Verkoopster Mmim .Renaissance' JANSSEN) Tönrinz Slagerij van Stee Noordstr. 68 Vliss. Voor Gehakt moet U bij Van Stee zijn 1.25 per pond Gevraagd VLISSiNGEN Laat Uw verenbed 3-delig maken Uw oude kapokmatras 45 cent „LIBELLE" VIS VISHANDEL HEEL VLISSINGEN ROEPT Voor Televisie GEBR. v. d BERG Meet U onze PUBLIC1TEITSWAARDE maar af naar het aantal Snoékj-s Samengesteld uit prima kwaliteit rund- en varkens vlees, kost het maar t®K HEBBEN WIJ WEER DOORREGEN SPEKLAPPEN r««r l 1.,— ptr pond GARBONADEN vahaf f 1.70 per pond BREDE BLOEDWORST 14 et. p. cn» f 0.60 per pond GEK. METWORST 24 ct. p. on» f 0.50 p. J/a pond HEERLIJKE GEKOOKTE HAM 52 cent per one ACHTERHAM, het fijnste van (het fijnste 70 ct. p. ons vereisten, goede omgangs vormen en tact om met mensen om te gaan. Goede referenties roodza- kelijk. Voor goede kracht, uitstekend salar s. wordt weer als nieuw 'met een van onze prachtige DAMASTEN. 's Morgens gehaald, 's Avonds terug. MEUBEL1IUIS BELLAMYPARK 48 Tel. 2988, Vlissingen Geeft Uw haar de modeglans door een simpele spoeling. PARFUMERIE C. VAN DE SANDE Singel 13, Vlissingen. is een delicatesse en bovendien Gezonde Kost Levende Paling M MotenverseKabeljauw j 9 Verse Schelvis Verse Schol O Verse Tong J Diepvries Kabeljauw jj Diepvries Schelvis 9 Diepvries Schol f§ Gerookte Paling jj Grote Spekbokking 9 Gestoomde Makrelen M 9 Zalmbokking Harderwijkers 9 Gesneden Bokking M 9 Enge'se Sprot M 9 Gestoomde Sprot 9 Gefileerde Sprot 9 Engelse Kippers 9 Gepelde Garnalen |j Gebakken Vis Gebakken Haring 9 Gebakken Haring jj in 't Zuur M 9 Zure Haring-Rolmops jj Fijne Koelhuisharing jj Blanke Zoutevis J Blanke Stokvis Volle Inmaakharing M Bellamypark 44,Tel. 2224 m OVER ONZE Gevulde Victoria's thans binnen ieders bereik, '4 toot 50 cèpt CHOCOLADE SLAGROOMTORENS22 cent SLAGRCOM CAKEPUNTEN,30 cent VANILLE BATONS 200 gram 55 cent GOUDSE MOPPEN 200 gram55 cent PINDAROTSJES melk of puur 100 gram 48 cent COCOSTRUFFELS 100 gram 38 cent BANKETBAKKERIJ DR0NKERS Te koop'" 1 zit- 'en eetkamer- amebblement, ant theestoof met ketel, schilderijen, lopers, trapjes, washetel, ewckfl es sen. Koudekerkseweg 57 Zat. na 2 uur Wegens huwelijk van het tegenwoordige net meisje ge vraagd voor dag en inacht of van 8 tot 5 'uur of 6 uur Genegen eens per weck op te passen.. Was buitenhuis, werkster aanwezig. Mevr. Sluyter, Julianalaan 9, Vliss. Mevr. Priester Koudekerkse weg 76 vraagt nette werkster Wintertijd. Nu nog Spektijd. Al» weekreclame een pond vers mager Spek voor f 1.50. Vers vet Spek, Gezouten vet 'Spek, Gerookt vet Spek f 1.-per pond. Bladreuzel f 1.30 per K.G. Slagerij Schouwenaar.. Te koop keukenkachel twee martel» z.g.,a.n. en twee wellen japonnen, Bilderdijk- laan 10 Vlissingen Voor Uw verhuizing groot of klein, moet U bij de fa. Jonge- pitr en Luit wieier zijn. Nieuw- 0tra at 30, Tefcf. 2559, Vliss. Wij verkopen steeds het beste aan de scherpst gestelde prijs Slagerij Schouwenaar, Bellamy park 16, Vlissingen Firma vraagt agenten voor de verkoop van div. huis houdelijke artikelen op pro visiebasis. Brieven onder no. 1943 bureau van dit blad. Te koop een i.g.s.z. haard Te bevragen Gravenstraat 118, Vliss Te koop 40 Traproeden '70 cm. lang 40 tredenkussens idem waskastje, eiken kaarttafeltje paar schoenen in 37, blokfluit sportfietsjc, (koopje), geill. Flo ra, eiken schoorsteenklokje. Singel 23, Vlissingen Wegen» opheffing te kcop 'Aga kolenfornuis (Babymodel 2 gro te kookpannen inh. 45 en 38 Liter. Kamerstoelen, windrin- gen, ondersteken. Alles tegen lage prijs en in 'goede .staat Rusthuis „de Dreef", 10 Kloe- tinge, telef. 