RANG Gième de Cacao- l Vacht handen -IflftlEfl Heeft u uw vrouw al eens verrast met de nieuwe RANG rol m B'OTm mm iiTmTrrriirrrrrmrrmTïrnrrrrnrrmTrrmTrrmTrirrTrrrmTnTmTmTm YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE een luchtige combinatie van cacao- chocolade en suiker. Bereid volgens een frans recept tot een unieke ver snapering voor jong en oud. Nutsavond. Dinsdagavond is er voor liefhebbers van kleurenfoto's, kleurenfilms en reis verhalen wel iets heel bijzonders te zien en te horen op de ontspannings avond van het Nut, welke gehouden wordt in zaal Nolet. De hier in Yerseke wel heel bekende heer Windmeijer zal foto's en films laten zien van de door hem gemaakte opnamen in Frankrijk en Spanje. Speciaal de foto's en films op genomen onder water zijn wel iets heel bijzonders. Wij krijgen kleurenfoto's te zien van Spaanse dansen, een stieren gevecht en een zwerftocht met de ca mera onder water langs en door een wrak van een tijdens de Spaanse bur geroorlog gezonken schip van 4000 ton. Tot slot zal men de film „Verse Mos selen", eveneens opgenomen door dhr. Windmeijer, nog vertonen. Een avond die men niet mag missen. Gevonden voorwerpen. Gevonden een kinderwant, een fiets- sleutel, een oorbel en een grijze want. Terug te bekomen ter gemeentesecre tarie. Verder werci op het politiebureau gedeponeerd een bruine portemonnaie, een rood-zwarte sjaal, een geel kinder wantje en een zakmes. Vergadering N.C.V.B. Donderdagavond hield de afdeling Wemeldinge van de Ned. Cr. Vrouwen bond onder leiding van mevr. Van der Maale-Crucq haar maandelijkse verga dering. Na afhandeling van het huis houdelijk gedeelte der vergadering werd een film vertoond over Joost van den Vondel. Dhr. Top, onderwijzer aan de Schippersschool, gaf een duidelijke uit eenzetting uit het leven van Joost van den Vondel, waarvoor grote belang stelling bestond. De volgende vergade ring zal D.V. gehouden worden op 13 februari a.s. Als spreker voor deze avond hoopt op te treden dhr. Kolijn uit Terneuzen. Opening winkel. Na een kort welkomstwoord aan de genodigden door dhr. C. Willemsen, volgde de officiële opening door dh^. burgemeester C. N. F. van Sas, waarna dhr. A. Luteyn, eigenaar van dit pand, dit .officieel overdroeg. Verder werd het Woord gevoerd door dhr. M. J. Ge luk als voorzitter van de winkelcombi natie, terwijl dhr. J. C. de Neef als col lega in dezelfde branche, woorden van sympathie vergezeld deed gaan met de beste wensen. Aan alle vakmensen werd een woord vnn dank gebracht voor hun werk, dat"zij tot aller tevredeif- heid hebben verricht. Voetbal. Zaterdag speelde Wemeldinge I een competitiewedstrijd tegen Krabbendijke I. IVJjet de rust was de stand 12 voor Krabbendijke, eindstand 22. Wemel dinge II speelde een wedstrijd tegen Nieuwdorp II, die door Wemeldinge gewonnen werd met 32. Uk en herijk van maten en gewichten. Wij vestigen de aandacht van onze lezers op de mogelijkheid tot het ijken en herijken van maten en gewichten op 3, 4 en 5 februari 1958 in het gym nastieklokaal aan de Dorpsstraat en wel: Op maandag 3 febr. van 912 en van 1316.30 uur; op dinsdag 4 febr. van 8.3012 en van 1315.30 uur; op woensdag 5 febr. van 8.3012 en van 13-15.30 uur. Voor nadere bijzonder heden wordt verwezen naar de aanplak biljetten. Gevonden voorwerpen. Gevonden een reiszak, een munt- biljét van 2,50, een muts, een grijze fietstas en een bruine want. Inlchtin- gen ter secretarie. „De tijd en wij". Dit stuk, bedoeld als