Gruwt P O NT \kC Burgerlijke Stand WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT KAPELLE-BIEZELINGE VAN WILLEGEN HORLOGES KRABBENDIJKE Ve r koudüiesd RILLAND-BATH WAARDE FEUILLETON, OJtyl r4 Loop der bevolking over het jaar 1957. Het zielental van de gemeente We- meldinge nam in het afgelopen jaar af met 18, Op 1 januari 1957 bedroeg het aantal ingezetenen: 2593 (1336 mannen en 1257 vrouwen). Dit aantal vermeer derde door geboorte met 43 (2J5 man nen en 20 vrouwen) en door Vestiging met 94 (47 mannen en 47 vrouwen); het verminderde door overlijden met 26 (14 mannen en 12 vrouwen) en door vertrek met 129 (62 mannen en 67 vrouwen). Op 1 januari 1958 bedroeg het aantal ingezetenen dus 2575 (1330 mannen en 1245 vrouwen). Er werden huwelijken voltrokken en geen echt scheidingen ingeschreven. Inlage Rijkspostspaarbank. De inlage bij de rijkspostspaarbank alhier bedroeg in december 1957 het bedrag van 17.515,04; terugbetaald werd 20.220,21. Eén nieuw boekje werd uitgereikt. Gevonden voorwerpen. Gevonden een-1 tweetal gebreide wan ten, een étui met "ballpoint en vulpotlood en een glacé dameshandschoen. Schaken. „De Zwarte Dame" alhier Zette haar onderlinge competitiewedstrijden voort met de volgende partijen: M. J. Kole J. W. Hasman 01; H. van den Berg M. J. Kole 10; C. J. de VisserW. A. Verbeek 10; M. SchrijverA. J. Dek 01; P. Valk—JT. Quakkelaar 10; J. QuakkelaarC. J. de Visser 10; M. J. KoleP. Valk 01; H. van den Berg M. Schrijver 10. Wandelsportvereniging Kruiningen. Op het programma van deze vereni ging is het aanvangsuur van de kin dervoorstelling weggevallen. Men ver zocht ons mede te delen, dat deze om 3 uur zal aanvangen. Loop der bevolking. Het zielental van de gemeente Krui ningen nam in het afgelopen jaar toe met 62. Op 31 december 1956 bedroeg het aantal ingezetenen 4837 (2445 man nen en 2392 vrouwen). Dit aantal ver meerderd». door geboorte met 112 (57 ^mannen en 55 vrouwen) en door ves- tiging met 235 (107 mannen en 128 vrouwen)het verminderde door 'over lijden met 52 (28 mannen en 24 vrou wen) en door vertrek met 233 (101 mannen en 132 vrouwen). Het aantal inwoners bedroeg dus op 31 december 195.74899 (2480 mannen en 2419 vj-ou- i'^Wéh). Er werden 44 huwelijken wol- trokken, er werd 1 echtscheiding in geschreven. J lAVvoering „Excelsior". Blijkens een in dit nummer voorko mende advertentie, is de mandoline- vereniging „Excelisor" voornemens op zaterdag 18 januari a.s. een uitvoering te geven in „Ons Dorpshuis". Het pro gramma vermeldt naast een viertal muzieknummers door het gehele or kest een show onder de titel „De tijd en wij...". Een programma met muziek, zang, schetsjes enz. Voor nadere bij zonderheden verwijzen wij U naar de advertentie. Begin van brand. Dinsdagmorgen werd de brandweer gealarmeerd. Het bleek dat een begin van brand was ontstaan in een der ba rakken van het Ambonezenkamp aan de Zouteweg. Toen de brandweer ar riveerde bleek echter dat geen hulp meer behoefde te worden verleend, daar de vuurhaard door de kampbewoners reeds was geblust. Sehadevaring. Zaterdag 28 december 1957 heeft het 1212 ton metende Zwitserse motorschip „Vicosoprano" schade gevaren aan de loopbrug van de remmingswerken voor de grote sluis. De loopbrug werd geheel vernield. De aanvaring vond plaats doordat het lege schip door de wind uit zijn roer gedrukt werd. Scheepvaartbeweging. Gedurende de maand december 1957 passeerden door het kanaal door Zuid- Beveland de volgende schepen. Opvaart: 2253 geladen schepen met een inhoud van 1.127.966 ton en 607 ledige met een inhoud van 202.599 ton. Afvaart: 1755 geladen schepen met een inhoud van 901.604 ton en 1191 ledige met een in houd van 508.948 ton. Tot de rijnvaart behoorden hiervan de volgend» sche pen. Opvaart: 967 geladen schepen met een inhoud van 589.574 ton en 79 ledige met een inhoud van 73.399 ton. Afvaart: 704 geladen schepen met een inhoud van 503.931 ton en 24 ledige met een in houd van 12.174 ton. