Visco-IJs JANSSEN „De Concurrent" Voor Vader KEES Vaderdag Drukwerk voor de Handel Verenigingsdrukwerk Familiedrukwerk KEES WeKa's PIJPENHUIS Adverteert in „De Seheldebode" r Woltering-Verburg Rijwieldelen nodig J. J. BACK „DE SCHELDEBODE" Drukkerij v. d. Hoeven Knuijt Aardbeienijs van verse vruchten Vogelpark Speeltuin VADERDAG WeKa-DAG Om te smallen, zo heerlijk blaak ea vet zijn de Hollandse Nieuwe Bcllaaypark 44 Tel. 2224 g 't Is overal bekend» 't Is goedkoper in „De Concurrent De Ideale zomer schoen voor Heren I vanaf 12.95 ^Nieuwendijk 14-i6 Hebt U wenst de Vaders een gezellige Vaderdag Noordstraat 44 Vlissingen Telef. 2077 Overmorgen begint de zomer,maar vandaag bieden wij U reeds: Een verbeterd Vanille ijs Een origineel Italiaans ijs en.., ons van ouds bekende Walstraat-Zeilmarkt, Vlissingen Wij ontvingen pracht partij zoe te sappige sinaasappels 7 8 en 10 f 1,—. Citroenen 8 f 1,-. Da gelijks verse aardbeien, kersen, bessen, perzikken enz. enz. Pro fiteert van onze grote bierrecla- me: 1 handige draagtas met 6 fles bier f 2,- met gratis 2 pul len bier. Groenten- en Fruit- bedrijf Kesteloo en Zoon, Singel 119, Telefoon 489. Chroom vetleer werkschoenen m. kernleder zool gegarandeerd 17,- Werkschoenen bruin en zwart 14,50. Nog enkele paren no. 38 en 39 10,-. Schoenmakerij L. de Pagter, Walstraat 105. Te leoop kinderwagen, Nieuw- straat 3 bov. Vlissingen. Na 19 uur. Te koop grote partij beuken houten armstoelen, geschikt voor café, kamer, keuken en terras, en tevens een partij zaalstoelen. Te bevragen: Hellebardierstraat 1113, Vlissingen. Te koop damesrijwiel met licht f 15,Nieuw meisjes turnpakje 12 jaar. V.T.V. f 10,-. Adres bureau van dit blad. Te koop wegens verandering, goede haardkachel (donkerrood) f 35,-. Poortugaalstr. 8, Souburg Te koop een visboot. J. de Rid der, Jachthaven, Vlissingen. Te koop grijze kinderwagenf 25,- Electr. snelkoker 220 volt,in houd 2 liter f 10,-. Pres. Roose- veltlaan 688, Vlissingen. Muziekschool J. Adriaanse, Wal straat 22, Tel. 461, Vlissingen, Voor het leren van een nieuw programma kunnen zich aanmel den leerlingen voor piano en accordeon iedere avond van 68 uur. Te koop i.g.st.z. kinderwagen en bok. Havendorp nr 460. Biedt zich aan nette werkster voor hele of halve dagen. Brie ven onder no. 1514 bur. van dit blad. Te koop electrische wasmachine met wringer 127-220 volt i.g.st. en Electromotor 1 PK 220 volt z.g.a.n. Kasteelstraat 7, Vliss. Te koop 2 bakkersbroeken 16 jaar. Rembrandtlaan 54 Vliss. na 6 uur. Laat Vader 21 Juni niet op een droogje zitten. Harms' Gedis- tjlleerdhandel. Te koop 2 fauteuils en wringer. Vrijburgstraat 9, West-Souburg. Voor vergaderingen, feesten en bruiloften zalen beschikbaar. Billijke tarieven. Te bevr. con cierge. Telef. nr 669, K.A.B. gebouw. Beursstraat 3. Te koop z.g.a.n. kinderstoel met tuigje en zitje. Vredehoflaan 17. Voor Vader hebben we veel sou venirs. Zie etalage. Sigaretten kokers, aanstekers, ballpen, vul potloden, vulpenhouder, leuke wijnflesstop enz. enz. Jo Maes. Te koop Herenfiets Veeno in zeer goeden staat. Noordstraat 