1L KAASHANDEL POPPE van den Hemel Allemaal koopjes CQR MAAS MOEDER, WMid&e Zeeuwse Reisgids A. J. GUÉRAND Extra vette belegen KAAS beter Horloge Drukkerij van der Hoeven Knuijt DAMES VESTEN 34 cent per 100 gram Scheldestraat 70 Vlissingen voor de a.s. Feestdagen bescherm uw kind Onmisbaar met de Feestdagen Noordstraat 44 Telefoon 2077 Vlissingen ei weer kannen wij U niet garanderen met de Paasdagen t,.*ar wel het allerfijnste Paasgcbak tegen scherpe prijzen. PAAiCEBAKJLS vanaf 16 ct., PAA8TAARTJES vanaf f 1.— <3 re te «crtering Luxe Koekjes. 4 Tompoucen vaar 55 cent. Slagroomgebakjes 25 cent. Onze Bosse Bollen zijn een klasse apart, 35 cent. Het beste Paasbrood vindt U in de Bonedijke straat. Bestelt U vaoral zo'n heerlijk mals Overkants Rozijnen» Sucade- of Kruidenbrood. Rozijnen- en Sucadebrcod f 1.50 per Kg. Kruidenbrood f 0.80 per 800 gram Als cake zo mals. Appelbollen, Paling- en Saucijsenbroodjes. Onze Deense Luxe broodjes zijn een groot succes. De KWALITEITSBAKKERIJ BONEDIJKESTRAAT 147 Tel. 2766 Voor een naar lesrt Bananen llOctp.kg Sinaasappels 8, 10, 12 of 14 voor 100 ct Jonathans 2 kilo 45 ct Stoofperen, roodkokers 3 pond 35 ct Moesgoudieinetten 2 kg 35 ct Goudgele Goudreinetten 2 kg 55 ct Paasneiten gevuld met 12 Sunkist Sinaasappe'en 100 ct Extra reclame L.blik Appelmoes 58 ct L.blik Tomatensoep 48 ct L bl k Dop en Wort. 55 ct L.blik Spinazie 68 ct Grote partij prima Aard appelen in sterke zak ver pakt, 5 kilo voor 50 ct. Stofvrij en gemakkelijk mee te nemen. Het uitstapje voor de Pasen is Speeltuin Vecrscweg, Middel burg. Dit jaar ezeltje rijden Entree 25 ct., Kinderen 10 ct llaleighficlscu in de Rijwiel Centrale, Koudekerkseweg 59, Telef. 2544, Vlissingen Eierverrf 5 kleuren in een pakje voldoende voor 30 eieren, per pakje 30 ct in de Drogisterij De Vijzel Verloren Parker vulpen in rood etui. erg gedupeerd- Te gen beloning terug te bezor gen Bonedijkestraat 240, Vliss Probeert onze heerlijke Cog nac van f 5.25 per fles. Al leen bij Hildernisse, St Jacobs straat 26, Vlissingen Te koop gebruikte Trapnaai- machine met garantie. Pfaff Naaimachinehandel, Nieuwendijk 33, Vlissingen Denk om de Reparatiebonnen, 10 st. geven recht op een gratis reparatie. Tilroe's Kousenreparaties, St. Jacobsstraat 18, Vlissingen D. groente spreekt voor zich zelf! Zo mooi en goedkoop. Echte Paas Witlof 65 cent per kg. Kropsla, Spinazie, Andijvie, Bloemkool, Radijs enz. enz. Goedkoop en goed als Maas 't doet Oude Markt 16-18 Tel. 2632 VLISSINGEN Wilt U verzekerd zijn van prima bloemige aardappelen, koop ze dan bij ons 10 Kg. 1125 Kg. f 2.25. Uien, nog steeds 4 pond 25 ct., Wor telen 3 pond 25 cent. Kool rapen 4 pond 25 ct., Jonat hans 12 pond f 1.Goud reinetten 6 pond f 1.Een groot blik Sperciebonen 95 et. en een blik doperwten 65 ct. Sinaasappelen Sunkist 12 voer 100 ceut. Koppejan en Zn.„ de Groente-Hal, Goed Wonen, Schuitvaartgracht 91, Vlissingen Te koop Aardbeienplanten (Cli max). llitthemsestraat 42, Soub I Onze bardo Hoeren cn straten bederven de kindervoetjes grondig. INFANO Kinder schoentjes vaugeu het voetje op iu een voetbcd en hou den het in natuurlijke verm. Geef Uw kind 70 vroeg mogelijk Infano Schoentjes en bespaar het latere voetgebreken. Alleenverkoop 5CHELDE5TR.44-TEL: 7«A' VLISSINGEN mm Puike blceaiigs aardappels uit de zware kleipolders 10 Kg. f 125 Kg. f 2.25. Grote partij Westlandse groenten. Pracht Spinazie 45 et. per Kg. Goudgele Andijvie 65 et. per Kg. Ie soort Witlof 60 ct. per Kg. Mooi blank klein Witlof 45 et. per Kg. Krop sla 20 ct- Pracht gele Goudrei netten 3 pond 45 ct. Grot® Jonathans 3 pond 45 ct. Moes Goudreinetten 2 Kg. 25 ct. Pri ma roodkokende Stoofperen 4 pond 35 ct. Suikerzoete sappige Sinaasappels 5, 6, 7, 8, 10. 