MANCHESTER Kleeding. j tilagoiun.Vlissingen I Gebr. v. d. Berg 't is toch een gezeilip krat tje ZIT U iN DE KMti 8. J. WILBRINK Goudmerk Schuttersveld Manchester PROEF SCHEREN Radio Gebr. v. d. Berg maak d£ zaak niet erö^r, wy herstellen het wel V00RD6LlGÊR,D€S*UNDlG CM SNEL Rijksgediplomeerd Naaimachine handel Noordstraat 42, Tel. 694, Vliss. Voor Uw schoen re para tie naar een bedrijf, die voor elke reparatie is ingericht. Alle schoenen, met rand worden met elk materiaal gelijmd en genaaid. Geen loslatende zolen. Ook voor schoenen vergroten, ver breden en knobbels inzetten. Uw sehoenen worden als nieuw ge maakt in 1 dag klaar. Hakken kunt U op wachten. Schoenrepa ratiebedrijf L. de Pagter. Bel op Tel. 2085, Walstraat 105, Vliss. Elke dag een 10 voor gezondheid met een Davitamon „10" tablet p. dag. Niet te veel, niet te weinig. Begin er nu mee en koop ze bij Drogisterij ,De Vijzel' Betje Wolff- plein 1. Vliss. Geeft Uw kinderen er een paar. Koopt „Stappers", sterke schoenen en goedkoop. No. 27 f 7.50, no. 28 -31 f 8.50, no. 32-35 f 9.50, no. 36-40 f 10.60. Herenschoenen, bruin en zwart f 12.50. lage werk schoenen f 14.50, Werkpantoffels f 13.50, Tropenslippers f 7.50. Werkschoenen, prima werk f 14.50 f 17.Met rubberzooi, half jaar garantie f 16.—. Alle soorten rub berlaarzen. Schoenreparatie bedrijf L. de Pagter, Walstraat 105, VI. Te koop: Kinderwagen f 25.-, Spi raal 100 x 190 f 5.Vaste Was tafel f 20.Kinderstoel f 10. Alles i.g.s.z. Glacisstraat 87 bov. Vliss. Te koop: enkele één-jarige Kippen Middelburgsestraat 82, O.-Souburg Te koop gevraagd: Moderne Pop penwagen. Brieven onder no. 2239 Bureau van dit Blad. Voor electrisch scheren maakt U de juiste keus bij Bellamypark 6 GRATIS 14 DAGEN Te koop aangebodenmoderne to taal gereviseerde Stofzuigers onder volle garantie. Zeeuws Wikkelbe- drijf, Groenewoud 80. Te koop: een Meisjesfiets, lft. 10- 15 jaar. Singel 311, Vliss. Mevrouw, hebt U nog iets te naai en of te verstellen Kom dan eens praten. Jan Steenlaan 12, Vliss. Te koop gevraagd: Noodkachel, Sjoelbak en Gasfornuis. Adres Bureau van dit Blad. Te koop: blauwe Cape lft. 7-8 jr. Coos je Buskenstraat 18, Vliss. Te koop: mooi Aquarium 160 x 35 x 26, ingebouwd in boekenkast. Jozef Israëlslaan 66, Vliss. Na 7 uur. Te koop: Butagascomfoor. Haven dorp 626, Vliss. Te koop: Kinderwagen, laag model Tooroplaan 44, Vliss. Te koop: Voetbalschoenen maat 38 of eventueel ruilen voor maat 43. Pres. Rooseveltlaan 695, Vliss. Werphengel stuk Bij „Het Zaad- huis" kunt U prima glasvezeltop- pen bekomen onder garantie. Groe- newoud 03, Vliss. Wegens vertrek te koop: Werkfiets Wandelwagentje (opvouwb.) 3 Keukenstoelen en Gascomfoor. Pres. Rooseveltlaan 724, Vliss. Te koop gevraagd: tafels, stoelen, kasten en alle soorten andere meu belen, kachels, oud ijzer en meta len. A. de Noojjer, Noordstraat 50 Tel. 2953, Vliss. Heeft U al een EXTRA LUIDSPREKER In de keuken U kunt keus ma ken uit een grote sortering. Bellamypark 6, Vlissingen Aangebodenwitte Bruidsjapon. Billijke prijs. Jac. v. Campenstraat 23, Vliss. Flinke Werkster gevraagd voor 2 morgens per week. Boekhandel