82, Vlissingen. Na 6 uur. Te koop Jongensfiets f 20, Ferd. Bollaan 3, Vlissingen. Te koop Sparta- motor 150 cc in goede staat. Koopje. Toorop- laan 38, Vlissingen. Na 7 uur. Te koop z.g.a.n. step op lucht banden 17.50. Lichte gummi jon gensregenjas leeftijd 13 14 jaar. Adres: Glacisstraat 103. Net meisje zoekt leuke vriendin leeftijd 15 jaar. Brieven onder nr 1516 bur, v. d. blad. Eerste kwaliteit uurwerken, he ren- en damespolshorloges, pen dules, koekoekklokken enz. op gemakkelijke betalingsvoorwaar den zonder extra verhoging en onder volle garantie vanaf f 1,50 p.w. Br. nr. 1515 bur. v. d. bl. Te koop H.H. Landbouwers, sla gers: 2 geglazuurde stenen bak ken 180 -J- 150 liter inhoud. 2eer geschikt voor spoelbakken en drinkbakken voor vee. Noord straat 75, Vlissingen. Absoluut waterdicht is Uw regen jas na een behandeling met ons impregneermiddel Pluvisol a 70 cent per flacon. Ook voorradig regenpantser en Harmisol. Drog. „De Vijzel" Betje Wolffplein 1, Vlissingen Net meisje gevraagd voor de morgenuren. Mevr. Bax, Juliana- laan 3, Villapark, Vlissingen. Te koop z.g.a.n. zomer mantel creme m. 42. 4 zomerjurken m. 38. Duyvendrechtstraat 39 te Vlissingen. Blauwe, witte, zwarte gymnastiek schoenen. Rubber badschoenen in alle maten. Schoenmakerij L. de Pagter, Walstraat 105. Een plasticverf voor binnen 3,75 per kg bus. Beltine 500 voor buiten 4,80 per kg. Schaep en Does-lak voor binnen 3.15 per kg. Emaille plastic zuur- en stoot vast. Jo Maes, verf specialist. Te koop vloerkleed. Z.g.a.n. zo mermantel. Adres bureau van dit blad. Te koop zeer goede tafelmangel f 4,-. 2 inraaakpotten, elk f 2,-. Parapluiebak f 2,-. Brander, Bou- lev. Evertsen 8 ingang achter zijde Vlissingen. Te koop Wandelwagen en Reis- wieg ook geschikt voor wieg. Havendorp 766, Vlissingen. Te koop nieuw herencostuum, kamgaren, maatwerk, bruin ge streept m. 52 van f200,- voor f 125,-. Anjelierenlaan 49, Vliss- Geen spijkers in uw zolen. He ren lederen zolen en rubber hak ken 4.50. Dames leder zolen en hakken 3.50. Gelijmd, genaaid, gepend. Zo nodig in één dag klaar. Schoenmakerij L., de Pag ter, Walstraat 105. Onze speciaal vernis kan tegen 6oda, zuren, alcohol, thee enz. Heeft u al een flesje geprobeerd? Een pracht materiaal I Waterbijt- sen en celluloselak voor old fi nish meubelen. Gekleurde ver nissen. Moeilijkheden met verf. Jo Maes, verf specialist. St. Ja- cobsstraat 15. Te koop waterschade Bagagedra gers f 1,-. Spatborden f 1,-. per stel. Sturen f 1,-. Velgen 26x1,5 28x1,5, 23x1 3/8 f 1, - per stuk. Jasbeschermers f 1,- per stuk. Horgaas f 1,- per meter. Noord- straat 2 Vlissingen. Kaashuis Hollandia weet: Onze klanten vertrouwen er op, ner gens zo'n lekker stukje kaas tegen zulke lage prijzen. Dus wij gaan er mee door Volvette Mei kaas, jong, f 1,19. Meikaas, oud, 1,65. Edammer wat belegen 1,15 en 1.20. Volvette Komijne kaas, jong, 1.19. Breestraat 14, Vliss. Felicitatiekaarten en -boekjes voor huwelijk, geboorte enz. Rouwkaartjes, kinderkaarten, stadsgezichten, leperello's. Vliegerpapier. Jo Maes, St. Ja- cobsstraat 15, Vlissingen. Grote prijsverlaging groenten. Jonge bos kroten 15 ct per bos. Grote bos wortelen 25 ct. Ra barber 20 cent per kg. Grote bloemkool 30 ct Pracht witte kom kommers 25 ct- Zware kropsla 4 voor 25 ct. Andijvie 25 ct per kg. Pracht soeptomaten 40 ct p. pond. Groenten- en Fruitbedrijf Kesteloo en Zoon. Singel 119, Telef. 