12 14 voor f 1.Pracht bananen f 1.15 per Kg. Profiteert nog van onze goedkope blikgroen- ten. Voor de feestdagen Amstel- en Heinekens bier. 10 flinke verse Eieren voor f 1.25. Kesteloo cn Zn., Singel 117, Telefoon 489, Vlissingen Verlovingsringen Dukaat Arm banden, Horlogebanden cn vele andere artikelen koopt U het best en voordeligst bij Horlo gerie Peters, Bellamypark 40 „De Vitaminebron", Walstraat 40, Hogeweg 22. 't Koopje van. de week. 10 Kg. Aardappelen f 0-80. 1 blik Doperwten en Wortelen 55 ct. 13 Sinaasappe len voor 100 eent. 4 blikjes- bruine bonen o f erwtensoep voer 1 gulden. 1 Grote pet Pruimen 75 cent Kaneclhompen, Gele bonen, Zuurtjes, Paaseitje» alles U/g ons 25 cent. Harde toffees, Bruidsuikers, 2 en» 35 et. Centrum", Kerkstraat 6, Vb. Netto Werkster gevraagd, één ochtend per week, Koudekerk seweg 132, Vlissingen Dames. Door ons enorm succes met de Kinderjurkjes komt deze weck de P aasverrassing met de nieuwste modelletjes vanaf f 1.59 tot f 7.50. Denk om de gratis Midrciza reisbonnen voor bus, spoor of benzine. S. P. van der Linden Noordstraat 30, VI. Magneetfietsen in de Rijwiel Centrale, Koudekerkseweg 59, Telef. 2544, Vlissingen Te koop Fietszitje voor van voren op de fiets f 2.50 Bonedijkestraat 150. Vlissingen Te koop Tandem en glas voor broeibak. Irislaan 24, Vlissingen Kcclplanten, Bloemkool en Pootuienplanten. Tuinderij Jo- ziasse, Kocpmansvoetpad, Vliss. Comité voor Geestelijke Opwek king. (Hcrm. Zaiss Com.) Sa menkomst Woensdag 13 April 's avonds 8 uur, Herv. Jeugd- g b. Noordstraat 34, Vlissingen Spreker: Mej. Cysouw. Vergeet niet in de Slagerij van Schouwenaar een stukje Gekookte Worst te halen voor 25 cent per ons. U houdt ze lange t ijd goed. Eicrverf, 5 kleuren, in één pakje voldoende voor 30 eieren. Per pakje 30 cent in Drogisterij „De Vijzel", Betje Wolffplein 1, Vlissingen Het uilstapje voor de Pasen is Speeltuin Veerseweg, Middel burg. Dit jaar ezeltje rijden. Entree 25 ct., Kinderen 10 ct. Pnasaanbieding. Bij aankoop van I L. fijne Citroen Jenever a f 6-05 een fles Vermouth voor f 1.50. Alleen bij Hildernisse, St. Jacobsstraat 24, Vlissingen Dat is Reclame! In >t Kaashuis Hollandia Vrijdag en Zaterdag bij elke pond Kaas een ons div. Zuurtjes voor één dubbeltje Beslist als nieuw en van langen levensduur is Uw wasketel enz. als U hem laat galvaniseren. Wij halen gratis af en bezorgen thuis en zonodig! krijgt U van ons een andere in bruikleen- Reparatiewerkplaats L. Outer- mans, Korte Zelke 3, Vliss II W Harms, Wijn-, Likeur en Gedistilleerdhandel Vlissin gen, Spuistraat 6, Tel. 2013. Huis van vertrouwen. Franco toezending. Te koop 20 vierk. M. gespijkerd kleed, eleetr. sextant, Wandel wagentje. 2 IJzeren éénpers. ledikantjes, Tuintafeltjes en rieten stoeltjes. Noordstraat 2 Vlissingen Te koop z.g.a.,n. Herenrijwiel Clijverstraat 12, Vlissingen UITVOERINGEN „ORANJE NASSAU" De Chr. Turnvereniging „Oranje Nassau" heeft drie uitvoe ringen moeten geven, om haar 500 leden in de gelegenheid te moeten stellen hun geleerde oefeningen uit te voeren, zo deelde Mevr. KemelingVan Noorden mede. Voor de nodige variatie was gezorgd. Het programma voor de kleinsten was precies aangepast aan hun kwaliteiten. De middengroep bracht sport van een trapje hoger, terwijl de dames en heren