WASMACHINES Ook gemakkelijkej.. V8n BCrQ Geen weer om uit te gaan Fa. Gebr. van den Berg 't Is toch een gezellig krantje Grote sortering, reeds vanaf 197.50, 225.~~, 376.— enz. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiHiiiiiiiifliiiiiiiflNiiuiu^iiiiitHiuHiiitiiiiiiiiiiiiii Bellamypark 6, Vlissingen, Tal.2650 Vogelpark Speeltuin Grote sortering vanaf 98._ Schaf dan een goede Radio aan! Bellamypark6,Vlissingen,Tel.2650 Hengelsportliefhebbers, wij heb ben voor U werpreels f 5,25, 6,90, 8,25. Werpmolens Winio f 16,90, Triplex 19,75, Stücki 25,— Metro 27,50, Cap 35,- Agal 39,75 Ru-Sport 47,50, Benora 49,75, Mitchell 57,50. Werphengels f 6,90, 9,75, 10,90 enz. Verder ruime sortering losse toppen. Bamboehengels, lood, Haken en dobbers enz., alles aan zeer con currerende prijzen. Olympia, J. Goedbloed, Nieuwendijk 7, te lefoon 2817. Te koop i.g.st.z. jongensfiets An jelierenlaan 111, Vlissingen. Te koop: tandem en herenrijwiel z.g.a.n. Na 6 uur. Hogeweg 82 Vlissingen. Te koop gang- en traploper, met roeden, ook in ruil voor damesfiets. Singel 319, Vliss. Wie ruilt autostep of driewie lerfietsje voor poppenwagen, ook te koop. Singel 112, Vlissingen. Te koop „Gazelle" damesrijwiel, z.g.a.n. Singel 24 b ben. Vlis singen. Na 6 uur. Te koop dames- en herenfiets, Kasteelstraat 7, Vlissingen. Na 6 uur. Te koop een in goede staat zijnde groene damesmantel, maat 42. Havendorp 755, Vlissingen. Te koop witte pumps. m. 37. Meisjesfiets met remnaaf en licht. Züig-pers pomp. Grenswegeling 1, Koudekerke. Zondag 14 Juni des v.m. 10 uur en des rum. 2 uur Ds. Fokke- ma in gebouw Concordia, Pa- lingstraat 25, Vlissingen. Te koop i.g.st.z. Meisjesfiets en z.g.a.n. Etna Keukenkachel. Bo terbloemlaan 15. Te koop bruidsluier en witte kouseh. Bonedijkestraat 222 te Vlissingen. Te koop kinderwandelwagen Nieuwstraat 3, bov., Vlissingen, na 19 uur. Woningruil. Ruime eengezins woning in centrum; gevraagd een kleine eengezinswoning of rui me benedenwoning met tuin. Br. onder nr. 1507 bur. v. d. blad. Te huur aangeboden, Sousterain, geschikt voor kantoor of andere doeleinden. Paul Krugerstraat 9 Vlissingen. Te koop losse hulpmotor. Mos quito. f 95,-. Desk. onderzoek toegestaan. Arbeidstraat 15 b, Vlissingen. Tuben Talens' Rembrandtverf (met korting). Opgespannen spie- ramen. Schildermedium. Vernis sen. Plakaatverven. Tekeninkt. Zijde- en stoffenverf. Alles voor de kunstschilder en amateur. Het adres voor Zeeland: Jo Maes Tel. 2294. St. Jacobsstraat 15 Vlissingen. Net, eerlijk persoon gevraagd voor het uitbrengen van krui denierswaren, etc. voor de Vrij dag en Zaterdag. M. Tielrooy. Koudekerkseweg 16, Vlissingen. Prima trapnaaimachine te koop. Spuistraat 22, boven, Vlissingen. Vergeet vooral niet, voor U op reis gaat, een geschikt souve nir mee te nemen (wapen lepel tje, koperen hagedis, of ander voorwerp. Delfts Blauw asbakje Ball Point met wapen, fietsvlag- getje, badje v. Vliss. enz.), van Jo Maes, St. Jacobsstraat 15. Te koop kinderschoentjes, 2 jaar