489. Schoenen vergroten 75 ct. Ver breden, hielen, knobbels inzet ten 50 ct. Wij zijn er speciaal voor ingericht. Schoenmakerij L. de Pagter, Walstraat 105. Wat zegt U? Natuurlijk Me vrouw, de prijs wijst 't toch uit! Kaashuis Hollandia Breestr. 14 is stukken voordeliger. En de smaak k&n er nooit tegenvallen. Te koop pracht aquarium met vis en planten 50x35x30. Electr. verwarmd f 25,-. A. Schout, Noordstraat 25, Vlissingen. Te koop: wieg, hoge kinderstoel z.g.a.n. bruin suède damesschoe nen, maat 5. Emmastraat 3 te Oost-Souburg. Denkt in Uw VACANTIE om Veerseweg Middelburg Entree 25 cent, kinderen 10 cent Wie ruilt mijn Philips gloei lampen 127 volt tegen 220 volt? Diverse voltages. Adres bureau van dit blad. Te koop handnaaimachine f 25,- Schoenmakersstikmachine f 25,-. Geschilderd linnenkastje f 15,-, Jac. v. Loon, 'Vrouwestraat 32, Vlissingen. Te koop z.g.a.n. mantelcostuum m. 44, Gevr. prima 2 pers. spi raal. Na 6 uur. Ceresstr 16 te Souburg. Te koop taftzjjden jurk mant 44. Na 7 uur. Kanaalstraat 105 te Souburg. Opgelet. Jansen brengt Zaterdag op de markt een grote collectie kinderonderjurkjes tegen een lachelijk lage prijs. Voor Vader dag is er een mooie collectie overhemden in diverse kleuren 4,50, 4,98. Khaki hemden met 2 zakken 5,95. Overalls 9,75. Ski sokken grote maat 0.75. Lange herenbroeken vanaf 2,25. Ver- pleegstersschorten 3,75, 3,95. Khaki broekjes. Dames schor; Jes 2,25. Dames kousen. Goedkope dames hemden. Let op de kraam van Jansen: daar slagen Vader, moeder, dochter en zoon. Te koop Mantelpakje, maat 42. Adres Beciusstraat 25, Souburg. Slijt U veel zolen? Dan Lolalite rubber. Heren zolen en hakken vanaf 3,50. Dames zolen en hak ken vanaf 3,Dames plastic zolen en hakken 3,—. Schoen makerij L. de Pagter, Walstr. 105 Kapsalon A. S. Phil vraagt leer ling kapster. Tevens huisnaai ster voor nieuw- en verstelwerk Aanmelden na 7 uur. Paul Kru- gerstraat 47. Te koop prima Singer trapnnai- machine. Scherminkelstraat 10, ben. Vlissingen. Pfaff naaimachines. Hand-, trap- Eleotrisch- en Salonkast uitvoe ring. Keuze uit 15 div. model len. Leven8durige garantie. A. J. v. Oevelen, Middelburg, L. Delft 113, Tel. 3864. Pfaff Middelburg. Wij leveren U alle onderdelen voor elke ma chine. Reparaties worden vlug en correct uitgevoerd. Olie, naal den voor elke machine, riem, scharen, garens, enz. A. J. v. Oevelen, Middelburg. L. Delft 113, Telef. 3864. Do grote verrassing, Avada Vic toria 1953, met ingebouwde mo tor. Luxe royale uitvoering, f565,-. D.M.F.