MODEHUIS „DE MEERMIN" houdt BALANS-OPRUIMING op 2 JANUARI a.s. 10 procent korting op Lampekappen en Kronen Gebr. van den Berg SNOEKJES EÉtiuizer Almanak LAMPENHUIS Spotkoopjes Spotkoopjes St. Jacobsstraat 11, Vlissingen, Telefoon 467 Adverteert in „De Scheldebode" Vanaf Maandag 4 Januari SCHOUWENAAR Nog geen Nieuwjaarskaarten Wij hebben reuze uitzoek KUNSTKRING „HET ZUIDEN" (vr.) MODEL Ingezonden Stukken. en nog enkele speciale koopjes. Zie etalage Bellamypark 6 Vlissingen Wilt U iets hartigs voor de Oudejaars- en Nieuwjaarsavond haalt dan tijdig een LEKKERE LEVERWORST en een prima GEKOOKTE WORST in de bekende Slagerij van BELLAMTPARK 16 KANTOORBOEKHANDEL v. d. HOEVEN EN KNU1JT Noordstraat 44 Tel. 2077 Telefoon 2077 Vanaf f 1.50 per weekl Hor loges, Pendules, Koekoekklok- ken, Wekkers. De Leidse Uur- werkenhandel! Monstercollecties en inlichtingen na 19.00 uur bij Dahrs-Mors, Jan v. Goyenlaan 7, Missingen. Pijnlijke en vermoeide voeten? Dan is de vederlichte „Emsold" Schuimrubber steunzool een wel daad. Voor dames en heren f 4.75 pipaar. Schoenmagazijn D. Roelse Nieuwstraat 35, Tel. 2488, Miss. S. Krol, BeKrafenis-Ondememer Noordstr. 24, Vlissingen. Telef. 2368. Bij sterfgevallen kunt U zich opgeven bij de heer A. van Dijke, Boegstraat 440, Haven dorp. Beleefd aanbevelend. Café Rest. „In 't Paradijs'?, Bellamypark 7, Tel. 2475, Vliss. Heerlijke Advocaat, per L f 5.80. Jonge Jenever per Liter f 6.50. Diverse likeuren p. fles f 5.45. Alles wordt zonder enige prijs verhoging thuisbezorgd. Behoed Uw hulpmotor voor on nodige slijtage. Gebruikt de bekende Orion tweetact-olie. Verkrijgbaar bij Hulpmotor- en Rijwielbedrijf Aart Klip, Groe- newoud 31—33, Vlissingen. Ombouw op alle spanningen van Electromotoren, dynamo's trans formatoren, stofzuigers, eto. On der volledige garantie, 15 jaar ervaring. Zeeuws Wikkelbedrijf Groenewoud 80, tel. 803, Miss. Mevrouw, wanneer uw naai machine lust, draad of naald breekt, tob dan niet langer, deel het ons even mee. Na en kele dagen bent u over uw ma chine prijs en service zeer te- ▼ret. Pfaff Naaimachinehandel, Voor de a.s. Feestdagen. Prima Cognac per L. f6.85. Oude Je never „Oude Roem" per Liter f 7.15. Café Rest. „In 't Para- dijs", Bellamypark 7, Tel. 2475, Te koop grijze Kinderwagen, 2-pits Gascomfoor en 1-pits Gas- comfoor. Hyacinthenl. 23, Miss. Grote Nieuwjaarsreclame! 1 fl. Vermouth en 1/2 L. Oorlam samen f 4.75. 1/2 L. Citroen- jenever en 1 fles zoete Rode Wijn, samen voor f4.75. 1 fles Rode of Witte Tafel wijn, zeer fijn f 1.75. Alléén bij Hildernisse St. Jacobsstr. 24, Vlissingen. Zaterdag begint onze Balans opruiming. Vele restanten prima kwaliteit tegen zeer lage prij zen. Buiten de opruiming 10 0/0 korting. S. Hollebrandse, Nieu- wendijk 37, Vlissingen. Te koop Wandel wagen i.g.st. Noordstraat 71, Vlissingen. Te koop i.g.st.z. Banjo. Singel 169, Vlissingen. Ter propagering van wijn en ge distilleerd gedurende de maand December 1953 een mooie kalen der 1954 ter beschikking mijner afnemers. Harms' Wijnhandel, Vlissingen. Gelieve, indien mogelijk, vóór het Oude en Nieuwe, tijdig te willen bestellen. Nette Werkster gevraagd voor 2 morgens per week. Aanmelden: na 7 uur bij Mevr. Maas, Herv. Pastorie, Badhuisstr. 48, Vliss. Café Rest. „In 't Paradijs", Bellamypark 7, Tel.2475, Vliss. Bier, Limonades, Chocomel, Bron- en Tonicwater, alles te gen slijterij-prijzen. U belt wij bezorgen 11 Te koop i.g.s.z. Kinderledikantje grote maat, prijs f 10.Rozen- gracht 20, Missingen. Voor Hocrapparaten naar Back! U mist geen woord van de preek met de nieuwste „Audium"- hoorapparaten in prijzen vanaf f 175.Instrumentenhandel J. J. Back, St. Jacobsstraat 27, Vlissingen. Tel. 2336. Erkend Au d mm'-dealer. Goed nieuws voor slechthorenden Alles kunt U nu weer horen met de nieuwste „Audium Transistor" hoorapparaten, met belangrijke batterijbesparing. Tevens voorra dig de nieuwste onzichtbare knoptelefoon. Vraagt inlichtingen en demonstratie bij: Instrumen tenhandel J. J. Back, St. Jacobs straat 27, Missingen. Erkend Audium"-dealer. Voor scheepmakers, klinkers en ketelmakers, die hardhorend zijn geworden, hebben wij het ideale hoorapparaat. Grote reductie op de prijs wordt hierop door de werkgever verleend. Vraagt in lichtingen bij: Instrumentenhan del J. J. Back, St. Jacobsstr. 