2883. Te koop van Delfts Till-up Kinderwagen prijs f 25.-, van Dishofckstraat 53 Gevraagd B8t meisje veer d* Winkel Scheld»»tr. 24 VKs*. Bellamypark 6 LACHENDE OGEN kijkt» me nig» VéGé-kruidenier aan. VéGé geldzegels brengen vreugde in het leven van alle [dagl Ook voor Uw kinderen „Emsold" Schuimrubber Steunzolen, 25 t.etm. 30 f 3.50 per paar, 31 t.e.m. 35 f 4.50 per paar. Een weldaad voor hun voe- i ten. Schoenmagazijn D; Roelse I Scheldestraat 44, Tel. 714, Kijk. Koop en Rijd de zomer tegemoet op een moderne Sport- fiets. De keus is groot en voor ddig in de Rijwiel Centrale, Koudekerkseweg 59. Vliss. HUWELIJK. Jongen en ouden van alle standen en elk geloof, die zich eenzaam voelen, laat toch niet langer weken, maan den en jaren in stil verlangen naar een trouwe levenskame raad voorbijvliegen. Ook U kunt door onze huwe- lijlcsbemiddelingsorganlsatle een oprecht gemeende kennismaking verkrijgen. Vraagt eens inlichtin gen of huisbezoek aan het Ned. Bemiddelings Centrum, Hoofd- j kantoor Postbus 6037, Amster- j dam. Spéciaal ontvangkantoor te I Vlissingen, Beursstraat 7 boven Dagelijks van 26, ook Zaterd. en Zondags. Ombouw op alle Ispanningen van Electromotoren, dynamo's, trans- formatoren, stofzuigers, etc. 'On- J der volle garantie, 15 jaar ervaring. Zeeuws Wikkelbedrijf Groenewoud 80, Tel. 803 Vliss. Te koop z.g.an. kinderwagen Jan Steenlaan 9 Vlissingen De nieuwe Knittax 'M 2, de Koning der Breimachines. 'Vraagt vrijblijvend inlichtingen en de monstraties. Prijs f 275. Betaling eventueel te regelen in overleg. Pfaff Naaimachinehan del G. Hemelaar, Nieuwendijk 33, Tel. 729, Vlissingen Kijk, Keur en Kies éen nieuw fijwiel uit de sortering: Mich. Adr. dé Iluijter, Rudge, Empü en Edelman Rijwielen in alle prijsklassen bij A. Jansens en Zn., Vlissingën, Coosje Bus- kemstraat 146. Binnenkort leverbaar de nieu we Avada met achter vering, de nieuwe Rap, Solex en andere merken hulpmotoren. Betalin gen kunnen desgewenst gere geld worden. Vraagt vrijblij vend inlichtingen Rijwiel- en hulpmotorbedrijf Aart Klip, Groenewoud 31-33,, Vlissingen Tel. 477 Zelfstandigen, neemt een „Ahoy, AU-in-polis", Een zie kenhuisverzekering aangepast aan de tijdsomstandigheden. Voor alle leeftijden, lage pre mie. Wij bezoeken XJ, na be richt, zonder enigo verplich ting Uwerzijds. Inspectie voor Zeeland G. H. Vijgeboom Jr. te Zuidzande. Telef. 575, Oost burg. Mevrouw, wanneer Uw Naai machine lust, draad of naald breekt, tob dan niet langer, deel het ons even mee. Na enkele dagen bent U over uw machVotv prijs en service zeer tevreden. Pfaff Naaimachinehandel. Nieuwendijk 33, Tel. 729, Vliss. Te koop Aquarium, maat 68- 30, 35. Beursstraat 37, Vliss. Gevraagd flinke dagdienstbode Liefst boven 18 jaar. Adres bureau van dit blad Een flinke jongen gevraagd voor Bodedienst, plm. 15 jaar Fa. Jongepier en Luitwieler, Baljuwstraat 8 of Nieuwstraat 30,, Vlissingen Ze zijn er weer. Grijpt Uw kans. Holland