A. J. BRUGGE Rubberlaarzen Jacq. Cofbeel de nieuwe Philips Radiotoestellen NIEUW GELUID, NIEUWE PRIJZEN GEBR. VAN DEN BERG VOOR GEHAKT MOET U 813 VAN STEE ZUN JANSSEN) Een Oliestook? HEDEN ONTVANGEN RADIO MEULMEESTER Adverteert in „De Scheldebode" Nieuw verschenen: 3 JACKSONS van JOHNNY JORDAAN f 4.50 5.50 6.50 7.50 Speciale TOILETZEEP aanbieding NET MEISJE UIT DE SPORTHOEK 32e potpourri van de en „de Jordaanwalt" eo „Geef mij maar Amsterdam" ST. JACOBSSTRAAT 13 VLISSINGEn PARFUMERIE Gevraagd: Komt U eens kijken in de etalage en luisteren in onze Studio. Bellamypark 6, Telefoon 2650, Viissingen IJ Niets geen rompslomp Laat ons de Vis voor U bakken. Elke dag vers en warm verkrijgbaar Schol VISHANDEL Bellamypark 44,Tel. 2224 Kerkdiensten Dan eerst de Tarakan zien. De enige oliehaard met kopcirculatie. Voor vaste brandstof de bekende merken in voorraad. Brandaris en Tarakan alleenverkoop in Viissingen en om streken BEURSPLEIN 9 HOGEWEG 62 SCHUCOSKQP. Dat is een moéllijke naam, maar het is een mooi runthgen-apparaat en het staat opgesteld in de Schoenhandel Plouvier, Nieuwendijk 16 te Viissingen. Op het eerste gezicht lijkt het een soort personen weeg schaal, uitgevoerd in biank eiken en voorzien van verschillende ver chroomde kleppen, als brievenbussen. Als men op het apparaat plaats neemt, wordt'éten transformator met lampen ingeschakeld en zijn Uw voeten door dé schoenen heen tot op het gebeente zichtbaar. Op de ze wijze kan men controleren en dat is vooral bij kinderen van be lang, hoever de tenen in de schoenen steken, hierdoor wordt o.m. het kopen van te nauwe schoenen voorkomen. Niet alleen de verko per, maar ook de koper kan deze „runthgen-foto's" bekijken. Er is zelfs aan de kinderen gedacht, die door een lager gelegen kijkgat hun voet geheel kunnen zien. Niet alleen een nuttiga, maar ook een zeer interessant apparaat. Marva-tassen, waterdicht f 2.50. UitsluitendDumppaleis, Vliss.str. Middelburg, Tel. 3210. Dames, denkt U aan de Knittax- demonstratie in de zaal van dhr. Wielemaker, Dorpsplein 19, Kou- dekerke, heden Donderdagavond v. 7 tot 10 uur. Pfaff Naaimachine handel, G. Hemelaar, Nieuwendijk 29, Tel. 729, Vliss. Te koop: 2 Clubs, 4 Stoelen, 1 en 2-pers. Ledikant en Bedden, 1- pei's. Opklapbedden, Nachtkastjes. A. de Nooyer, Noordstraat 50 VI. Grote sortering kanten Kleedjes in alle maten en tegen verlaagde prjj zen. S'. Hollebrandse, Nieuwendijk 37, Vliss. 1-Persoons Spiraal te lflfop bij I\ J. Roos, Scheldestraat 5, Vliss. De nieuwe Knittax M 2, de Koning der Breimachines. Vraagt vrijblij vend inlichtingen en demonstratie. Prijs f 270.Betaling eventueel te regelen in overleg. Pfaff Naai machinehandel G. Hemelaar, Nieu- wendjjk 29, Tel. 729, Viissingen. 24/26 27/35 36/38 39/42 NIEUWENDIJK 14-16 VLISSINGEN VJ Te koop: Wit emaille Etna Keu kenfornuis met af dekplaat, als nw Scheldestraat 59, Vliss, Hier 't „Kaashuls Hollandia" Breestraat 14, t.o. Politiebureau. Vrijdag en Zaterdag als extra re clame bij een pond van die lekkere belegen Boerenkaas van 1.60 geen 10 maar 15 zegels. Te koopDamesfiets z.g.a.n. prijs f 75.Etna kacheltje, als nieuw met kachelpijp enz. f 40.Adres Scheldestraat 25, Vliss. Te koop: Hen Piano f 200.Jac. van Stol, Sluis, Tel. 136. Bibliotheek „Maarten Luther" Groenewoud 58. Zie voor U binnen gaat, eerst in onze etalage naar