Meisjesschoenen m. 36 en enige meisjeskleding 12 jaar. v. Nis- penplein 390, Vlissingen. Te koop Berkei's vleessnijma chine, electr. wasmachine, hand wagen, opvouwbare kinderwagen Noordstraat 2, Vlissingen. H. W. Harms', Wijn-, Likeur en Gedistilleerdhandel, Vlissingen Spuistraat 6, tel. 2013. De zaak die reeds jaren het vertrouwen geniet. Te koop Herenrijwiel i.g.st. Aag je Dekenstraat 61, Vlissingen. Te koop: Prima negen weekse ingeente rode Islander hennen Franse, Middelburgsestraat 59, Oost-Souburg. Te koop: Jonge konijnen en een voedster. Zeewijksingel 54, Oost Souburg. Te koop z.g.a.n. sportcostuum. Ritthemsestraat 80, Souburg. Plastic emaillelak voor fietsen, autopeds, gasstel, badkuip, kin derwagens, ijzeren machines. Ge bruikt copperant, om het rotten van hout tegen te gaan. (Beter dan menie.) Jo Maes, Schilder, St. Jacobsstraat 15. Te koop 2 armstoelen met 4 6toelen, meisjes en jongensfiets, driewielfietsje, kapstok en divan met kleed, 1 en 2 pers. opklap- bed en divanbed (1 en 2 pers.) Koopje. Br. no. 1512 bur. van dit blad. Te koop wandelwagentje. Jan Steenlaan 24, Vlissingen. Te koop: Zwart kachelplaatje. Meisjesschoenen m. 37 (zwart) als nieuw. Pakket babykleertjes baby cape. Winterjas. Pluche lopertje, lengte 1.55 m. Hobbel paard. Rond tafeltje. Te koop gevraagd: Hutkoffer. Jan van Goyenlaan 9, Vlissingen. Te koop: Lintzaagje (na 6 uur) Breitnerlaan 10, Vlissingen. Wegens emigratie te koop z.g.a.n. tafelbiljart op lei met ceu's en bal len, z.g.a.n. zwart lakens kelner- costuum (3 dig.) en prima trap en handnaaimachine. Spotkoopje. Br. no. 1509 bur. van dit blad. Te koop: een paar z.g.a.n. voet balschoenen, maat 37, Prijs f 6,-. Hogeweg 25, Vlissingen. Te koop handnaaimachine f 25,-. Linnenkastje f 25,-. Armfauteuil f 7,50. Jac. v. Loon, Vrouwe straat 32, Vlissingen. Te koop z.g.a.n. kamerlamp. Bonedijkestraat 133, Vlissingen. Na 7 uur. Te koop: Meisjesfiets leeftijd 10 k 12 jaar. 2 Damesmantels maat 4042. Jan van Goyenlaan 6, Vlissingen. „Juffrouw, geeft U me nog eens zo'n bus verf voor buiten, Bel- tine 500. Een prachtverf. Heeft U er nog voldoende in voorraad, want ik houd er nog niet mee op". Jo Maes, Verfhandel, St. Jacobsstraat 15. Te koop Waterschade. Rijwiel- spatborden f 1,- per stel; Baga ge dragers f 1,-. Sturen f 1,-. Velgen f 1,-. Spijkers 35 ct per kg. Noordstraat 2, Vlissingen. Ontvangen grote zending bloem kool, grote witte kool 35 cent. Grote bos wortelen 35 cent. Ge schrapte wortelen 30 ct p. pond. Andijvie vanaf 25 cent per kg. Zware gele kropsla, 2 voor 15 cent. Verse doperwten, snijbo nen, Sperciebonen enz. enz. Groenten- en Fruitbedrijf Keste- loo en Zoon, Singel 119, Tel. 489, Vlissingen. Te koop i.g.st.z. kinderwagen, Amerikaans model. Gerard Dou- laan 15. Vlissingen. Te koop: Leegkomend klaar win kelhuis, met grote bovenwoning. Spuistraat 56. Te bevragen: Jozef Israëlslaan 88, Vlissingen. Let op6 kroppen sla 25 ct. Goudgele andijvie 35 ct. Poste lein 50 ct. Malta uien 45 ct. C. Maas, Oude Markt 18. Onze