za.1 worden gehouden. Op de laatste bondsvergadering was besloten dit concours te doen houden in Hans- weert, maar „Zuiderstemmen" heeft zich teruggetrokken voor de organisa tie van dit zangersevenement. Tot slot werd behandeld de a.s. uitvoeringen, n.l. die van „Jong Crescendo" op 1 maart a.s. (ondér leiding van de directeur, dhr. Adr. B. Holster zal opgevoerd wor den de operette „Zwaan kleef aan") er. die van „Crescendo", alsdan met mede werking van de orkestvereniging „Apollo" alhier, op 28 maart a.s. Deze laatste uitvoering van het seizoen 1957 -'58 zal geheel worden gevuld met zang en muziek uit bekende opera's en ope- rette's. De vergadering werd beëindigd met een gezellig samenzijn tot in de kleine uurtjes. Herijk van maten en gewichten. Voor de herijk van maten'en gewich- Mollet, Hansweert 43.399,—; Jac. de Jonge, Biezelinge 43.300,Fa. Jac. Dek, Kruiningen 43.119,C. van de Velde, Biezelinge 42.870,Fa. J. de Kok, Goes 4£"640,—J. A. Poley, Kruiningen :4®.525,Het werk werd gegund aan de laagste inschrijver. Feestavond Oranjevereniging.;>l?.j- Vrijdagavond 31 januari organiseer de de Oranjevereniging „Prinses Bea trix" alhier een feestavond ter ge legenheid van de verjaardag van de Prinses. De voorzitter, dhr. Areftds, gpende de avond met een woord van ■welkom, waarna met begeleiding van „Scheldegalm" het Wilhelmus werd ge zongen. „Scheldegalm" opende de avond met enkele marsen en de 'geliefde se lecties uit „De—Vogelkoopman". Ver volgens bracht ^Zuiderstemmen" enkele volksliederen temi gehore. De leden van de Meisjesvereniging alhier brachten vervolgens op hartveroverende riianier de „Kleppermars" 'ten gehore, hetgeen een daverend applausvaan de aanwezi gen ontlokte. .D,e CXJ.M.V. trad voor het voetlicht met een aardige éénakter genaamd „Het begon met whisky". In de pauze bracht, dövverloting gezellig heid. De r.-k. Jeugdvereniging trad met drie stukjes ycjor h^t voetlicht, waar van het stuk „Opera" wel het hoogte punt was. •id Voetbal. Deze week spelfd^n de Hansw. Boys I voor de competitie" tegen hun groot ste rivaal Yerseke. Het veld was moei lijk bespeelbaar. IIet. was een mooie wedstrijd, al droeg hij ook nu wéér een lichtelijke rugbyvorm, zonder dat het spel echter ruw werd. Nadat de rust met een 21 voorsprong voor Yerseke was ingegaan, kwam het einde met ge lijke stand, 22. Gevonden voorwerpen. Op het Groepsbureau der Rijkspolitie alhier zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: Een herenpolshorloge, nikkel met lederen band; een kindersokje, wit; een heren- portemonnaie, bruin leder; ^en paar handschoenen, groen gebreid; een paar VRIJSTELLING VAN: MILITAIRE DIENSTPLICHT, HERHALINGSOEFENINGEN, LANDBOUWVERLOF, enz. Tal van personen verkregen, mede door onze bemiddeling hun algehele vrij stelling van militaire dienstplicht ten zal zitting worden gehouden in het Dit b®tre" allerlei bedrijven Vnlon van non hannon rhr norc-r rzc verenigingsgebouw, Burgemeester Elen- baasstraat 2, op dinsdag 11 februari a.s. van 912 en van 1316 uur en op woensdag 12 februari a.s. van 8.30 12 en van 1316 uur. Aan de herijk- plichtigen zullen door de dienst van het IJkwezen zoveel als mogelijk is, oproe Velen van hen hadden dit eerst zelf ge probeerd, doch waren afgewezen. Dit betekent dus, dat na eerste afwij zing, de zaak zeker niet als verloren behoeft te woeden beschouwd. Met tal varP'vborbeelden kunnen wij staven, dat de verkregen vrijstellingen pingen worden uitgereikt, vermeldende bet resultaat zijn geweest