ontspanningsprogramma, had al direct een goede start met het gedeelte „De lente", achtereenvolgens gevolgd door de jaargetijden zomer, herfst en win ter. Deze jaargetijden werden op een werkelijk mooie en aantrekkelijke wij ze uitgevoerd en gaven een beeld van gebeurtenissen die zich daarin kunnen afspelen. In één woord keurig was de kledij der medespelenden, wij zagen daarin o.a. de hoepelrok, in de verschil lende taferelen. Het geheel gaf een beeld van nauwkeurige voorbereiding en studie der medewerkenden. Wat hier geboden werd was niet meer een ge wone uitvoering, doch een echt show programma, dat het in grotere plaat sen zeker ook zou doen. Dat de aan wezigen genoten van het gebodene, bleek wel uit het langdurige applaus na elk gedeelte van het stuk. „Excelsior" onder leiding van haar directeur dhr. B. Leys heeft de aanwezigen met deze uitvoering een avond van onverdeeld genot gebracht. De grote zaal van „Ons maatregelen voortvloeit zal nader wor den geregeld. Besloten werd de politie verordening voor Kruiningen aan te vul len met een artikel, waarin verboden wordt zonder schriftelijke vergunning van de burgemeester in een tapperij een radio, microfoon, pick-up of iets der gelijks in gebruik te hebben. Het af tredende lid van de commissie van toe- zich op het sportterrein, het .raadslid J. van Ballegooijen (P.v.d.A.) werd her benoemd in zijn functie. Hij deelde- ech ter mede, „voor die twijfelachtige eer te bedanken, daar het geen meerder heidsbesluit is". Slechts vier leden had den n.l. op dhr. Van Ballegoöijen ge stemd, terwijl zeven zich van stemming hadden onthouden. De voorz. zei deze gang van zaken te betreuren, maar het is een besluit van de raad en wanneer dhr. Van Ballegooijen bedankt, zal een ander commissielid moeten worden voor gedragen. Als bestuursleden van de in stelling voor maatschappelijke zorg wer den herbenoemd dhrn. P. A. Westdijk en C. van den Berge. Eveneens de af Dorpshuis" was bijna geheel gevuld tredende leden van ~de commissies tot met belangstellenden, waarbij wij ver- wering van schoolverzuim. Voor Krui schillende bezoekers van andere ge meenten bemerkten. ningen waren dit dhrn. M. Pieterse, J. M. C. van der Peyl, I. Stel, K. Ruissen en S. Roosendaal; voor Hansweert dhrn. P. A. Westdijk, J. Luteijn, M. J. Ie i Clercq, Joh. Griep,en P. J. Verraes. De woonruimtecommissie, bestaande uit een persoon welke mej. h. Burger en dhrn. M. J. Ie geen levensteken meer gaf. Nadat po- ciercq, A. Weststrate, P. A. Westdijk litie en arts waren gewaarschuwd en en A. Kievit werd in haar geheel her- verschenen, bleek het de 72-jarige heer benoemd. A. Reynhout uit de Berghoekstraat te Plotseling einde. Dinsdagavond trof de landbouwer Lindenbergh op een weg in de polder het woonruimtecommissie, lichaam aan van een persoon welke mej. h. Burger en dhrn zijn. Uit het door Dr. Allewijn ingestel de onderzoek bleek dat Reynhout ten gevolge van hartverlamming was over leden. Het stoffelijk overschot is door de politie ter beschikking van de fa milie gesteld. Cursus E.H.I.O. Vrijdagavond 1.1. werd de eerste les gegeven van een cursus E.H.I.O. (eer ste hulp bij ongelukken in oorlogstijd) onder leiding van Dr. Wouda uit Kloe- tinge. Deze nieuwe cursus wordt ge geven in het Groene Kruisgebouw on der auspiciën van de B.B. Zij startte met 14 cursisten uit oost Zuid-Beve land. Raadsvergadering. Dinsdagavond kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bij een. De voorz. deelde