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld in 3.727 Ne derlandse, 1.346 Belgische, 267 Duitse, 239 Franse, 209 Zwitserse, 9 Luxem burgse, 4 Engelse, 1 Deens en 4 Oos tenrijkse. Tegen sluisdeur gevaren. Vrijdagmiddag 3 januari heeft een ernstige sehadevaring plaats gevonden in de grote- of oostsluis alhier. Bij het invaren van de grote sluis heeft het grote motortankschip „Burgundia" 2.119 ton, van de firma Van Ommeren te Rotterdam, door een manoeuvrefout zijn kop in de buitenroldeur van de sluis geboord. Aan de noordkant van de roldeur ontstond een grote deuk, terwijl het rijdek en het binnenwerk ern stig beschadigd werden. De sluisdeur werd ontmiddellijk gesloten voor het verkeer. Het kostte de mannen van Van der Straatens aannemersbedrijf en van de Werktuigkundige Dienst de gehele nacht en een groot deel van de vroege morgen, voordat de sluis weer in gebruik gesteld kon worden. De „Burgundia" zelf had geen schade en nadat de borgstelling geregeld was, kon het schip later op de avond zijn reis voortzetten. Deze zomer zal de be schadigde deur door een reservedeur vervangen worden. Ongeval. >jR Luidruchtige jaarwisseling. De jaarswisseling is dit jaar alhier wel zeer luidruchtig gevierd. Verschil lende schepen veroorzaakten een hels blaasconcert, terwijl in het dorp de klappen van voetzoekers en carbidbus- sen niet van de lucht waren. Dit jaar zijn er geen ,v^gnordelijkheden opgetre den zoals vOTigè jaren vaak gebeurde. Op een der schepen op het kanaal werd een waar vuurwerk afgestoken door de bemanning. De volgende dag bracht „Scheldegalm" zijn nieuwjaarswensen door middel van muziek tot uiting. Vorige week liep een tot nog toe on bekend gebleven spits tegen het roer van het Duitse, sleepschip „W.T.A.G. 164", waardoor de kapitein, dhr. Nig- gerschulze, door het wild ronddraaiende stuurrad werd gegrepen en meegeslin- gerd. Dhr. Niggerschulze werd direct naar een dokter vervoerd, die een ont wrichte schouder en zware kneuzingen constateerde. Later kon de kapitein zich weer aan boord begeven, waarna het schip zijn reis naar Rotterdam kon voortzetten. Aanvaring. Woensdagmorgen 8 januari vond er een aanvaring plaats buiten de haven, op de Schelde. Het motorschip „Rea", 800 ton, afkomstig van Antwerpen, liep op het Nederlandse sleepschip „Trabo", dat op weg was naar Sluiskil. De „Tra bo" liep slechts lichte schade op en kon zijn reis voortzetten. De „Rea" had echter dusdanige schade, dat het naar Antwerpen terugkeren moest voor her stelling. Voetbal. Dit weekeinde behaalden de Hansw. Boys II een zege op Kruiningen H. Het was ondanks de regen een vrij aardig gespeelde wedstrijd, die door de Boys gewonnen werd met 52. Oudste inwoner was jarig. Zaterdag 4 januari herdacht de oud ste ingezetene dezer gemeente, dhr. A. Magielse, zijn 99e geboortedag. De oude baas maakt het nbg zeer goed. Alleen het gezicht wordt wel minder. Vanzelf genoot hij die dag van vele zijden be langstelling. Huldiging. Op Nieuwjaarsdag is de heer J. van Driessen te zijnen huize gehuldigd, in Verband met zijn langdurige 'en trouwe diensten, bewezen aan de Nfed., Herv. Kerk alhier. Aanwezig waren o.a. bur gemeester J. C. W. Jobse met beide wethouders, Ds. C. den Engèls'e met volledige Kerkeraad en dhr. J. A. Boot, president-kerkvoogd met alle kerkvoog den. In verband met zijn leeftijd was dhr. Van Driessen genoodzaakt, geen kandidatuur voor de Kerkeraad meer te aanvaarden. 