de nieuwe uitgestalde boeken. Engels. Cursus voor beginnendën en gevorderden in de Oranjeschool te Vliss. Lesgeld f 5.per maand Directe methode. "Boeken gratis. Aangifte vóór 15 Sept. bij H. de Groot, Singel 159. Cadum-32 3 voor 75 Cadum-55 2 voor 83 Cadum-85 2 voor 1.30 Palmolive-55 2 voor 83 Scheldestraat 66, Viissingen Telefoon 804 voor halve of hele dagen. Mevr. PLOUVIER, Nieuwendijk 14 te Viissingen Te koop: z.jvi.n. 2-plaats electr. Kookstel en 2 Fauteuils. Koopje. Na 6 uur. Verk. Quakkëlaarstr. 112 Vliss. Te koop: Jonge Goudvissen 25 ct per stuk. J. Roelse, Middelburgse straat 38, Oost-Souburg. Te koop: i.g.s.z. Haardkachel. Rit- themsestraat 42, Souburg. Wie ruilt woning op het Eiland te Vliss. (Flat) voor woning op Sou burg. Brieven onder no. 2051, Bur. van dit Blad. Gevraagd: Nette Werkster voor 2 morgens per week. Mevr. Kamer mans, BoiA. Bankert 16 bov., VI. 1 Sept. D 527 Prachtige verse Schelvis fj Moten verse Kabelj. j Rode Ponen Verse Tarbot Verse Tong Verse Makrelen Verse Haring Diepvries Kabeljauw Diepvries Schelvis Vette Qest. Makrelen M Nieuwe Bokking Harderwijkers Harderwijkers zonder graat M Ëngelse Kippers Gepelde Garnalen Droge Scharren Diverse soorten Gebakken Vis Gebakken Haring Kamperpaling Gebakken Haring in 't Zuur M Zure Mosselen Zure Haring-Rolmops f§ Blanke Zoutevis Heerlijke groene Maatjesharing J Nieuwe Stokvis Te koop: Werkfiets, goede banden Prijs f 18.Paul Krugerstr. 199 Vliss. Goed tehuis gezocht voor volwas sen jonge Kater (gecast.) Asyl, Marinestraat 16, Vliss. Te koop: Énige Dames- en Heren fietsen, 2 halve Kastjes, Kinderle- dikantje, 1-pers. ledikant, matras sen, Gereedschapskist. Adres Bur. van dit Blad. Te koop: Een i.g.s.z. Haard. Prijs f 25.Aagje Dekenstraat ölbor. Vliss. Te koop: Een Philips Radio i.g.st. Noordstraat 43, Vliss. Nette Dienstbode gevraagd, zelf- standig kunnende werken. Mevr. Bikker, Singel 2 b. Alle soorten metalen worden door ons verwerkt, alle huishoudelijke artikelen vakkundig gerepareerd en ook door ons geleverd. Vertinnen, galvaniseren, verchromen, polijsten, slijpen enz. Komt U even aan en U weet alles bij L. Outermans, Ko per- en Blikslager, Korte Zelke 3, Vliss. Zeer goede Cognac, zowel om te borrelen als voor medische doel einden. Per liter f 7.per halve liter f 3.60, per fles f 5.25, per halve fles f 2.70. Harms' Gedistil- leerdhandel. Te koop: Vulkachel, 3-gaats Kook kachel, Haardkachel, Divan, Petro- leumhanglamp, eiken Tafel, Was- kast. A. de Nooyer, Noordstr. 50, Vliss. Te koop: Mooie Wintermantel maat 40-42 (swagger) f 20.Jan van Goyenlaan 15, Vliss. Te bevragen Vrijdag. Te koop: Prima Gazelle Tandem. Anjelierenlaan 66, Vliss. Te koop: i.g.s.z. Damesfiets. Te bevragen Leêghwaterstraat 57, VI. Te koop: Een Butagascomfoor en grote Wasteil. Havendorp 447, VI. Te koop: Haard i.z.g.s. koopje. Pres. Rooseveltlaan 127, 2de blok v.a. nieuwe brug. Te koop gevraagdHerbouwplicht voor bedrijfspand te Vliss. Brieven onder no. 2048, Bur. van dit Blad Te koop: Kinderwagen en electr. Wasmachine tegen elk aannemelijk bod. Grote Markt 22, Vliss. Te koop: Een Wasketel, 1-pers. bed (3-delig) Voorzethaard (Olga) 2 paar bruine Damesschoenen, m. 38, driekwarthak. Primulalaan 30 Vliss. Voor 12 uur. Te koop: z.g.a.n. Kinderwagen, half Engels (Mutsaerts). Jozef Is- raëlslaan 20 ben. Vliss. Te koop: Haardkachel in goede st. en Gascomfoor 2-pits. Van Teijlin- genstraat 28, Oost-Souburg. Te koop: Jongensfiets lft. 10-12 j. en Damesfiets compleet met licht. Havendorp 527. Aanvang lessen in Reclame-etala- geschrift begin Oct. Nieuwe leer lingen gunnen zich reeds nu aan melden. Job. G. Smits, Groene woud 59^ Vliss. Te koop: z.g.a.n. Vulkacheltje merk Pelgrim 's avonds na 6 uur. Adres Hoogesteger, Sottegemstr. 