Hui» Loten 60 cent per lot. Verkrijgbaar bij Sigarenmag. Jo Malgo, Hobeinstraat 24, Vlissingen Bij onze Diepvriesgroenten nu ook Diepvries Vis (gefileerd) Groentenhandcl Polderman, Gla cisstraat 140, Vlissingen Voor 25 cent per ons koopt U bij Slagerij Schouwenaar geen gekookte vetworst, doch heer lijke gekookte Metworst. Koopt Uw tuin- en bloem zaden ven Mijnsbergen. Gratis prijscourant. Depot „Het Zaadhuis" Groenewoud 63 Tel. 867 Vlissingen Wist U dat men voor f 1.50 een pond mooi doorregen Run derlapjes koopt bij Schouwe naar. f Voor al Uw Groenten- en Bloe- menzaad, Graszaad, Erwten, Bonen enz. naar Bloemenmaga- Efco-zaden, nieuwe oogst, zijn Adriaanse, Scheldestraat. Echte Walcherse Kogelboontjes, Italiaanse tomatenpuréé, grote blikken 35 cent. Polderman, GroenLenhandel, Glacisstraat 140 Vlissingen Ik zoek een leuke Biebob- vriendin, leeftijd 17 jaar. Brie ven onder no. 1944, 'bureau van dit blad. Werkster gevraagd voor 2 morgens in de week. 'Aanmelden 7-8 's avonds Bosjeslaan 8 I. Wij hebben nog een 'partij Erwtensoep met worst in blik 55 cent per blik. Groenten- handel Polderman, Glacisstraat 140, Vlissingen 1 Midweeks een fijn stukje 'Boeren Hoofdkaas uit Schouwenaar's Slagerij. Iets goeds voor ^5 cent per ons. f Te koop z.g.a.n. ynacli. (ge knoopt Smyrnakleed. Pres. Rooseveltlaan 52, Vlissingen Winkelmeisje gevraagd en voor tijdelijk een werkster voor '1 of 2 morgens per week. Speel goedwinkel. Th. Kamermans en Co., St. Jacobsstraat 17. Vliss Door onze enorme omzet 'en voordelige aankoop kunnen wij de beste blocmige aardappelen leveren voor 10 Kg. -f 1. en per 25 Kg. f 2.25. Goede harde winteruien 2 Kg. 25 ct. Winterwortelen 3 pond 25 'ct. en een grote blik Sperciebonen 95 cent en een 'blik Doperwten inet wortelen 65 ct. J. Koppc- jan en Zn., Schuitvaartgracht 91, tel. 2012, Vlissingen. Alles wordt vlug en 'gratis thuis bezorgd. 1 Te koop prima gebruikte Ra diotoestellen. Gebrs. v. d. Berg Bellamypark 6, Vlissingen Comité voor Geestelijke Opwek king. (Herm. Zaiss Com) Sa menkomst Woensdag 16 Maart 's avonds half 8, Herv. Jcugd- geb. Noordstraat 34, Vlissingen Spreker: A. Kousemaker. Te koop Sextant met nacht kijker. Sottegemstraat "46 ben. Vlissingen Onze primeurs zijn Echte Boe ren Boter en Geklopte Slag room met suiker. Zuivelhandel Polderman, Glacisstraat 140. VI. Jongeman, beschikkende over veel vrije tijd zoekt bijver dienste. Brieven onder no. 1945 bureau van dit blad. Voor Uw feest te huur: Phi lips autom. gramofoon met 100 platen of Philips bandrecorder of Philips geluidversterker m. 2 microfoons of accordeon en drum-installatie bij: J. Adri aanse, Muziekschool, Walstrnat 22, Vlissingen, telef. 461. Te koop 2 moderne clubs f 50 Ileiswieg f 15; 4 kamerstoe len f 25; mahoniehouten tafel met mooie poot f 45; 1-pers. \opklapbed compleet f 35; 2- pers. opklapbed f 20; Noord straat 50, Vliss. Telef. 