Bikker, Badhuisstraat 15, Vliss. Te koopwegens te klein, weing gedragen getailleerde Winterman tel, maat 46. Bonedfkestraat 21, Te koop: z.g.a.n. Ringspoel naai machine op salonmeubel met la tje, Handnaaimachine en Trap- naaimachine. Singer Mij., Aagje Dekenstraat 7, Vliss., Tel. 832. Te koop mooie Meisjesmantel leng te 105 cm. Koopmansvoetpad 15, Souburg. Na 5 uur. Net Meisje gevraagd voor de kap salon. Dameskapsalon J. I. - de Smit, Nieuwendijk 19, Vliss. Te koop: Eetkamer ameublement, Rietstel, 2-pers. Spiralen en Bed den, mahonie Tafel en Motorscoo ter. A. de Noojjer, Noordstraat 50 Vliss.. Tel. 2953. Te koop: 2 Armstoelen, zinken Badkuip, Kamerbank, Divan en Keukenfornuis. Jac. van Loon. Vrouwestraat 32, Vliss. Te koop: Kinderfiets, 18 inch-wie- len. GevraagdDamesfiets met ver snellingsnaaf. Djjkstraat 20, Sou burg. DE IDEALE DRACHT bij koud en slecht weer is Ook hierin brengen wij 'n uitgelezen kollektie HEREN KOLBERTS met 4 opgestikte zakken. 34,75 HERENVESTEN, zakken met ritssluiting en leer afgebiesd. 30.25 HEREN PANTALONS, met omslag, zakken met ritssluiting en leer afgebiesd. 22.95 HEREN PLUSFOURS 25.50 JONGENS PLUSFOURS, vanaf lft. 6 jaar 13.95 JONGENS BROEKJES, lang, met omslag en zakken met leer afgebiesd v.a. 5 jaar 10.95 Alles verkrijgbaar in de kleuren grijs, blauw, bruin en zwart, alleen in orriginele welke onder volledige garantie op poolvast- heid wordt verkocht. WALSTRAAT 37-39 TELEFOON 2984 friniiiniiiiniHtitniiiiiniiniiniiiiiiiiiniiiiiniiiiiiiiitniiHiiiiiitiiniiiiiiiiiii[iiiiiiimiiinii)nniiiniiimiii!ininiiiiiiiin!iiiiiiiinniiiiïï OPBRENGST BLINDEN-KOLLEKTE. Vorige week werd te Vlissingen een.kollekte gehouden. Met dank aan de gevers en medewerkers deelt het Comité mede, dat deze heeft opgebracht precies f "950. Ds. E. DURKSTRA WEER THUIS. Ds. E. Durkstra, predikant bij de Herv. Gemeente aan het Zand te Middelburg, die dezer dagen weer in het vaderland terugkeerde, na een jaar in Nieuw-Guinea het zendingswerk te hebben geleid, hoopt zondag 23 december a s. weer in zijn eigen gemeente voor te gaan. 25 JAAR KLAVAR-NOTENSCHRIFT. Het 25-jarig bestaan van het Klavar-notenschrift, heeft dhr J. Adri- aanse, leider van de Eerste Vlissingse Klavar-Muziekschool, aanlei ding gegeven, met zijri leeringen dit feit muzikaal te herdenken en tevens propaganda te maken voor genoemd notenschrift. Hiervoor bestond een behoorlijke belangstelling en hebben de vele aanwezige ouders theoretisch en praktisch kunnen horen, hoe eenvoudig deze Klavarstudie is. Leerlingen die een jaar hebben gestudeerd, kwamen reeds met behoorlijk spel voor de dag, wat niet wegneemt, dat ook Klavar-schrift intensief gestudeerd moet worden. Zonder dat 'n leer ling er erg in heeft, beginnen de eerste lessen reeds met kruizen en mollen op vernuftige wijze heeft Klavar deze verwerkt in het verti- kale notenschrift. Elk nummer geeft de graad aan, of wel de kwanti teit van het muziekstuk. Voor de pauze was het woord aan de jong- sten, die i,n de A en B-graad hun beste beentje voorzetten. Na de pauze speelden enkele vergevorderde leerlingen in de D en E-graad klassieke