-Nestor, 't nieuw ste hulpmotorrijwiel f 575,-. So lex v.a. f 333,-. Rijwiel- en hulp- motorrijwielbedrijf Aart Klip, Groenewoud 3133 Vlissingen. Mevrouw, wanneer uw naai machine lust, draad of naald breekt, tob dan niet langer, deel het ons even mee. Na en kele dagen bent u over uw ma chine prijs en service zeer te- vree. Pfaff Naaimachinehandel^ Nieuwendijk 33, Tel. 729, Vliss. Bustehouders in alle maten ook extra grote maten vanaf f 1,45. Dames nachthemden vanaf f 4,95 Pyama's f 8,65. Alle maten. S. Hollebrandse, Nieuwendijk 37, Vlissingen. Want daar is het adres waar U zowel voor Rookartikelen in de beste keus, als voor luxe dozen Sigaren en Siga retten in de beste kwaliteit slaagt. Denkt U hierbij vooral om de anti-mors-asbak f 2,40 Walstraat en Kiosk Hogeweg Levende Paling Diepvries Kabeljauw §j Moten Kabeljauw Verse Schelvis Verse Makrelen Verse Tong Verse Schol Moten Zeewolf Gestoomde Makrelen jj Nieuwe Eng. Bokking jj Qepelde Garnalen Droge Scharren Diverse soorten Gebakken Vis Zure Haring en Rolmops Vette Gerookte Kamper Paling Blanke Zoutevis VISHANDEL iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Grendelsloten* 1,25, 1,30, 1,35 Hangsloten 25, 30, 40, 50 Rijwielsloten 1,25, 1,47, 1,65 Kettingsloteni 0,45 Duimstokken 34, 49, 2,19 Huishoudkamers 1,40 1,45 1,75 Windhaken 5, 6, 7, 10 Scharnieren 6, 8, 10, 12 Verfkrabbers 1,17, 1,34 Fretboren 25, 28, 30 Groenewoud 55, Vlissingen Luchtig en buigzaam I in nieuwe kleuren beige en bruin, met leerzool «ZIE ONZE ETALAGE Hieriirj,-etaleren wij 15 ver schillend© soorten zomerschoe nen en sandalen, zodat U zeker zult slagen! 'n Welkom cadeau voor Vader is een paar leren pantoffels met cosy zool 9.25 met leder zool 9.50 Vlissingen HOLLANDSE NIEUWE 20 ct. per stuk. Extra fijn. NIEUWE BOKKING 15 ct p. st. BLANKE ZOUTEVIS GEDR. KOOKSCHOL GEDR. SCHAR GEST. MAKREEL, enz. enz» KERKSTRAAT 5 Vlissingen Er bestaan veel sportfietsen, maar er is maar één VAN HAUWAERTRIJWIEL het meest verkochte zuivere sportrijwiel, verkrijgbaar bij in bet BELLAMYPARK «11!;!'.'" Voetpompen 2,70 Handpompen 0,89 Bellen 0,79 Kinder sturen 3,69 Pedalen 2,69 Sponsrubber dekken 2,39 3,20 Rijwielstandaards 1,35 Kettingen 1,59 Sloten 1,35 Buitenbanden 3,75 Binnenbanden 0,98 Kettingscherm 1,35 Kettingkasten 3,75 Doet Uw voordeel )>ij in het BELLAMYPARK Geef iets anders dan U gewoon is Fototoestellen Fotoalbums Statieven Fotoboeken Stormfoto in lijst Fotot assen „Comby" tassen Electr. bel. meters Flitsapparaten FOTOHANDEL ST. JACOBSSTR. 27 Telefoon 2336 Vlissingen LEESBIBLIOTHEEK „DE POSTHOORN" Uit het jaarverslag van deze vereniging over 1952 blijkt, dat uit de bibliotheek zijn uitgeleend 15643 boeken. Het aantal leesboeken bedroeg in dat jaar 2226 ex. Het ledental steeg tot 245. Een en ander bewijst, dat het gestelde doel, r(.l. aan, de leden een goed boekj voor weinig geld uit te lenen, volkomen beantwoord, In het a.s. seizoen zullen de uitleendagen en -uren belangrijk worden uitgebreid. SUCCESSEN VOOR „ONS GENOEGEN" Op het Federatief concours, dat 14 Juni te St. Oedenrode in Noord-Brabant werd gehouden, heeft de Kon. Harmonie „Ons Ge noegen" enkele mooie successen geboekt. Dat zij niet meer speelt in de gewone klasse zal niet iedereen bekend zijn. Deze Harmonie speelt vanwege haar kwaliteiten in de Ere- en* in de Uitmuntendheid- afdeling. Er