Meldt U Floor Wartenberg Allerhande P, van Seizen Rolluiken Zonschermen Aangifte van leerlingen voor de Openbare Scholen IS GOEDKOOP! Koekje van de week Melk ozijnenbrood Iedere week opnieuw is het weer voor elkaar, Dus daarom, profiteren maar 't Is toch een gezellig krantje voor Gewoon Lager Onderwijs te Vlissingen voor onderstaande Reservediensten Appelstroop Grote Werkborstel 25 cent Prima DWEIL 75 cent 2 rol gekl. Kastpapier 49 cent ONS KWALITEITSHOEKJE Burgemeester en Wethouders Tan Vlissingen brengen ter kennis van b langhebbenden, dat van MAANDAG 13 APRIL tot en met VRIJDAG 17 APRIL a.s. gelegenheid bestaat tot aangifte van nieuwe leerlingen voor de Openbare Scholen voor Gewoon Lager Onderwijs, alhier, ter Gem. Secretarie, le afdeling (Kamer no. 2) van 912 uur en van 1417 uur. Toegelaten kunnen worden de kinderen, die vóór 1 Oc tober 1953 zes jaar zullen zijn geworden. Zij, die zich reeds bij het hoofd der school hebben aan gemeld, behoeven geen nadere aangifte te doen. De bescherming van Uw gezin, verplicht het U Vergoedingen, rechten en plichten zijn vast gelegd in het Koninklijk Besluit. Nationale Reserve Luchtwacht Grensbewaking Rijks- en Gemeentepolitie Vraagt nog heden inlichtingen. Bureau Be volking, Kamer 3, Stadhuis, Vlissingen. Ondergetekende wenst geheel vrijb'ijvend inlich tingen voor deelname bij de Reservediensten. Naam Adres: Te zenden aan het Bureau Bevolking, Gemeentehuis OPENBARE LEESZAAL Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende werken: Brulez, Het pact der Triumveren Donker, Tien verhalen; van Dijk-Has, Ik heb alleen maar toege keken; Guldbrandsen, Zijn zeven vrouwen; Rooke, Mitty; Rutgers Van der Loeff-Basenau, Voor een kans op geluk; Sjimenon, Le voyageur de la Toussaint; Fallada, Wolf unter Wölfen; Day, Life with Fathar; Kaye-Smith, Joanna Godden; Van der Wal, Practi- s.che handschriftkunde; Moorehaed, De verraders; Fiedler, De ri vier der zingende vissen; Van Veldhuizen en Van Iependaal, De trap; Waterink, Aan moeders hand tot Jezus; Piek, Scheepsmotoren; Bleeker, Tuinkunst; Eggink, De muze en de seizoenen. AARDAPPELMOEHEID Tengevolge van de toewijzingen van. nieuwe percelen door het Bureau Ruilverkaveling Walcheren, zijn: er bij verschillende aard appeltelers moeilijkheden ontstaan in verband met het Besluit Be strijding Aardappelmoeheid. Het is een nationaal belang dat deze bepalingen zo strak mogelijk worden gehandhaafd en daarom kunnen Toor bovenbedoelde moei lijkheden individuele ontheffingen worden verleend. Iedere teler die door de nieuwe toewijzing omhoog zit met de be palingen inzake de aardappelmoeheid kan een aanvraag om ontheffing indienen. Hij dient zich te vervoegen op het kantoor van de P.B.H., de Heer Wielemaker te Middelburg, en vult daar het formulier in. De ontheffing wordt enkele dagen daarna beoordeeld door de1 hoofdkarteerder, die direct een „voorlopige" ontheffing kan ver lenen. De aardappeltelers dienen er echter rekening mee te houden dat zij in de nieuwe situatie reeds rekening houden met hun toe komstige bouwplan en de een op d:rie-verhouding voor