Meisje Dit MAG U niet voorbij laten gaan Canadian Bags 6.88 Actetassen 8.86 Damesportemonnaies 2.29 Kleerhangers in etui Strandschoentjes Dit is nog maar een greep uit de enorme Opruiming f 15.90 Half WOLLEN Deken Het succes van de Opruiming Meubeihuis „RENAISSANCE" Paardenslagerij Kasteelstraat 35 lO pCt. Korting PAARDENVLEES VEULENVLEES DE RIJCKE M. SCHOENMAKER Bakkerij ill Fr.de Muijnck Kamper Paling Levende Paling Groene Maatjes Haring 't Ia toch een gezellig krantje THANS ECHT LEDEREN OPRUIMING 2- persoons, grote maat 170x210 Op alle Merkdekens AFDELING MEUBELS OF Directeur Gasbedrijf viert Gouden Jubileum. KAPSALONS Tel. 2410 Vlissingen van 1 tot 8 Augustus WEGENS VACANTIE GESLOTEN GEVRAAGD voor winkel en huishouding Kanaalstr. 65 Souburg kwaliteit t VISHANDEL Oude Markt 10 en 11 VLISSINGEN, Tel 2189 en 771 een grote partij vet en dik enz. enz. tot 12 uur geopend deze week van 12.95 NU Prima kwaliteit lederen met 4 vakken van 17.95 NU Prima Calfslederen met ritssluiting van 5.95 NU SC HEER ETUI'S van 5.95 NU 3.97 van 2.75 NU in diverse kleuren zolang de aa j voorraad strekt, van f3.95 nu HK QT VAN Middelburg Vlissingen Is huishoudelijke vorming voor ieder meisje gewenst SEIZOEN- 2 Clubs, 4 stoelen, (bekleding naar keuze) J A ft Uittrektafel, f 4ü0r"" Dressoir met luifel Bellamypark 48 - Telefoon 2988 - Vlissingen (1 Deze week: Prima jong Paardenvlees tegen aantrekkelijke lage prijzen. Prachtig blank Veulen vlees mals en lekker. VLISSINGEN ATTENTIE: VOLGENDE WEEK VAN 25 TOT EN MET 30 JULI WEGENS VACANTIE GESLOTEN De heer P. L. Abrahamse benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Het is Zaterdag voor de heer P. L. Abrahamse en zijn familie een on vergetelijke dag geworden. Die dag was het n.l. 50 jaren geleden, dat hij in dienst was gekomen bij de Imperial Gas Association, des tijds in Vlissingen de Gasfabriek genoemd, waarvan de bekende heer J. G. van Niftrik toen directeur was. De plechtigheid werd gevierd in Hotel Britannia met een druk be zochte receptie. Sprekende namens het Prov. Bestuur wees de Commissaris der Ko ningin Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot er op dat men van een der gelijk jubileum toch even stil wordt. Zelf nog geen 50 jaar (48), ver wondert hij er zich over wat de jubilaris in die tijd gepresteerd heeft, jubilarissen die 50 jaar in het zelfde bedrijf hebben gewerkt zijn schaars, zulke mensen zijn goud waard. Drie bedrijven heeft de heer Abrahamse mogen dienen, Imperial, Zegam en nu het Prov. Gasbe drijf. De Commissaris bracht dank voor de omstandigheden waaronder hij had moeten werken, oorlog, rampdagen waarop het bedrijf on der zeer moeilijke omstandigheden in het belang van de bevolking toch op gang werd gehouden. Ook vrouw en kinderen werden in die dank betrokken die mede door een goed huiselijk leven hem hebben bijgestaan Conform het Reglement overhandigde dé Commissaris, daar dit hal ve eeuw jubileum slechts zelden, voorkomt een presentje in envelop, namens Ged. Staten en de Gascommissie en bood namens hen zijn gelukwensen aan. Hierna deed Jhr. de Casembroot mededeling, dat bij Kon. Besluit van 11 Juli 1955 No. 13, de heer Abrahamse was be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Namens de Commissie van Bijstand herinnerde