P O NT I AC Ook Spierpijn DA YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH VAN WILLEGEN HORLOGES KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Kapiteins Kor namen afscheid. Zondagavond namen de kapiteins Kor na een verblijf van bijna drie jaar te Yerseke afscheid van hun korps van het Leger des Heils wegens vertrek naar Zeist. Namens het korps werden woorden van afscheid gesproken door de korps-sergeantmajoor dhr. K. de Visser, namens het muziekkorps door kapelmeester C. Hoebeke, namens het jeugdwerk door mej. J. P. Duinkerke en namens de gezinsbond door mevr. M. Kopmels-v. d. Have. Burgemeester Willemsen bracht dank namens het ge meentebestuur voor alles wat de heer en mevr. Kor tijdens hun verblijf te Yerseke voor de dorpsgemeenschap ge daan hebben, terwijl de voorzitter van de damclub, dhr. P. Hoogstrate, dank bracht voor het afstaan der vergader ruimte en voor de vriendschap die men van het lid dhr. Kor had ondervonden. Kapitein Kor dankte de sprekers voor hun woorden en wenste allen Gods ze gen toe. Het is jammer, dat dit sym pathieke paar Yerseke nu reeds gaat verlaten. Zij hadden tijdens hun verblijf zich vele vrienden, ook buiten hun kring verworven door hun hulpvaardigheid en eenvoud. Donderdagavond werd een welkomstavond gehouden voor de nieu we officieren, dhr. en mevr. Gooswilli- gen-Ten Hope uit Amsterdam. Dammen. Zaterdag werd J. Louwerse op ver rassende wijze verslagen door Van Eenennaam. Daar de wedstrijd West- veer—Van Iwaarden werd uitgesteld, heeft Westveer de beste papieren. De stand aan de kop luidt thans: 1 en 2 Walraven en Van Eenennaam, beiden 12 punten uit 8 partijen; 3 P. Westveer 11 punten uit 7 partijen; 4 J. Louwerse 11 punten uit 8 partijen. Nu de competitie is geëindigd, is men' begonnen om vijfkampen te spelen, een enkele ronde, verdeeld in drie groe pen. De winnaar van elke groep ont vangt een verrassing. Er zal zeer ze ker volop spanning in komen. In groep I werd deze keer slechts één partij ge speeld: R. RijkseJ. Louwerse 02. In groep II kon wegens omstandighe den geen enkele partij worden gespeeld. Groep III gaf de volgende uitslagen: A. RidjderhofJ. Gun ter 20; E. Jan- seA. van Gemerden 11. De tweede ronde, die volgende week plaats vindt, moetep de vastgestelde partijen door gang vinden. Van het voetbalveld. Van het voetbalveld zijn zoals werd verwacht geen uitslagen te melden. Tengevolge van de slechte weersom standigheden werd het gehele program ma één week opgeschoven. Voor zater dag staat dus op het programma Yer seke IIIHeinkënszand I en voor zon dag Yerseke IIKruiningen II en Yen» seke IHansw. Boys I. Nationale woningbouwlening. Naar wij vernemen is de inschrijving voor de rentespaarbrieven 1957 van de Nationale Woningbouw1 aning voor wat de gemeente Yerseke betreft niet on gunstig verlopen. Doordat velen ge bruik hebben gemaakt van hun recht van voorkeur aan welke gemeente men het geleende geld voor 60 ten goede wil laten komen, kan de gemeente Yer seke tot nog toe een aandeel in deze lening krijgen van 120.000,Dit geld kan de gemeente gebruiken in de ruim ste zin des woords. De inschrijving op le lening sluit op 1 maart a.s. U weet het, er zijn spaarbrieven van 500, 100,en 25,Kijkt U even na of U nog geld hiervoor kunt missen. U krijgt een behoorlijke rente van uw geld en helpt tegelijk mee het woning tekort in ons land, maar ook direct in uw eigen gemeente, tot een oplossing te brengen. Schaken. Maandag j.l. heeft de schaakclub „Se al to" alhier bezoek ontvangên van Mid delburg III, voor het spelen van een competitiewedstrijd; Met een 3%6M> nederlaag moest zij genoegen nemen. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: A. JeremiasseD. P. Cornelisse I H. J. de VosJ. Goedhart 0 1; P. RuissaardJ. Goedbloed 01; C. HamelinkH. Vermeule 01; A. J. de SchipperC. O. v. d. Koorde 10; C. P. PhernambucqM. J. de Vries 10; P. VogelaarA. Verspoor 01; J. de NeefH. J. Matena 10; C. Westveer J. Jonkheer 01; A. op 'tHofMevr. Holster 01. De op 6 januari j.l. ge speelde wdtsrijd tgen Vlissingen II is verloren met 64. Gevonden voorwerpen. Gevonden een toilettasje, eeh blau we want en een bruine pet. Inlichtingen ter secretarie. Vergadering Volksonderwijs. Dinsdagavond vergaderde de vereni ging voor chr. Volkonderwijs alhier on der voorzitterschap van Ds. K. W. Slik. De secretaris, dhr. J. Bentschap Knook bracht zijn jaarverslag uit, dat zonder op- of aanmerkingen werd goedgekeurd. Uit het jaarverslag van de penning meester, dhr. C. de Schipper Cz. bleek dat de ontvangsten en uitgaven be droegen over het afgelopen jaar resp. 43.305,40 en 41.063,78. Saldo op 31 december 1957 2241,62. Dhr. A. de Schipper Jz. bracht als voorzitter van de, kascontrolecommissie verslag uit. Een voorstel tot verhoging van ae con tributie tot 2,werd aangenomen. Tenslotte werd een film vertoond over Oostenrijk, waar fruitteelt-, wijn- en aardolie-ondernemingen zijn gevestigd an wat een toeristenland bij uitnemend heid is. Daarna werd de vergadering op de gebruikelijke wijze door de voor zitter gesloten. bedaJ. A. J. v. Nieuwenhuijzen 10; H. van de BergC. M. Goedegebuure 01; M. SchrijverB. Cok Presidente N.C.V.B. vierde haar 50e verjaardag. Ruim 80 leden van de afdeling Krui ningen van de N.C.V.B. waren dinsdag middag in het jeugdgeboüw van de Ge- ref. Kerk, om daar op grootse wijze de 50e verjaardag te vieren van haar pre sidente, mevr. A. Ligthart Schenk-van Zijtveld. De vice-presidente, mevr. C. Koolstra-Steketee, heette haar met haar man en kinderen welkom. De twee oudste leden der afdeling, de dames Waverijn en Pasman, boden mevr. Schenk namens de afdeling een pols horloge aan, waarbij mevr. Waverijn haar felicitatie uitsprak in dichtvorm. Het gewestelijk bestuur was vertegen woordigd door de presidente, mevr. J. de Jong-Bikker, en de secretaresse, mevr. Van Noppen. Mevr. de Jong me moreerde in haar toespraak de oprich ting van 27 afdelingen in Zeeland, die met de hulp van mevr. Schenk zijn tot stand gebracht. Mej. Donner, de oud- gewestelijke presidente, was ook voor deze gelegeheid naar Kruiningen ge komen. Deze heeft de afdeling in Krui ningen helpen oprichten. Van het be gin af was mevr. Schenk daarvan de presidente. Enige leden verhoogden de feeststemming door verschillende aar dige gebeurtenissen uit het leven van de presidente op te halen. Ontroerd door de hartelijke hulde, dankte mevr. Schenk allen, die deze dag voor haar tot een onvergetelijke in haar leven hebben gemaakt. Benoeming. Door de instelling voor Maatschap pelijke Zorg alhier werd tot hoofd van het tehuis voor ouden van dagen „Avondlicht" met ingang van 1 febru ari 1958 benoemd de heer A. I. Guerand te Vlissingen. Jaarvergadering School met de Bijbel. Donderdag hield de School met de Bijbel haar jaarvergadering onder lei ding van de voorzitter, dhr. C. van Iwaarden. Herkozen werden de aftre dende bestuursleden dhrn. C. v. Iwaar den, J. W. P. de Jonge en L. Wisker- ke. In de vakature J. Brouwer werd gekozen dhr. M. Dieleman. Dhr. A. Wiskerke, onderwijzer aan de school, sprak over het onderwerp: „Is opvoe ding mogelijk?" waarna dhr. S. Roo sendaal, het hoofd der school, enkele onderwijsfilmpjes vertoonde. waarna de pompboten „Bruinvis" en „Botvis" de ruimen leegpompten. Met behulp van vier sleepboten werd de „Jacob Cats" naar Terneuzen gesleept, waar de havenautoriteiten weigerden het schip