2953 Te koop gevraagd jongens fietsje leeftijd 5-8 jaar 'van Dishoeckstraat 57 Vlissingen Gevraagd in Levensmiddelen- bedrijf net Winkelmeisje te Vlissingen. Brieven onder no. 1949, bureau van 'dit (blad- Meubelen, Gordijnen, Bedden, Vloerbedekking cp gemakke lijke betalingsvoorwaarden. Rrieven onder no. 1948, bur. van dit blad Uw Radio defect, wij repareren perfect. Gcbr. v. d. \Berg, Bellamypark 6, Vlissingen Te koop gevraagd gehele inboe dels, losse meubels, kelder-, zolder-, winkelopruimingen, of partijtje» marktgoed. Noordstraat 50, tel. 2953, Vliss Radiotoestellen in huur vanaf f 1.per week. Gebrs. v. d- Berg, Bellamypark 6, VResihg»^ VOOR DE ZONDAG DE KERKGANG VAN JEZUS „Jezus ging volgens zijn gewoonte op de sabbatdag naar de synagoge." Luc. 4 16. Dit Evangeliewoord is hier ter overdenking aeergesehreven voor allen, die het voorrecht genieten de christennaam te dragen en die zich bovendien in een redelijke staat van gezondheid mogen verheugen. De Here Jezus maakte er dus een gewoonte van om op de sabbat naar de synagoge te gaan. Daar werd de H. Schrift gelezen en uitgelegd. De Heer wilde er bij zijn, wanneer de gemeente samenkwam, om zich in te leven in dat wat God met Israël voor had. Hij moest zijn „in de dingen Zijns Vaders". Onze kerkdienst vindt zijn grondvorm in de synagogedienst. Wat ons moet opvallen is dat woordje „gewoonte". Daarvoor zijn wij, wat de kerkgang betreft, nogal benauwd. Velen onzer zeggen of denken: gewoonte wordt zo gauw sleur en sleur - kerkgang is niets waard. Je moet gaan als je „behoefte" hebt; voor Gereformeerden en Roomsen is kerkgang plicht, voor ons niet. Wij zijn daarboven verheven. Wordt het niet tijd, dat wij deze hoogdravende theorieën, voor zover we die huldigen, laten varen om eens eenvoudigweg een voorbeeld aan de Here Jezus te nemen Als er ooit één mens was, die verontschuldigingen had kunnen aanvoeren voor het niet gaan naar de synagoge, was Hij het. Hij had de hele week een inspannend contact met de mensen. Een sabbat, ver van de mensen, alleen in gemeenschap met God, was het voor Hem niet verkieslijker geweest Maar de Heer had de gewoonte om te gaan. Wij gaan vaak te rade met onze behoefte. Verontrust het ons wel eens, dat die er zo zelden is Is dat werkelijk de goede manier? U geeft uw kind toch ook geen levertraan omdat het er zo'n behoefte aan heeft iedere avond, maar omdat het goed en nodig is. Een prima gewoonte. God wil ons telkens weer inwijden in zijn Heilsgeheim. Met heel de gemeente. Dat is werkelijk heilzaam voor ons. Daarom roept God zijn gemeente samen. Dat is een wonder van barm hartigheid. Wat is God geduldig met ons, mensen, die van zich zelf moeten zeggen: we hebben zo verontrustend weinig behoefte aan God. En ondanks dat: God gaat door met ons te roepen. Wie dit als een heerlijk wonder ontdekt, gaat er een goede gewoonte van maken om te horen, wat de Geest tot de gemeente zegt. „Ik zal met vreugd' in 't huis des Heren gaan, om daar met lof uw grote naam te danken." (Uit „De Brug", Maandblad v. d. Herv. Gem. te Souburg.) DOKTERSDIENST^ Doktersdient loopt altijd van Zaterdagmiddag 12 uur tot Maandagmorgen 8 uor. Dokter G. J. M.. de Grecf, Julianalaan 13. Telef. 2121. APOTHEKERSDIENST» Apotbekersdienst loopt van Zaterdagmiddag 6 uur tot Maandag morgen 9 uur. Apotheek van de Kleinemulder, Singel 11, Tel. 2730 DIENST VERLOSKUNDIGEN» Mej A. H. Stolk. van Dishoeckstraat 199, Telefoon 838. Te koop Dressoir, Leeslamp, f 15; eiken nachtkastje f 10; grote hangkast f 20; 3 kamer stoelen f 12.50; divan f 15; ligstoel f 20; Noordstraat 50 Vlissingen, tel. 2953 Wat zegt U? Ja 'eerlijk is eer lijk nergens koop je zo een pond lekkere belegen Kaas v f 1.55 met 10 10 zegels dan in de Brecstraat 96 weet wel t.o. 