Varkenslappen Opruiming De laatste dag schoonschip Hieuw Êngeland «iUAMi issaaa» IMANSE Imanse zegt Trainings broeken OLYMPIA GEMEENTELIJKE INDUSTRIE- EN HUISHOUDSCHOOL 't Is toch een gezellig krantje Wat zegt Uweigen oordeel De Sperwer brengt mij voordeel! Goudstaafjes Maizena Op iedere pot Jam 3 Sperwertjes extra Nescafé NU f 2.70 Vette Bloedworst Bakbloedworst sportmagazijn gevulde Babbelaars Fijne boterhamworst Kerkdiensten 1 „Gelukkig de prijzen van de varkens dalen, dus kunnen ook de prijzen van het varkensvlees om laag". Als Troef van de week brengt hij U dus: Geniet deze week dubbel van Uw boterham met van 26 nu slechts 22 cent per 100 gram, of bak met een schijf appel deze week slechts 20 cent per 100 gram. van f 2.30 nu slechts f 2.per 500 gram. Karbonade en gesmolten reuzel blijvend met 20 ct per kg verlaagd. Op een Kijk-Wijs-toonbank ligt de enorme keuze vlees en vleeswaren klaar om door u te worden meegenomen. Zie wat U koopt. Winkel vlug en voordelig» Koop meer voor minder geld bij KWALITEITSSLAGER Bonedijkestraat 55-57 Tel. 2490, Vlissingen Kasteelstraat 81, Tel, 414, Vlissingen Kleine maten f 2.90 3.90 Middelmaten f 4.90 5.90 Grote maten 6.90 Trainingsblouses f 4.90 Windjacks vanaf f 4.90 Zwarte gym. schoenen f 1.90 2.50 en verder nog vele andere spotkoopjes. J. Goedbloed. Nieuwendijk 7. bij Magazijn Nieuw Engeland. Zaterdag 17 januari is het de laatste dag, dat U tegen buitengewone lage prijzen Winterjassen, Kinderjassen, Re genjassen en Jackets kan kopen. Alle winter- en regenkleding moeien dan uitver kocht zijn, want tegen het voorjaar moet het beslist SCHOONSCHIP bij ons zijn. Dus voor extra koopjes naar MAGAZIJN Lange Delft 19 Middelburg Groenewoud 41 Vlissingen In Februari a.s. worden bij voldoende deelname wederom' avondcursussen gehouden in: Naaien, knippen en patroontckenen (20 lessen) op Woens dag of Donderdagavond van 19.tot 21.uur; Cur susgeld f 10.te betalen bij de aanmelding, c.q. vóór de aanvang van de cursus. Patraontekenen en kn:ppen (20 lessen) op Woensdag- of Donderdagavond van 19.tot 21.uur; Cursus geld f 10.te betalen bij de aanmelding, c.q. vóór de aanvang van de cursus. Kinderverzorging en handenarbeid (10 lessen) op Woens dagavond; Cursusgeld f 8.te betalen bij de aan melding, c.q. vóór de aanvang van de cursus. Stofversieren (borduren) (10 lessen) op Woensdag- of Donderdagavond; Cursusgeld f 10,te betalen bij de aanmelding, c.q. vóór de aanvang van de cursus. De aanmelding voor de genoemde cursussen dient te ge-: schieden op Donderdag 22 Januari a.s. des middags tus sen 15 en 17 uur IwJ de Directrice der school, Groene- woud 41. r NIEUWE WERKINDELING OP „DE SCHELDE" Door de firma Ehrhard en Dekkers te Rotterdam is aan de Kon. Mij De Schelde opdracht, verstrekt tot het bouwen van een 18300 ton metende tanker. Met de bouw zal zo spoedig mogelijk worden be gonnen, daar hij eind 1954 moet worden afgeleverd. De tanker zal op turbines met een vermogen van 8500 PK worden voortgedreven en zal veel gelijkenis vertonen met de Anglo-Saksentankers, waarvan er reeds verscheidene in Nederland in aanbouw zijn. Hoewel het hier