mede dat de plan nen voor de bouw van het wijkgebouw van het Groene Kruis te Hansweert thans zover zijn gevorderd, dat met de bouw kan worden begonnen. Dezer da gen is de rijksgoedkeuring voor de bouw ontvangen en de vereniging zal thans ao spoedig mogelijk tot de openbare danbesteding oVergaan. Behalve de ge- schenkgelden 20.000,uit de Com- missarissenpot) en het eigen kapitaal van de vereniging 10.000,is nog een bedrag van ongeveer 15.000,- nodig. Daar de vereniging geen kans ziet voor dit bedrag een geldlening te verkrijgen, besloot de raad met alg. st. met het oog op het algemeen belang van het wijkgebouw voor de bevolking een rekening-courant-overeenkomst aan te gaan tot een bedrag van max. 15.000,tegen 5% rente en bo vendien de subsidie reeds dit jaar te verhogen van 1.200,tot 2.000, per jaar. Deze voor-financiering door de gemeente zal geschieden totdat de geldsituatie zodanig is verbeterd, dat de vereniging in staat is tegen nor- Verenigingsgebouw te Oostdijk gereed. Het nieuwe verenigingsgebouw te Oostdijk is thans geheel gereedgeko men. Binnenkbrt hoopt de buurtschap aldaar het niéuwe gebouw in gebruik te nemen, waarbij ook het gemeente bestuur van Kruiningen wordt uitgeno digd. Dat heeft burgemeester A. Schip per dinsdagavond meegedeeld tijdens de zitting van de gemeenteraad, toen de voorwaarden voor het in gebruik ge ven van het gebouw werden vastgesteld. Dezelfde voorwaarden zijn gesteld als gelden voor de verenigingsgebouw „Kaj Munk" te Hansweert. Als vergoeding voor het gebruik van het gebouw is verschuldigd 30,40,of' 50, al naar gelang het eens per maand, eens per 14 dagen of wekelijks wordt gebruikt. Voor Vergaderingen wordt verder gerekend 3,50 per keer, voor bruiloften 25,en voor andere fees telijke gelegenheden J 15, Openbare verkoping. Ten verzoeke van de erven wed. C. Kole-Kole werd- door notaris Vah Dijke een huis verkocht aan de Hoofdstraat 53. Koper werd dhr. A. W. Kaat voor de som van 10.360,—, in opdracht van dhr. A. Zoeteweij te Hansweert. en nimmer ruw of schraal ruw oi scnraai^ n Tube 95 ct. Het is de Hamamelis die het 'm doet ton metende motorscheepje „De twee Gebroeders" ten zuid-oosten van Hans weert vergaan. Het scheepje is vol wa ter geslagen en zonk onmiddellijk. Ook dit schip werd verrast door het plotse ling draaien van de wind. Doordat het zicht zeer slecht was, heeft niemand het ongeluk zien gebeuren. De twee op varenden sprongen met zwemvesten aan in het ijskoude water en bereikten na 50 minuten Ossenisse, waar zij volkomen versuft en bevangen door de kou uit het water werden getrokken en onder de wol werden gestopt. Eén van de drenkelingen werd op aanraden van een arts naar een ziekenhuis vervoerd, waar hij later op de dag overleed. „De twee Gebroeders" was op weg naar Hansweert met een lading stukgoede ren. Eveneens op woensdag 22 januari kwam ter hoogte van de Biezelingse Ham het Nederlandse sleepschip „Loyd 10" in moeilijkheden. Ook de beman ning van dit schip en die van de sleep boot „En Avant X" waren overvallen door de snëeuwstorm. De toestand werd tenslotte zo kritiek, dat de bemanning van de „Lyod 10" overstapte op de „En Avant", die daarna het roer wendde naar Hoedekenskerke. Later op de dag echter konden zij weer aan boord terug keren en hun reis voortzetten. Stroom uitgevallen. Dat de sneeuwstorm van woensdag 12 januari Hansweert danig parten speelde, bleek o.a. uit het uitvallen van de elektrische stroom doordat de sneeuw de