Mr. A. J. van der Weel aan de prettige samenwerking met de heer Abrahamse, eerst als plaatsvervangend, later als directeur, ook voor hem waren de grote verliezen, jarenlang geleden, het „donkere moment" in dit ver- lichtingsbedrijf. Hij prees het grote aandeel, de bekwaamheid en de ervarenheid van de jubilaris in het bewaren van het bedrijf in de oude vorm en het buitengewoon waardevolle werk van de laatste jaren. Mr. B. Kolff sprak als lid van de Commissie van Bijstand maar ook als Burgemeester en bracht de gelukwensen over van het Gemeente bestuur en de burgerij met deze Kon. onderscheiding. Burgers als dhr Abrahamse zijn schaars, onder allerlei verontschuldigingen onttrekken velen, en vooral de jongeren zich aan een taak. De staat van dienst van U is een bewijs van goede burgerzin. In de oorlog Hoofd van de Luchtbescherming, lid en bestuurslid van het Groene Kruis en van vele andere verenigingen, namens al die verenigingen sprak de Bur gemeester woorden van lof. Namens het personeel van het Provinciaal Gasbedrijf Zeeland sprak de Chef de Bureau de heer C. G. Verhoeff woorden van gelukwens en bood een geschenk aan, een der damesleden van het personeel bood Mevr. Abrahamse bloemen aan. De heer J.(ob) G. van Niftrik, oudste zoon van de vroegere directeur tevens Wethouder van Vlissingen, die zulk een grote stoot aan de 'ooruitgang van Vlissingen (kadedempingen enriolering) heeft ge geven, haalde oude herinneringen op, toen ,Piet" Abrahamse als jongmaatje op het kantoor bij vader werkzaam was. Toen was reeds de ernst en ijver, die de heer Abrahamse later zouden kenmerken te zien Hij werd niet alleen vader's rechterhand maar werkte geheel verder in diens geest, zowel in het bedrijf als in het dienen van de medemens. In zijn dankwoord verzocht de heer Abrahamse aan de Commissaris zijn oprechte dank over te brengen aan H.M. de Koningin, deze dag heeft hem zeer aangegrepen, terwijl hij de Commissaris dankte voor de voordracht en de waarderende woorden mede aan het Prov. Bestuur. Hij betuigde zijn dank ook aan de heer Mr. van der Weel, hij zal nooit vergeten, wat deze voor hem is geweest. Aan Mr. Kolff zeide hij altijd getracht te hebben een goed burger te zijn, nu de tijd nadert, dat hij niet meer in het bedrijf zal zijn hoopt hij toch nog een goed burger te blijven. Het personeel dankte hij voor de in alle omstandigheden betoonde goede samenwerking, dat daarvoor een groot deel van de lof toekomt. Aan de heer van Niftrik zeide hij een prettige tijd onder zijn vader te hebben meegemaakt, dat hij di recteur werd kwam door het droevige feit van het overlijden van de heer J. J. van der Jagt. Tegenover Mevr. van der Jagt, die eveneens aanwezig was getuigde de heer Abrahamse van de vriendschap met haar'overleden man. De directeur van de Gemeentebedrijven te Middelburg Ir. B. C. Roe- ters van Lennep bood de jubilaris een blijk van waardering aan in de vorm van een boekwerk met opdracht, hij sprak mede namens de heer Kas, directeur van de N.V. Waterleiding Mij. Midden-Zeeland die verhinderd was. Namens de Ver. van Gasfabrikanten in Neder land sprak tenslotte de heer H. Monchen die zeide dat deze onder scheiding de heer Abrahamse niet was aangewaaid, van jongmaatje tot de hoogste top, van een productie van 1 millioen