VAN BELZEN WandBiwagens Kinderwagens Meubalhuis „RENAISSANCE" k!i 10II2 Drukwerk voor olie doeleinden Hogeweg 62 Na de schoonmaak een nieuw karpet? Uil ilii FIETS Vrije Veren- GORDIJNSTOFFEN Koekje v. d. week Zeeuwse Moppen nieuwe Bromfiets DE NOOIJER's BRUGGE'S Filiaal SANIKLEEN f» Sinikleen Tandpasta Kerkdiensten 50 cent per 250 gram MeJkrozijnenbrood f 1.— per stuk, is een klasse apart. ONS ZEEUWS BOEREN TARWEBROOD is een succes. WIT GESUIKERD SPECULAAS 50 ct per 250 gram. WENERPUNTEN 10 ct per stuk. BAKKERIJ Groenewoud 35 Telefoon 2803 INDIEN U EEN wilt aanschaffen, praat dan eens over de financiering hiervan met S. RIEMENS, Van Edestraat 7, Vlissingen ZE ZIJN ER WEER Pracht dubbele Gladiolen in 10 kleuren. 18 stuks voor f 1. Dubbele Knolbegonia's, 25 ct per stuk. Mooie Pioenrozenstekken op kleur, in diverse tinten a 85 ct per stuk. Zaadhandel PASPOORTSTRAAT 13 SOUBURG vanaf f 24.75 „GULDEN SPAN" Bedje of wagentas gratis. Nieuwe Radio's iu huur f 1,per week. Na een zeker aantal weken wordt het Uw eigendom. Inlichtin gen Gebr. Van den Berg, Bella- mypark 6, Vlissingen. Wij hebben HOLTAP 200x280, 45.50, 54.50 tot 96.50 HAARVELOURS vanaf 89.50, 119.-, 162.50 WILTONS vanaf 89.50 tot 182.- Tevens zijn we gesorteerd in Kroon, Keyser-kahlif, Keyserkarpets en mach. Smyrna's. Een ijzersterke BOUCLÉ LOPER, 50 br. 4.90 70 br. 6.90 CRETONNE vanaf 2.75 DAMAST vanaf 3.75 VELOURS DAMAST 6.70, 5.95 Prachtige Zwitserse VOILE MET KANT vanaf 8.45 tot 14.50 Bellamypark 48 - Telefoon 2988 - Vlissingen Maak gebruik van deze aanbieding. Platenspelers met 10 gramofoon- platen naar keus vanaf 1.60 per week. Radio-Gram. Combinaties met 10 platen naar keus vanaf 2.60 per week. Uw oude Radio kan worden ingeruild. Radio-Gebr. Van den Berg, Bellamypark 6. Zelfstandigen, neemt een Ahoy All-in-polis. Ben ziekenhnisverze- kering aangepast aan de tijdsom standigheden. Voor alle leeftijden lage premie. Wü bezoeken U, na bericht, zonder enige verplichting Uwerzijds. Inspectie voor Zeeland G. H. Vijgeboom Jr. te Cadzand- Bad. Telefoon 104, W 77 Nieuwe Radio's in huur f 1.per week. Na een zeker aan ral weken vorat het Uw eigendom. Inlichtin gen Gebr. Van den Berg, Bella mypark 6, Vliss. Te koop aangeboden moderne to taal gereviseerde Stofzuigers onder volle garantie. Zeeuws Wikkelbe- drijf, Groenewoud 80. maakt Uw tanden hagelwit en kost slechts 65 ct per grote tube Voor Uw verhuizing groot of klein, moet U bij de fa. Jongepier en Luitwieler zijn. Nieuwstraat 30. Telefoon 2794, Vliss. Ombouw op alle spanningen van Electromotoren, dynamo's trans formatoren, stofzuigers, etc. Onder volledige garantie. 