van een ern- het tiidstiD waaroD de maten newieh- stlSe studle der betrokken aangelegen- het tijdstip, waarop de maten, gewich algmede de w)jze waarop wiJ de ten en meetwerktuigen ter herkeuring i*. ,r aangeboden kunnen worden. Men houde zaak vo?' cllente" bebbe* uiteengezet 1 en mondeling vejfaedigu, hetzij op het Ministerie, hfeizijfma afwijzing, voor de Raad van State. Zoom. De bromfiets werd licht bescha digd. Bijeenkomst Vrouwenvereniging. Woensdagavond werd in het Herv. Jeugdgebouw voor de Herv. Vrouwen vereniging „Dorcas" een lezing gehou den door Dr. Roos uit Krabbendijke over het onderwerp „Kanker". Mevr. Den Engelse-Hol sprak een welkomst woord en dankte na afloop de spreker voor zijn leerzame causerie, die vol aandacht door de aanwezigen werd be luisterd. JhurwsTere huid? aLA^itlIUOOBabyderm-zeep KRABBENDIJKE Voetbal. Krabbendijke I speelde zaterdag een wedstrijd tegen Nieuwdorp I. Mede doordat de thuisclub een eigen doel punt zette, konden zij hun sterkere ri vaal geen baas, en verloren met 03. Bond van Plattelandsvrouwen. In de afgelopen week hield de af deling van de Plattelandsvrouwen haar jaarvergadering. Uit de verslagen bleek dat de vereniging er goed voorstaat, ook dit jaar was het ledental weer ge stegen. Deze jaarvergadering was het eerste lustrum. Ter ere van dit vijf jarig bestaan werd er een toneelstuk opgevoerd. Vergadering kolenvereniging. De plaatselijke kolenvereniging hield haar algemene ledenvergadering onder voorzitterschap van dhr. I. Haverhoek. De secretaris kon in zijn verslag een optimistisch geluid laten horen, daar er veel leden zijn en veel kolen ge kocht werden. Bij de bestuursverkie zing bleek de vice-voorzitter niet her kiesbaar. Hiervoor werd dhr. Joh. Griep gekozen, terwijl dhr. Jac. van Koeve- ringe herkozen werd. Dhr. De Pagter vertoonde nog enkele films. WAARDE zich, in zijn eigen belang, aan dit tijd stip. Er wordt uitdrukkelijk op ge wezen, dat de verplichting tot herkeu ring blijft bestaan, ook al wórdt geen oproeping ontvangen. Jaarvergadering E.M.M. Zaterdag 1 februari hield de harmonie E.M.M. haar jaarlijkse algemene Ver gadering in hotel Korenbeurs. Na eep. welkomstwoord van de vice-voorzitter; dhr. M. van Nieuwenhuijzen, kwamen de agendapunten onder de hamer. Het verslag van de penningmeester stond niet in mineur zoals gewoonlijk, maar eindigde met een goed slot, dank zij de verleden jaar gehouden bazaar. De schuld, ontstaan door het aanschaffen van uniformen, is nu geheel wegge werkt. Met algemene stemmen werd dhr. C. J. Karelse tot voorzitter ge kozen. Tot lid van het bestuur dhr. Jac. vn Iwaarden. De functies werden ver deeld als volgt: voorzitter C. J. Karel se; vice-voorzitter M. van Nieuwenhuij zen; secretaris C. M. Goedegebuure penningmeester J. Quakkelaar; be stuurslid Jac. van Iwaarden. Dhr. J. Krijger stelde zich niet meer herkies baar als commissaris wegens gevorder de leeftijd. In deze vakature kon nog niet worden voorzien. Na de rondvraag liet de voorzitter nogmaals het accent vallen op de onderbezetting en spoorde de aanwezigen aan hun medewerking te verlenen tot het aantrekken van nieu we leden of leerlingen. Hierna sluiting. Voetbal. Kruiningen I speelde dezê week op In januari 1958 jSchreven de dagbladen over ons bureau het volgende: „Het bemiddelingsbureau Wolters in Bennekom kan stapels dankbetuigingen laten zien, da,arbij zijn brieven van jongelui, die' dl een afwijzende beschik king van de Mjnister hadden ontvan gen. De bemiddeling van