turnen van meer ingewikkelde aard lieten zien. Ook de signaal afdeling met slaande trommen nam deel aan dit festijn. Naast het propagandawoord van de heer Van den Burgt, namens het N.C.G.V., was het voor de directeur, de heer Lindberg, zeker een genoegdoening, dat ieder lid, van klein tot groot, zijn best heeft gedaan om de naam van „Oranje Nassau" hoog te houden. Wil degen© die zich 's avonds omstreeks half acht electrisch bestraalt of masseert (diather- mie) zich bekend maken aan Radio Meulmeeester St. Jacobs straat 13, Tel. 2636, om zijn apparaat kosteloos radio-storing vrij to laten maken. Ontvangen een mooie sortering Kanten Kleedjes. Keus voor elke beurs. S. Hollebrandse, Nieuwendijk 37, Vlissingen Te koop Damesfiets f 20. Leliënlaan 17, Vlissingen Bij inlevering van 10 repara tiebons één reparatie gratis. Tilroe's Kousenhuis, St. Ja cobsstraat 18, Vlissingen VIERING VAN DE TIENJARIGE BEVRIJDINGSDAG Algemeen leeft in den lande de overtuiging dat de viering van de bevrijdingsdag ditmaal tot een zo waardig mogelijk feest dient te worden gemaakt, dat recht doet aan de historische grootheid onzer bevrijding en waarbij vreugde en dankbaarheid de grondtoon zullen vormen. Het college van B. en W. is van deze overtuiging doordrongen en ook de Vlissingse vroede vaderen denken in deze geest. De Bond van Buurtverenigingen „Oranje en Vlissingen", geassisteerd door een regelingscom missie, heeft de voorbereidingen voor de feestelijkheden op 5 Mei, welke dit jaar tot een algemene feestdag wordt verheven, op zich genomen. In grote lijnen is er al een programma op gesteld, waarvan wij in ons nr. van 4 Maart reeds een en ander hebben gemeld. Behalve een kilometers lange optocht, waaraan alle vereni gingen deelnemen, zullen er ook wieier- en rolschaatswedstrijden worden gehouden. Het komt ons voor, dat de jeugd zich voor deze laatste al aardig aan het trainen is. De volksdansen zullen ook wel doorgaan. De heer Koops zal daar wel voor zorgen. De kans dat er in Vlissingen een parade wordt gehouden, is zeer groot; het vorig jaar werd deze immers in Middelburg gehouden. De gezamenlijke Vlissingse zangverenigingen geven des avonds een concert, terwijl de plaatelijke muziekkorpsen zich ook niet onbetuigd zullen laten. Het traditionele vuurwerk gaat natuurlijk ook door. Tenslotte ligt het in de bedoeling aan de kinderen van de lagere school een klein souvenir uit te reiken. Wat dit wordt, weet het comité nog niet. Wie heeft er een idee Hij verheffe spoedig zijn stem. Het jeugdappèl belooft belangrijk te worden, de verschillende clubs komen van diverse punten en melden zich op de Nieuwe Markt (denkt om de pas geplante boompjes), waar onder leiding van Ds. W. M. Maas het appèl wordt gehouden. Vandaar wordt gezamenlijk naar het sportcentrum gemarcheerd, waar sport- demonstraties worden gegeven. Vermeldenswaard is dat hier een wedstrijd wordt gespeeld tussen V.C. Vlissingen en V.C. Middelburg. Tussen de wedstrijden zullen luidsprekers belang rijke dingen over de radio weergeven, o.m. de rede van H.M. de Koningin. De baten van deze belangrijke voetbalwedstrijd, die altijd enorme belangstelling trekt, komen ten gunste van het Kinderherstellingsoord „Zonneveld" te Oostkapelle. Verblijdend is ook het feit dat verschillende buurtverenigingen, die of hun activiteit hadden gestaakt of de Bond de rug hadden toegekeerd, weer spontaan medewerken. Moge dit van blijvende aard zijn. Natuurlijk gaat dit alles veel geld kosten. In belangrijke mate worden de