toe te laten. Men zette toen koers naar Hansweert, waar nadat de havénautoriteiten een kleine inspectie hadden gehouden het schip werd toe gelaten. Later ging het schip op weg naar Rotterdam. Filmavond Rode Kruis. Dinsdagavond 28 januari organiseer de het Rode Kruis alhier een film avond. Dr. Arends opende de avond, waarna een aantal films werden ver toond. Het geheel vormde een geslaag de avond, 's Middags werden er enige films voor de jeugd vertoond, die zeer in de smaak vielen. Vechtpartij. van afhangen in hoeverre de grote vlottende schuld der gemeente, die uit sluitend een gevolg is van de woning bouw, uit de nationale woningbouw lening kan worden geconsolideerd. Wel iswaar heeft de minister medegedeeld, dat onmiddellijk na 8 januari bekend zal worden gemaakt welk aandeel uit bedoelde lening aan de gemeenten zal worden toebedeeld, maar tot dusver weet nog geen enkele gemeente, hoe groot dit aandeel zal zijn. Door deze onzekerheid zijn wij noodgedwongen verplicht de kasgeldlening met de rijks postspaarbank ad 1 miljoen gulden te verlengen tot juli 1958. Bepaald hope loos noemde spr. de perspectieven voor de woningbouw in 1958, omdat van de 40.000 woningwetwoningen, die de mi nister voor dat jaar heeft gepland, Zeeland er slechts 500 mag bouwen. Het lijkt wel alsof Zeeland pas wonin- gen' mag bouwen als er in de randstad Vrijdagnacht heeft zich een gevecht ^oUands meter bouwgrond meer voorgedaan tussen een schipper en een 1 lid van het toneelgezelschap „Kunst naar Kracht". Wat de man aan gees telijke kracht niiste, vergoedde hij wel met lichamelijke, zij het dan met een boksbeugel. De schipper werd gewond aan het gezicht en nadat de politie de twee vechtersbazen gescheiden had, keerde de rust weer in Hansweert. Emigratie. Onze dorpsgenote mevr. A. Schipper- Peterse is donderdag- 30 januari van Schiphol vertrokken naar Hollapdia op Nieuw-Guinea, alwaar zij zich bij haar man zal voegen, die reeds in 1957 bij het onderwijs aldaar kwam. en rheumatische pijnem wrijft U weg met Schip in nood. Het 365 ton metende motorschip „Brelan" heeft enige consternatie ver oorzaakt te Wemeldinge en Hansweert. De „Brelan" was woensdag 22 januari verzeild geraakt in een zware sneeuw storm en kwam in moeilijkheden. De toestand werd zo kritiek, dat schipper Welleman om hulp riep naar het ber gingsvaartuig „Assistent II", dat hij vóór de storm gezien had. Het gelukte echter aan schipper Van den Ende niet om langszij van de „Brelan" te komen. Ook wist niemand de naam van het motorschip dat om hulp riep. De „As sistent II" heeft toen ter plaatse het anker uitgegooid, terwijl de „Brelan" met de moed der wanhoop naar Wemel dinge trachtte te komen. „Het lukte mij boven alle verwachting", vertelde schip per Welleman. „Het was zeker wel moed der wanhoop, want behalve mijn vrouw was ook ons 5-jarig dochtertje Jenneke aan boord en de sloep was van boord geslagen". De „Brelan" is met een doorgevaren naar Hansweert, om daar mogelijk reparatiewprkzaamheden te laten verrichten. Ondertussen echter waren op de plaats waar de „Assistent II" de hulpkreten had gehoord, laatst genoemd schip en een vaartuig van de politie te water aan het zoeken naar het vermiste schip. In Hansweert stap te schipper Welleman met vrouw en dochter echter over op het schip van zijn schoonouders, n.l. de „Frank", aan gezien het schip zeer veel schade had opgelopen. In de ruimen bij de lading zand stond 35 ton water, terwijl vooronder en roef ook niet droog wa ren gebleven. Toen men dan ook de „Brelan" trachtte te bereiken, kon men nergens de schipper vinden, zodat het raadsel van het mysterieus verdwenen schip eerst de volgende dag werd op gelost. Ongelukkige