de heer Wol ters was dus wel degelijk van invloed, zijn hulp was niét vergeefs ingeroepen. De oorzaak is het gebrek aan deskun digheid van de a.s. militair, die zijn zaak niet weet te verdedigen. Ook Voor belastingzaken neemt men toch iemand, omdat de gewone burger weinig of niets weet van de belastingwetgeving". A1-' dus deze bladen. Door onze bemiddeling wordt de mili tair echter geholpen door een rechts geleerde of iemand met jarenlange er varing, die op veel treffender argumen ten kan wijzen. Het is vanzelfsprekend, dat wij—na af wijzing ook Uw zaak mondeling ver dedigen bij beroepscolleges, enz. Vele verzoeken, die ons werden gedaan, doch waarvan wjj geen kans van slagen aanwezig achtten, zijn door ons zelf met beslistheid afgewezen en daardoor heb ben wij het vertrouwen gewonnen. Marijkelaan 17, Bennekom, tel. 08397-329 Vraag lijst van zeer vele geslaagden door onze hulp en, wendt U vrijblijvend in vertrouwen tot Ons. eigen terrein voor de competitie tegen Tientallen dankbetuigingen ter inzage! Walcheren I uit Vlissingen. De uitslag was een 3:3 gelijk spel. Het tweede elftal, dat te gast was bij Yerseke II kwam met een 31 nederlaag huis waarts. Begin van brand. JL Vrijdagmorgen ontstond een begin van brand in de garage van Nieuwen- huize De Braai. De ooraak was #dh fles acyteleengas. Door het aanwezige personeel werd het brandje spoedig ge blust, zodat de gealarmeerde brand weer, die spoedig ter plaatse was, geen dienst meer hoefde te. doen. HANSWEERT Aanbesteding. Namens de vereniging Kruiningen- HansweertSchore van het Groene Kruis werd door dhr. J. W. P. de Jon ge, districtshoofd van (je Centrale Dienst Bevelanden, in het gebouw Kaj Munk aanbesteed het bouwen van een wijkgebouw met zusterswoning aan de Kerklaan alhier. De uitslag was als volgt: Fa*. D. v. d. Poel, Oudelande 46.900,Fa. J. Marteyn, Yerseke 46.750,J. van Koeveringe, Scho re 46.263,Joh. Bayens, Kapelle 46.150,C. Priem, Lewedorp 45.676; Fa. J. Priem, Ovezande 44.993,J. P. van der Linde, Kat- tendijke 44.725,Fa. La Grand, Hoedekenskerke 44.359,Fa. Gebr. Wij houden zitting woensdagmorgen 12 februari a.s. tussen 11 en 14 uur in Hotel „De Korenbeurs", Gr. Markt te Goes. U kunt claar rustig met ons spre ken, geheel vrijblfjvënd. P.S. Wij hebben geen bij kantoren (Adv.) RILLAND-BATH Voetbal. 2I i De voetbalvereniging Rillandia II speelde zaterdag op, eiggrb veld tegen Wemeldinge II...Rilland moest het. on derspit delven en verloor met 25. Muzikale rondgang. j Ter ere van de 20e verjaardag van H.K.H. PrinseS'Beatrix maakte de mu ziekvereniging „Rillandia" op vrijdag 31 januari een muzikale omgang door het dorp, nadat eerst bij het gemeente huis het Wilhelmus werd gespeeld. Been gebroken bij botsing. Maandag kwam de bromfietsberijder R. H. L. uit Bergen op Zoom op het kruispunt bij de melksalon aan de Rijksweg in botsing met een jeep, be stuurd door dhr. J. T. alhier. De brom fietsberijder bekwam een gebroken lin kerbeen. Dr. Kamps verleende de eer ste hulp. De patient Werd vervoerd naar het Alg. Burger Gasthuis te Bergen op Raad vergaderde. Vrijdag kwam de raad in openbare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester A. Lokker, voor een agenda van slechts 3 punten. Punt één bracht nogal verschil van mening en heftige besprekingen met zich mee, een voorstel n.l. om de vrij komende woning van de onderwijzer der chr. school te verhuren aan de nieuwbenoemde onderwijzeres, vond geen meerderheid. De C.H.