Walstraat 25, Vlissingen geeft buiten de opruiming 10 procent korting IMANSE Winst uitkering Stezo P. Steketee In 1953 Schrik niet van de prijzen C* J* Maas GEHAKT IMANSE gekookte metworst Souburgse Begrafenis- Onderneming Adverteert in „De Scheldebode" Regelmatig Uw Textielaankopen doen bij Maakt. U reeds gebruik van ons spaarsysteem? Zo niet, vraagt inlichtingen ïleAte. fonqenó en ïïleifyeó Leverpastei Toffee melange Rookworst Spritskoekjes Levertraan Closetpapier altijd beter en bovendien ook nog voordeliger van 34 nu 30 ct. per ons Duizende gezinnen hebben gedurende de feestdagen hun aandeel uit de winst ont vangen doordat zij de uitgereikte spaar boekjes inleverden. Het uitgekeerde bedrag was meestal vol doende voorde aankoop van St.Nicolaas- of Kerstgeschenken. Ook u Mevrouw, kunt van deze gelegen heid gebruik maken. U ontvangt gedurende het gehele jaar 2, 23, 5 en 10 pCt korting op alle Textielgoederen. Het enige wat u hiervoor behoeft te doen is Paul Krugerstj.. 90* Vlissingen Telefoon 2942 Walstraat 55 Vlissingen Telefoon 2119 Nelie Poortvliet, Bouwen Ewoutstraat 33, Vlissingen Hanni den Duik, v. Dishoeckstraat 39, Vlissingen Riek Simonse, Middelb.straat 109, Souburg Kerkdiensten Doktersdienst Ie soort Bananen 80 cent per Kilo 2 Kilo 25 cent Ruim voorzien van Blikgroenten gesneden groente, Verse Spruiten 50 cent per Kilo Firma Weijens Dit bewijst de extra voordelige aanbieding van deze week Voor op de boterham Vers jong varkensvlees, geurige kruiden en een fijne rooksmaak zijn waarborg voor'nheerlijke metworst U haalt het met feilloze zekerheid en tegen redelijke prijs bij Bonedijkestraat 55-57 Tel. 2490, Vlissingen Kasteelstraat 81, Tel, 414, Vlissingen (half om half) van 1.80 nu 1,60 p. pond Regeling ,van Begrafenissen Adressen D. Ruissen, Ritth.str. 35 tel. 356 P. de Visser, Kanaalstr. 20 tel. 373 A. Marijs, Braamstr. 12 S. Kaljouw, Spoorstr. 4, tel. 334 A. Jacobse, Vrijburgstr. 45 (hoek Lange Zelke) De oplossing Tan onze prijsvraag uit het vorige nummer luidt: TAFEL De prijzen werden als volgt behaald: le prijs: Een spaarbankboekje bij de Vlissingse Nutsspaarbank met een inleg van f 2.50 is voor: 2e prijs: Een waardebon van f 1.50 is voor: 3e prijs: Een waardebon van f 1.is voor: Voor deze week weer eens een verborgen beroep: Wat is het beroep van COR HENKSEMA Oplossingen met het opschrift „Prijsvraag" inzenden tot en met Dinsdagavond 5 uur, Woordstraat 44, Vlissingen, of bij de agent schappen te Souburg: C. Berrevoets, Kanaalstraat 4 en Wed. c. de Landmeter Kanaalstraat 105. Prijzen afhalen aan bureau „Schelde bode", Noordstraat 44 te Vlissingen, Zaterdags na 2 uur. VLISSINGSE ZEEHELDEN EGBERT VAN HOEPEN, de mensenredder. Het was Zondagavond, omstreeks half tien, op 3 October 1897. Uit het Oostgat werd de komst van een stoomschip gerapporteerd. Daar geen sein gegeven werd voor een bepaalde loods, of Hollandse of Belgische ging van beiden een sloep uit, om loodsendienst aan op Zondag 11 Januari 1953 Doopsgez. Gemeente 10 uur Ds. M. de Boer. Ilcrst. Apost. Zendingsgem. Bakkersgang 10 en 4.30 uur Dienst. Hcrst. Apcst. Zendingsgem. (In de eenheid der Apostelen). Singel 3 uur Dienst. Hcrst. Apost. Zendingskerk Kasteelstraat 5, 10 en 5 uur Openbare Eredienst. Chr. Geref. Kerk 9.30 en 5 uur Leesdienst. Evang. Luth. Gcm. 10 uur Ds. H. Johannes. Vrijz. Herv. 10-45 uur Ds. J. van de Guchte, Rem. Pred. te Den Haag Ned. Herv. Gem. St. Jacobskerk 10 uur Ds. F. S- Kloosterman Bed*. H.A. 5 uur Ds. J. S. Hartjes. Noorder kapel 9.30 en 10.45 uur Ds. J. C. Muller Havendorp 10 uur Ds. J. S. Hartjes. Engelse Kerk 9.30 uur Kerk voor Jongeren. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdienst. 12 uur Zondagsschool, 3.30 uur Openluchtsamenkomst KI. Markt. 7 uur Bidstond. 7.30 uur Verlossingssamenkomst. R.K. Kerk 7.15 uur Stille Mis. 8.45 uur Hoogmis. 10.45 uur Stille Mis. 7 uur Lof. Geref. Kerk 9.30 en 5 uur Ds. P. van der Schaaf, voorb. H.A. Geref. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur dhr. Gabaret. SOUBURG R.K. Kerk 7.30 uur Stille Mis. 9.15 uur Hoogmis. 7 uur Lof. Woens dag en Vrijdag 7.30 uur" Stille Mis. Zaterdagavond 6 en 8 uur Biechthoren. 