transformatorkasten binnen drong en kortsluiting maakte. Tegen 7 mr 's avonds slaagde men er weer in Hansweert te verlichten. Ook de bus verbindingen hadden door de sneeuw grote vertraging. Lezing door Willem van Iependaal. Maandagavond hield de buurtvereni ging haar jaarvergadering in de con certzaal Thalia". Na een openings woord door dhr. M. Krombeen trad op de bekende schrijver Willem van Iepen- daal, die zijn gehoor de gehele avond wist te boeien met een lezing over het onderwerp „Volkstaal en volkshumor". Op waarlijk humoristische wijze behan delde hij zijn onderwerp en dhr. H. van der Vliet was dan ook de tolk der aan wezigen toen hij hem aan het slot van de avond hartelijk dankte voor het ge bodene. Op zandbank gelopen. Zaterdagavond 18 januari is nabij Hoedekenskerke het Belgische sleep schip „Constance" op een zandbank vastgelopen, waardoor de kiel eniger- male rente gelden op te nemen. Dat de mate beschadigd werd, terwijl de vrouw gemeente Kruiningen het bijzonder van de schipper J. de Potter een klap goed meent met het Groene Kruis, tegen de borst kreeg van het wild rond- kwam wel speciaal tot uitdrukking, tollende stuurrad. Het weer was vrij toen B. en W. zonder dat nog een verzoek daartoe van de betrokken ver eniging was binnengekomen voor stelden de subsidie met 800,per jaar te verhogen, daar het Groene Kruis voor aanzienlijk hogere exploitatie-uit- Tragisch overlijden. Zondagmorgen bracht naar gewoonte een familielid een bezoek aan de wo ning van de alleenwonende ongehuwde mej. C. Cok aan de Zandweg alhier. Tot haar grote schrik bemerkte zij dat deze op de vloer in de keuken lag en geenj teken van leven gaf. Nadat Dr. Allewijn en de familie was gewaar schuwd, constateerde eerstgenoemde, dat mej. Cok vermoedelijk reeds de vo rige-dag was overleden. 4,. Opbrengst lectuurhuisje. In 1956 brachten de lectuurhuisjes van het Rode Kruis 312.354 kg tijd schriften en 43.372 boeken op. In 1957 warikn er 15 huisjes en 15 kastjes, die het volgende opbrachten: 455.984 kg tijdschriften en 45.847 boeken. Het aandeel van Kruiningen was in 1956: 1424 kg tijdschritfen en 36 boe- kern Tn 1957 is dit gestegen tot 2103 kg tijdschriften en 62 boeken. Van de 8 huisjes in Zeeland staat Kruiningen na Middelburg en Vlissingen op de der de plaats. Het hoofd van het lectuur- depöt te Den Haag verzoekt ons er op te wijzen, dat de inzameling van boe ken maar matig is gestegen. Zij ver zoekt de burgers van Kruiningen en omstreken hun boekenkasten te in specteren en hetgeen zij willen missen voor hun zieke medemensen te depo neren in het lectuurhuisje in de Burge meester Elenbaasstraat. Uitvoering „Excelsior". Zaterdag gaf de mandolinevereniging „Excelsior" haar jaarlijkse uitvoering in „Ons Dorpshuis". Na eerst enige mu zieknummers te hebben gegeven, die blijkbaar zeer in de smaak vielen bij het publiek, werd overgegaan tot de uitvoering van het stuk van die avond gaven wordt geplaatst door het in_£fc. bracht Door het lek in de kiel kreeg bruik nemen van twee wijkgebouwen en de aanstelling van twee wijkverpleeg sters. De raad stelde zich spontaan ach ter het voorstel en zei het belang van deze vereniging, die in de eigen gemeen te 1200 leden telt (hetgeen betekent op ruim 4700 zielen, dat vrijwel elk gezin lid is!), van harte te willen onderstre pen. Raadslid Weststrate (P.v.d.A.) dankte in zijn kwaliteit van voorzitter van het Groene Kruis voor de sympa thieke steun van de gemeente. Hij zei, dat de