dus nog geen tweede Zweed betreft, waaraan jaren kan worden gewerkt, betekent deze opdracht toch een welkome aanvulling voor de Scheldewerf. In aanbouw zijn op het ogenblik de nummers 269 270, torpedo jagers voor de Marine, afloop ongeveer April, alsmiede 2 torpedo jagers. No. 273 het Zweedse passagiersschip Kungsholm in af bouw, de nummers 274 t.m. 276, drie Russische ijsbrekers-vracht boot. Voorts nog de grote tanker voor van Ommeren. In reparatie liggen thans aan de kade het Franse schip Neste, een groot Engels jacht en het reserveschip van de Provinciale boot- diensten Merwede. In het Droogdok ligt het Panamese vrachtschip Hafez en in het kleine dok de reserveboot Dordrecht. Al deze opdrachten verschaffen de fabriek, waarmede Vlissingen zo nauw samenhangt, weer volop werk, ondanks het pessimisme dat sommigen menen te moeten uiten. Mogelijk is dit een gevolg van de diverse reorganisaties, welke echter in een groot bedrijf op zijn tijd,' voorkomen. Als het getij verloopt moet men de bakens nu eenmaal verzetten. De eerste ervaringen van de ideeënpost zijn gunstig. 110 inzendin gen kwamen reeds binnen en de geldelijke beloningen zijn niet uit-i gebleven. Ieder personeelslid kan zijn gedachten uitwerken, zonder dat afdelingschefs de namen weten. Ongetwijfeld zal hiervan in de toekomst nog druk gebruik worden gemaakt. Reorganisatie Afd. Scheepsbouw. Daar gebleken is, dat de huidige organisatorische opbouw van de bedrijfsafdeling Scheepsbouw niet meer doelmatig is, werd deze met ingang .van 1 Januari 1953 gewijzigd. Met de algemene leiding van de Bedrijfsafdeling Scheepsbouw werd belast de Hoofdingenieur E. Niemeijer, geassisteerd door de Hoofdingenieur J. II. Krietemëijer, die bij afwezigheid van de heer Niemeijer als zijn vervanger optreedt:. Het Stafbureau is ingedeeld als volgt: A. Bureau Planning, werkvoorbereiding, tarifering, onderverdeeld in afdeling planning met als chef de heer Ch. van Veenendaal, af deling Werkvoorbereiding dhr. H. Mijnsbergen, afd. Tarifering, dhr M. Ji. C. Koper, afd. Planning, werkvoorber., tarifering, tim merfabriek, de heer C. J. C. Lucas. B. Bureau Lastechniek, dhr. J. Seldenthuis, C. bedrijfstekenkameri, dhr. A. van Gelder, D. bureau arbeidsanalyse, dhr. J. R. Rem. Tot de Scheepsbouw behorende Hoofdafdelingen en afdelingen: Cascobouw, tijd. hoofdafdelingschef Ir. J. H. Krietemeijer, onder verdeeld in: afd. zware plaatwerkerij, tijd. bedrijfsleider Ir. J. H. Krietemeijer, afdeling voormontage, Ir. J. J. Trouw, casco montage, de heer J. W. Weug. Hoofdafdeling afbouw: leiding dhr, E. G. Vader, ass. Ir. J. A. Korteweg, onderverdeeld in afd. Afbouw Koopvaardij: dhr. P. de Kat, afd. Casco montage en afbouw Marine: dhr. H. Nagel, afd'. Timmerfabriek, bedrijfsleider W. Sohier, ass. bedrijfsleiders: dhr. C. Fritz voor werkplaats en terreinen, dhr. J. Seybel voor werk aan boord, afdeling schilderswerkplaats, bedrijfsleider dhr. J. A. de Bert; afd. scheepsreparaties, bedrijfsleider de heer J. M. Janseni. Benoemingen. Met ingang van 1 Januari 1953 zijn benoemd tot onderbaas de heren: M. Prince in de hoofdafdeling Cascobouw, afd. voormontage. M. de