-leden pleit- een voor toewijzing aan dhr. J. van Hoorn, die binnenkort zijn woning ont ruimen moet, daar dit een bedrijfswo ning is van het bedrijf van dhr. C. Mol. Wethouder Van Fraassen bekeek de zijde van het onderwijs vooral in deze tijd van schaarste aan onderwijzers; indien geen woning, ook geen onder wijzeres. Bij de gehouden stemming bleek geen meerderheid) 33. Voor de toewijzing aan de onderwijzeres stem den dhrn. M. van Fraassen, H. Water man (Vrije lijst) en A. S. Wisse (S.G. /P.) tegen waren A. H. Mol, C. van Hopte (C.H.) en P. Schrier (Vrije lijst). A. Dek (Gemeentebelang) kon wegens ziekte niet aanwezig zijn. In een vol gende vergadering zal dit punt nog maals aan de orde worden gesteld. Punt twee was een voorstel om aan dhr. H. Bom Jacz. een vergoeding voor schade aan landbouwgewassen toe te kennen van 150„wegens waterschade van overtollig 'water van gemeentewege, ontstaan door slootdemping. Bij de rondvraag werd gewezen op de slechte toegangsweg naar de vuilnisbelt. B. en W. zullen deze zaak onderzoeken en indien mogelijk verbetering aanbrengen. Jaarvergadering muziekvereniging. Dinsdagavond hield de muziekvereni ging „Vooruit" haar jaarvergadering in „Het wapen van Waarde" onder voorzitterschap van dhr. H. M. Dek. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat 1957 een gunstig jaar is ge weest voor de vereniging en het leden tal bleef op peil. De rekening van de penningmeester vertoonde een klein batig saldo. Maar in de toekomst baart het toch zorgen, vooral bij aankoop van instrumenten. Tot bestuursleden wer den herkozen dhrn. H. M. Dek en Jac. Schrier. Beslóten werd deel te nemen aan het concours te Arnemuiden op tweede Pinksterdag, terwijl ook een zestal leden deelnemen aan het solis tenconcours te Kortgene. Nadat voorzitter de leden aangespoord had de repetities trouw te bezoeken, sloot hij onder dank de geanimeerde .yergadfc ring. Aantal baden. In het gemeentelijk badlokaal wer den in januari 444 douchebaden geno-i men. Dammen. De damclubcombinatie „Oostdijk" speelde haar laatste competitiewedstrijd in dit seizoen tegen Middelburg II, en won deze wedstrijd met 146. Oost- dijk heeft 7 wedstrijden gespeeld, waar van 4 gewonnen, 2 gelijk en 1 verloren. Vorig jaar nam deze club voor het eerst aan de competitie van de Zeeuwse Dambond deel en werd toen kampioen in de 2e klasse. Dit jaar eindigde ze als nummer twee in de le klasse. KAPELLE-BIEZELINGE nog te redden. De einduitslag was 41 in het voordeel van Kapelle I. Het tweede elftal trok de schoenen aan voor een ontmoeting tegen Arnemuiden II op eigen terrein. Kapelle, dat geheel onderaan de ranglijst bengelt, wist zo waar toch goed partij te geven. Wel iswaar verloor het, maar niet met schande, want de uitslag van 3—5 gaf een goede verhouding weer. Verkoping. In hotel „De Zwaan" werd door no taris J. C. Kram publiek verkocht het woonhuis met bijbehoren en een garage met schuurtje, beide groot 3 a en 68 ca. Dit ten verzoeke van dhr. M. Sinke. De hoogste inschrijver op het woonhuis was dhr. J. Veerhoek te Kapelle voor 10.350,terwijl provisionele koper hiervan werd dhr. A. de Schipper te Kapelle voor 10.360,De hoogste inschrijver van de garage was dhr. F. van Hoorn te Kapelle voor 5.640, Bij de veiling in combinatie werd ten slotte dhr. J. G. Eversdijk koper voor de som van 17.100,- Nutsspaarbank. Bij het bijkantoor van de Vlissingse Nutsspaarbank te Kapelle werd gedu rende de maand januari 10.336,58 in gelegd en 10.658,06 terugbetaald. Het tegoed aan het eind van de maand