vereniging zich tot dusver nog had kunnen bedruipen, mede door de contributie in drie jaar tijds met 50 te hebben verhoogd, maar thans een ho gere subsidie wel hard nodig is gewor den. Dhr. W .J. Pouwer (G.H.) zei lie- ver een onderhandse aanbesteding te i hebben gezien, teneinde aannemers uit eigen streek dit werk te gunnen. Bur gemeester Schipper wees in antwoord hierop op de noodzaak van een zo voor delig mogelijke aanbesteding, daar de gelden bijeen zijn gebracht door de aan gesloten leden en de goede gevers aan het Rampenfonds. Een publieke aanbe- slecht en het 1100 ton metende schip had het moeilijk. Ondertussen waren uit Terneuzen de sleepboten „En Avant V" en „Schelde" ter assistentie uitge varen. De vrouw van de schipper was ondertussen door de „Jadi" aan wal ge- de lading Ammoniaksulfaat, bestemd voor Gent, waterschade. Het schip kwam later los en Werd door de sleep boten naar Terneuzen gesleept. Jubileum. Donderdag 16 januari was dhr. L. den Arend, werkzaam als chef-monteur bij de werktuigkundige dienst van de Rijks-Waterstaat alhier, 25 jaar in dienst.,'s Middags werd dhr. Den Arend gefeliciteerd door de- ingenieur van de Waterétaat arr. Vlissingen, Ir. Ras en het hoofd van dienst dhr. A. Drenth, terwijl het personeel de jubilaris een schilderij aanbood. De dag werd met een gezellige avond in „Kaj Munk" be sloten. Schepen in moeilijkheden. Woensdag 22 januari voer het 2100 ton metende sleepschip „Jacob Cats", gesleept door de sleepboot „Groenland" de haven van Hansweert uit op weg naar Sluiskil met een lading steenkool. Het tweede sleepschip, de 1500 ton metende „Solario", was niet geheel ge steding, met een scherp concurrerende laden. Toen men een paar mijl buiten prijs, verdiende daarom de voorkeur. Op de haven was draaide plotseling de andere vragen deelde de voorz. mede,1 zuidenwind naar west, daarbij tot storm lat bij het nieuwe wijkgebouw geen badhuis is inbegrepen. Omdat de ruim te ter plaatse beperkt is, om financiële edenen en omdat het huidige badhuis te Hansweert nog vrij behoorlijk is. Daar een deel van Schore's inwoners van het nieuwe wjjkgebouw ook kan profiteren, zeiden verschillende raadsleden van me ning te zijn, dat de gemeente Kapelle t.z.t. haar subsidie ad 200,-wel eens zou mogen verhogen. De herziening van het uitbreidingsplan, teneinde be bouwing mogelijk te maken op het ter rein tussen de Molenmeet en de rijks weg als afsluiting van de bebouwde kom, werd met alg. st. door de raad vastgesteld. De schade, die voor de 1 eigenaar van dit perceel, uit genoemde toenemend, terwijl ook een sneeuwbui losbarstte. De „Groenland" besloot naar Hansweert terug te keren, doch even later sloeg de diep liggende „Jacob Cats" door de hoge golven vol water én al zinkende trachtte men het schip op een zandbank te zetten, hetgeen half gelukte, want toen men er een eindje vandaan was verdween het schip zijdelings in de diepte. De bemanning was reeds in de sloep gesprongen en zij gingen aan boord van de „Solario", waarna de reis naar Hansweert werd voortgezet. Daar men niets had kunnen redden, werden zij naar Goes gebracht, waar ze weer werden aangekleed. Tegen de middag van dezelfde dag is in een hevige sneeuwstorm het 115 voor 60,VII. Ten verzoeke van mevr. Wisse-van Maldeghem te Vlis singen een woonhuis met schuur en erf aan de Stationsstraat 115, groot 3.27 are. Hoogste inschrijver M. Kalle voor 2500,Koper dezelfde voor 3100, Voetbal. De voetbalclub Rillandia I speelde