kub. M. stijgen tot 5 millioen is een hele prestatie. Hij bracht in herinnering de oor logstijd waaronder hier is gewerkt en prees het open, eerlijke en pret tige karakter van de jubilaris daarbij de hoop uitsprekend op een nog langdurige rustperiode als hij 't volgend jaar de dienst gaat verlaten. Van de gelegenheid om de geridderde directeur en zijn familie per soonlijk te complimenteren werd door zeer velen waaronder vele gepensionneerden van de Gasfabriek gebruik gemaakt. JO FIBBE De tijd, dat een jong meisje na'haar schooljaren thuis bleef zitten wachten tot de man van haar keuze haar kwam halen ligt ver achter ons. leder meisje wil proberen om in haar onderhoud te voorzien, want ook als een huwelijk „in zicht" is, is het wenselijk dat ze enkele jaren een zelfstandige baan heeft, opdat ze zich later beter zal kun nen redden. Meisjes met diploma U.L.O., H.B.S. (of toelatingsbewijs naar de 4e klasse of gymnasium) kunnen worden ingeschreven voor de Vormings klasse. Dit is een één-jarige algemene,sociale en huishoudelijke op leiding. De taak van de moderne huisvrouw is mede dank zij de nieu we en goede hulpmiddelen, moderne woningbouw enz., sterk gewij zigd. Het onderwijs in de Vormingsklasse is hieraan aangepast en is ten volle gericht op de moderne huishouding Het leerplan van deze opleiding omvat o.a.: Zorg voor voeding, kleding, woning, kinderen, dieren, planten en zieken, maar ook opvoedkunde, huishoudelijk be heer, gezinsbeleid en woninginrichting. Tot de zorg voor de kleding zal niet alleen het vervaardigen behoren, doch keuze, keuren en onderhoud. Niet alleen de bereiding van de voeding is belangrijk, doch ook de keuze en de samenstelling van de voeding (o.a. in verband met de voedingswaarde, prijs en smaak Wasbehandeling, onderhoud van huis en huisraad, waarbij gebruik ge maakt wordt van diverse materialen en apparaten, vormen een belang rijk onderdeel der opleiding. Hiertoe behoren ook tafeldekken en dienen, verzorgen varf planten, bloemen en feestjes, allerlei bijzondere karweitjes als verven, beitsen, kleine reparaties enz. Deze praktijk vakken dienen te worden gesteund door theorievakken als: voedings leer, warenkennis, gezondheidsleer, scheikunde, natuurkunde en bi ologie. Maar ook ontvangen de meisjes onderwijs in: kinderverzorging, op voedkunde, handenarbeid, muziekleer, maatschappijleer, tekenen, Engels, stofversieren en lichamelijke opvoeding. Facultatieve vakken zijn b.v, woninginrichting, bloemen schikken, verbandleer (E.H.B.O.) enz., terwijl ook lezingen over verschillende onderwerpen worden ge organiseerd. Uit bovenstaande gegevens blijkt wel, dat de Vormingsklasse voor veel meisjes een nuttige, doch ook aantrekkelijke opleiding zal zijn. Daarbij kan deze opleiding gezien worden als vooropleiding voor Lerares bij het Huishoud- of Landbouwhuishoudonderwijs, Verpleeg ster, Maatschappelijk Werkster en Kinderverzorgster. Ook de as. huisvrouw kan de Vormingsklasse volgen voor haar a.s. „beroep". Het zal ook voor meisjes die een kantoorbetrekking wensen te aan vaarden zeer nuttig zijn alvorens hiertoe over te gaan, deze oplei ding te volgen. Voor aangifte van leerlingen en ontvangen van inlichtingen kan men zich wenden (liefst voor 25 Juli a.s.) tot Mevr. P. J, Sareis van Rijn, Djr. Gem. Ind. en