C. J. Maas 3 voordelen van Imanse IMANSE SNOEKJES Allemaal koopjes PFAFF Naaimachinehandel RECLAME FLIPSE Vogelpark Speeltuin Kerkdiensten Varkenslappen 2 Lekker uitgebakken spek smaakt best bij bieten of 6la en het is nu zo goedkoop, dat u zich dit voordeel niet mag laten ontgaan. Vet gerookt spek 3 Voor de boterham brengen wij u onze specialiteit geurige Gekookte worst 'I Uw voordeligste adres voor de beste kwaliteit voeders (duiven, kippen en vogels) is en blijft: GRAANHANDEL PASPOORTSTRAAT 13 SOUBURG De machine met 90-jarige repu tatie. In kwaliteit en levensduur niet te evenaren. De moderne electrische PFAFF KL 30, waar u ook op kunt stoppen f 372, Deze machine op pracht eiken 6alonkast f 406, Wij verstrekken u gaarne alle gewenste inlichtingen over onze machines, eventuele betalings voorwaarden e.d. Komt u 'eens praten, het verplichtu tot niets. Nieuwendijk 33, Tel. 729, Vliss. VRIJDAG EN ZATERDAG Tongenworst 28 cent per ons Haagse leverw. 20 cent per ons Zure Zult 20 cent per ons SLAGERIJ President Rooseveltlaan 729, Telefoon 2533, Vlissingen VEERSEWEG MIDDELBURG Hèt uitstapje voor de Zondagl Laat nu uw rijwiel vakkundig moffelen, wordt tevens voorzien van nieuwe spatborden en kogels en weer als nieuw afgeleverd. Prijs f 30,Olympia. J. Goed- bloed, Nieuwendijk 7, Tel. 2817 Gemeubileerde zit-slaapkamer tc huur met gebruik van keuken, voor echtpaar. Brieven onder no 1457, bureau De Scheldebode. Te koop damesrijwiel f 20, Uitschuiftafel f 17,50. Theekast je f 5,Vrouwestraat 32, Vliss. Te koop 'i.g.s.z. Radio, Pick-up, Gram. platen, -koffer en stan daard. Naerebout, Sottegemstr. 6, Vliss. Na 6 uur 's avonds. Te koop, dames sp. fiets, f 15,- Walstraat 59, Missingen. Te koop: 3 stel pluche overgor dijnen, compleet met roeden en ringen. Pot. Badhuisstraat 95, Vlissingen. Te koop: wegens plaatsgebrek. Mutsaert kinderwagen en box, i.g.s., Havendorp 403, Vliss. Te koop Damessportfiets. Van Hoorn v. Burghstraat 21, Vliss. Bloemenmag. Adriaanse. Schelde- straat. Zaai nu diverse soorten groente-, bloemen en tuinbouw- zaden. Depot Efco Zaden. Te koop z.g.a.n. Voorzitje fiets box f 5,Z.g.a.n. damesschoe nen, zwart, Swift, ingebouwde steunzool. Nieuwe box, f 10, Spuistraat 62, ben. Vlissingen. Werkster gevraagd voor Donder dagmorgen, Pres. Rooseveltlaan 141, Vlissingen. Te koop 1 geschilderde hang en linnenkast, Badhuisstraat 75 ben, Vlissingen. Lijnolie, terpentijn, terpentine, afbijtmiddel, plamuur, stopverf, vernissen voor alle doeleinden, kwasten, penselen, witkwasten, tamponeerborstels, enz. Jo Macs Verfspecialist. Speciaal adres voor reparatie en ombouw aan alle merken moto ren, dynamo's, stofzuigers, etc. „Zeeuws Wikkclbedrijf" Groe- newoud 80, Tel. 803, Vlissingen. Grote partij mooie moesappelen 2 kg 25 ct. Mooie goudreinetten 35 ct per kg. Bellefleurs 25 ct per kg. Stoofperen prima rood- kokers 2 kg 35 ct. Kesteloo en Zoon, Singel 119, tel. 489. Te koop damesfiets f 20, Irislaan 9, Vlissingen. De kunstschilder, amateur, knut selaar huisvlijtbeoefenaar, vindt vele materialen bij Jo Maes, St. Jacobsstraat 15. Te koop prima „Singer" hand naaimachine f 85,Petroleum- vergasser f 15,Uittrektafel f 20,—. Compleet tafelbiljart m. ceu's en ballen f 85,Br. nr 1456, bur. v. d. blad. Indro maakt uw zolen duur zamer en waterdicht. Voor 3 cent per zool bespaart u gul dens op uw schoenreparatiereke- ningenl Te koop: kinderwagen, boxvloer, hebbelpaard, wandelwagen, f iets- stoelt je en herenrijwiel. Anje lierenlaan 73 Vlissingen. Te koop: drachtige voedsters, speenkonijnen en Cano. Voor- straat 18, West-Souburg. Alle houtworm, houtzwam, enz. wordt verdelgd met onze „hout worm-dood". Denkt er aan „Copperant" te gebruiken, voor u nieuw hout verder gaat be handelen. Ook prima voor ach terzijde van boordplaten enz. Jo Maes, Schilder, St. Jacobsstr. 