zaterdag op eigen veld tegen Spui I. De Rillanders verloren de match met 23. Rillandia II speelde tegen Krabbendijke II en won met 40. Filmvertoning. Donderdagavond werd in de hervorm de kerk de bekende „Maarten Luther"- film vertoond. Ds. den Engelse sprak een inleidend- en slotwoord. Vergadering Oranjevereniging. Vrijdagavond hield de Oranjevereni ging „Juliana" haar jaarvergadering, onder leiding van de voorzitter, dhr. J. A. Boot, in de zaal van ,,'t Wapen van Rilland". De voorzitter deelde mede, dat de vereniging nog steeds in leden tal toeneemt. Eind december waren er 422 leden en 96 jeugdleden ingeschre ven. Het kassaldo op 't eind van het boekjaar bedraagt 384,66. Bij de be stuursverkiezing werden de aftredende leden alle met grote meerderheid her kozen, t.w. mej. Zr. Vos en dhrn. J. A. van de Griek, M. Hoek en A. Wiskerke. Besloten werd om de a.s. Koninginne dag feestelijk te herdenken. Met diverse verenigingen zal samengewerkt worden n zal er voor groot en klein feest zijn. Verder werd besloten een vlag voor de vereniging aan te schaffen, om bij ge legenheden mee te voeren. De voorzit ter sprak nog hartelijke dankwoorden voor de toneelclub van de vereniging, in het bijzonder voor de leider van dit gezelschap, dhr. M. Hoek. Ook de bode, dhr. L. van de Griek, werd hulde ge bracht voor zijn grote activiteit. Zijn vrouw en zoop, die ook hard hun best doen voor de vereniging, werden ook niet vergeten. Tenslotte werd met alg. stemmen besloten, het ere-voorzitter- schap der vereniging aan te bieden aan burgemeester J. C. W. Jobse. Filmavond Ned. Rode Kruis. Dinsdagavond werd in de zaal van dhr. A. van Hoek vanwege het Ned. Rode: Kruis een film vertoond getiteld „Zwetvers van de 20e eeuw". Burge meester Jobse sprak een inleidend woord, 's Middags was er een kinder voorstelling met de film „De spoor zoekers". Verkoping. Vrijdagmiddag werden in het café „Spoorzicht" door notaris Van Dissel te Goes een aantal huizen verkocht ten verzoeke van de erven L. Wisse-de Ha mer. I. Huis met schuur en erf, Adr. Butijnstraat 32, groot 3.95 are. Hoog ste inschrijver dhr. J. van Houte voor 2010,—. Kopers Gez. Wisse voor 2050,-. II. Huis met schuur en erf, Tweedeweg A 146, groot 3.83 are. Hoog ste inschrijver en koper dhr. J. van Houte voor 1150,III. Huis met erf aan de Stationsstraat 122, groot 3.47 are. Hoogste inschrijver dhr. F. in de j Weij voor 325,IV. Huis met erf aan de Stationsstraat 123, groot 1.74 are. Hoogste inschrijver F. in de Wey voor 250,-. V. Huis met erf aan de Sta tionsstraat 124, groot 1.74 are. Hoogste inschrijver A. van Hoek voor 250, Ill, IV en V in combinatie verkocht voor 1325,aan dhr. Van Hoek te Ossendrecht. VI. Perceel grond, 50 c.a. (uitgang) verkocht aan dhr. Ch. Wisse Dat liep goed af. Toen zaterdagavond een auto met oplegger van dhr. D(ingemanse) uit Aardenburg van de Rijksweg de ha- vendijk opdraaide, liepen de achter wielen van de oplegger van onder de wagen en kwamen onder aan de dijk in de sloot terecht. De bestuurder, dhr. Jasperse, kon de wagen met moeite op het wegdek houden. De oorzaak was een breuk in de veerbladen. Voetbal. Het tweede elftal van Rilland-Bath bracht een bezoek aan Krabbendijke II, en niet tevergeefs. Rilland passeerde vier maal de keeper van Krabbendijk- ke, zonder dat Krabbendijke kans zag een tegenpunt te scoren. Ongeval. De heer Chr. Weststrate kwam deze week met zijn bromfiets tegen een auto te rijden. De bromfiets werd be schadigd, terwijl de berijder gewond naar huis moest worden vervoerd. N.F.O.