Huishoudschool te Vlissingen, Tefefoon 0 1184-363. UITREIKING DIPLOMA'S HANDELSAVONDSCHOOL. In het openingswoerd dat de directeur der Gemeentelijke Handels- Avondschool de heer Ad. Mets sprak, bij de uitreiking der diploma's, was deze teleurgesteld, dat deze keer door verschillende omstandig heden geen der wethouders aanwezig kon zijn. Ook waren er lege plaatsen t.o.v ziekte en verhindering der gecommiteerden. Hij bracht dank aan de leraren, d;e telkenmale moesten invallen, maar ondanks d*ze ups en downs heeft de school in de afg'elopen periode goed ge draaid. Tevens gaai de opbouw verder, doordat een proef-vervoig- klasse v/ordt inge'ast voor. bepaalde practijk-diploma's van de Neder landse A ssociatie-examens. Namens de gecommiteerden sprak de heer Joh, P. Ven'.evogel tot de_ geslaagden en reikte-de diploma's uit. Directeur en leraren werden" door J. Heykoop dank gebracht voor de wijze lessen en bood een kapstokkleed aan. Ook de concierge de heer J. Corveleijn had eer. geschenk te aanvaarden. ftf-i In zijn slotwoord sprak directeur Mets over de prettige sfeer, vyeike in de school heerst en hoopt dat dit zo moge blijven. Geslaagden sen aan wezige ouders wenste hij van harte geluk met de behaalde diploma's. Onderstaande leerlingen slaagden voor het einddiploma 5-jarige cur sus, gehouden in Juni 1955: M. J. Ie Clercq, J. Heijkoop (1e prijs beschikbaar gesteld door de K.M. „De Schelde"), L. van Keulen, H. A. Kloeg (3e prijs beschikbaar ge steld door de Vliss. Middenstandscentrale), D. van der Linden, L. M. Maas (2e prijs beschikbaar gesteld door de N.V. Haven van Vlissingen) P. M. W. Haan, P. W. Martijn, A. P. Rijnberg, 1 Suurmond, H. H, Verhoeff. 6 candidaten werden afgewezen. Geslaagde candidaten voor het vak machineschrijven bij de in Juli ge houden examens aan de Gem. Midd. Handelavondschool: Voor het diploma 120 aanslagen: N. Bimmel, J. C. van Maris, F. Maas, J. Naaktgeboren, J. L. W. van der Hoeven, W. M. Kruit, L. H. Bakker, W. C. S. Marï, P. C. van dér Heijden, H. F.. Schinkel, M. den Hollander, S. Mets, D. M. Kuiler, M. W. Bouwmrm, C. W Liebersr Z. Hofman, C. Vogel, H. F. van der Lin den, C. M. de Landmeter, C. van de Berge, M. Harinck, J. Kuiper, H. C. de Bruijne. Voor het diploma 175 aanslagen: I. J. v. d. Weijde, J. L. Bouff, Z. Hofman, J. Naaktgeboren, M. den Hol lander, E E. Huber, T Kuiler, E. Macs, M. A. Kloeg, A. M. M. v. d. Wege. Voor het diploma DUITSE TAAL 120 aanslagen: A. Meijers, L. van Splunder, H. M. Verhoeff. Voor het diploma DUITSE TAAL 175 aanslagen: A. Meijers, L. van Splunder. Voor het diploma FRANSE TAAL 120 aanslagen: A. Meijers, K. Geluk,. L. v. Splunder, J. D. Christiaans, H. M. Verhoeff Voor het diploma FRANSE TAAL 175 aanslagen: A. Meijers, L. van Splunder. Voor het diploma ENGELSE TAAL 120 aanslagen: L. van Splunder, M. den Hollander, P. M. van Zweden, J. L. Bouff, K. Geluk, T. C. Bertijn, A de Haan. Voor het dipoma ENGELSE TAAL 175 aanslagen: L. van Splunder. - Geslaagde candidaten voor Stenografie op de in Juli 1955 ingehouden examens aan de Gem. Midd. Handelsavondschool: Voor het diploma 130 lettergrepen: G. H. E. Ester, C. C Leijnse, W. A. Post, J. Simons^- s" U moet het toch eens proberen, U komt er beslist op terug i z\ J

Scheldebode | 1955 | | pagina 2