val. Maandag voer het motorschip „No- va." de haven van Hansweert uit. Even buiten de haven viel de vrouw van de schipper, dhr. Van der Vaart, zo on gelukkig, dat het schip meteen terug keerde. De vrouw zal gedurende enige dagen alhier onder medische behande ling moeten blijven. Uitvoering Hansw. Boys. Vrijdagavond 24 januari organiseerde de voetbalvereniging „Hansweertse Bqys" haar jaarlijkse uitvoering. Dhr. Van Ingen opende met enkele woorden Ie avond en stelde daarna de leden van de Goese toneelvereniging „Kunst naar Kracht" aan het publiek voör. Daarna ging het doek open voor de opvoering van het stuk getiteld „Zee manslied". Het was echt „kunst naar kracht", want wat hier voor het voet licht werd gebracht, stond niet op één "ïoog peil. Moet er nu werkelijk in een .oneelstuk zo kernachtig gevloekt wor den? De organisatoren stonden hier echter vrijwel buiten. Was vorige jaren elke uitvoering een glansrijk succes, dit keer was het haast een fiasco. De ver loting in de pauze en het gezellig sa- nzijn na afloop hebben het hiervoor behoed. Schip gelicht. Zaterdag 25 januari even over de middag gelukte het aan de bok van de firma Van der Tak het 2157 br. reg. ton metende schip „Jacob Cats" dat op woensdag 22 januari zonk, te lichten. Het gunstige tveer heeft zeker mee geholpen de berging gemakkelijk te doen verlopen. Nadat eerst een groot deel van de lading kolen gelost was, Schaken. „De Zwarte Dame" speelde in haai' onderlinge competitie de volgende par tijen: P. Valk—M. J. Kole 1—0; C. J. de VisserJ. W. Hasman 01; W. A. Verbeek—P. A. Huisson 01; H. Vol-, werd het schip uit het water gelicht, stel kunnen lijden. Veel zal er echter Filmavond Oranjevereniging. Dinsdagavond werd in de zaal van dhr. A. van Hoek door de Oranjever eniging „Juliana" een film vertoond voor haar leden. Het programma be vatte o.a. „Bezoek koninklijk paar aan de West" en „De schrik van de tweede compagnie". Aangezien de anipao bij zonder groot was, was het nodigdat er twee keer het programma gedraaid werd, omdat de zaal te klein bleek, om de liefhebbers te plaatsen. Des middags was er een voorstelling voor de school kinderen. De avond stond onder leiding van de voorzitter, dhr. J. A. Boot, die een inleidend- en een slotwoord ,sprak. Het gebodene viel zeer in de smaak bij de talrijke aanwezigen. Uitvoering „Erato". De muziekclub „Erato" gaf woens dagavond een uitvoering in de zaal van dhr. A. van Hoek, onder leiding van de directeur, dhr. A. Blok. Na IjeJ muzi kale gedeelte, dat zeer accuraat werd uitgevoerd, werd door de leden een to neelspel opgevoerd 'getiteld „Een kind is nooit weg", een blijspel in drie be drijven. Ook dit gedeelte van het pro gramma kwam zeer goed tot zijn recht. De voorzitter, dhr. C. G. Lobbezoo, was dan ook wel de tolk van de vele aan wezigen, toen hij alle medewerkenden hartelijk dank zei .voor de wijze waar op het stuk werd gespeeld. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente vergaderde vrijdag j.l. onder voorzitterschap van de burgemeester. In zijn nieuwjaarsrede zei de voorzitter, dat het jaar 1957 in verschillend opzicht een belangrijk en historisch jaar voor de gemeente mag worden genoemd. Speciaal wat de wo ningbouw betreft was 1957 voor Ril- land-Bath een gedenkwaardig jaar. In totaal waren Jn het afgelopen jaar 114 woningen in aanbouw, t.w. 106 woning wetwoningen, 4 premiewoningen voor de gemeente en 4 in de particuliere sector. Het grootste gedeelte dezer wo ningen is inmiddels bewoond: In het bijzonder memoreerde spr. de bouw van het contingetn van 110 huizen ten be hoeve van het gehuwde militaire per soneel van de vliegbasis Woensdrecht en de legerplaats Ossendrecht, aan