48 jaar, vanaf 1909 is hij onafgebroken lid geweest van de Kerkeraad, hetzij als diaken, hetzij als ouderling. Bovendien was hij gedurende 26 jaar als koster werkzaam. Verder heeft hij zeer vele jaren als leider der zondagssschool, knapen- en jongelings vereniging zijn krachten gegeven. Te vens heeft hij tal van jaren gewerkt voor Kindérzorg, Herv. kleuterschool en Groene Kruis. Burgemeester Jobse deelde mede, <tatr aan dhr. Vafi Driessen door H.M. de Koningin de zilveren me dal je, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau is verleend. Dit ere metaal werd hem door de burgemeester op de borst gespeld. Als sprekers tra den op burgemeester Jobse, Ds. den Engelse en dhr. J. A. Boot. Alle spre kers hadden de hoogste lof voor het werk dat Van Driessen op verschillen de terreinen heeft verricht. Dhr. Van Driessen dankte de sprekers voor hun waarderende woorden. Dit alles gebeur de op de "72è "geböSrtedag van de ge decoreerde. Hond doodgebeten. Woensdag wist de hond van de wijk zuster onverwachts in contact te ko men met eejl-4$leinere hond van één der officieren, die 'hier nog maar een paar weken woont. De grote hond beet de kleinere zodanig,, dat de dood er mee gemoeid was. ilObh' de muziekvereniging „Vooruit" gehou den. Naast een aantal muzieknummers zal opgevoerd worden de klucht in drie bedrijven; „Potasch en Perlemoer met vakantie". Aantal baden. In de maand december werden in het gemeentelijk badlokaal 460 douchebaden genomen. Kerkelijke benoemingen. In de Ned. Herv. kerk zijn herkozen tob ouderlingen dhrn. A. M. Allewijn en W. Kootstra en tot diaken dhr. Joh. Schrier, die zondag in de voormiddag- dienst in hun ambt werden bevestigd. Damcompetitie. Voor de onderlinge competitie van de damclubcombinatie Oostdijk werden de volgende partgen gespeeld: M. de Bat G. Holles telle 0—2; M. Sinke—L. Nieu- wenhuize 02; E. HennekyJac. van Iwaarden 20; J. van IwaardenJoz. Boone 20; A. LuteijnJ. van Nieu- wenhuize 20. A GAAF HUIDJE^—d Mi? KAPELLE (Z.B.) Telef. K 1102-223 ^«iwe keuze IJ van neus, keel of borst, snuift en wrijft U weg met Voetbal. Zaterdag speelde het eerste elftal van de v.v. „Rillandia" tegen Wemeldinge I aldaar. De Rillanders verloren met 31. Rillandia II speelde op eigen ter rein tegen Kapelle II en won met ruime cijfers, n.l. 91. Ongeval. Toen dhr. A. Allewijn bezig was met herstelwerkzaamheden in zijn woriihg in de N'oord\feg, had hij het ongeluk om van de. laddar te vallen en zodanig terecht te htomen, dat hij onder dok tersbehandeling moest worden gesteld. Deze eonst&téérde een ernstige knie blessure. aamff Dammen. a1if> tiacr >r De damclubcömbinatie Oostdijk I speelde tiP-Óostdijk een competitiewed strijd tegen Souburg II, welke door Oostdijk werd gewdnnen met 13—7. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: E. HennekyM. Marijs 20; Jac. van IwaardenP. van Sorge 20; M. Sin keM. Louws 20; A. van WeleG. C. Sinke 11; Jan van IwfeardenF. Grevinga 11; Joz. BooneMG. v. Slugs 1—1; G. HollestelleM. Bronke 0—2; Jac. Meeuwsen—C. Kats 02j_ M. de Bat—J. Keymel 20; Jan Joossen- K. de Wolff 2—0. Benoeming. De heer I. Brouwer, onderwijzer aan de chr. school alhier, is per 1 april benoemd tot hoofd van de chr. school te 's-Gravenzande. Uitvoering. Op donderdag 16 en za,terdag 18 ja nuari wordt de jaarlijkse uitvoering van Voetbal. Het nieuwe