27, Missingen. Telef. 2336. UITVOERING „ELCK WAT WILS". De Rijks H.B.S.-Vereniging hield op Maandag 21 èn Dinsdag 22 Dec. j.l. haar jaarlijkse uitvoering, die volkomen geslaagd mag heten. Zoals altijd was er geen gebrek aan belangstelling. Gezien de bér perkte tijd, die de leerlingen rest, is er alle lof voor liet gi'büdfclie, noemen wij de coulissenbouw, welke drie maanden heeft gevorderd en de studie voor het toneelstuk „De Storm" van Shakespeare ifri even zoveel tijd onder leiding van enkele leraren, dan mag wjk'er van een reuze prestatie worden gesproken. De heer F. Erdelman. onder wiens leiding de avonden stonden, bleek zijn „woordje" be^st! te kunnen doen. Ab van Kootjen, die als conferencier de tijd tussen de nummers opvulde, wist met aardige moppen de aanwezigen 'goed te amuseren, bepaald plankenkoorts had hij niet. Do zang van die meisjeskoren onder leiding van onze Vlissingse musicus II.B.Sv- leraar Adr. Hollaers, werd zeer gewaardeerd. De accordeonmuziehf, waarin Lily ten Hacken nog e«n afzonderlijk nummertje weggaf, en de Wals van Brahms van Nico Posthumus, vielen zeer Sfn dé smaak. De sportleraar, de heer J. Stevens, leidde een Boere.n,-t dansje, een Revuedans en enkele partner-oefeningen, welke een verdiend applaus oogstten. Het vraagteken-nummer viel buitenge woon in de smaak. De tijdelijk uit Amerika hier vertoevende leiraar, do heer W'lhtr, verscheen voor het voetlicht om in enze taal zich waarderend over de Hollandse jongens en (lieve) meisjes uit te latieji waaronder hij met veel plezier werkt. Zij zijn niet anders dan in zijn eigen land. Hij heeft hier in zijn kort verblijf al veel gelebrd ejn wenste allen „A merry Christmas and a happy New-Year". Jan Andriessen ontpopte zich niet alleen als een echte humorist, tnaar bleek ook een uitstekend pianist te zijn. Na de pauze, waarin een verloting was gehouden, werd Onder leiding van de heer J. C. Verkerk bovengenoemd tonéeflstjuk om gevoerd. Wij mogen van een groep scholieren niets eisen, majar hadden liever een moderner toneelstuk gezien, het thans gjdbodene was soms vrij droog. De spelers hebben zich toch kranig geweerd en vooral lila de Nijs in de rol van Ariël, de dienaar van de Hertog van Milaan, weerde zich dapper. Aan het slot werden directeur Lammers, en de leraren Smals, Ster vens, van Bilderinck, Hollaers, Matthijssen en Verkerk op het toneel (gedirigeerd", om een bedankje en een surprise voor dié btótbiondlcj medewerking in ontvangst te nemen. Al met al weer een prettige en vlotte uitvoering, waarop „E.W.W." met genoegen kan terug- Wen. ZEELAND LET OP UW ZAAK Door de Unie van Waterschapsbonden is overgegaan tot oprichting van een Waterschapsbank. Ook in Zeeland bestond hiervoor belang stelling, zodat diverse waterschappen aandelen namen. Thans is be-' kend geworden, hoe de samenstelling van deze Bank zal worden. Zowel Directeur als Commissarissen komen uit Brabant en Holland. Zeeuwen zijn er niet bij. Men kan aanvoeren, dat dit niet erg is off een toevallige samenloop van omstandigheden. Gaan we echter eens verder kijken, dan moeten we constateren, dat zowel in de leiding van de Unie van Waterschapsbondbn, als diei van de Examencommissie en die van de Studiecommissie geen Zeeu wen naar voren komen. En dat terwijl de groei en ontwikkeling