aardappelen in de volgende jaren. In verband met het belang van de handhaving van de bepalingen inzake de aardappelmoeheid moet een grondmonster worden ge nomen door de Keuringsdienst Zeehand vim de N.A.K. Een dubbel stuk harde zeep flink schuimend, geen 25, maar 18 ct 250 gr. brusselse kermis 39 ct 250 gr. Maria kaakjes 36 ct 250 gr. zandkoekjes 57 ct 2 pakken lucifers 39 ct 2 rollen closetpapier 25 ct Meubelwas, 'Glim, geen 55 maar 45 ct Neem de proef inet onze le kwaliteit koffie geen 218 maar 188 ct per 250 gram Zwanenberg's Jam, Aardbeien1 en kersen 56 cent per pot Betaal niet te veel onze mar garine met vitaminen v. 38 ct Geen weekreclame, maar vaste prijzen. SCHELDESTRAAT 27. Bel ij de nisgeschenk een mooie BIJBEL of WANDTEKST, brandschilderwerk. Ook inlijsten van belijdenis teksten. Fa. Van der Hoeven Knuijt. Noordstraat 44, Telefoon 2077 Wenst U een betrouwbaar fabrieksrijwiel koopt dan een rijwiel met Wereldreputatie VAN HAUWAERT LOCOMOTIEF SIMPLEX Alléén bij KEES in het Bellamypark 28 te Vlissingen. zeer licht in gewicht 50 ct per 250 gram a f 1.per stuk Zelfs voor de meest verwende smaak Haalt men dit brood uit onze zaak. BAKKERIJ Groenewoud 35, Tel. 2803 Een Snoekje heeft altijd succes Slijkstraat 17-19 Vlissingen Telefoon 312 BEVORDERINGEN EN AFSCHEID Gemeentelijke Avond-Nijverheidsschool te VlissiDgen. Maandag 30 Maart aan het eind der lessen vond de bekendmaking plaats van de overgang van: le naar 2e klas (A cursus) 2e naar 3e klas (A cursus) 4e naar 2e klas (B cursus), deze laatste voormalige 4e naar 5e klas. Dinsdagavond vond in tegenwoordigheid van de Commissie van Toezicht, leraren en belangstellenden de uitreiking plaats van de Getuigschriften voor de 3-jarige „A" cursus en daarna voor de 2 jarige „B" cursus (A en B cursus samen voormalige 5-jarige cur sus)'. Bij de uitreiking werd namens het Gemeentebestuur en de Commissie van Toezicht het woord gevoerd door de Wethouder van onderwijs, de Heer W. Poppe en de Directeur. Na afloop van de uitreiking der Getuigschriften werd in de kring der Leraren met een toepasselijk woord door de Voorzitter der Commissie van Toezicht op het N.O., de heer W. Poppe en de Direc teur een afscheidswoord gericht aan de Heer A. M. de Bont, die wegens het bereiken van de Pensioengerechtigde leeftijd de Avond school gaat verlaten na eten onafgebroken diensttijd vanaf 1938, Bevorderd van de le naar de 2e klasse: J. Fleurbaay (met lóf), L. Post, (met lof), Th. de Vin (met lof) S. Meerman, A. C. Braat, P. Huisman, J. Grootjans, J. Kuiper, J. Sturm, A. Theune, G. Weug, J. A. A. v. Gemert, B. Scheffler, W. Gillissen, J. C. v. 't Westende. Niet bevorderd 1 leerling. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: L. v. d. Lee (met lof), J. M. v. d. Lee (met lof), J. C. de Jongte, H. Outermans, L. C. Zijts, J. J. Winne, F. J. B. Bukkens, G. L. Joosse, P. B. Martens, D. P. C. v. d. Vijven. J. v. Belzbn, L. Boel, J. Lu- kasse, J. A. Tameris, A. J. Verhage, J. Davidse, D> S. C. Schreuder, Niet bevorderd 3 leerlingen. Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse: J. Stokman, J. J. Bos, D. de Graaf, H. C. Kuijt, C. Leijnse, A. H. Verboven, (allen met lof), F. Barten, J. v. Loon, J. Mallie, J. v. Praet, H. P. Zwart, H. Boelman, W. A. de Ridder, Gj. J. v. RLel,i P. H. Baart, A. W. Gelein, J. v. Maris, L. de Nooijer, P. J. Poort vliet, M. K. de Nooijer. Niet bevorderd 3 leerlingen. Uitreiking Getuigschriften (3-jarige) „A" cursus. E. S. de Kam, M. G. de Klerk, M, Balmakers, Hj. Heijliger (allen Vlug klaar en lekker is Liebig's Kippensoep 50 cent 3 Sperwertjes extra 150 gram AGAR 33 cent 3 Sperwertjes extra 250 gram Remo-Blaadjes 49 cent 3 Sperwertjes extra 'nvoordeligebelegging 44 cent 3 Sperwertjes extra 250 gram Choc.hagel 49 cent 3 Sperwertjes extra 100 gram Babbelaars Fles model 20 cent Fijnproevers probeert U eens 1 pot Or. Marmelade Jam 84 ct of 1 pot Gemberjam 80 ct Een Delicatesse met lof), Rj. J. Bakker, J. C. v. <L Bergen, J. de Fouw, W. Buiten kamp, C. Kort^ J. C. de Ridder, W. Sanstra, D. v', Eeaennteam, C. v. d. Gruiter, A. de Bruijne, G. P. v. d. Meulen, Ch. J. de Nooij er, R. P. Plevier, J. Weijermans, J. H. Tuin, J. J. v. Houten, A. J. v. d. Veer. Afgewezen 8 leerlingen. Uitreiking Getuigschriften (voormalige 5-jarige cursus) „B" cursus D. W. v. Aalst, J. v. Weele, (beiden met lof), J. Baljé, A. Brasser, A. v. d. Bergi, P. Hf v. d. Burghf, J. de Korte, W. D. J. de Meulder*, W. P. le Roy, J. A. Knegt, C. A. J. Uijt den Haag, C. Wolff, N. Chr. v. Zalen, I. J. F. Overbeeke, C. W. Verbeek. Afgewezen 6 leerlingen. LAND- TUINBOUW EN FRUITTEELT Naar wij vernemen is de verkoop van de compost, welke door de Gemeentelijke Composteringsinstallatie Vlissingen wordt geprodu ceerd, thans geheel in handen gesteld van het Verkoopkantoor „Compost". Dit kantoor is gevestigd Pres. Rooseveltlaan 56, en staat onder leiding van de Heer M. Bi. de Blieck. Dat B. Wj. hebben kunnen besluiten als „verkoopagent" een stadgenoot/gerepatrieerde aan te stellen, verdient zeker bijzondere aandacht en waardering. Over de betekenis van de compost, verkregen uit huisvuil, als organische meststof voor de bodemvruchtbaarheid, behoeven wij in dit artikel niet verder uit te weiden. Onze voorvaderen wisten huis vuil als meststof reeds ten volle te waarderen en te benutten en waren niet huiverig hiervoor flinke prijzen te betalen. Maar ook thans weet men „compost" te waarderen; een bedrijfs leider van een der grote Fruitkwekerijen in Zuid-Beveland, ty peerde dit ons zo duidelijk door te verklaren „Helren, het land schreeuwt om compost, ook al, omdat stalmest bijna niet meer te verkrijgen is en daardoor buitensporig hoog in prijs". Het was indertijd dus een gelukkige greep van ons vooruitstrevend Gemeentebestuur om tot inrichting van dit nieuwe bedrijf te komen. De gemeente Den Haag heeft reeds vele jaren een dergelijke onderneming gevestigd in de provincie Drent)©. Geheel op advies van dit bloeiend bedrijf is de Vlissingse installatie ingericht. Door groots opgezette reclame van de tegenwoordige verkoopleiding zijn reeds flinke resultaten geboekt en is voor de toekomst zeer ruime afzet te wachten.

Scheldebode | 1953 | | pagina 4