jaar werd door het twee- dé elftal niet best ingezet. Nog steeds onderaan de ranglijst bengelend, kon het in de wedstrijd tegen Rillandia II haar positie niet verbeteren. Hoewel de rust inging met een kleine achterstand (21) liet dit elftal na de thee wel grote veren vallen. Rillandia voerde de score zelfs op tot 91. Het eerste elf tal, dat een thuiswedstrijd moest spe len tegen Heinkenszand, kwam niet op de grasmat door slechte terreingesteld heid. Zaterdag zal dit elftal zijn krach ten meten tegen Kloetinge I. Begin van brand. Zondagavond omstreeks zeven uur werden de bewoners opgeschrikt door het loeien van de sirene. Enkele voor bijgangers hadden een begin van brand ontdekt in de woning van dhr. Wil- lemstein aan de Stationsstraat te Ka pelle. Daar de bewoners niet thuis waren waarschuwde men de buren, als mede de brandweer. Met het forceren van de toegangsdeur verschafte men zich toegang tot de woonkamer en door kordaat optreden kon men de brand die ontstaan was aan de houten schoor steenmantel vrij snel bedwingen. Toen de brandweer arriveerde was het gevaar al geweken. De schade bleef dan ook tot een minimum beperkt. Bouwen en Bewaren weer uit nonactief. De christelijke meisjesclub „Bouwen en Bewaren" heeft ongeveer een jaar lang op nonactief gestaan, wegens ge brek aan leidsters. Men voelde echter dit gemis en enkele personen probeer den weer animo voor het leidstersschap te kweken, en met succes. Maandag kon men weer een bijeenkomst beleg gen, doordat vier dames zich met de leiding hebben belast. Op deze eerste hernieuwde samenkomst gaven zich 22 leden op en men verwacht dat dit aan tal de komende weken nog met een tiental aan zal groeien. Gevonden voorwerpen. Bij de postcommandant der rijks politie te Kapelle zijn inlichtingen te bekomen over aldaar als gevonden voorwerpen aangegeven goederen. Dit zijn een autolooplamp met kabel en stekker, een lederen dameshandschoen, een wollen want en een kinderbril in étui. 25 jaar bij de gemeente. Ten gemeentehuize werd het feit her dacht, dat dhr. Boei te Biezelinge vijf entwintig jaar als gemeentearbeider bij de gemeente Kapelle in dienst was. In tegenwoordigheid van al het overige gemeentepersoneel werd de jubilaris een kleine hulde gebracht. Burgemees ter H. G. van Suylekom richtte waar derende woorden aan het adres van de jubilaris en bood hem de gebruikelijke jubileum-enveloppe met inhoud aan. Namens het personeel werd hem ook nog een cadeau overhandigd. Bluswatervoorzieningsplan in uitvoering Met het bluswatervoorzieningsplan waarover burgemeester H. G. van Suy lekom in raadsvergaderingen al ver schillende mededelingen heeft gedaan, is maandag een aanvang gemaakt. Het eerste werk is het aanleggen van een blusvijver in het door de gemeente aangekochte terrein van dhr. H. P. Gan seman, daar waar de v. d. Biltlaan doortrekking zal krijgen op het Kerk plein. Verder zullen op diverse plaatsen in de gemeente brandblusputten uit gediept en schoongemaakt worden. Het werk wordt uitgevoerd door de dienst aanvullende werken. Het geheel gebeurt in het kader van de Bescherming Be volking. Opening bejaardensociëteit. In de bovenzaal van het sportgebouw is woensdagmiddag een bejaarden sociëteit geopend, hetwelk officieel werd verricht door de burgemeester van Kapelle, dhr. H. G. van Suylekom. Deze schetste de grote verdienste die er van de gezamenlijke vrouwenverenigingen is uitgegaan om tot een „soos" te komen, want de opzet is van hen gekomen. Deze vrouwenverenigingen, die een spe ciaal comité voor deze bejaardensocië teit hebben gesticht, zullen ook