Fa, Meerman Jacq. Corbeel J SNOEKJES Magazijn „De Ooievaar" f Snoekjes worden aangenomen tot Woensdagavond 6 uur Hollandse Nieuwe Holland Electro JANSSEN Zeer voordelige aanbieding Nylois 2.95 Geminderde Nylons vanaf 3.55 Nylons mef zwaffe naad en hiel Pr. geminderde links ge- weven kousen v.a. 1.69 3)0330139 3p 03 VISHANDEL Welke eigenaar Vogelpark Speeltuin veerseweg middelburg Het depot van Speciaal voor Chemisch reinigen (stomen en verven) thans gevestigd bij VLISSINGEN WaUtraat 125 Telefoon 2813 Hobeinstraat 1, Vlissingen DEZE WEEK Verkopen wij een prima flesje Ófiampoo zowel voor blond - als donker haar ^-"voor 75 CENT DAMES KAPSALON Scheldestraat 66, Vliss. Tel. 804y De Handstofzuiger van Compleet f 115. Vederlicht Grote zuigkracht 3*V - 'J:i 'ï'm-'j vxïmm m Bellamypark 6, Vliss. (Ook in huurkoop) (ua BaeBaoj^ i BuuapeBjaA «iftjBaeiaq nag d AM J9A0 jjssjnag 'AvnoqaS - g vM u! !9W 61 pUOABgepSUia J>193jds jndapao PH S3IAI 'IAI 'f 'f V "J0 JIAI Levende Paling Moten Kabeljauw Diepvries Kabeljauw Verse Tong Verse Tarbot Verse Makrelen Verse Schol Gestoomde Makrelen Qebakken Schar Oepelde Garnalen Droge Schar Heerl. Koelhuisharing g Zure Haring en Rolmops 1 Kamper Paling Blanke Zoutevis Blanke Stokvis Bellamypark 44 Tel. 2224 1 ruilt mijn eengezinswoning (nieuwbouw Centrum) voor een grotere. Brieven onder no 1493, Bureau van dit blad. Het uitstapje voor de Zondag 1 INGEZONDEN HET AMPHIBIL-BOUWSYSTEEM Ter voorkoming van vermeende abuizen plaatsen wij het in gezonden stuk van de heer Lems thans in zijn geheel. M. de Redacteur, Verondersteld amphibie-bouwsysteem voor polders, ter voor koming van verlies aan mensenlevens, vee, huisraadschade, evacuatie- kosten en' schade aan landbouwwerktuigen. Onze Zeeuwse en Z.-h0ii. eilanden zijn, zoals reeds lang bekend, zeer kwetsbaar op alle gebied, zowel bij oorlog, als bij overstroming. Dikwijls leest men, dat zo'n overstroming slechts eens in de 100 jaar voorkomt, dooh over hoeveel jaar een vriend of vijand onze dijken stuk gooit, schijnt niet bekend te zijn. Het amphibie-huizen bouwsysteem is geheel gebaseerd op zeemans ideeën. Een polderdorp is slechts een dorp, wanneer het niet over stroomd is, want daarna is elk huis een schip wat aan de grond zit, dus in nood en mo'èt dan als zodanig beschouwd worden. Dus zou er voor de iHeuwbouw een amphibie huizenbouw moeten bomen. Als eerste voorbeeld stel ik me voor een dorpsgenieën tehuis,' ift een polder. Hierbij neem ik aan in dit schrijven, dat het water plaatselijk niet hoger is geweest als vier meter. Men maakt een grote betonnen bak, waarvan de zijden de hoogte moeten hebben van het hoogste ooit geweest zijnde hoogwater en iets meer. Voor polders die deze keer geen water hebben gehad, kan de Waterstaat dit opgeven. De bodem ook van beton en de vorm van datgene wat er op ge bouwd wordt- Die bak of kelder kan geheel benut worden voor ar chief, opbergen van noodmateriaal, verwarming enz. enz. Ergens in de bodem een regenbak. Indien nodig geacht voor verlichting (dag) enige patrijspoorten, met blinde kleppen, die in tijd van alarm ingezet kunnen worden, zoals dit ojj schepen gebeurd. Aan de voorzijde van zo'n gebouw, een bordék inet trappen, dus op ouder wetse manier. Het gehele gebouw zal het aanzien krijgen van vroegere gebouwen, met dit verschil, ;dat er geen ingangen of gaten zijn beneden de waterlijn. Deze onderbouw kan ook geschieden voor nieuw te bouwen scholen kerken, verenigingsgebouwen en verder alle ruimte-gebouwen, zelfs