15. Indro geeft een grote besparing op uw schoenmakersrekening. Verkrijgbaar bij Drogisten en Speciaalzaken. Geweldige zending Westlandse groenten aan zeer lage prijs. Verse kropsla, bloemkool, an dijvie, tomaten, radijs, rabarber enz. Dagelijks vers gekookte bie ten en geschrapte worteltjes. Profiteert nog van onze lage blikgroentenprijs. Kesteloo en Zn Singel 119, tel. 489. Te koop eiken schrijfbureau, 1,330,68 m, met 8 schuifladen of te ruilen voor kleinere maat. Adres bureau van dit blad. Goede werkster gevraagd. Vier morgens in de week. Oprit 17 boven, Vlissingen. Te koop z.g.a.n. kinderwagen m. bedje. Box met vloer en mat. Bouwen Ewoutstraat 20 ben. te Vlissingen. Te koop: Electr. wasmachine m. wringer. Houten slaapdivan m. laden, z.g. voor zomerhuisje. Houten trapje. Wit cmaille goot steen, Eng. ledikant, 's Avonds na 6 uur. Koudekerkseweg 74. Vlissingen. Met Vitello koudwaterverf gaat 't altijd. Leuk kast-papier, ook afwasbaar, vanaf 25 ct per rol. Jo Maes, St. Jacobsstr. 15. Te koop gevraagd kleine 2e- hands auto. Brieven nr 1454, bur. v. d. blad. Er is leverworst van allerlei soort, maar slechts één waar u steeds van hoort. Dat is de le verworst van Schouwen aar van 18 ct per ons. Indro is het nieuwste plastic-, zowel als oliehoudend product, waarmede u de levensduur van uw zolen enorm verhoogt 11 Prijs f 1,35 per busje, goed voor 20 25 paar zolen. Te koop voor de bloementuin vaste en rotsplanten. H. L. Vader Tuin achter villa Marnix, Ka naalstraat, Oost-Souburg. „Mijnheer, graag 12 rol van dat mooie plastic-b.hang, zoals Mevr. X gehad heeft". Ook afwasbaar behang, kinderbehang en leuke randen. Glaspapier in zeer mooie dessins. Jo Maes. Schilder St. Jacobsstraat 15. Vraagt Fesa sinaasappels, vol sap en suikerzoet. 7 8 10 12 en 14 f 1,Citroenen 12 f 1, Fijne Sunkist sinaasappels 12 f 1,Vers gebrande pinda's dadels, grape-fruit, studenten haver, enz. enz. Groenten- en Fruitbedrijf Kesteloo en Zoon, Singel 119, tel. 489. Te koop kinderledikant, box m. vloer, kinderstoel, kindercom mode, 1 pers. divanbed, 1 pers. Eng. ledikant en z.g.a.n. .eiken 6choorsteenpendule. Spotkoopje. Br. nr. 1455 bur. v. d. blad. Verf voor speelgoed, fietsen, ta fels en stoelen, voor deuren en ramen, muren en vloeren, voor binnen en buiten, alle kleuren, elke hoeveelheid. Verf van tube tot vat. 'Jo Maes, Schilder, St. Jacobsstraat 15. (Te koop 2 armstoelen met 4 stoelen, uittrektafel en dressoir f 145,2 pers. opklapbed, met eiken ombouw f 65,Enige 1 en 2 pers. ledikanten met spi raal. Moet weg wegens vertrek. Br. nr. 1453 bur v. d. blad. Causerie „Moderne dichtkunst" door Hans Warren 15 April om 20 uur in de Openbare Leeszaal Vlissingen. Toegang vrij. Te koop prima handnaaimachi ne, naait voor- en achteruit f 85 wasmachinemotor 220 volt f 45,- Adres bur. v. d. blad. Te koop gevraagd meubelen, en goederen, ook kelder- en zolder opruimingen. Vrouwestr. 