de ver zorging hiervan op zich nemen. Iedere week op woensdagmiddag van 2 tot 5 uur zal deze zijn geopend. Reeds de eerste middag was er grote belang stelling, want ongeveer een 50-tal be jaarden woonden de opening naast vele genodigden bij. Tot presidente van het comité is voor het eerse jaar benoemd mevr. Van Suylekom-Lindenbergh en tot onderpresidente mevr. Mooy-van Zeben. Te Schore is er een nevensocië teit gesticht en deze zal worden ge houden in de consistorie der kerk. Van 20 december 195710 januari '58 YERSEKE. Geboren: Dirk Jan, zv. Jo hannes van de Velde en Adriana Ja- coba Verbrugge; Mattheus Jan, zv. Ma theus van de Velde en Dina Paulina van Poelje. Huw.aangifte: Adriaan Marinus Burgs, 24 j. te Goes en Johanna Ma rina Nolet, 24 j.; Hermanus Albertus van Stee, 33 j. en Johanna Katharina Minnaard, 22 j. Gehuwd: Toni Jacobus Felius, 26 j. te Kloetinge en Margaretha Laurina Bom, 27 j.; Adriaan Marinus Burgs, 24 j. en Johanna Maria Nolet, 24 j. Van 30 december 19579 januari 195S WEMELDINGE. Huwelijksaangifte: Jacobus van Stel, 23 j. en Adriana Abramina Adriaanse, 21 j. Van 30 december 19579 januari 1958 KRUININGEN. Geboren: Fredericus Wilhelmus, zv. Izak Marinus Jeroense en Anna Alida Biemans; Cathalina Hu- brechtje, dv. Anthonie Boone en Hu- berta Sinke. Overleden: Apollonia Hagenaar, 76 j., echtgenote van Johan Pieter Cornelis den Boer. Ondertrouwd: Jacques Angelus de Pauw, 29 j. en Jantje van Lit, 25 j. Getrouwd: Jacobus Johannes Kake- beeke, 23 j. en Hendrika Maria Openeer, 21 j.; Jan Cornelis Wisse, 24 j. en Cor nelia Vrijman, 22 j. Over de maand december 1957 RILLAND-BATH. Geboren: Elizabeth Maria, dv. Adriaan Rottier en Maria Anna Willemsen; Reinier Jacob, zv. Pieter van Wouwe en Janna Wilhelmina Dronkers; Marthine, dv. Jan Pluijlaar en Adriana Maria Johannessen. Gehuwd: Simon van Keulen, 28 j. te Biggekerke en Elisabeth Buteijn, 29 j. Overleden: Maatje Butijn, 75 j., we duwe van Christiaan Jan Blok; Jakoba Benou, 83 j., weduwe van Pieter En gelse. KRABBENDIJKE. Geboren: Maarter Marinus, zv. J. J. Boone en J. Traas; Jozina Pietemella Maria, dv. J. Ver poorten en M. A„Daansen; Maria Adri ana, dv. A. van den Berge en M. Kunst; Hendrik, zv. H. Don en J. B. Otse; Fran- gois, zv. A. Hirdes en C. J. Boone. Ondertrouwd: J. Schouten, 45 j. ei E. van Velzen, 41 j. Gehuwd: J. Schouten, 45 j. en E van Velzen, 41 j. -:£ff9 c- Het verleden van Hanneke Schoneveld. Oorspronkelijke ro man door Joke de Valk. 7) „Goeden avond, meneer". Die avond maakte Hanneke Schone veld haar laatste tikwerk gereed. En -schreef meteen een briefje aan de op drachtgever, dat ze tot haar grote spijt niet meer in de gelegenheid was om meer werk voor hem te verrichten. Alleen bij hoge uitzondering wilde ze hem nog wel helpen HOOFDSTUK V Zomer en winter wisselden elkander af. Ook op het kantoor van meester Dubois, advokaat en procureur. De winter kenmerkte zich door het feit, dat de centrale verwarming aan was en dat in de kleerkast een dikke win termantel hing, al dan niet op de vloer aangevuld met overschoenen. Terwijl de zomer zich manifesteerde Jhiddnls open ramen en een kort jasje in de kast. Een vaasje bloemen completeer de dan het mooie seizoen. Die bloemen hadden de eerste wan klank veroorzaakt. Sedert het voorjaar had Hanneke wekelijks een bosje bloe men gekocht en in een vaasje op haar bureautje gezet* Haar werkgever kwam slechts zelden in haar werkver trek, maar toen hij er een keer kwam, een grote map met papieren in de hand, keek hij met gefronste wenk brauwen naar het vaasje met tulpen en snauwde: „Wat