zorgen van de Bond echter verlicht door een voorstel van B. en W. aan de Raad, om voor de kosten, die ge raamd worden op f 9922,een subsidie te verlenen van f 9000,Mevrouw Stiphout en -haar mannelijke collega's zijn het er ditmaal allen over eens dat deze uitgave ten laste van de gemeentebegroting voor 1955 moet worden verleend. Te koop gekleed pak, maat 46. Fonteintje gootsteen. Werk- fiets. Koperen spoelbak voor café. Rolstoel, Reiswieg en Haard. Noordstraat 2, Vliss. Vestingfietsen in de Rijwiel Centrale, Koudekerkseweg 59, Telef. 2544, Vlissingen Grote stoofperen en Goudreinet ten 2 Kg. 35 cent Jonathan en Goudreinetten 2 Kg. 45 cent Sinaasappels 15, 12 of 10 voor één gulden. Spinazie 68 cent Wortelen en erwten 58 cent per groot blik „Centrum"' Kerkstraat 6, Vlissingen Opgelet. Vrijdag en Zaterdag afslag belegen (wit zuivel) Edammers van 29 voor 25 ct. per ons Kanshuis Hollandia" Breestraat 14, Vlissingen Te koop ronde mah. Tafel, mooie poot. Tweepers. opschud- bed. Aanrccht-keukenkastje. Without kabinet. Kinderwagen Eenpers. ressorts. Noordstraat 2, Vlissingen Wij handhaven: sterk verlaagde prijzen (b.v. mantel f 3.75; en een „Vofm-Vast" behandeling zonder extra kosten 1 Chemische Wasserij en Ververij „De Ach terste Molen" D epot A. J. Feij, Kasteelstraat 51, Vliss. Te koop 2 Haardfauteils en 1 Oud-Holl. Armstoel. Schuit- vaartgracht 7, Vlissingen INDUSTRIE (EN SPORT?) HAL Een zeer belangrijke factor in deze tijd is het aantrekken en toch zeker behouden van industrie. Het is dan ook toe te juichen, dat nu het gaat om het behouden van een bestaande industrie in de raad plannen komen tot de bouw van een industriehal. De bekende fa. Cracau Metalen wordt omge zet in een N.V., welke een industriehal en opslagruimte nodig heeft. De hal komt langs de spoorlijn en wordt 40 x 14 meter. Nu deze hal toch ter sprake komt, denken wij aan een, in onze stad zo hand benodigde sporthal. Middelburg vond een prima oplossing door beschikbaarstelling van een veiling hal. Zou deze hal door uitbreiding of combinatie niet tevens als sporthal kunnen worden gebezigd We kennen de mogelijkheden niet, maar weten wel dat het ernstig tekort aan gymnastiekzalen door een hal een wel kome aanvulling zou geven. De Oostenwind heeft wat stilte veroorzaakt aan onze kusten. Nu de vorstperiode voorbij is, kunnen we weer op de gebruikelijke Westenwind- gaan rekenen. Zodra deze in kracht toeneemt en de waterstanden oplopen, beginnen de telegram men voor bewaking van onze kusten weer te komen. Geluk kig staat het voorjaar voor de dieur en kunnen we behoudens de 23e December van vorig jaar op een rustige winter terug zien wat betreft gevaar voor de dijken. Grote plannen zijn in de maak en de ene redevoering volgt op de andere, terwijl vele deskundigen en zich deskundig voelenden hun visie geven op de Deltaplannen en andere werken. Met het maken van plannen en het uitspreken van menin gen alleen komen we er echter niet. Een feit blijft dat de dijken hoger en zwaarder moeten worden. Dit geldt ook voor Vlissingen waar de boulevards onder de loupe zullen worden genomen. Nog steeds weten we niet waar we aan toe zijn, al nemen we wel aan dat er achter de schermen hard gewerkt wordt. Om goed te wezen zal men toch in het vroege voorjaar moeten gaan beginnen met de werkelijke uitvoering van plannen om in het komende stormseizoen gereed te komen of voor een groot deel gereed te komen. Wil men dit inder daad bereiken, dan zal eerstdaags een aanvang moeten wor den gemaakt