-vergadering. De afdeling oost Zuid-Beveland van de Ned. Fruittelers Organisatie kwam deze week onder voorzitterschap van dhr. H. van Harn in vergadering bij een. Sprekers voor deze avond waren dhrn. Hetgers en Huissen, welke res pectievelijk spraken over de bestrijding van meeldauw en spint. Een en ander werd toegelicht met lantaarnplaatjes. Ook werd door dhr. Van Liere de film „Goed spuiten, veilig spuiten" vertoond. Deze vergadering was zeer druk be zocht. Ongevallen. Door het slechte weer van woensdag morgen hadden twee ongevallen achter elkaar plaats nabij de overweg van Van de Broeke. Eerst reden twee per sonenauto's op elkaar, welke materiële schade opliepen. Kort nadat de stag natie was opgeheven reden twee trai lers achter elkaar. De achterop ko mende auto kon niet spoedig tot stil stand komen voor de overweg, slipte en reed op zijn voorganger. Ook hier bleef de schade beperkt tot materieel. Vergadering ijsclub. De ijsclub „Krabbendijke" hield j.l. maandag haar jaarlijkse vergadering in de zaal Verburg. Uit de mededelin gen bleek, dat deze vereniging meer dan 200 leden telt. Ondanks dat kon contributieverhoging niet voorkomen worden, dit omdat de bondscontributie is verhoogd en plannen bestaan om bij ijs de baan te verlichten. De voorzit ter, dhr. J. Blok, vertelde over zijn reis naar Noorwegen van verleden jaar. En kele ijsfilms en lantaarnplaatjes wer den vertoond. Damcompetitie. Voor de onderlinge competitie van de damclubcombinatie Oostdijk werden de volgende partijen gespeeld: Jac. van IwaardenL. Nieuwenhuize 20; A. van WeeleJoz. Boone 20; G. Hol- lestelleE. Henneky 11; M. de Bat J. de Jonge 20; M. SinkeJ. Hart- hoorn 20. Uitvoering „Vooruit". Donderdag- en zaterdagavond werd door de muizekvereniging „Vooruit" de jaarlijkse uitvoering gegeven in „Het wapen van Waarde". Voor beide avon den bestond goede belangstelling. Na een openingswoord van de voorzitter, dhr. H. M. Dek, werden onder leiding van de directeur, dhr. P. Krijnsen een viertal nummers op zeer verdienste lijke wijze uitgevoerd. Door haar eigen toneelclub werd opgevoerd de klucht in drie bedrijven „Potasch en Perle- moer met vakantie". Drie uur lang wis ten de spelers het publiek te boeien met hun fraai spel en wekten herhaal delijk de lachspieren op. Ze mochten dan ook gedurig en daverend applaus ontvangen, wat zeer zeker verdiend was. Loop der bevolking. De bevolking in de gemeente Ka pelle nam het afgelopen jaar toe met 20 zielen. Op 31 december 1956 bedroeg het zielental 4169, waarvan 2092 man nen en 2077 vrouwen. Er werden 73 geboorten geregistreerd, waarvan 40 mannen en 33 vrouwen en er kwamen 153 personen de gemeente in, waarvan 71 mannen en 82 vrouwen. Het zielen tal verminderde het afgelopen jaartmet 34 overlijdingen, waarvan 20 mannen en 14 vrouwen en er vertrokken 172 personen uit de gemeente, waarvan 76 mannen en 96 vrouwen, zodat het zie lental op 31 december 1957 een totaal te zien gaf van 4189, waarvan 2107 nannen en 2082 vrouwen. Er werden gedurende het jaar 35 huwelijken vol trokken en er werd 1 echtscheiding in geschreven. Dammen. Door de damclub werden onderstaan de partijen gespeeld, die gelden voor het plaatselijk damkampioenschap. De uitslagen hiervan zijn: J. KosterG. J- Lepoeter 02; C. SulstersJ. de Neef 20; P. Westveer—J. Koster 20; L. SchipperG. J. Lepoeter 11; J. Kos terL. Schipper 20.

Scheldebode | 1958 | | pagina 2