moet dat struikgewas daar?" „Struikgewas?" herhaalde Hanneke, niet-begrijpend. „Ja, natuurlijk, dat daar". Hij wees naar de gele en rode tul pen. „Datdat is voor de gezelligheid. Ik houd van bloemen". „O ja? Nou, neem dan maar eens op een zondag een dagabonnement op de Noord-Zuid, dan kun jé de hele dag kris-kras de bollenstreek door. Maar hier op de bureaus geen Lisse en ook geen Hillegom". „Zo U wilt, meneer", antwoordde Hanneke met ingehouden woede. „Hier, de stukken van de civiele procedure Waanders. Volgende week woensdag dupliek in re-conventie. Al les in viervoud". ,,'t Komt in orde, meneer". Zonder verder nog een woord te zeg gen,- draaide hij zich omin keerde te rug naar zijn privékantoor. Ze voelde een neiging in, zich opko men, om de map met pikeren een eind heen te smijten, maar ize bedwong zich en opende een la, waarin ze alles borg. Het vaasje bloemen ham ze op en bracht het naa» de kleerkast, waar ze het op de vloer zette. Meneer Du bois zal zijn zin Kebbeh: hier op de bureaus geen Hillegom en ook geen Lisse. Alleen maar politierechter, recht bank en hof.- -De Hoge Raad mankeert er alleen nog aan. Die avond bracht Hanneke als ge woonlijk de -tak met stukken binnen en legde die op het bureau van haar werkgever. „Verder nog iets bijzonders, juffrouw Schoneveld?" „Alleen uw afspraak met uw con frère, méneer Vallentgoed, betreffende de zaak Bogaard. U verwacht hem morgenróimfeg^Ai half viler". Hij knikte. „Dat is waar_ook. Help me er mor gen, na de'Üéahttank, nog aan herinne ren". •*A'V „Verder niets, meneer?" „Mooi. Had ik nog waW -Kaat eens kijkener was toch nog iets? O ja, die bloemenhad U die niet naast uw schrijfmachine staan?" „Op het bureau, meneer". „Juist, dat bedoel ik. U houdt van bloemen, niet?" „Jawel, meneer". „Krijgt U die van iemand?" „Ik heb ze gekocht, meneer". „Gekocht? In een winkel?" „Aan een bloemenstalletje, meneer, op het Marconiplein". „O, staat daar zo'n ding? Ik kom er nooit. Marconiplein... Marconiplein... o ja, dat is hier net om de hoek. Ik ga altijd de andere kant uit. Nou ja, als iemand daar geld voor uit wil geven, is dat mijn zaak niet. Laat die rommel maar staan, 't Kan me ook eigenlijk niets schelen". „Ik wil het anders best mee naar huis nemen". „Welnee, het is er nu eenmaal. Mis schien wel nuttigvoor de cliënten, die er komen. Niet zo'n algehele amb telijke sfeer. Ja, een bloemetje fleurt wel wat op. Nou, laat maar. Doch breng het nooit hier, want dan krijg ik een neiging om het van m'n bureau te zwaaien. Ik moet altijd zo min mogelijk spullen om me heen hebben. Anders kan ik me niet concentreren". „Dat weet ik, meneer". „Hè? Ja, natuurlijk, dat weet U. Du de bloemen blijven. Apropos, wat warei het eigenlijk?" „Tulpen, meneer". „Het was m'n slechtste vak, vroege op school: Kennis der natuur. Eé: soort ken ik: rozen. Dat zijn van di rode bloemen, waaraan je je zo gemee: kunt prikken, niet?" Hanneke hield met moeite een lac in. „Dat zijn de doornen, meneer. Ove rigens zijn er verschillende kleure rozen". „Ja? Nou, ik moet er niets va hebben. Ik geloof, dat ik er een kee bloedvergiftiging van gehad heb. Du tulpen prikken niet?" „Geen sprake van, meneer". „Mooi, en als ze ook niet stinker vind ik het best. Anders nog iets?" „Verder niets bijzonders, meneer". „Nou, goedenavond dan, juffroU Schoneveld". „Goedenavond, meneer". Een minuut later werd het vaasj tulpen weer van de kastvloer opg< diept en prijkte het opnieuw op Har neke's bureau. Bij de gratie van meer ter Dubois, advokaat en procureur. (Wordt vervolgd

Scheldebode | 1958 | | pagina 2