32, Jac. v. Loon, Vlissingen. Te koop i.g.s.z. crème Engelse kinderwagen. Paul Krugerstraat 360 Vlissingen. Te koop i.g.st.z. Damesfiejts, Divan, Kinderbox, Leeslamp en Salonlamp. Paul Krugerstraat ,3, boven, Vlissingen. Indro geeft een duurzame be scherming tegen schimmelvor ming en rotting van het leder en droogt nautraal op. Te koop een Elec. wasmachine „Velo" en een kinderwagen, te bevragen, J. v. Goijenlaan 29. Kerkdiensten op Zondag 12 April 1953 VLISSINGEN Geref. Gem. 9.30 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Gcicf. Kerk (Vrijgemaakt) 8 en 4.45 uur Stud. H. W. Noordman te Kampen. Hersteld Apast. Zendingsgcm. (In de eenheid der Apostelen). Singel. 3 uur Dienst. Herst. Apost. Zendingsgem. Bakkersgang 10 en 4.30 uur dienst. Herst. Apost. Zendingskerk Kasteelstraat 5, 10 en 5 uur Openbare Eredienst. Chr. Geref. Kerk 9.30 en 5 uur Ds. J. de Vuyst. Luth. Gom. en Doopsgez. Gein. Gemeenschappelijke Dienst 9.15 uur Ds. II. Johannes, Inz. Kerkeraadslid. Vrijz. Herv. Geen Dienst. Leger des Heils. 10 uur Heiligingsdienst. 12 uur Zondagsschool. 3.30 uur Openluchtsamenkomst KI. Markt. 7 uur Bidstond. 7.30 uur Verlossingssamenkomst. Geref. Kerk 9.30 en 5 uur Ds. A. Verschoor Openb. Geloofs belijdenis en Voorbereiding H.A. Ned. Herv. Gem. Nieuwe Kerk 10 uur Ds. W. M. Maas. 7 uur Ds. F. S. Kloosterman. Jeugddienst. Havendorp 10 uur Ds. F. S. Kloosterman, Bed. H.A. Noorderkapel. 9.30 en 10.45 uur Vicaris J. G. Mees te Souburg. Engelse Kerk geen kerk voor jongeren. SOUBURG Geref. Kerk 9.30 uur nog niet bekend, 5 uur Ds. G. D. L. Brederveld R.K. Kerk. 7.30 uur Stille Mis. 9.15 uur Hoogmis- 7 uur Lof. Woens dag en Vrijdag 7.30 uur Stille Mis. Zaterdagavond 6 en 8 uur Biechthoren. 7.15 uur Lof. Ned. Herv. Gem. 9.30 en 11 uur (H. Doop) Ds. J. D. de Stoppelaar, Voorb. H.A., 7 uur Ds. J. D. de Stoppelaar Bed. H.A. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 9.45 en 2.30 uur Stud. H. W. Noordman te Kampen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds. G. D. L. Brederveld. KOUDEKERKE Ned. Herv. Gem. 10 uur Dis. J. S. Hartjes', 10 uur Jeugdke>rk, 7 uur Ds. L. D. van Dijl. Wijklokaal Vliss.straat 2.30 uur Dhr. H. Barnard te Meliskerke. DE NATIONALE RESERVE De tijd, dat men de mannen van de Nationale Reserve met een glimlach zag voorbijgaan, is voorbij. Wie dit kranige corps bij verschillende gelegenheden ziet marcheren en paraderen weet wel dat dit een groep mannen is, die niet alleen heel wat tijd offert voor een goede zaak, maar die deel uitmaken van een verband, dat voor de verdediging van ons land van zeer grote waarde is. Op de laatst gehouden contactavond werd dit door de Commandant bij de installatie van de Drumband krachtig onderstreept. Ieder die het dan ook ernst is met de verdediging van onze vaderlandse bodem en in tijd van nood klaar wil zijn, geve zich onverwijld als vrijwilli ger bij de Nationale Reserve op. De vorige week gehouden mars door de stad van de beide nu reeds gevormde compagnieën met aan het hoofd de in Vlissingen ge- stationneerde Drumband, heeft niet nagelaten een diepe indruk te maken, als Zeeuwen mogen wij trots zijn op onze mannen, die zich vrijwillig hebben gegeven voor deze goede zaak. Op de gemeente secretarieën worden volledige inlichtingen over dienstverband ver strekt. Vrouwen, zorgt dat uw mannen terwille van u en uw kin deren er bij komen. Bij volgende feestelijkheden zal naast onze mu ziekkorpsen onze militaire drumband met hun kleurige kleedij, diepe trommen en schetterende klaroenen, met aan het hoofd de forse