met aanbestedingen van werk of opdracht geven van werken waar nodig. Voor winterwerk lenen deze water werken zich niet bepaald. Wanneer we goed geïnformeerd zijn en we hebben geen redenen daaraan te twijfelen, is men in Terneuzen verder gevorderd dan in Vlissingen, hoewel dit dichter bij het ge vaar ligt. Uiterste waakzaamheid is daarom wel geboden. We hopen daarom, dat de tijd van lezingen en verkondi gingen van meningen voorbij is en met het draaien van de wind het werk zal kunnen worden aangevat. De vele as pecten zijn nu wel bekeken. Het woord dient thans te zijn aan de aannemers van waterwerken. F vWt Te koop lage grijze Kinderwa gen f 27 50. Opvouwb. wandel wagentje f 7.50, Damesfiets f 25 Irislaan %30, Vlissingen Opgelet! Zonder twijfel koopt U bij Jansen beter en voordeliger. Kinderjurkjes vanaf 2.00, zolang de voor raad strekt. Lingeriekatoencn Kinderonderjurkjes in alle ma ten. Overhemden met Trube- nijs boord in dc nieuwste des sins 6.95 en 9.95. Slopen 1.50, geborduurd 193, Baddoeken in verschillende kleuren. Dames kousen of Nylons, Herensokken Ankiets, Kinderkousen en ski sokjes in de nieuwste dessins uitsluitend eerste keus. Thee doeken vanaf 0.85, Eén- cn twee pers. Lakens, Dames- en Jon- genspyama's, Verpleegstersschor- ten 2.98. Nog enkele maten Overalls van 11.90 nu 8.50 Blauwe werkbroeken, grijze jas jes, Jasschorten van 6.95 nu 5.95 .Ontbijtlakens van 4 98 nu 3.98. Let op het juiste adres Jansen, standplaats tegenover de Kerkstraat. Do nieuwe Knittax M 2, de Koning dor Breimachines. Vraagt vrijblijvend inlichtingen en de monstraties. Prijs f 275. Betaling eventueel te regelen in overleg. Pfaff Naaimachinehan del G. Hemelaar, Nieuwendijk 33, Hel. 729, Vlissingen Aliaen Ie kwaliteit Zooileder en Fournituren voor zelfreparateurs F. A. DEN BOER Nieuwendijk 45, Vliss. Vlug, onzichtbaar en goedkoop zijn onze Kousenreparaties. Tilroe's Kousenreparaties, St. Jacobsstraat 18, Vlissingen Te koop Plusfourcostuum, 1. 13-14 jaar f 15. Prima stof Singel 24 A, Vlissingen Te koop z.g.a.n. Wandelwagentje Koelstra. Clijverstraat 51, VI. Te koop een Keukentafel en een rond tafeltje. Dijkstraat 22 Souburg Kousenreparatie, klaar terwijl U wacht. Tilroe's Kousenhuis St. Jacobsstraat 18, Vlissingecn Te koop z.g.am. v. Meppel kinderwagen met apart wandel wagentje. Groenewoud 46, Vlis singen. Na 6 uur. Te koop prima Huisorgel met eiken kast. Te bevragen Acacia laan 1, Vlissingen Te koop z.g.aoi. Herenfiets, merk Phoenix (kleur groen). Jan Steenlaan 9, Vlissingen Vacantiewoningruil. Net amb- tenaarsgez. (cchtp. plus kleuter plus baby plus 1 volwassen pers.) te Maastricht in nieuwe buitenwijk zoekt vacantiewoning ruil 14 dagen in Juli, met be slist nette fam. te Vlissingen. Brieven onder no. 1969 bureau van' dit blad. Junkerfietsen in de Rijwiel Centrale, Koudekerkseweg 59, telef. 2544, Vliss.ngen H.H. Hengelaars, W'erpmolen Winio f 17.90, 22.90, Cap f 35 50, Ru-Sport f 44.Ru- mer f 70-Ru Pacific f 77.- Benora f 49.75. Werphengels vanaf f 6.75 t.e„m. f 45. Nylon, dobbers enz*. Sportmaga- zijn „Olympia", Nieuwendijk 7, Vlissingen Te koop een in prima 6taat, zijnde Solex. Havendorp 777, Vliss. des avonds na 6 uur- Jongensfiets plm. 12 j. in ruil voor meisjesfietsje 6-8 jaar. Adres Meidoornlaan 7, Vliss Te koop dressoir, theemcubel, tafel en voetbalschoenen m. 40, Paul Krugerstraat 116, Vliss Gevraagd een Herbouwplicht groot ongeveer f 2000 voor Vlissingen. Brieven onder ue. 1968 bureau van dit blad-

Scheldebode | 1955 | | pagina 6