steeg met 321,48 tot 105.364,21. Er werden vijf nieuwe rekeningen geopend. Gevonden voorwerpen. Bij de postcommandant der rijks politie te Kapelle zijn inlichtingen te bekomen over de aldaar als gevonden voorwerpen aangegeven goederen. Dit zijn een paraplue, een portemonnaie met pasgeld, twintig jutezakken, een vul pen en een paar regenpijpen. Wielersportclub blijft bestaan. Het voortbestaan van de wielersport club heeft op de wip gestaan. Het be stuur ondervond geen enkele medewer king meer, zodat het in haar geheel aftrad. Maandagavond had de algemene vergadering plaats, waarop voorzitter P. de Puit het bestuursbesluit en be stuursvoorstel, namelijk om tot ontbin ding van de vereniging over te gaan, nader toelichtte. Enkele leden maakten tegen ontbinding echter bezwaar en zo werd na een langdurige bespreking een commissie gevormd, bestaande uit de heren Joz. Remijnse, J. J. Ganseman en C. van Liere, die het financiële beheer van de vereniging over zullen nemen en die voorts zullen trachten het wieler- sportgebeuren weer wat meer in een bredere belangstelling te trekken. Het voorstel om tot ontbinding over te gaan, werd van de hand gewezen. Afscheid J. C. Keim. De chr. nationale school te Kapelle heeft vrijdagavond in het sportgebouw op hartelijke wijze afscheid genomen van haar schoolhoofd, dhr. J. C. Keim, in verband met zijn benoeming als le raar aan de uloschool te Ede. Ook werd afscheid genomen van mej. A. P. v. d. Schoor. In haar plaats werd benoemd dhr. J. A. Mulder uit Lewedorp. Op deze bijeenkomst, die door ongeveer 400 per sonen werd bijgewoond, had ook (Je in stallatie plaats van het nieuwe scndol- hoofd, dhr. L. de Jager uit Nieuwen- dijk. Namens de school werd dhr. Keim een radio aangeboden en namens het onderwijzend personeel een foto van de kerktoren van Kapelle. Verschillende sprekers voerden het woord, waaruit duidelijk bleek, dat het werk van dhr. Keim grote waardering genoot en men ïem dan ook node ziet vertrekken. Voetbal. Zaterdagmiddag ging het eerste elf tal op bezoek naar Bevelanders te Kam perland. Vooral voor de rust wist Ka pelle goed door te zetten, dat dan ook resulteerde in een 4—0 voorsprong. Na de thee zakte het spel bij beide ploegen danig af. Toch wist Bevelanders de eer Van 31 januari7 februari 1958 YERSEKE. Huw. aangaf te: Martinus Adrianus van Anrooij, 27 j. en Jacoba Dina Bafy, 21 j. Van 30 januari—6 februari 1958 WEMELDINGE. Geboren: Adriaan Arij, zv. Pieter Karelse en Anna de Schip per; Sabbina Anja, dv. Arie Groendijk en Martje Nienhuis. Gehuwd: An toon Meijaard, 23 j. te Middelburg en Leuntje de, Mul, 21 j. Overleden: Comelis Kooman, 78 j., echtgen. van Johanna Hoogesteger. Van 31 januari6 februari 1958 KRUININGEN. Geboren: Pieter, zv. Willem Jozias Slabbekoom en Marga- retha Jacoba Saamgp. Over de maand januari 1958 RILLAND-BATH. Geboren: Abraham Izaak Jacobus, zv. Jacobus de Reu en Maria Catharina de Reu; Elisabeth Adriana, dv. Jan Hoogesteger en Neel- tje Adriana Hoogstrate;. Leendert, zv Jan Mol en Marina Lambregtse; Wil helmus Lambertus Matheus, zv. Lam- bertus Matheus Verberk en Elisabeth Johanna Josephina van* der Meulen; Leendert Dingenis, zv. Cornelis Jasper van Gilst en Maatje de Waal; Christina Helena, zv. Durk Nauta en Catharina Helena Dekker; Jan Adriaan, zv. Jan de Leeuw en Adriana Johanna Vogel. Huw.aangifte: Pieter Gerard van Hoorn, 30 j. en Pieternella Maria Westdorp, 28 j. Overleden: Willem van Deutekom, 21 j. te Soest.

Scheldebode | 1958 | | pagina 2