en goede muziek welke zeer vaardig werd gespeeld. Dan pas kan men over een leerling een oordeel vormen, als deze een eigen stempel op uit te voeren muziek kan zetten t.o.v. kleur en dy namiek. Gelukkig is het land, waar jeugdige mensen muziek mogen en kunnen leren.c, NIEUWE DAMESKAPSALON IN SOUBURG. Het is een goede gewoonte van Burgemeester Stemerding, dat hij bij de opening van een nieuwe zaak in zijn gemeente, tegenwoordig is. Dat wordt door de betrokken zakenmensen maar ook door de overi ge belangstellenden zeer gewaardeerd. Maandagmiddag 12 rrov. was Souburg's burgervader de eregast niet alleen, maar tevens ook de man die van de eigenaar de sleutel kreeg om de geheel vernieuwde en uitgebreide dames-kapsalon van dhr en mevr. Van der Wart officiéél te openen. Het was de eerste maal dat de burgemeester in een dameskapsalon kwam, maar wat hij en de stroom van bezoekers en belangstellenden te zien kregen was dan ook buitengewoon verrassend. Wij zijn de laatste tijd op dit gebied nogal wat gewend, maar stonden ook even met onze ogen te knipperen, toen wij door de eveneens vergrote herensalon de plm. 55 m2 grote damessalon binnenkwamen. De heer A. M. van der Wart die al 20 jaar in de Vliss.straat kapper is en nog slechts 2% jaar het nieuwe pand op no. 7a had betrokken, heeft het aangedurfd hier een dameskapsalon te stichten die in wijde omgeving nog niet haars ge lijke heeft. Ook hier is het Amerikaanse systeem zonder boxen toe gepast. Er zijn 11 zitplaatsen en een aparte wasgelegenheid van Fran se origine, Ie bac a shampooings. Naast 3 staande droogkappen, zijn 3 wandkappen aanwezig w.o. een Wella Darmstadt apparaat met ther mostaat en automatische regeling, die door de dames zelf op warmte kan worden geregeld en weer door de kapster kan worden gekontro- leerd. Voor de dames die apart wensen te zitten zijn 2 plaatsen vrij gehouden, tevens verfboxen. Er zijn Amerikaanse verstelbare fauteuils waar het voor de dames „onder het mes" goed rusten is. Een aar dige hoek, tevens kast van zwart tegelboard en aan de wanden te- genoverelkaar gelegen spiegels die een diepte-effekt sorteren. Dé vloer is belegd met Floor-flextegels, zwart-geaderd en met witte ban den ingelegd, de muren zijn van lichtgroen beton-emaille. Het gla zen plafond van pijpjesglas van boven afgedekt met een lichtkap, waartussen TL-verlichting is aangebracht en een groot aantal plafond- lampen en zwart-witte wandlampjes zorgen voor een sublieme dag en kunstverlichting, ontworpen door een Philips-expert en aange bracht door de elektriciteitsfirma Suurmond. De kapsalon-instrumenten zijn van het systeem Wella te Amsterdam. Het sanitair is van de fa. Steketee en het schilderwerk van de fa. De Jong, terwijl het geheel werd gebouwd döor het aannemersbedrijf Haeck, allen te Souburg. Het was op de openingsdag een grote drukte. Tot 12 uur kwamen vrienden en cliënten kijken, waarvan er velen zelfs buiten Souburg het kappersbedrijf Van der Wart weten te vinden, die hun belang stelling met niet minder dan 40 bloemstukken en andere cadeaus ver- gezeld deden gaan.

Scheldebode | 1956 | | pagina 6