van het waterschapswezen zeer nauw verbonden is met Zeeland, dat op dit gebied eeuwenlang een bakermat was en nog is. Bovendien lezen we regelmatig, dat deskundige ambtenaren van polders en waterschappen en Provincie naar elders vertrekken om dat de salarissen daar aanlokkelijkr zijn. Het is onrustbarend, hoe vele goede krachten, die in Zeeland dringend nodig zijn, naar eldcrö vertrokken zijn in de na-oorlogse jaren. Eén de-zer dagen raakte de Polder Walcheren het hoofd van de Technische Dienst kwijt aan heit waterschap Delfland, terwijl de chef van de 2e Afdeling, Water staat, ter Provinciale Griffie te Middelburg, secretaris van dat water schap is geworden. Ook Schieland heeft een Zeeuws Ingenieur als hoofd van de dienst en een Ze.uwge secretaris. De Schipbeek le Almelo heeft eveneens een secretaris uit Zeeland, terwijl Noord-Hollandp Noorderkwartier eveneens een Zeeuw in de leiding heeft. Zo zagen we vele prominenten op waterstaatsgebied naar elders vertrekken. En dat terwijl wij in Zeeland voor vele grote problemen staan. Het wordt hoog tijd, dat Zeeland eens aand'ach/t galat wijden aan deze materie. We mogen niet langer worden afgeroomd en op een zijspoor worden gerangeerd. Zeeland moet leiding gaan nemen op waterschapsgebied. Meer dan ooit is het daarom noodzakelijk, dat door concentratie van krachten en een krachtig beleid uitgaande vajï het Provinciaal Bestuur de positie van Zeeland op dit gebied wordt herwonnen. Meer dan ooit wordt het ook duidelijk dat de isolatie van Zeeland door de zeearmen moet worden doorbroken. 322e Jaargang Doet U zelf er een cadeau. U heeft er een jaar lang plezier van. Wij hebben, zoals vanouds, weer ruime voorraad. Een schat van gegevens en wetenswaardig heden voor slechts '90 cent. KANTOORBOEKHANDEL VAN DER HOEVEN KNUIJT Noordstraat 44 Vlissingen vraagt vóór Maandasav. van 7.3010 u. E.v. busonkosten worden vergoed Brieven onder no. 1628 Bureau van dit blad. Met oprechte waardering, dank ik DIE persorganen, die zo wel willend zijn, ingezonden stukken in hun orgafnen in zijn geheel te doen plaatsen, d.w.z. zonder correctie. Zulks bevordert de vrijheid in de pers, en is een geruststelling voor de inzenders, die van ved-' onderstelling uitgaan, dat er censuur op de pers wordt uitgeoefekid. Acht bovenstaand schcijven noodzakelijk, omdat het wel voorkomt, dat een persorgaan wel eens moedwillig woorden weglaat, die legaiaï zijn verantwoord. U dankend voor de plaatsruimte, D. VAN LEEUWEN. Vlissingen, Dec. 1953. TENTOONSTELLING SCHILDERIJEN Zaterdagmiddag 19 December opende burgemeester B. Kolff in de bovenzaal van de Boek- en Kunsthandel G. A. Bikker, in de Bad huisstraat een expositie, gewijd aan het werk van de Zeeuwse schil-! der Toon Gijssen. Naast de overdaad van voor de massa vaak on begrijpelijke -ismen, doet het goed, in het werk van deze nog jonge kunstenaar, hij is pas 43 jaar, een rustig bespiegelende aandacht' voor de natuur aan te treffen. Deze self-made-man zoekt vooral door een lichte kleur, meestal op het doek gebracht met het palet mes, ruimtelijke atmosfeer te scheppen, wat hem in enkele Zwit serse berglandschappen ook wel gelukt is. Al met al een tentoon-, stelling, die een bezoek ten volle waard is. Moge het èn voor dol initiatiefnemer èn voor de schilder een succes zijn; de stukken zijn te koop voor billijke prijs. De tentoonstelling blijft geopend tot 9 Januari a.s. 11ET AANTAL MEDISCHE SPORTKEURINGEN NAM AF IN ZEELAND Uit het jaarverslag 1952 van de Federatie van Bureaux voor Me dische Sportkeuringen blijkt, dat er een teruggang van het aantal keuringen in Zeeland valt waar te nemen. In Zeeland is wel wat ruim opgevat, daar dat jaar slechts Mididfkl- burg en Vlissingen een bureau aan het werk had. Dit jaar werden inmiddels enkele Bureaux opgericht in ovjesrig