15 jaar ervaring Zëemvs Wikkelbedrijf, Groenewoud 80. Te). gQ3, Vliss. Arbeiders, speciaal voor U Mili taire Werkschoenen f 5.met nieuwe zolen f 6.50. Dumppaleis Vliss.straat, Tel. 3210, Middelburg Huwelijk. Jongen en ouden van alle standen en elk geloof, die zich eenzaam voelen, laat toch niet langer weken, maanden en jaren ln stil verlangen naar een trouwe levenskameraad voorbij vliegen. Ook U kunt door onze Huwelijks bemiddelingsorganisatie een oprecht gemeende kennisma king verkrijgen. Vraagt eens in lichtingen of huisbezoek aan het Ned. Bemiddelings Centrum, Hoofd kantoor Postbus 6037, Amster dam. Speciaal ontvangkantoor te Vlissingen, thans Beursstraat 35. Dagelijks van 26, ook Zaterdag en Zondag. Uw stofzuiger defect, wij repare ren perfect. Ook omwikkelen voor andere spanning met 1 jaar garan tie. Gebr. Van den Berg, Bellamy park 6. Maak gebruik van deze aanbieding. Platenspelers met 10 gramofoon- platen naar keus vanaf 1.60 per week. Radio-Gram. Combinaties met 10 platen naar keus vanaf 2.60 per week. Uw oude Radio kan worden ingeruild. Radio-Gebr. Van den Berg, Bellamypark 6. Kijk, Keur en Kies voor een nieuw Rijwiel eens een Rudge, een Ëmpo of een Edelman. In diverse uitvoe ringen en prijzen voorradig. Ook Kliiuerrt'Wicien. A. Jau.'^ns Zn. Coosje Buskenstraat j.iG-148 tel. 2137, Vliss. 'IV koop: Wandelwagentje i.g.st., I'ietszitje voor achterop. Vliss.str. 117, Koudekerke. Te koop: Solex i.g.st. Te bevragen Breewaterstraat 2, Vliss. Te koop: Grijze Jonkers Kinderwa gen (laag model). Pitrlet wiegje I' 5. - Positiepakje maat 42, Trouwjapon en zwart Mantelpak je maat 40. Irislaan 188, Vliss. Te koop: Solex. Singel 179, Vliss: Zweefduo, geschikt voor motor of bromfiets, als nieuw f 10. Ambr. Bosschaertstraat 28 boven, Vliss. Zaterdagmiddag te bevragen tussen 2 en 3 uur. Te koop: z.g.a.n. half Engelse Kinderwagen. Willielminastraat 75 Vliss. Te kooi»Een Sanielje Overdoek, Dames suède schoenen z.g.a.n. m. 40 en Werkoverjas. Van den Spieg heistraat 23, Vliss. 2de hands Am. legertenten met ba- gagepunt f 27.50 met stokken en haringen. Dumppaleis, Vliss. str. Middelburg, Tel. 3210. 2de hands legertenten met 2 ba- gagepunten met stokken en harin gen f 35.Dumppaleis. Vliss.str. Middelburg, Tel. 3210. Te koop wegens plaatsgebrekgr. vlerkante Tafel, Divan, 2 Rook- stoelen, 2-pers. Ledikant. Spuislr. 64 bov., Vliss. ■II II |||IH|| lllllllf JM"U( llinllt hiiiirimmii Koop bij JO FIBBE de nieuwe 65 cent per grote tube. Te koop wegens inruilprima 2e- hands Schrijfmachines met garan tie vanaf f 75.Kantoormachi- nehandel Lünbach, Badhuisstraat hoek Glacisstraat. Vliss., Tel. 387. Geldleningen voor aankoop Auto mobielen, Motorrijwielen en Scoo ters. Assurantiekantoor P. A. Kaat, Koudekerkseweg 47 Tel.392 Dames Zojuist ontvangen een mooie collectie Kinderjurkjes, de nieuwste modellen, zware Baddoe ken, extra groot f 2.15, Werksok- hen f 1.98, Fantasie sokken f 1.39 Mooie linksgeweven kousen f 1.85, Slips f 1.05, enz. enz. S. P. v. d. Linden. Noordstraat 30, Gratis Midreizabonnen. Te koop: Een Kinderwagen. Nij verheidstraat 7 bov., Vliss. Woningruil. VrU bovenhuis, 4 ka mers, keuken en bergplaats voor benedenwoning. Ook toestemming Goed Wonen. Brieven onder no. 2140, Bureau van dit Blad. Te koopBankstel, Eetkamer- ameublement, radio. Tafel, 4 Stoe len, Dressoir en vele soorten klei ne Meubelen. A. de Nooijer, Noord straat 50, Vliss., Tel. 2953. Wü geven deze week voor reclame 1 fles Juffertje in 't Rood of 1 fles Tarragonawün voor f 2.40. Alleen bü Hildernisse, St. Jacobs- straat 24, Vliss. Te koop: Motor Zundapp. 