de bouw waarvan een speciaal relief werd verleend doordat dé Staatssecretaris van Oorlog op 27 januari 1957 de eerste steen van dat complex heeft gelegd. Is gevolg van deze woningbouw ver meerderde het aantal inwoners in nau welijks een jaar tijds met 231, hetgeen neerkomt op een aanwas van meer dan 10 Ook in 1958, aldus spreker, zal de bevolkingsaanwas onzer gemeente zich voortzetten, zodat er op mag wor den gerekend, dat nog in de loop van dit jaar het inwonertal de 2600 zal overschrijden. Als derde belangrijke feit voor Rilland-Bath noemde hij de elektrificatie van de Ned. Spoorwegen op de Zeeuwse" lijn, tengevolge waarvan een uurdienst kon worden ingesteld. Voorts bracht hij in herinnering enkele raadsbesluiten die in het afgelopen jaar werden genomen en van grote betekenis zullen zijn voor het aanzien en de be woonbaarheid der gemeente, o.a. de aanleg van een betegeld pad van 3 m breedte langs de Hoofdweg voor voet gangers en rijwielen, de aanleg van een 'persleiding voor de afvoer van het ri oolwater naar de Westerschelde, de bouw van een nieuw complex van 100 „militaire" woningen, de bouw van het dorpshuis en de uitbreiding van een tweetal scholen. Ten aanzien van 1958 kon de voorzitter overigens niet zo'n optimistisch geluid doen horen. In dat jaar zullen de gevolgen van kapitaal- schaarste en stijging van de rentevoet eerst goed merkbaar worden. De finan ciële toestand der gemeente, die tot dusver zeer gezond was, zal in 1958 moeilijk worden, aldus spr. en er toe moeten leiden, dat de uitvoering van enkele belangrijke objecten zoals de aanleg van het rijwielpad en de pers leiding, alsmede de bouw van het dorps huis voorlopig achterwege moeten blij ven, niettegenstaande het hier voorzie ningen betreft, die eigenlijk geen uit- over is. Spr. heeft dan ook weinig hoop, dat er voorshands van de bouw van het tweede contingent van 100 woningen veel zal komen. Voor de gemeente be tekent dit een financiële schadepost van grote omvang, aangezien de voorberei- dingskosten zoals architectenhonorari um, kosten van bouwrijp maken van het bouwterrein, renteverlies e.d. uit de begroting zullen moeten komen. Bo vendien ontgaat ons dan het bedrag van 100.000,dat het ministerie van oorlog fond perdu.wil bijdragen in de kosten van aanleg der persleiding. Dhr. Moerman (S.G.P.) antwoordde namens de raad en sprak de hoop uit, dat ook in 1958 op dezelfde prettige en een drachtige wijze zal worden samenge werkt voor de groei en bloei der ge meente. Besloten werd aan het ge- meentepersoneel over het le halfjaar 1958 een uitkering ineens te verstrek ken als compensatie voor de huurver hoging van 1 augustus 1957. Aan M. de Waard werd een tegemoetkoming toe gekend in de reiskosten van zijn zoon voor het bezoeken van de Uloschool in Kruiningen. Overeenkomstig het voor stel van B. en W. werd besloten de destijds met de rijkspostspaarbank aan gegane kasgeldlening van 1.000.000, te verlengen tot 2 juli 1958. Voorts werd besloten een rekening-courant overeenkomst met de N.V. Bank voor Ned. gemeenten te verlengen en de Bank te verzoeken het maximale re- kening-courantkrediet te verhopen tot f 200.000,tot 1 maart a.s., zulks in verband met de eindfinanciering van enige kapitaalswerken. Bij de rondvraag vestigde dhr. T. Walraven (C.H.) de aandacht op de slechte afwatering door de sloot langs de Valckenisseweg bij de woningen van „klein grondbezit". B. en ciëteiten werd deelgenomen. De uitsla gen zijn: Hoofdvogel, F. J. Ossewaar- de, „Doel naar Hoger", Wolf aartsdijk; le zijvogel, F. Vermue, „Jacoba van Beieren", Goes; 2e zijvogel, C. Raas, „Willem Teil", Ovezande; le hoofdkal, P. Vermue, „Jacoba van Beieren", Goes; 2e