66, VI. Verstelnaaister heeft enige dagen vrij om bij mensen a. huis te naai en. Tooroplaan 9, Vliss. Te koop: B.S.A. en Ariel beiden 350 cc, k.k. met papieren, i.g.s. Billijke prijs, of te ruilen voor goe de Brommer, geen solex, Emmasrt. 30, Vliss. Dames Komt U eens kijken bij S'. P. v. d. Linden. U vindt daar leu ke Meisjesovergooiers in alle ma ten en kleuren aan zeer goedkope prijzen. Noordstraat 30. Te koopEiken Salon Pathéfoon met plm. 60 platen. Na 5 uur. Bo- nedjjkestrant 34, Vliss. Te koop: Kaptein Moby lette, Jlon- gens en MeisjearUwiel. Beatrixla^n 17, na 6 uur. De Zeeuwse athletiekjeugd blijft successen boeken. Willy Cijsouw van Marathon wist in Duitsland te Gladbeck twee nieuwe Zeeuwse re cords te vestigen tijdens haar deelname aan de Interlandwedstrijd West-Duitsland-Nederland voor meisjes. Op de 80 m horden boekte ze 12,1 sec. gelijk met de winnares en op het nummer hoogspringen behaalde ze 1.50 m achter de winnares met 1.53 m. Op verspringen wist ze 5.35 m te behalen, hetgeen een vierde plaats betekende. Haar clubgenote Bea v. d. Weijde werd in Den Haag 2e op hoog springen met 1.44 m, terwijl ze bij verspringen derde werd met 4.73 m. Hans Luitwieler van Marathon ging ook verder met zijn successen ,en won bij jongens A speerwerpen met 40.53 m, terwijl hij vierde werd op de 100 m jun. A in 12 sec. Een dag later vestigde hij te Rotterdam een nieuw Zeeuws record op de 11Q m horden jun. A in 16 sec. Hoogspringen jun. A won hij met 1,615 m en speerwerpen jun. A met 41.93 m. De overige Zeeuwse athleten kwamen te Yerseke aan de start, waar Huub Lacor de athletiek probeert te vestigen. De start van Zeeland-Sport te Sas van Gent werd niet succesvol. Met 6-1 moesten onze stadgenoten de eer aan de Sassenaren laten. V.C.K uit Koudekerke haalde in Kapelle een appeltje voor de dorst en won met 4-3, De handballers draaiden ook op volle toeren. De Zeeuwse ploegen versloegen de Oost- en West-Brabantse ploegen. Het zuidelijk elf tal kon het echter tegen Munchen Gladbach niet bolwerken al werd het een spannende wedstrijd. (10-12). Viissingen ondergaat Zondag de vuurdoop tegen Roermond. Het zal geen eenvoudige opgave worden. Aangemoedigd door het succes van Willy Cijsouw en Bea v. d. Weij de zou Marathon op Zaterdag 10 September een nationale vierkamp voor meisjes organiseren, aangevuld met een herenprogramma, doch door ziekte van enkele Hollandse tegenstandsters wordt deze kamp enkele weken uitgesteld. De 25e September sluit het seizoen met een Internationale boule vardloop. Onze boksers staan voor een belangrijke maand. Op 8 October a.s. gaat deze „pittige" vereniging het 10-jarig bestaan vieren met een mooi boksprogramma. Het zal aan belangstelling niet ontbreken. Pijnigke en vermoeide voeten? Dan is de vederlichte Emsold schuim rubber Steunzool een weldaad voor Dames en Heren. Per paar f 4.75. Schoenhandel D. Roelse, Schelde straat 44. Tel. 714, Vliss. Dames, denkt U aan de Knittax- demonstrStie in het Muzieklokaal, hoek Burchtstraat-de Deckerestr. te Souburg, a.s. Maandag 12 Sept. des avonds van 7 tot 10 uur. Pfaff Naa)imadhinehandefl, G. Hemelaar, Nieuwendijk 29, Vliss., Tel. 729. Grote partij Militaire Werksclioe- nen. Prijs f 5.Uitzoeken. Dump- paleis, Vliss .straat, Middelburg, Tel. 3210. Attentie! Attentie! R.A.F. wollen Werksokken f 1.