20<> cc. bouwjaar '51, 5600 km gelopen, tegen elk aannemelü'h bod en een Kinderwagen, Eng. model (wit) Pres. Rooseveltlaan 700, Vliss. Financiering alle Motorvoertuigen en Machinerieën. Assurantiekan toor P. A. Kaat, Vliss. Koudekerk seweg 47, Tel. 392. Te koop gevraagdAlle soorten Kachels, beschadigd geen bezwaar voor het droogstoken van gebou wen. A. de Nooüer, Noordstraat 50 Vliss., Tel. 2953. Ben tachtigjarige zoekt kennis making met mensen die van gezel ligheid houden. Plaats van ont moeting op de Bazar van de 80- jarige „Meerpaal", Bellamypark, Vliss. 5. (i en 7 April. Uw kwartje is heel belangrük Want wü hebben veel geld nodig voor de nieuwe gevel van het Mi litair Tehuis „De Meerpaal". Kom daarom dat kwartje vandaag of morgen op de Bazar uitgeven. Wie houd* niet van een gezellige Bazar Natuurlijk iedereen. Daar om houden v*ü onze Bazar om 'J de gelegenheid te geven, te genie ten, lekker te eten engeld uit te geven. De Meerpaal", Bellamy park, Vliss. Geld uitgeven voor een goed doel is geiellig en belangrük. Kom van avond of morgen op de Bazar „De Meerpaal". Bellamypark, Vliss. Heus. er is veel geld nodig om de oude gevel op te knappen. Eet lek ker en geniet van de gezellige sfeer op de Bazar „De Meerpaal" dan komen wü uit. de zorgen. Welke nette Werkster wil mü hel pen, de Donderdag- en de Vrüdag- morgen In klein gezin. Brieven onder no. 2141, Bureau van dit Blad. Geldleningen op diverse objecten. Assurantiekantoor P. A. Kaat, Vliss., Koudekerkseweg 47, Tel.392 Nieuwe Amerikaanse Legertenten voor officieren, met grondzeil en verder geheel compleet, in alle maten f 85.—, f 102,50. f 110,—, f 135—, f 139.50, f 175.—. Deze blüven voorlopig nog leverbaar. Dumppaleis. Vliss. straat, Middel- bdrg, Tel. 3210. Ie en 2e Hypotheken. Assurantie- kantoor P. A. Kaat, Vliss., Tel.392 Amerikaanse Luchtbedden f 22.50, f 27.50, f 39.2-pers. Luchtbed den f 49.Slaapzakken f 15. t' 29.50, f 35.f 45.Dumppa leis, Vliss. straat, Middelburg, Tel. 3210. Nog enkele nieuwe Legertenten. Shelters met stokken en haringen f 42.50. Wie nog wil profiteren moer vlug zün, daar er dit jaar geen aanvoer meer komt. Dump paleis, Vliss. straat, Middelburg, Tel. 3210. Te koopDamesfiets f 20.— -. Bo ned ij kostraat 91, Vliss. Te koop: Haardstoeltje, Meisjes schoenen maat 30 en 35. Te bevr. Bouwen Ewoutstraal 17 bov., VI. Te koop gevraagdGehele of ge- deeltelüke Inboedels, kelder-, win kel- en zolderopruimingen en de hoogste prüs voor oude metalen. A. de Nooüer, Noordstraat 50 Tel. 2953. Te koop wegens overcompleet 2 Fauteuilles in z.g.st. (wollen mo quette, terra). Te bevragen Meu- belmagazün De Vlieger, Stenenbeer 7, Vliss. Te koop: z.g.a.n. Mutsaerts Kin derwagen. De Leeuwen, Duyven- drechtstraat 25, Vliss. Na 6 uur. Assurantiekantoor P. A. Kaat, VI. voor Verzekeringen