prijzen voor opnieuw gal vaniseren zijn belangrijk ver laagd. Repareren van al Uw huisraad, koper, tin, emaille, aluminium, enz. Bodems in Uw vasketels vernieuwen is veel sterker en goedkoper. Vraagt prijs. L. Outermans, Korte Zelke 3, Vlissingen. Te koop: Haardkachel f40,-. Nw. herenpantalon f 25,-. Am. sportjack, mét schapenvacht z.g. a.n. f 25,-. Rembrandtlaan 62, Vlissingen. Biedt zich aan een werkster voor Dinsdags. Br. no. 1513. bur. van dit blad. Nattermanns kruidenthee, prepa raten in 12 soorten zijn pharma- ceutisch samengesteld volgens de nieuwste wetenschappelijke gege vens. Ze helpen ook U van Uw klachten en kwalen af. Komt U hierover eens praten bij Dro gisterij „De Vijzel" Betje Wolff- plein 1, Tel. 2033. Te koop een wieg met bekleding en kinderwagen (creme) Poor- tugaalstraat 30, Souburg. Problemen met verf? Kom gerust even praten. Moeilijkheden kun nen opgelost worden. Vele soor ten verf, oliën, vernissen, stop verf, plamuur, Jo Maes, Verf- specialist, St. Jacobsstraat 15. Te koop 2 pers. ledikant met Auping f 37,50. 2 pers. Eng. le dikant f 27,50. 1 pers. Eng. le dikant f 15,-. Kinderstoel f 10,-. Kinderledikant met bed f 15,-. Wringer f 12,50. Br. no. 1511 bur. v. d. blad. Te koop meisjesfiets leeftijd 10 k 15 jaar en wegens verandering Berini motor. Singel 311, Vliss. Te koop i.g.st.z. invalidewagen met zelfvoortbeweging (pomp). Noordstraat 2, Vlissingen. ^EERSEWEG MIDDELBURG Hèt uitstapje voor de Zondag t Wij ontvingen prima zending zoete sappige sinaasappels 7, 8 en 10 voor f 1,-. Prima Ameri kaanse wijnappels 65 ct p. pond. Citroenen, bananen, grapefruit, kersen en rode bessen. Dagelijks aanvoer van verse aardbeien. Wij leveren onze nieuwe aardappels aan de laagste prijs gratis ge schrapt. De prijzen gelden tot Vrijdagavond. Groenten en Fruit bedrijf Kesteloo en Zoon, Singel 119, Tel. 489. Blikgroenten (liters) alle soorten artikelen 75 cent per blik. Ap pelmoes 55 ct. C. Maas, Oude Markt 18. Grote partij bloemkool zeer mooi, vanaf 25 ct. Let op onze prijslijsten. Iedere dag nieuwe koopjes. C. Maas. Oude Markt 18 Voor alle feesten en begrafenis sen, kunt U al Uw benodigdhe den huren: glaswerk, servies goederen, borden, tafels, tafel bedekking. enz. Gesloten woning. Aldus geen verplichtingen. J. Arnpijs, Braamstraat 45 Souburg Opgelet. Wegens enorm 6ucces brengt Jansen op de markt: overalls 9.50, khakihemden met 2 zakken 5,95, skisokken grote maat 75 cent, lange heren broe ken 2,25, kinderoveralls in alle maten, pracht overhemden 4,98 4 kleuren, fantasie schortjes v.a. 2,25, verpleegstersschorten 3,75 en 3.95, kinder zwembroekjes en pakjes, fantasie sokken 0,98, zwarte werksokken 1,85. Komt U eens kijken, het verplicht U niets. Let op het juiste adres: tegenover de Kerkstraat. Te koop: Wandelwagen. Meis jes badpak, Tweka, leeftijd 10 a 12 jaar. Jongens schoentjes, m. 27, als nieuw. Buteuxstraat 22 Souburg. Heeft U onze collectie Marok kaanse byouterieën al gezien? Werkelijk iets aparts en duur zame kwaliteit. Zie