—. Alléén ver koop Dumppaleis, Vliss.straat, Middel- burg, Tel. 3210. Militaire Werkoverhemden alle ma ten f 2.50. Uitsluitend Dumppaleis Vliss.straat, Middelburg, Tel. 3210 Groene militaire Zomerwerkbroe- ken f 3.50. Speciaal Durappaleis, Vliss.straat, Middelburg, Tel. 3210 Militaire Fietstassen f 3.dubbel f 6.50. Natuurlijk Dumppaleis, Vliss.straat, Middelburg, Tel. 3210 De nieuwste kleuren in Petten zo juist ontvangen. Prijzen f 3.50, f 3.95, f 4.50, f 5.— In het Dump paleis, Vliss.straat, Mlddelb., Tel. 3210. Ombouw op alle spanningen van Electromotoren, dynamo, s trans formatoren, stofzuigers, etc. Onder volledige garantie. 15 jaar ervaring Zeeuws Wlkkelbedrijf, Groenewoud 80. Tel. 803, Vllas. Wil steller advert. Positiepakje nr 2017 van enige weken geleden, de brieven even aan ons bureau afha len? Adres onbekend. Gevraagd: Net Meisje,,yam 8-12.31), uur of Flinke Werkster, 4 mor gens per week. Mevr. Öosveld Bad huisstraat 131, Vliss. Te koop: Theemeubel, Rookstoel, Hangkastje, ronde Tafeltjes, Wieg Bloemtafeltjes, Kroonlampen, half linnenkastje. A. de Nooyer, Npord- straat 50', Vliss. Net persoon vraagt werk voor hal ve dagen. Brieven onder no. 2047, Bureau van dit Blad. Gevraagd Net Meisje voor hele dagen. Hoog loon, goede behande ling, tegen 15 Sept., 1 Oct. of di rect. Hotel Zeeland. Te koop gevraagd: Een enigszins gevorderde Postzegel verzameling. Brieven met omschrijving en prijs onder no. 2028, Bureau van dit Blad. Te koop: een Platenwisselaar voor gelijk- of wisselstroom. 110 of 220 Vblt 3 snelheden met 42 standaard ngspeelpla en 20 langspeelplaten. Adres Bur. van dit Blad. AangebodenEen Jan Jaarsma Haard voor kleine kolen z.g.a.n. Stalen Wringer met bok. Badhuis straat 119, Vliss. Te koop: Kinderwagen f 15. Pres. Rooseveltlaan 688, Vliss. Zelfstandigen, neemt een Ahoy All-in-polis. Een ziebenhuisverze- ring aangepast aan de tijdsom standigheden. Voor alle leeftijden lage premie. Wij bezoeken, U na bericht, zonder enige verplichting Uwerzijds. Inspectie voor Zee land G. H. Vijgeboom Jr. te Cad- zand-Bad, Telefoon 104 W 77. Te koop aangeboden moderne to taal gereviseerde Stofzuigers onder volle garantie. Zeeuws Wlkkelbe drijf, Groenewoud 80. Huwelijk. Jongen en ouden van alle standen en elk geloof, die zich eenzaam voelen, laat toch niet langer weken, maanden en jaren in stil verlangen naar een trouwe levenskameraad voorbij vliegen. Ook U kunt door onze huweltjksbemiddelingsorganisatie een oprecht gemeende kennisma king verkrijgen. Vraagt eens In lichtingen of huisbezoek aan het Ned. Bemiddelings Centrum, Hoofd kantoor Postbus 6037, Amster dam. Speciaal ontvangkantoor te Viissingen, Beursstraat 7 boven. Dagelijks van 26, ook Zaterdag en Zondag. Kijk, Keur en Kies een nieuw rij wiel uit de sortering Mlch. Adr. de Ruyter, Rudge, Empo en Edel man Rijwielen in alle prijsklassen bö A. Jansens en Zn., Coosje Bus- kenstraat 146. Vliss. Hoe dat komt, dat het .Kaashuis Hollandia" zo'n fijn stukje Kaas kan aanbieden tegen lagere prij zen? Nu het blijft onder ons: ,,Wg kochten al in voor de groothandels prijzen opliepen". Te koop: z.g.a.n. Wringer. Te be vragen na 6 uur. Bouwen Ewout- straat 41, Vliss. Leuke kinderfoto's maken is een vak apart. Laat eens bij U aan huis een serie foto's opnemen. Over het resultaat zult U tevreden zijn. 3 verschillende briefkaarten f 3.75. Door geheel Walcheren aan huis te ontbieden. M. Eversen, Re portage Fotografie, O. en' W.