Bree, ideml G. I. Stroo, idemfc afd. Casco montage evenajls} S. Vreeke en D. de Smit. M. Suurmtand en C. 1. Kaan idem afbouw Koopvaardij, T, Mes en J. Joziasse idem. afd. Timmerfabriek D. Keijmel idem schilderswerkplaats. Van onderbaas tot baas zijn bevorderd de heren: A. Swennem, in de hoofdafdeling Cascobouw, afd. zware plaatwerkerij, P. Han goor, idem aid. voormontage, A. de Ruijter, idem, J. Izeboud idem afd. Cascomontage, J. Vogel, idem afd. Cascomontage afbouw en rep., W. Maas, idem afbouw Afbouw Koopvaardij, L. C. Schillemarij, idem, afd. schilderswerkplaats. Van baas tot hoofdbaas werden benoemd de heren!: P. v. Lim- bergen in de hoofdafdeling Cascobouw, afd. Zware plaatwerkerij en C. A. Geelhoed idem. afd. voormnotage. Taken. Voor de afdeling Scheepsbouw is een nieuwe taakindeilng ver schenen. In tegenstelling tot voorhöen zijn nu als onderafdelingen! ingevoegd bijv. de timmerlieden, schilders en metselaars, welke eigen afdelingen en kennummers hadden. Bij het Bureau Planning, werkvoorbereiding, tarifering zijn in gedeeld: de heer C. de Leeuw, tekeningenarchief, de heer K. Koper Planning, J. J. de Jonge, planning schilderb, L. v. d. Graaf, tim merfabriek met de heren W. hj. Saay, J. Looise, G. L. Priem en Mej, M. J. Geljon, de heer A. de Bree, calculatie staalwerk, C. A. v. d. Lijcke, calculatie lassers, G. A. Schijver, werkvoorbereiding, J. A. Martens, idem. F. C. Groesbeek en W. J. Izeboud administratie, A. J. Veldhuis, idem, Méj. J. Bom, Mej, C. v. Splunder en Mej. E. L. Vader, typistes. Op het bureau lastechniek zijn toegevoegd aan de heer Seldenthuis, de heer A. A. Gabriëlse voor röntgentechnische onderzoekingen, de heer A. de Bruijn voor algemene assistentie en de heer P. J. de Brabander voor visuele lascontröle. Op het bureau arbeidsanalyse, in overleg met de Hoofdingenieur Markus werkzaam, zijn ingedeeld, de heren J. R. Rem, A. M. Hes- sing, A. A. Daamen, G. Potappel en J. C. van Rijsewijk. In de afd. zware plaatwerkerij zijn ingedeeld Hoofdbaas A. J. J. Janssen, baas A. Swennen, hoofdbaas P. v. Limhergen en voorman H. C. Lagendijk. In de afd. voormontage: Baas P. Hangoor, baas F. Lomeijer, onderbaas M. Prince, hoofdbaas G. A. Geelhoed, baas A. de Ruijter, onderbaas J. v. Zweeden en onderbaas M. de Bree. In de afd. Casco montage!: baas J. Izeboud, onderbaas I. C. Stroo, baas P. J. Meerkerk, onderbaas G. Vreeke, baas C. W. Ra demaker, baas J. Vogel, baas G. A. P. van de Runetjraat, onder baas D. de Smit en voorman W. de Nooijer. In de afd. Afbouw Koopvaardij: Hoofdbaas D. v. d. Berg, baas W. Maas, onderbaas M. Suurmond en G. I. Kaan. Cascomontage en afbouw Marine: Hoofdbaas J. F. Aerssens, voor man P. Dommanschet en A. A. Guesquièrre. Afd. Timmerfabriek baas M. Vader en onderbaas M. de Klerk. Timmerwerk buiten de werkplaats: baas W. Pouwer, F. Polder man. J. Castel, onderbaas T. Mes en J. Joziasse. Schilderswerkplaats: baas i. H. v. Oosten, L. C. Schilleman, on derbaas D. Keijmel. Scheepsreparatie: hoofdbaas F. Naerebout, voorman J. J. Vader. Beheer vaartuigen: Walkapitein Th. J. Hemelaar, kapiteins P. A. Hemelaar, L. M. v. d. Dussen en P. J. Bulthuis. Begroten scheepsreparaties ass. H. Mijnsbergen. 