etalage. J. Maes, St. Jacobsstraat 15, Vliss. Bustehouders in alle maten ook extra grote maten vanaf 1.45. Dames nachthemden vanaf 4,95. Pyama's f 8,65. Alle maten. S. Hollebrandse, Nieuwendijk 37, Vlissingen. Gratis geschrapt 1 Heerlijke nieu we aardappelen en jonge wor teltjes tegen dagprijs. Gesneden soepgroenten. Alles scherp con currerend. G. Maas, Oude Markt 18. Pfaff naaimachines. Hand-, trap- Electrisch- en Salonkast uitvoe ring. Keuze uit 15 div. model len. Levensd'urige garantie. A. J. v. Oevelen, Middelburg, L. Delft 113, Tel. 3864. Pfaff Middelburg. Wij leveren U alle onderdelen voor elke ma chine. Reparaties worden vlug en correct uitgevoerd. Olie, naai- den voor elke machine, riem, soharen, garens, enz. A. J. v. Oevelen,* Middelburg. L. Delft 113, Telef. 3864. Mevrouw, wanneer uw naai machine lust, draad of naald breekt, tob dan niet langer, deel het ons even mee. Na en kele dagen bent u over uw ma chine prijs en service zeer te- vree. Pfaff Naaimachinehandel, Nieuwendijk 33, Tel. 729, Vliss. De grote verrassing, Avada Vic toria 1953, met ingebouwde mo tor. Luxe royale uitvoering, f 565,-. D.M.F.-Nestor, 't nieuw ste hulpmotorrijwiel f 575,-. So lex v.a. f 333,-. Rijwiel- en hulp- motorrijwielbedrijf Aart Klip, Groenewoud 3133 Vlissingen. Wij hebben steeds meer succes met ons vruchtenijs. Fris en heerlijk van smaak. Beleefd aan bevelend R. v. Hoeydonck, stand plaats Nieuwendijk, t.o. Hotel Goes, Vlissingen. Speciaal adres voor reparatie en ombouw aan alle merken moto ren, dynamo's, stofzuigers, eto. „Zeeuws Wikkelbedrijf" Groe newoud 80, TeL 803, Vlissingen. Ook u kunt genezen-. Raadpleeg ,,'t Boertje van Zeeland". Zit dag iedere Maandag 1011 uur. Café Gillisen, Gravestr. Middel burg. Leiding en controle Dr. Van As. Ook thuis te ontbieden Corr. adres Postbus 62, Goes. Je adres voor stomen en verven is de „Achterste Molen", Feij, Kasteelstraat 51, Vlissingen. OPENBARE LEESZAAL VLISSINGEN Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal te Vlissingen werd uit gebreid met de volgende werken: Buck, Kinderen van de dageraad. Corsari, Deze ene voorstelling. Franken, Claudia aanvaardt het leven. Hall, Geen storm in Decem ber. Overduyn, Het paradijs. Spring, Het ijdel verlangen. Flaubert, L, education sentimentale. Ernst, Appelschnut. Caldwel, Georgia boy. De Monfreid, Hashish. Hillen, Mythologisch handboekje. Lewis, De grote scheiding. Cohen, Nederlandse volksverhalen. De ramp. Höst, Wat de wereld mij toonde. Marx en Engels, Het communistisch ma nifest; De Nederlandse industrie sinds 1945. Forbes. De mens bouwt zich een wereld; Verzameling technische onderwerpen, dl. 10. In de maand Mei werden uitgeleend 2141 Ned. romans, 201 romanjs in vreemde talen, 789 studieboeken en 956 kinderboeken (totaal 4087). De tijdschriften- en krantenzaal werd bezocht door 458 man nen en 100 vrouwten en de jeugdleeszaal door 21 jongens en 36 meisjes. MUZIEKAVOND met de leerlingen1 van de heer J. Adriaanse. De jaarlijkse muziekavond met de leerlingen