een muziektent, deze zonder bodem. Ook kan men natuurlijk combi neren om het goedkoper te maken, zoals school met kerk enz. Na enige tijd zullen er op een polderdorp 6 8 moderne terpen zijn met dak boven het hoofd en toch alle ruimte benut. Groepen van huizen zoude^r tpgjen elkander moeten worden ge bouwd, zonder tussengangen. Enkele hoofdbakken moeten voorzien^ zijn van sluizen of water dichte deuren, (waar onze scheepsbouwers experts in zijn) voor het onderbrengen van vee, landbouwwerktuigen ^nz. Voor vee afdeling kippen, kan voor nrj$hthok een gedeelte op de zolder afgeschut worden en een kippentrap je aan de buitenkant, zoals men veel in Brabant ziet. De gewone huizen zullen in het diepste gedeelte, zo hoog gebouwd moeten worden dat de zoldeo boven de waterlijn komt. In ondiepe gedeelten kunnen de muren iets opgetrokken worden, zodat de benedenvloer bioven het water valt. Het nazien van patrijspoorten, sluizen, noodmateriaal enz. kan geschieden door de Bescherming Burger Bevolking ter plaatsej. De meters van electriciteit en gas boven de waterlijn, ook in de nog bestaande gebouwen. Bij een gemeente-huis een of meer scheeps- vlotten, marinemodel, pagaaien en kurkenzwemvesten. Voor noodmateriaal en voeding als in de scheepsreddingshoten- (Scheepvaart Inspectie). Voor algemene veiligheid in 'de toekomst een vingerwijzing middels rode streep op deurpost, hoe hoog de waterlijn is geweest. Polderbewoners bedenk dat de studie voor de nieuwe dijkafslui- ting vijf jaar zal duren en voor de uitvoering minstens zo'n tijds bestek. Laten we toch als toevoeging op ons wapen: Worstel en Ontzwem, het volgende er bij nemen: Veiligheid voor alles en Voor komen is beter als genezen. Indien de nieuwbouw geschied als hierboven aangegeven zal m.i. ieder polderbewoner zich veilig voelen en inzien dat met een soort gelijke overstroming bijna geen verlies aan mensenlevens en vee zal plaats hebben en de schade miniem zal zijn. Met dank voor de plaatsruimte. P. LEMS, Singel 88, Vlissingen Te koop opvouwbare beige kin derwagen z.g.a.n. Adres: Bea- trixlaan 5, Vlissingen. Te koop een A.E.G. stofzuiger 220 volt. Anjelierenlaan 48 te Vlissingen. Na 6 uur. Te koop 2 eiken armstoelen met mouquette f 15,per stuk. Hobeinstraat 65 ben. Vlissingen. Te koop gevraagd grote tuin parasol, meisjesfiets en 1 of 2 pers. ijzeren ledikant. Br. nr. 1492 bur. v. d. bl. Speciale Pinksterreclame. 1 fles zoete rode wijn f 1,70 of 1 L Schilletje voor f2,50. Alleen bij Hildernisse. St. Jacobsstraat 24 Vlissingen. Speciaal adres voor reparatie en ombouw aan alle merken moto ren, dynamo's, stofzuigers, etc. „Zeeuws Wikkelbedrijf" Groe- newoud 80, TèL 803, Vlissingen. Met Magicural blijft uw haar beter en langer zitten. Probeer het eens. U zult enthousiast zijn over het resultaat. En natuurlijk verkrijgbaar bij Drogisterij „De Vijzel", Betje Wolffplein 1, Vlissingen. Ook hebben wij Pin up, Nevasol eto. voorradig. Te koop z.g.a.n. j. jack 17 j. f 20,-. J. plusfourpak 16 j. f 15,- Midd'str. 82, Souburg Te koop z.g.a.n. lichte grijze zomermantel m. 4648. Eede straat 14 bov. Drink een glas wijn, gezellig en gezond. Wij hebben wijn naar uw smaak en voor een prijs die u past. Harms 'Wijnhandel. Je adres voor stomen en verven is de „Achterste Molen", Feij, Kasteelstraat 51, Vlissingen. Wilt u plezier van uw kinderen beleven. Dan kunt u ze gerust een bak met prima zand gaan geven. Alleen Meidoornlaan één. Cano te koop 2 pers. i.g.st. Bloemenlaan 61, Vlissingen. Te koop z.g.a.n. transportfiets met bezorgmand. Bloemenlaan 97 Vlissingen, na 7 uur. Te koop wit kinderledikantje theekast, herencostuum m. 48 Feij, Kasteelstraat 51, Vliss. Wie ruilt meisjesfiets voor kin derfietsje. Mesdaglaan 2, Vlis- f singen. Na 6 uur. Te koop: Aquarium op kast, oompl?6&ffet vissen, planten, aut. electr. veriv., luchtpomp, twee kw'eekbakjes t.e.a.b. Kasteelstr. 