op zeer gevaar lüke objecten en büzondere risico's Gevraagd: Nette Werkster voor halve dag per week. Mevr. Ver hoef, Wilhelminastraat 10, Vliss. Te koop: Lederen Motorjas Heren 44-46, Lederen Motorjas Dames 44-46. Te bevragenWilhelmina straat 17, Vliss. Te koopMagneet Bromfiets. Ha vendorp 667, Vliss. Attentie Mevrouw, wilt U geld sparen, dan moet U uw lompen en metalen voor Jan van Poelje bewaren Beursstraat 8. Te koop: Half Eng. Kinderwagen (wit). Vermeulen, Ambr. Bos schaertstraat 13 bov., Vliss. Voor een nieuwe voordelige „DE RIJWIEL-CENTRALE" Koudekerkseweg 59, Vlissingen Telefoon 2544 Te koop aangeboden: z.g.a.n. Kin derwagen, ook als wandel wagen. Singel 345, Vliss. Voor de echte Zeeuwse Leverworst blüft tóph, het adres SlagerjJ Schouwenaar, tüdelyk Vrouwestr. 26, Vliss. Te koop: Aquarium 125x30x30 compleet met verwarming, verlich ting en vis f 30.Badhuisstraat 36 bov. Te koop: Houten Wasmachine 127 Volt met wringer en Eng. Kinder wagen. Te bevragen tussen 6 en 7 uur. Paul Krugerstraat 98 ben VI. 29 Mrt B 8280 VLISSINGEN. ZATERDAG 7 APRIL 1956 Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten (Doopsgez. Kerk) 9.15 uur Ds. H, J. Smit, 10.15 uur Bijbelstudie. Engelse Kerk 7.30-8 uur Interkerkelijk Avondgebed. ZONDAG 8 APRIL 1956 R.K. Kerk. 7 uur Stille Mis, 9 uur Hoogmis, 11 uur Stille Mis, 7 uur Lof. In de week 6.45, 7.30, 8.30 u H. Missen. Woensdag 7.30 u Lof. Zaterdag 6-9 uur Biechthoren, 7.30 uur Lof. Leger des Heils. Zaterdag 7.30 uur Straatzang, Zondag 10 uur Heiligingssamenkomst, 6.45 uur Openluchtsamenkomst, 7.30 uur Verlossingssamenkomst, Dinsdag 2.30 uur Gezinsbond-bij eenkomst. Donderdag 7.30 uur Heiligingssamenkomst. Herst. Apost. Zendingsgem. (in de eenheid der Apostelen), Singel 3. Herst. Apost. Zendingskerk, Kasteelstraat 5, 10 en 5 uur Openbare Eredienst. Herst. Apost. Zendingsgem. (Bakkersgang), 10 en 4.30 uur Dienst. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 8 en 4.45 uur Ds. O. J. Douma Geref. Kerk 9.30 en 5 uur Ds. Th. Oostra van Hoogeveen. Luth. Gem. 9 uur Ds. H. Johannes. Herv. Gem. St. Jacobskerk, 10 uur Ds. W. M. Maas, 5 uur Ds. J. Kwast. Johanneskerk, 10 uur Ds. B. F. C. de Groot. Jeugddienst 7'uur Ds. W. M. Maas. Havendorp, 10 uur D's. J. Kwast. Vrijz. Herv. en Remonstr. Kring 7 uur Ds. N. van de Wall Chr. Geref. Kerk 9.30 en 5 uur Ds. De Vuyst. Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst. Doopsgez. Gem., 10 uur Ds. M. de Boer. Evang. op G.G. (Willem III kazerne) 10 en 5 uur dhr Kloot uit Gou derak. SOUBURG. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 9.45 en 2.30 uur Ds. O. J Douma Herv. Gem. 9.30 en 11 uur Ds. Haitjema, 7 uur Ds. Van Duyne. 9.30 uur Jeugdkerk 13-16 jaar. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds. G. D. L. Brederveld. R.K. Kerk7.30 uur Stile Mis, 9.30 uur Hoogmis, 7 uur Lof, Woens dag en Vrijdag 7.30 uur Stille Mis, Zaterdagavond 6 en 8 uur Biechthoren, 7.15 uur Lof. KOUDEKERKE Geref. Kerk 9.30 uur Ds. S. van Wouwe, van Serooskerke. Herv Gem 10 uur Vicaris De Meij, 10 uur Jeugdkerk, 2.30 uur Ds. Hoffman. Wijklokaal Vliss.straat 7 uur Ds. Hoffman DOKTERSDIENST: Doktersdienst loopt altqd van Zaterdagmiddag 12 aar tot Maan dagmorgen 8 uur. Dokter M. J. A. Bil, Singel 88, Tel. 619. APOTHEKERSDIENST: Apothekersdienst loopt van Zaterdagmiddag 6 aur tot Maandag morgen 9 uur. Apotheek J. M. H. van de Sande, Badhuisstraat 22, Telefoon 2066. DIENST VERLOSKUNDIGEN: Mej. N. van Ginkel, Badhuisstraat 108, Tel. 2775. Schippet* mag ik overvaren, ja of nee Moet ik dan een cent betalen, ja of nee Als kinderen hebben we het wellicht allen gezongen. Als groten zin gen we nu weer in koor Vrije veren of geen vrije veren We dachten destijds de strijd al te hebben gewonnen. Helaas echter, zoals met vele beslissingen inzake Zeeland, blijkt er weinig stabiliteit te zijn. Het is de geest van onze tijd. Beslissing en tegenbeslissing. Wanneer vroeger een bepaalde beslissing was gevallen was de sok af. Je kon er rustig bij gaan slapen. Behalve die ene keer met de gul den. Toen gingen we slapen en de andere dag was de gulden ge kelderd. Maar uitzonderingen bevestigen de regel. Kom daar nu eens om. De Marine komt wel, de Marine komt niet. De Zeeland blijft, de Zeeland blijft niet. Vrije veren, geen vrije veren. Zoek het maar uit. We leven met de dag. Met Kerstmis van vorig jaar kwamen we plotseling tot de ontdekking dat de vrije veren voor Vlissingen-Breskens onderdeks gehouden wer den. Na het comfortabele zitje boven valt dat af. Bovendien leent de ruimte zich bij grote drukte er niet voor. Laten we daarom trachten de zaak een van alle kanten te bekijken en te zien welke standpunten voor realisering vatbaar zijn. De veerdiensten worden onderhouden doo,r Provinciale boten. De steigers en aanlegplaatsen zijn van Rijkswaterstaat, dus het Rijk. Het personeel is in Provinciale dienst. De diensten leveren grote tekorten op, welke door het Rijk worden betaald. Hier beginnen de moeilijk heden. De Provincie wil grotere boten en betere steigers. De prac- tijk heeft uitgewezen, dat dit nodig is. Halt, zegt het Rijk, wat gaat ons dat kosten De Provincie zit in de boot. Onderhandelen, onder handelen enz. Met de heffing van tarieven waren er nog tekorten. Door het handhaven van vrije veren worden die tekorten nog groter. Nu het publiek. Een zakenman uit Vlissingen vindt het prachtig, wan neer de Z. Vlamingen gratis naar Vlissingen kunnen konen om te winkelen. Een zakenman uit W. Zeeuws Vlaanderen vindt daar juist niets leuks aan. De industrie die arbeiders in dienst heeft, die gratis overkomen met de boten, heeft er eveneens belang bij. De Horeca bedrijven, die in de zomer de duizende toeristen in de zaken krijgen zullen ongetwijfeld vrije veren toejuichen. Anderzijds zal de Zeeuw die met zijn auto moet wachten omdat er tientallen Belgische bussen voor hem zijn, het weer niet leuk vinden. Maar nu het principe. Wie van Z. Vlaanderen naar Walcheren of Zuid-Beveland moet of wie van het ene eiland naar het