Zeeland. In Middelburg en Vlissingen bedroeg het aantal keuringen 140 en 610. In totaal in Nederland was een stijging van 30 pCt.! of wel ruim 20.000 keuringen te constateren. Betreurd wordt, dat de keuringen van personen ónder de twaalf jaar toenemen en daarboven afnemen. De Federatie staat terughou dend tegenover wedstrijdsport van deze categorieën onder de 12 jaar. 906 personen moesten worden afgekeurd, waarmede het nut van do keuringen wel naar voren komt. De onderverdeling in sporten in Zeeland is als volgt: Middelburg: athletiek 55, korfbal 50, voetbal 34, wandelen 1, Vlissingen: athletiek 155, boksen 11, handbal 144, korfbal 78, voetbal 162, wielrennen 14 en zwemmen 46. Het goedkeuringspercentage is te Middelburg: 93,7 pCt. of 131 personen en te Vlissingen 93,9 pCt. of 573 personen. In totaal werden 750 personen gekeurd, 18 afgekeurd, 15 voor lopig afgek. en 13 voorl. goedgek. Gezien de vele sportbeoefenaars is dit nog niet veel, doch ook huisartsen en clubartsen verrichten nog keuringen, zodat een volledig overzicht niet verkrijgbaar is, voordat alle keuringen in Federatie» verband plaats vinden. LICHTPUNT IN DE SPORT Algemeen is bekend, dat het voetbalpeil in Zeeland van zeer matig gehalte is. Toch blijft de publieke belangstelling vrij normaal. Het is zelfs zo, dat elke andere tak van sport, welke belter gehalte brengt, toch niet die belangstelling krijgt, welke de voetballers in verhouding halen. Daarom hebben we verwonderd opgekeken, toen we constateerden, dat midden in een wedstrijd van een plaatselijke derde klasser, pu bliek het terrein verliet en zich naar het veld ernaast begaf, waart de handballers uit de le klasse aan het werk waren. Nie|t verwon derd omdat de handballers deze belangstelling kregejn, want zij ver dienen deze. Het is nu eenmaal zo, dat deze handballers weten te bereiken, [wat geen enkele Zeeuwse voetbalploeg bereikte, n.l. te spelen in een le klasse. Verwonderd waren we, omdat we reeds verzoend waren met de gedachte, dat de massa zich niet meer uit do greep van King So-ccer zou kunnen bevrijden. Dit blijkt nu tóch nog mogelijk te zijn. Gelukkig maar. Ze hebben geen voorkeur voor de andere sporten en vrezen ook met dat de voetbal van dje grotei troon zal worden gestoten, door welke sport ook. Wel verheugt het ons, dat er nog sportlieden zijn, die de werkelijkheid durven zien, n.l. dat elke sport, mits goed uitgevoerd, het aanschouwen waard kan zijn. Reeds eerder hebben we kunnen constateren, dat het Vlissingse publiek sport weet te waarderen, zoals b.v. bij de atletiekwed strijden met cracks, waarbij duizenden opkwamen. Het moet prettig zijn voor de leiders van de andere sporten, te wdten, dat zij belan|g- stelling krijgen zo gauw ze iets goeds brengen. De handbal trekt nu regelmatig meer publiek dan de vierde klas voetbal. Het begiin is er. Zonder belangstelling kunnen nu eenmaal de nodige financiën niet worden opgebracht, voor al wanneer een Vlissingse club als „Ma rathon" verplicht is in Brabant in de le klasse uit te kó miert. Wanneer men bovendien leest in het clubblad, dat hejt hoofdveld) op vrije dagen niet mag worden bespeeld, omdat het maar handball is, dan wensen wij deze actieve Missingers steeds meer belangstelling o-pdat men zal gaan inzien, dat de handballers recht hebben (met deze prestaties (een vierde plaats momenteel in de eerste klasse) op op een goed veld. De eerste schapen zijn over de brug. We zijn benieuwd. Nog ligt het voetbalveld midden tussen de prachtige sintelbaan, die inmiddels ver gereed is en het handbalveld, als het ware als een symbool va«| kracht. Wil men die plaats behouden, dan zal men anders uit de bus moeten komen. De versnippering in vier voetbalclubs doet échter weinig goeds hopen voor de toekomst.

Scheldebode | 1953 | | pagina 6