tamboer-maitre, de gezelligheid verhogen. DEZE WEEK: 4 POND STOOFPEREN25 cent 4 POND GOUDREINETTEN35 cent le SOORT BANANEN per kilo115 ct 12 BESTE SINAASAPPELS100 ct 12 BESTE CITROENEN100 ct GROTE PARTIJ BELLEFLEUR^ 3 pond Zeldzaam mooi!! CONSERVEN: Sperciebonen 75 1 Andijvie 75 Spinazie 70 1 Snijbonen 75 Doperwten 75 Appelmoes 1 65 Zo goed als deze keer zijn wij nog nooit geslaagd, Spotgoedkope groenten Kropsla, Spinazie, Andijvie, Radijs, enz. enz. Oude Markt 16-18, Vlissingen, Tel. 2632 1 Deze week brengen wij als speciaal voordeel zeer mals» van 2.30 nu slechts 2.00 per 500 gram nu voor slechts f 1,per 500 grain van 30 nu 26 ct per 100 gram. HANDIG!1 kleine gekookte worstjes per stuk 35 en 50 cent Ga voor beter kwaliteit en voordeel iets lekkers halen bij BONEDIJKESTRAAT 55—57, TELEFOON 2490 KASTEELSTRAAT 81, TELEFOON 414 CAUSERIE OVER MODERNE DICHTKUNST De jonge Zeeuwse dichter Hans Warren is bij velen bekend door zijn boekbesprekingen in de P.Z.C., maar weinigen zullen hem over een van zijn geliefkoosde onderwerpen hebben horen spreken. Hiertoe is men Woensdagavond 15 April in de gelegenheid, als hij in de Openbare Leeszaal te Vlissingen een causerie houdt over: „Moderne dichtkunst", een gegeven, dat hem na aan het hart ligt. Ongetwijfeld zal hij door zijn toelichting bij zijn toehoorders be grip kunnen wekken voor de hedendaagse poëzie. Do causerie wordt gehouden ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek DE EEUWENOUDE STRIJD TEGEN HET WATER (2) Wel werd veelal het initiatief aan de polderbesturen overgelaten, die dan de ontwerpen voor de verordeningen vast stelden, welke door de Staten werden vastgesteld. Voel systeem was .er niet in de bemoeienis der Staten. Waar de nood drong werd de zaak ter hand genomen en zo goed en zo kwa,ad als het ging, een voorziening ge troffen. Van een doeltreffende samenwerking tussen de waterschappen en de provinciale besturen was in de tijd van de republiek echter geen sprake. Bij elke watersnood werden wel pogingen om tot een betere regeling te komen in het werk gesteld, maar als het gevaar weer geweken was, kwam de tweedracht weer boven. Hierdoor werd het waterstaatsrecht zeer gecompliceerd, het is dan ook be-' rurht daardoor geworden. Pas met de revolutie van 1795 e.v. jaren komt er ook op dit gebied een streven naar centralisatie. Na de omwenteling in 1813 wilde men ook hier het beetje centralisatie, dat met moeite verkregen was en nog volstrekt niet stevig gevestigd was niet prijs geven. De vorst werd het oppertoezicht over alles wat de waterstaat betreft gegeven, terwijl de Provinciale Staten het toezicht op de water schappen kregen. Bij de grondwetsherziening van 1848 werd een wet op de waterstaat geëist, waardoor de zeer uitvoerige bepalingen uit de vorige grondwetten, bekort konden worden. De vereniging van grondbezitters ter verzorging van waterstaats*- belangen waren dus oorspronkelijk privaatrechtelijke verenigingen, doch verschillende dezer verenigingen kregen reeds oudstijds diverse publiekrechtelijke bevoegdheden. Ze konden bijv bindende voorschrif ten geven n.l. verordeningen, tegen overtreding waarvan straf werd bedreigd en die straffen waren meestal niet mis, of wier naleving door andere middelen kon worden afgedwongen. Zulke verordeningen worden in het waterstaatsrecht „keuren" genoemd. Zo ontstond het waterstaatsrecht of dijkrecht. Wordt vervolgd

Scheldebode | 1953 | | pagina 3