uit de muziekschool van de heer J. Adriaanse, is ditmaal in een grotere vorm gegoten dan voorheen. Nu was het toneel van het Concertgebouw de plaats, waar de leerlingen hun „kunnen" lieten horen. De heer Jansen uit Den Haag, secretaris van de Ned. Klavarvereniging sprak een pro pagandistisch woord betreffende het Klavarscribo-notenschrift. Velen schrikken terug om muziek te leren, volgens de oude methodei. Kjlavar brengt verbetering en is gemakkelijker aan te leren. Wanneer men hiermede jong begint en elke dag behoorlijk studeert want dit is vanzelf bij Klavarscribo ook nodig is men na enige tijd reeds heel ver. Dat dit waarheid bevat hebben we op die avond kunnen constateren. Leerlingen die ongeveer een half jaar les nemen, hebben veel goeds laten horen. De meergevorderden bezitten reeds een goede techniek en weten goed de weg tussen de knopjes aan baskantt. Drie leerlingen t.w. Jo Hoeydonck, Ma;rie van den Berg en Nico Posthumus kregen een diploma »en het insigne van Klavar. Een aan sporing voor de anderen om dit ook te behaler^. Na het laatste nummer werd de heer Adriaanse een mooie bloemenmand, namens de leerlingen aangeboden. In het kader van deze avond nog een kort commentaar over het Klavarscribo notenschrift. Wanneer we de uitgereikte bescheiden over dit schrift eens goed gaan bestuderen, dan komt men tot dq conclusie, dat hierin op alles is gerekend. Majeur en Mineur, inter- vallenleer, theorie, harmonische en melodische kleine terts-toonlad ders, vingerzetting en stokvoering voor violisten enz. enz. Hoewel, niet allen, hebben toch enkele bekende musici zich in goede zin over Klavarscribo uitgelaten. Logisch is dat deze methode ingang vindt bij de jeugd. Vooral in deze jachtige tijd. Laat men echter niet vergeten, dat serieuze studie ook bij Klavarscribo nodig is. TERAARDEBESTELLING M. P. VENTEVOGEL Onder grote belangstelling is j.l. Zaterdag teraardebesteld het stoffelijk overschot van de heer M. P. Ventevogel. Aan de geopende groeve werd het woord gevoerd door de heter Jasperse, namens de Mandolinevereniging „Tovido", door de heer Goedhart namens de accordeonvereniging „Crescendo" en door de heer Roelse als afgevaardigde van de Chr. Zangvereniging „Looft den Heer" te Westkapelle. Deze sprekers hadden één taak, hun over leden dirigent te danken voor de kundige leiding en de vriend schappelijke omgang. Wij als vereniging zullen hem node missen. De oudste broer van de overledene, de heer B. Ventevogel, dankte allen voor de laatste eer. WATERSTANDEN TE VLISSINGEN (Breskens plm. 6 minu vroeger) Hoogwater Laagwater1 Zaterdag 13 Juni (Springtij) 3.0015.18 9.0621.33 Zondag 14 Juni3.4015.57 9.4522,15 Maandag 15 Juni4.23—16.35 10.22—22.55 Dinsdag 16 Juni5.04-r-17.16 10.5723,31 Woensdag 17 Juni5.4417.58 11.31— Donderdag 18 Juni6.27—18.37 0.11—12.07 Vrijdag 19 Juni (E.K. 13.01)7.13—19.25 0.53—12.56 V.C. „VLISSINGEN" KAMPIOEN Voor hen die in de voetbalwereld bekend zijn was het geen geheim, dat het de laatste jaren in de V.C. „Vlissingen" niet