werd in een mooie omgeving geblazen en de organisatie was prima. De beoordeling was evenwel niet te meten met de Zeeuw se maatstaven, doch er was een zeer zwtóre beoordeling. Slechts door één der beste korpsen van het land werd maar één eerste prijs in de Ere-afdeling behaald. „Ons Genoegen" won in de concertwed strijd Ere-afdeling met 85 punten een tweede prijs. Marswedstrijd afd. Uitmuntendheid met 32 punten een 1ste prijs en in de Tamboer wedstrijd afd. Uitmuntendheid met 35 punten eveneens een eerste prijs. Ons Vlissings korps heeft het niet gemakkelijk gehad, er waren vele bekwame mededingers, maar zij heeft bovendien te kam pen met slechte instrumenten. Vele er van zijn zeer verouderd of totaal versleten, bovendien zijn ze van zeer verschillende fabrikaten en kwaliteiten. Wil dit korps zijn reputatie behouden dan zal er met bekwame spoed geheel nieuw instrumenten materiaal moeten komen. Hiervoor zal het zelf grote offers moeten brengen, en voor lopig niet meer naar concoursen kunnen gaan, vanwege de hoge kosten, terwijl alle krachten zullen moeten worden ingespannen het instrumentenfonds van de nodige middelen te voorzien. ZIEKENFONDS „WALCHEREN" GAAT BOUWEN Aan de Anthonie van der Woordtstraat naast het gebouw van de Algem. Ned. Metaalbewerkers Botad zal corlang het nieuwe pand van het Ziekenfonds „Walcheren", dat thans geheel uit het be staande gebouw aan de Badhuisstraat is uitgegroeid, komen te staan. Vrijdag LI. is door architect Mcsser de bouw aanbesteed en men hoopt het in het volgend jaiair te kunnen betrekken. De bouw adal geheel zonder Rijkssubsidie worden voltrokken, dit is een unicum voor Nederland. Dank zij het uitstekende beheer is in de loop van de jaren een groot reservefonds gevormd waarvan nu de bouw kan worden gefinancierd. Zoals vele fondsen hebben de Duitsers dit toen reeds belangrijke fonds niet kunnen bemachtigen. Het lag voor een groot deel geborgen in de brandkast van Dr. Siaverman die bij het uitbreken van de oorlog woonde in het pland aan de Houtkade, waarin veel eerder het Postkantoor was gevestigd. Het pand wordt nu gebruikt door De Schelde. Ons Genoegen heeft er pas zijn repe titielokaal in gevestigd. Vlissingen was reeds geheel verlaten in Mei 1940, maar de tegen woordige administrateur, de heer A. Korteweg, heeft het nog bestaan om tot het huis door te dringen en Ket geld weg te hal erf. In de eerste weken reed het kapitaal toen mee in de kinderwagen van Mevr. Staverman die in Domburg verbleef. Het volgend jaar zal het Ziekenfonds haar 40-jarig bestaan vieren. Mogelijk dat de opening van het nieuwe pand samen zal vallen met dit jubileum. Tegelijk viert ook Dr. Staverman, de nog enige over levende oprichter van dit Fonds zijn 40-jarig jubileum als voor zitter. Wij stellen ons voor in enkele artikelen een beknopt over zicht van dit fonds te geven, dat thans 85 procent van de Vlissingse en een groot deel van de Walcherense bevolking, uitgezonderd Mid delburg, dat een eigen Fonds heeft, van geneeskundige en zieken- fondsverpleging voorziet.

Scheldebode | 1953 | | pagina 3