andere moet heeft maar één keus: de boot. Wie naar Holland moet heeft ook maar één keus: de brug over de Moerdijk. Die Moerdijkbrug kan men gratis en vooral snel pas seren. De boten houden uren op en kosten geld. We zijn alle Ne derlanders met gelijke rechten. Hier klopt dus iets niet. Nu maken wij één grote fout. Het veer Vlissingen-Breskens, waar mede meer toeristen dan inwoners mee varen willen we vrij hebben en al die andere boten mogen tarief heffen. Dat klopt ook weer niet. We moeten nu eens heel duidelijk stellen De verbinding door ge heel Nederland te water of te land moet practisch zijn en kosteloos. Zonder meer. >We hebben toch allen dezelfde rechten We betalen toch ook wegenbelasting en andere belastingen Wanneer we het zo stellen hebben we aanhang door geheel Nederland, leder wil im mers graag gratis overvaren, waar ook in Nederland Dan staan we ook sterker tegenover de regering. Wat interesseert het nu 'n volks vertegenwoordiger uit een streek, waar hij zelf veergeld betaalt, of Vlissingen-Breskens vrij is 7 Het zal hem wel interesseren, wanneer hij door het vrijmaken van Vlissingen-Breskens in zijn eigen omgeving yr'i kan gaan varen. Wanneer dus onze grootste Zeeuwse fractie dit in de partij aanhan gig maakt, moet deze partij als regeringspartij iets kunnen bereiken. Wanneer ook de andere fracties dit doen, zullen alle partijen el kaar gemakkelijker vinden op dit punt. Hier wreekt zich o.a. dat Zee land practisch geen Kamerleden heeft. Elke partij is ons Zeeuwen dankbaar voor de medewerking doch stelt anderen als Kamerlid voor. -o- Wat ons voor de toekomst echter meer interesseert is de vraag Kunnen wij met boten op het veer Vlissingen-Breskens afdoende de verkeersstroom bijhouden. Bovendien vragen wij ons af of het onder houden van bootdiensten op de duur economisch verantwoord is. Het is nu zo, dat velen de overtocht vermijden omdat vooral in de zomer de overtocht een handicap vormt. Het uren wachten kost han del en industrie grote sommen. De diensten zelf kosten aan materi eel en personeel kapitalen. Wanneer we de directe of indirecte kos ten berekenen per jaar en we verkapitaliseren dit, moet er een flinke brug of tunnel voor dit bedrag kunnen worden aangelegd. Dat zou een afdoende oplossing zijn. We begrijpen wel, dat een dergelijk kunstwerk jaren van voorberei ding zal vergen. Maar juist daarom moeten we er nu reeds op gaan hameren om in de toekomst een dergelijke verbinding te krijgen. Ook moeten we onderling geen ruzie gaan maken waar die brug of tunnel moet komen, anders lacht de regering als derde. Bekijken we het 'in deze richting, dan moeten we pleiten voor vrije veren. Hoe meer immers de veren kosten, des te gauwer komt men tot de conclusie, dat een brug of tunnel goedkoper is. In dit licht bezien, zullen wij met genoegen de aangebonden strijd met als inzet de vrije veren volgen en wensen wij alle voorstanders veel succes. Drukkerij van der Hoeven Knuijt, VlissingenTelefoon 2077.

Scheldebode | 1956 | | pagina 3