- Souburg. Te koop: Haardkachel. Sottegqpi- straat 73 bov. Vliss. Te koop gevraagdVu iel, ge schikt voor zaal. Dorpsplein 19, Koudekerke. Te koop: Divan en electr. Straal- ltachel (2-straals) bijna nieuw. Na 7 uur. Bouwen Ewoutstr. 25, VI. Wat zegt U? Hoe bestaat 't. Nu mijn man dan: Nel zei hg, die kaas heb jg nooit in de Breestraat daar bij het Politiebureau gehaald. Klets maar niet. Je weet, ik proef het toch zo Werkmeisje gevraagd. 3 morgens in de week. J. Willemse, Horloge maker, Souburg. GewaagdKleermakersverstelwerk Ook overtrekken van Dekens. Dorpsplein 19, Koudekerke. Singer is beter. Alle machines ui.' voorraad leverbaar. Handmachines compl. in luxe koffer vanaf f 259. Wg regelen desgewenst een spaar systeem met U voor iedere beurs. Vraagt vrijblijvend inlichtingen Singer Maatschappij N.V., Aagje Dekenstraat 7, Tel. 832, Vliss. VLISSINGEN. ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1955: Kerkgenootschap der Zevendedags Adventisten (Doopsgez. Kerk) 9.15 uur Ds. H. J. Smit, 10.15 uur Bijbelstudie Engelse Kerk 7.30 uur Interkerkelijk Avondgebed. ZONDAG 11 SEPTEMBER 1955: Doopsgez. Gemeente 10 uur Ds. M. de Boer. Herv. Gemeente St. Jacobskerk 10 uur Ds. W. M. Maas Opdracht- dienst, 5 uur Ds. F. S. Kloosterman Noorderkapel 9 en 10.30 uur Ds. J. Kwjfct, 7 uur Ds. B. F. C. de Groot Havendorp 10 uur Ds. F. S. Kloosterman Eng. Kerk Geen kerk voor Jongeren Vrijz. Herv. en Remonstrantse Kring 10.45 uur Prof. Dr. T. Jansma te Leiden Geref Gemeente 9.30, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst. Vrijdag 9 Sept. 7.30 uur Ds. Van Gilst te Dirksland. Chr. Gerei Kerk 9.30 en 5 uur Ds. J. de Vuyst. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 8.-ep 4.45 uur Ds. G. A: Hoekstra, Utrecht Geref. Kerk 9.30 en 5 uur Ds. P. van der Schaaf Luth. Gemeente 9 uur.. Ds. J. F. Wagener te Zoutelande R.K. Kerk: 7.15 uur Stille Mis, 8.45 uur Hoogmis, 10.45 uur Stille Mis, 7 uur Lof. Leger des Heils: Zaterdag 7.30 uur Openluchtprediking, Zondag 10 Heiligingssamenkomst, 3.30 uur OpenluchtsamenkomstJ*l''lj7.30 uur Verlossingssamenkomst Dinsdag 2.30 uur Gezinsbond-bij eenkomst. Donderdag 8 uur Heiligingssamenkomst. SOUBURG. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 9.45 en 2.30 uur Ds. G. A. Hoekstra, Utr. Herv. Gemeente 9.30 en 11 uur Ds. J. A. van Duyne, 7 uur Cand. W. Koole te Middelbprg Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds. Brederveld. R.K. Kerk: 7.30 uur Stille Mis, 9.30 uur Hoogmis, 7 uur Lof; Woens dag en Vrijdag 7.30 uur Stille Mis; Zaterdagavond 6 en 8 uur Biecht horen; 7.15 uur Lof. KOUDEKERKE Geref Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds. A. Elshout. Herv. Gem, 10,.:uur Vic. De Mey, 10 uur Jeugdkerk, 2.30 uur Vic. Lingen te Rotterdam Wijklokaal Vliss.straat 7 uur Vicaris Lingen 3

Scheldebode | 1955 | | pagina 3