200 gram 150 gram 49 cent 33 cent 3 sperwertjes extra 3 sperwertjes extra 100 gram 1 pakje 38 cent 24 cent 3 sperwertjes extra 3 sperwertjes extra van f 0.80 f 0.62 en f 0 50 tt ipdt «ttmtUiwuW MU op Zondag 18 Januari 1953 VLISSINGEN Geref. Gem. 9.30 2.30 en 6.30 uur leesdienst. Herst. Apost. Zendingdsgein. (In de eenheid der Apostelen). Singel 3 uur dienst. Herst. Apost. Zendingsgem. Bakkersgang 10 en 4.30 uur dienst. Herst. Apost. Zendingskerk Kasteelstraat 5, 10 en 5 uur Openbare Eredienst. Doopsgez. Gcm. 10 uur Ds. M. de Boer. Chr. Geref. Kerk 9.30 en 5 uur Ds. J. de Vuyst Evang. Luth. Genu 5 uur Ds. H. Johannes. Vrijz. Herv. Geen dienst. Herv. Gein. St. Jacobskerk. 10 uur Ds. W. M. Mjaas'. 5 uur Ds. J. Moll te Waddinxveen. Noorderkapel 9.30 uur Dj». J. S. Hartjes. 10.45 uur Ds. J. S. Hartjes, bed. H.A. Havendorp 10 uur Ds. F. S. Kloosterman. Engelse Kerk 9.30 uur Kerk voor Jongeren van 1216 jaar. Herv. Evangelisatie gebouw Concordia", Palingstraat 25, .10 en 5 uur de Weleerw. Heer Kraats. Leger des Ileils. 10 uur Heiligingsdienst. 12 uur Zondagsschool. 3.30 uur Openluchtsamenkomst KI. Markt- 7 uur Bidstond. 7.30 uur Verlossingssamenkomst. R.K. Kerk. 7.15 uur Stille Mis. 8.45 uur Hoogmis. 10.45 uur Stille Mis. 7 uur Lof. Geref. Kerk 9.30 en 5 uur Ds. A. Verschoor. Bed. H.A. en Dankz. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 8 en 4.45 uur leesdienst. SOUBURG Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds. G. D. L. Brederveld. Ned. Herv. Genu. 9 en 11 uur Ds. J. D» de Sjtoppelaar Bed. H.A. 7 uur Ds. J. G. Mees, Dankzegging. Rehoboth 9.30 uur Jeugdkerk. R.K. Kerk. 7.30 uur Stille Mis. 9.15 uur Hoogmis. 7 uur Lof. Woens dag en Vrijdag 7.30 uur Stille M|is. Zaterdagavond 6 en 8 uur Biechthoren. 7.15 uur Lof. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 9.45 en 2.30 uur leesdienst. KOUDEKERKE Ned. Herv. kerk 10.30 uur Ds. van Dijl. 2.30 uur Vliss.str. geen dienst. 10 uur Jeugdkerld. 7 uur Ds. van Dijl. Doktersdicnst Doktersdienst loopt altijd van Zaterdagmiddag 12 uur tot Maandag morgen 8 uur. Dr. Sluijter, Badhuisstraat 70, Telefoon 2225. APOTHEKERSDIENST Van Zaterdag 17 Jan. tot en met Vrijdag 23 Jan. Apotheek van de Sande, Badhuisstraat 22. DIENST VERLOSKUNDIGEN Zondag 18 Jan. Mej. A. H. Stolk van Dishoeckstraat 199, Tel. 838. GEEN BELANGSTELLING VOOR BOULEVARDLOOP OP ZATERDAG Voor de door ons gedane poging om' te trachten een oplossing te vinden voor het probleem Boulevardloop op Zaterdag of Zondag bestaat geen belangstelling in onze stad. Slechts 1 inwoner ant woordde, dat hij prijs stelt op een Zaterdagse loop en bereid i9 hiervoor een donatie beschikbaar te stellen. We kunnen moeilijk verwachten, dat de V.S.V. Marathon hierin aanleiding zal kunnen vinden van de tot nu toe gevolgde weg af te stappen, zodat van een Boulevardloop op Zaterdag geen sprake meer kan zijn. Wel zal op Zaterdag 11 April a.s. een loop dwars door de stad worden gehouden, waaraan echter geen internationaal karakter zal kunnen worden gegeven.

Scheldebode | 1953 | | pagina 4