't Politiebureau Vliss'. Weeg zoveel mogelijk zelf TJw lompen en andere spullen C. Lorier, Nieuwstraat 54 Tel. 764 Tc koop le H. Coinih. jurk (lang) met toebehoren, 1 'Anaal gedragen. Havendorp 392. Gevraagd net meisje voor hulp in de huishouding. Naaimachinehandel Wilbrink Noordstraat 42, Vlissingen Bij een bejaard echtpaar ge vraagd hulp in de (huishouding voor dag of dag en nacht. Adres Hendrikstraat 4. Vliss. Radiotoestellen in huur vanaf f 1.-per week. Gebrs. v. d. Berg, Bellamypark 6. Vlissingen Bio-dop. de glanscrome voor Uw haar f 1.50 «per tube bij Drogisterij „De Vijzel" Botje Wolff plein 1, Vlissingen Upgeictl Jansen brengt Zater dag op de markt een grote sortering Herensokken, Ankiets. Dameskousen, Jongensanklets, kinderkousen, skiso'kken, in de nieuwste dessins, uitsluitend eerste keus, zo van de fabriek Baddoeken in do nieuwste kleu ren. Theedoeken vanaf f 0 85 Ontbijtlakens van f 4.98 nu f 3.98. Mooie sortering fanta- «ieschorten. Verplcegstersschor- ten f 2.98. Slopen f 1.50. 'Ge borduurde f 1.98. Overalls van f 11.90 nu f 8.50.* Werkover- hemden in verschillende kleu ren vanaf f 4.98. Nog enkele herentruien van 21.50 nu '14.50. Jasschorten van 6.95 voor 5.95 Dames- heren-, jpngenspvama'» Blauwe werkbroeken. Grijze werkjassen enz. Voor dat U iets koopt, neem eerst 'een kijk je bij het kraam 'van Jansen, Standplaats tegenover de Kerk- »t-aat. Wegens enorm succes deze weck weer wollen gebreide Stola's voer f 6.50 en f 8.50. Jozef Israëlslam 76, Vliss. Hoest niet langer. Ronde (Kat jes en Kraisdrop 30 (ct. (per ons. IJscclla 35 ct. per Ion». Bruidsuikers en prima toffee» 2 ons 35 cent. k,Centrum!". Kerkstraat 6, Vlissingen Wij hebben altijd koopjes- Pui ke blocmige aardappelen 10 Kg. f 1.Blauwe 10 Kg. 90 ct., lloodkokendo stoofperen 4 pond 25 ct., Moes Goudreinetlen '4 pond 25 ct-, Zware (kropsla 15 ct„ Harde uien 4 pond 25 ct., Pracht verse spinazie Profiteert van onze goedkope blikgroen- ten. Sperciebonen 85 ct.. 'Snij bonen f 1Doperwten 75 ct., Doppers en peen 63 ct., Spinazie 68 ct., Andijvie 68 ct. Appelmoes 63 ct-. Erwtensoep met worst 60 ct., alles per literblik. Pra hf vers gebrande pinda's 50 ct. per half pond Pracht bananen f 1.05 per Kg. Grote verse eieren 10 voor f 1.15. Kesteloo en Zoon, Sin gel 119, tel. 489, (Vlissingen Tc koop gevraagd nog steeds alle oude kachels en -haarden. C. Lorier, Nieuwstraat 54, Tel. 764, Vlissingen Te koop Excelsior stofzuiger, steel, 127 volt. Zwart vglad manchester jas. Motor 98 cc. compleet met tankknalpot, goed voor onderdelen reparatie Bouedijkestraat 332, Vliss. Verloren zwart glacé handschoen met bont gevoerd. Terug fte bezorgen Sottegemstraat 36, VI. Nog steeds grote stoofperen en smelt-Goudrcir.etten 2 Kg. 35 ct, Goudr.einetten en Jo nathans 2 Kg. 45 ct. Golden Delicious 35 ct. per Kilo, Dadels zonder pit 25 'ct. per pond. „Centrum", Kerkstraat 6 Vlissingen. h. Zeg buurvrouw wat was dat fijn. Bij C. Lorier 'daar meet je zijn. Nieuwstraat 54, (Tel. 764 Vlissingen f Wanneer U schoon gaat 'maken stuur even bericht en 'wij ko men Uw lompen halen 25 et per Kg. C. Lorier, Nieuwatr. 54, Tel. 764

Scheldebode | 1955 | | pagina 3