hoofdkal, M. Geense, „Willem Teil", Kapelle; le onderkal, P. Vermue, „Ja- ocba van Beieren", Goes; 2e onderkal, H. A. Mol, „Willem Teil", Kapelle; le klep, W. de Jonge, „A.D.L.M.", Kwa- dendamme; 2e klep, C. Raas, „Willem Teil", Ovezande; 3e klep, A. Sorber, „A.D.L.M.", Kwadendamme. Examen. Te Rotterdam slaagde voor de akte lager onderwijs dhr. H. Eversdijk Jzn. KAPELLE (Z.B.) Telef. K 1 102-223 1 ^Cluime keuze Filmavond Leger des Heils. Vrijdagavond werd in de Geref. kerk te Itapèlle door het Leger des Heils een filmavond gegeven, waarvoor grote be langstelling bestond. Nadat Ds. J. van der Leek een openingswoord gesproken had, werd vertoond de film „In op mars". Deze film liet het werk van het Leger des Heils in al zijn geledingen zien. Door een functionaris van het Leger des Heils werd tenslotte een slotwoord gesproken. Vergadering' chr. nationale school. De christelijk nationale school hield haar algemene vergadering onder voor zitterschap van dhr. J. Balkenende Sr. Uit het jaarverslag van de secretaris, dhr. P. G. Vermaire, bleek dat het le dental zich met 15 nieuwe leden uit breidde tot 200. De school omvat mo menteel 226 leerlingen. Niet zo gunstig was het verslag van de penningmees ter, dhr. Ant. Slabbekoorn. Het jaar moest afgesloten worden met een na delig saldo van 3151,61. In de va kature van dhr. W. Bogaards werd tot bestuurslid gekozen dhr. M. C. Duyn- hQUwer. De voorzitter bracht dhr. Bo gaards dank voor het vele dat hij ge durende zijn zittingsperiode in 't bestuur 30 jaar in het belang van de school heeft gedaan. Tenslotte bracht h W. zegden onderzoek toe. Voorts deel- het hoofd der school, dhr. J. C. Keim, de dhr. Walraven mede, dat hg van en- verslag uit over het afgelopen school- kele bewoners van de nieuwe woningen j jaar. Er kwamen 41 nieuwe leerlingen klachten had vernomen over het slechte stukadoorswerk in die woningen. Ook wethouder Stevens en dhrn. Moerman en J. Walraven (P.v.d.A.) zeiden soort gelijke klachten te hebben vernomen over slechte afwerking der woningen. Op voorstel van wethouder Frangoys zal aan alle bewoners een formulier worden gezonden, waarop zij kunnen invullen welke klachten zij eventueel over slordige afwerking of andere ge breken der woningen hebben. Kerknieuws. Als notabel in de Herv. Kerk is ge kozen dhr. J. Boogaard. Erepenning „Krabbendijke". De eerste erepenning der gemeente, welke wordt verstrekt aan personen die zich bijzonder verdienstelijk hebben ge maakt, is deze week uitgereikt. Bur gemeester L. Cnossen reikte deze pen ning uit aan dhr. L. Th. Vogelaar voor zijn vele werk, gedaan in het belang der gemeente. Dhr. Vogelaar was tot voor kort raadslid, voorzitter van Boe renleenbank en Waterschap „Krabben dijke". Op landbouwgebied altijd een vooraanstaande plaats innemend. Ver der kenschetste de burgemeester hem als een koelbloedig man, die grote moeilijkheden wist te overwinnen. Hij merkte hierbij op het waarnemend bur gemeesterschap en zijn werk gedaan in en na de watersnood. Vergadering Herv. School. De Herv. school hield deze week haar jaarlijkse ouderavond. Voor de vergadering geopend werd door de voor zitter, dhr. De Looff, kon het werk der leerlingen bezichtigd worden. Bij de be stuursverkiezing werd dhr. H. Kok her kozen en in de vakature van J. Oos- terlee werd dhr. J. Veerhoek gekozen. Ds. van Leeuwen hield een toespraak. Mej. Dominicus verzorgde declamatie. Voorts hield het hoofd der school een causerie over „Hoe zien de ouders hun kinderen". Dameompetitie. Voor de onderlinge competitie van de damclubcombinatie Oostdijk-Krab bendijke werden de volgende partijen gespeeld: J. de JongeJan Joossen 20; A. van WeeleM. Sinke 02; Jac. van