107, ben. Vlissingen. Te koop nieuw fietsstoeltje en prima stofzuiger 125 V. Glacis- straat 8, ben. Vlissingen. Kleine ben. woning in centr. stad in ruil gevr. gr. woning. Br. nr. 1494, bur. v. d. blad. Te koop accordeon, 120 bassen, Höhner, f 125,Bonedijkestraat 73, Vlissingen. Te koop in g.st.z. damesfiets en kinderwagen. Koopmansvoedpad 2, Souburg. Te koop zeiltuigje met mast voor cano. Rembrandtlaan 32, Vlissingen. is Opgelet. Jansen brengt Zaterdag op de markt: Herenhemden, met korte mouw, 2e keus 1,98. Da mes directoires en korte heren broeken 2 stuks 2.25. Overalls 9.97. Blauwe werkbroeken. Jon gens overalls. Khaki broeken. Pracht jongens kousen, eerste keus 1,25. Nylon kousen vanaf 1.98. Jongens blouses vanaf 2,25. Onderjurken 2,49. Heren sokken vanaf 0.98. Skisokjes in alle ma ten vanaf 75 cent. enz. enz. Komt u eens kijken, het verplicht u niets. Let op het juiste adres: tegenover de Kerkstraat. Ontvangen: babygoed, jurkjes, truitjes, pakje6, manteltjes met muts. Extra lage prijzen. Buste houders, prima model, ook ex tra grote maten. Nylonkousen, vanaf f 2,95. S. Hollebrandse, Nieuwendijk 37, Vlissingen. Brommers zijn brommers, maar nog altijd de beste is de Avros 49 cc. Laat u voorlichten en vraagt prijscourant bij Rijwiel en Motorhandel Jan de Roos, Glacisstraat 115, Vlissingen. „Sandeman" de ongeëvenaarde wereldvermaarde Port. Harms' wijnhandel, Tel. 2013, Vlissingen Te koop als nieuw kinderledi kantje. Leeghwaterstraat 92 te Vlissingen. Te koop damesfiets en huiska merlamp, Nic. Beetslaan 1 te Vlissingen. Te koop keukenkaohel ook ge- Ïikt voor inrichting. Dijkstr. Souburg. koop een paar z.g.a.n. groe ne Flatjes, maat 38, prijs f 12,50 Glacisstraat 129, Vlissingen. Te koop nieuwe Duitse Tonfunk radio's. Glacisstraat 143. Vliss. Ook u kunt genezen Raadpleeg ,,'t Boertje van Zeeland". Zit dag iedere Maandag 1011 uur. Café Gillisen, Gravestr. Middel burg. Leiding en controle Dr. Van As. Ook thuis te ontbieden Corr. adres Postbus 62, Goes. Te koop paar bruine dames schoenen m. 37 en mandoline, electr. kacheltje (spotkoopje) Adres bur. van dit blad. Verloren 'n boor en tap (l1^") omgeving Hogeweg. Tegen be loning terug te bezorgen aan het bureau van dit blad. Ch. P. Serrarens, Zaadteelt, Zaadhandel, Goes. Tuin-, bloem- landbouwzaden. Verkrijgbaar bij de vertegenwoordiger depothou der dhr. A. Verhage Noordstr. 19, Vlissingen. Te koop wegens overcompleet divan met kleed f 45,2 arm stoelen met 4 stoelen f 55, linnenkast f 45,weckketel m. theomometer, flessen en ringen f 15,en eiken salontafel f 20,- (rond). Br. nr 1489, bur. v. d. bl. Te koop handnaaimachine f 45,- 2 pers. ledikant met Auping en 3 dig bed f 95,- (als nieuw) wringer met bok f 27,50 en 12 kamerstoelen f 7,50 p. stuk. Spoed. Br. nr. 1490 bur. v. d. bl. Net meisje gevraagd voor halve dagen beneden de 16 jaar. Gra- vestraat 62, Vlissingen. Te koop 2 pers wastafel met 2 wasstellen f 22,50, compl. rook tafel f 12,50, electr. schoorsteen- klok f 15,2 nachtkastjes f 15 electr. bedlamp f 12,50 (compl.) en lampekap f 6.Br. nr. 1491 bur. v. d. bl.

Scheldebode | 1953 | | pagina 3