geheel boterdel Grote onderlinge verschillen brachten de club steeds meer bergafwaarts. Het laatste jaar is hierin grote verandering gekomen. In het bestuur hadden verschillende mutaties plaats, onder voorzitterschap van de heer R. A. Brijsse, de man die reeds vroeger met veel tact de voor zitterhamer heeft gehanteerd, trad een tijdperk van nieuwe opleving in. In de afgelopen winter was het merkbaar dat er met enthousiasme werd geoefend en gespeeld. Er is weer bewezen dat door eendracht veel is te bereiken. De overwinning op de Souburgse club R.C.S. bracht Zondag j.l. het eindresultaat. De concurrerende club uit Don gen was reeds Zondag getuige van de kwaliteiten van het Vlissingse elftal, doordat zij een deputatie op verkenning uitzond. Mogelijke uitlatingen van deze speurders mogen de Vlissingers niet ontmoedigen. Zij zullen door vastberaden spel zowel in de uit-wedstijd van 21 Juni als de thuis-wedstrijd van de daarop volgende week tonen, dat het hun ernst is en het waardig zijn om in de tweede klasse te spelen'. Bij de vele felicitaties die de feestvierende vereniging van alle zij-, den ontving en waar ook Burgemeester Kolff zich niet onbetuigd liet, voegen wij gaarne de onze en spreken de hoop uitj, dat V.C. „Vlissingen" het nog eens mag brengen tot de eerste klasse, waarin zij ook vele jaren geleden een plaats innam. OPENING SPEELTUIN „DE OUDE STAD" Morgen, Zaterdag, om 3 uur wordt op het terrein bij de Oranje molen de speeltuin geopend voor kinderen uit de oude stad,. Des avonds wordt in het Concertgeibouw een Cabaretavond gegevein ten bate van de kas, die nodig versterking behoeft. REIZENDE TENTOONSTELLING „VAN JULIANA TOT JULIANA" Volgende week Woensdag, Donderdag en Vrijdag, dus 17, 18 en 19 Juni zal op de Nieuwe Markt te Vlissingen deze rijdende ten toonstelling voor het publiek geopend zijn van 918 en van 1922 uur. Reeds een deel van ons land is bezocht en nu zijn de Zeeuwse 6teden aan de beurt. De tentoonstelling die een schat van voor werpen uit het Koninklijk Huisarchief bevat reist in twee gerote autobussen, tegen elkaar geplaatst vormen zij een prachtige ten toonstellingsruimte. De bezoekers worden aan een zijde binnen gelaten en aan de andere zijde kan de expositie weer worden ver laten. Bij het binnenkomen ziet me(n de foto hangen van Juliana van Stolberg en zo in chronologische volgorde treft men allerlei bijzonderheden van de Oranjevorsten aan. Tot op heden van onze Koningin, Prins Bernhard en de Prinsesjes toe. De opbrengst komt ten goede aan het Koningin Juliana- en het Prins Bernhardfondsi. Uitkeringen uit deze fondsen geschieden o.m. aan Kindertehuizen,' verpleeginrichtingen, werkplaatsen voor invaliden, Ouden van Da gen, Gezinsverzorging enz. Zoals op de reeds bezochte plaatsen zal ook in Vlissingen, de Walcherse dorpen komen later aan de beurt, de tentoonstelling, vooral ook van de zijde der scholieren, die er in schoolverband heen gaan, grote belangstelling trekken.

Scheldebode | 1953 | | pagina 3