IwaardenM. de Bat 02; Joz. BooneL. Nieuwenhuize 11; E. HennekyJan van Iwaarden 11; Jac. NieuwenhuizeC. TÏarthoorn 02. Nieuwe straatnamen. ,tV Als men als vreemdeling in Waarde vertoefde ,wist men niet in welke straat men zich bevond. Dit is nu veranderd. Thans staat met duidelijke emaille borden de straatnaam aangegeven bij het beginpunt van de straat en worden ook gelijk de nieuwe straatnamen in gevoerd. Ook de nieuwe huisnummering zal nu spoedig volgen. Dat dit voor velen een gemak betekent, lijdt geen twijfel. Prijsschieting. Door de handboogsociëteit „Willem Teil" werd zaterdagmiddag op de lig gende wip een prijsschieting gehouden waaraan door 18 schutters van 7 so- bij en er verlieten 31 leerlingen de school, die allen verder onderwijs krij gen, hetgeen dhr. Keim deed opmerken, dat dit een groot verschil is bij tien jaar geleden, toen tachtig procent geen verder onderwijs genoot dan het lager onderwijs. Woningwetwoningen opgeleverd. Door het aannemersbedrijf C. van de Velde te Biezelinge is weer een blok van vier woningwetwoningen opgele verd en aan de gemeente overgedra gen. Burgemeester H. G. van Suylekom was over de kwaliteit van de woningen zeer goed te spreken. Ook het schilder werk, dat is uitgevoerd door Kramers Schildersbedrijf1, is prima verzorgd. Mo menteel is men bezig met het afwer ken van de laatste blokken woningen, die door de aannemer Fa. Jac. de Jonge te Biezelinge in „De warretjes" zijn gebouwd. Bijzondere gemeenteavond. De gezamenlijke colleges van Kerke- raad en Kerkvoogdij der Herv. gemeen te te Kapelle hebben vrijdagavond in ,Obadja" een bijzondere gemeenteavond belegd, teneinde met de gemeenteleden te spreken over een eventuele uitbrei ding van de geestelijke verzorging'. Na dat de prseses .van de Classis Goes, Ds. A. Postma uit Kamperland, hierover een korte inleiding had gehouden, werd een en ander in discussie gegeven. Deze duurde zo lang, dat het onderwerp „De vrouw in het ambt", dat Ds. A. J. Mooij uit Schore na de pauze zou inleiden, omwille van de tijd moest komen te vervallen. De mogelijkheid was gerezen om samen met Kattendijke een predi kant te beroepen, die dan een gedeelte van zijn tijd werkzaam zou moeten zijn te Kapelle. In Kattendijke wilde men op dit voorstel gaarne ingaan, omdat dit voor hen de enige mogelijkheid zou zijn, een eigen predikant te beroepen. De vergadering was algemeen door drongen van het feit, dat uitbreiding van de geestelijke verzorging noodzake lijk is, doch toch ontmoette het voor stel nogal wat bezwaren, vooral op fi nancieel gebied. Tenslotte werden de colleges gemachtigd naar beste kunnen te handelen voorzover de bezwaren overwonnen kunnen worden. y Ontbinding van wielersportclub? De wielersportclub „Kapelle-Bieiielin- ge" zal naar alle waarschijnlijkheid geen lang leven beschoren zijn. Op 3 februari a.s. zal er een algemene ver gadering worden gehouden waarop het bestuursvoorstel aan de orde zal komen om tot ontbinding over te gaan. Het huidige bestuur treedt ook in zijn ge heel af. Deze vereniging kan de laat ste jaren geen voldoende animo voor een ronde meer kweken, in tegenstel ling tot de eerste vijf jaren van haar bestaan, toen men van heinde en verre bekendheid had voor de jaarlijks te ver rijden course's. Plattelandsvrouwen bijeen. Door het intsituut Cor van Leeuwen uit Den Haag werd dinsdagavond voor de leden van de afdeling Kapelle van de Bond van Plattelandsvrouwen een voorlichtingsavond aangeboden, hande lende over huid- en handverzorging. Hierover zullen ook cursussen georga niseerd worden. De leiding was in han den van de presidente, mevr. Mennes- Schipper. Er was een grote opkomst.

Scheldebode | 1958 | | pagina 2