7.15 uur Lof. Ned. Herv. Gem. 9.30 en 11 uur Ds. J. G. Mee#, 7 uur Ds. J. D. deStoppelaar bed. H.A. Rehoboth 9.30 uur Jeugdkerk. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds. G. D. L. Brederveld. KOUDEKERKE Ned. Herv. Gem. 9 uur Ds. E. Durkstra, Voorb. H.A\, 7 uur Ds. L. D. van Dijl. Wijkgebouw Vliss.str. 2.30 uur Ds. L. D. van Dijl. Doktersdianst loopt altijd van Zaterdagmiddag 12 uur tot Maandagmorgen 8 uur. APOTHEKERSDIENST Van Zaterdag 10 Januari tot en met Vrijdag Apotheek de Kleinje Mulder, Singel 5. DIENST VERLOSKUNDIGEN Zondag 11 Januari Mej. N. van Ginkel, Badhuisstr. 108. Tel. 2775. te bieden. Er was dus, zoals men dat toen noemde, toppositie. De Hollandse sloep onder schipper Egjbert van Hoepen had zes roeiers en één binnen- of rivierloods, de Belgische onder schipper P. Staal, zes roeiers en drie rivierloodsen aan boord. Wel stond er nog een sterke deining als gevolg van de felle wind, die gedurende die dag de wateren had beroerd, maar, was het al geen spelevaart, voor mannen als die, verbonden aan één van beide loodswezens, niet het minste gevaar. Ze hadden al menig maal door veel zwaarder zeeën hun sloepen geploegd. Alles ging dan ook goed, tot bij het binnenkomende stoomschip dat bleek ite zijn een Duitser, n.l. de Rival, bestemd voor Gent. Nadat de gezagvoerder de diensten van de Hollandse loods had afgewezen, verliet diens sloep de boot om plaats te maken voor de Belgische, die nu ook nabijgekomen was. En nu kwam het ogenblik van een ontzettende ramp. Een aanrollende golf smakte de Hollander op 'zijn mededinger. Zijn boot kwam op diens achtersteven, hij gleed er niet af en de beweging der inzittenden met het water, dat hij geschept had, ver oorzaakte, dat hij omsloeg. Acht mannen dus te water, en de sl'oep met de kiel naar boven. Aan de kiel wist schipper van Hoepen zich vast te klemmen, terwijl andere drenkelingen zo gelukkig waren een of ander ronddrijvend stuk van de omgeslagen boot te grijpen. Aan drie der opvarenden is dat helaas niet mogen gelukken. Een vierde en wel loods C. M. Willeïnpe, had ook het Jeven> moeten laten, indien niet van Hoepen hem nog intijds bij zijn kleren had kunnen vatten. Willemse was al geheel uitgeput, bijna bewusteloos, maar van Hoepen spreekt hem moed in en laat hem niet weer los, al heeft hij genoeg met zichzelf te doen. Met bovenmenselijke 'in spanning gelukte het hem Willemse boven te houden met de ene hand en met de andere zich aan de sloep vast te klampen, tot voor beiden redding opdaagde. Het hele jaar staat de Sperwer voor u klaar, Met scherpe prijzen en prima waar. Het is de Sperwer die weer spiedt, Naar wat u 't meeste voordeel biedt. Vergeet vooral uw Sperwers niet, Want velen waren daar weer voor, En daarom gaan wij er mee door. Spaar ze dus vlijtig en aan 't end, Zijn wij en u vast weer content. 1 blikje 39 cent 3 sperwertjes extra 150 gram 35 cent 3 sperwertjes extra Een Gelderse 79 cent 3 sperwertjes extra 200 gram 49 cent 3 sperwertjes extra 1 fles f 1.35 3 sperwertjes extra 2 rollen 25 cent Rijpe handperen p. kilo 15 ct 16 sinaasappelen 100 ct 12 citroenen 100 ct Goudreinetten Jonathan, Sterappelen,. Stoofperen. Rode kool Savoye kool Boerenkool Uien en Peen Soepgroenten en Koolraap Oude Markt 16-18 - Vlissingen - Telefoon 2632 Het is te begrijpen, dat de concurrenten van zo even zich .in de nood kameraden toonden. De stelregel van Egbert van Hoepen was: Als er te concurreren valt, ben ik er bij, maarjals er een mensenl ieven te redden valt, laat ik alle schepen lopen. Van Belgische zijde wordt al het mogelijke gedaan ora de schipbreukelingen te redden. Hun sloep heeft reeds drie roeiers opgenomen). Zij heeft dus 13 man in en daaronder 3 natte. Wat zal zij nu^doen? Haar reddings werk nog voortzetten V Jawel, schipper Staal is *niet zo. gauw te vreden. Hij nadert, een riem wordt toegestoken, van Hoepen spoort Willemse aan, helpt hem de riem te grijpen en Willemse iwordt binnen boord gehaald. Nu is het mijn ^beurt, denkt van 'Hoepen en hij klautert binnen. De geredden konden daarna overgaan op de Rival, die door het handig manoeuvreren van de Belgische zeeloods Billiaert, in de nabijheid was gebleven. Alleen Willemse kon wegens zijn uitgeputte toestand niet over en werd in de sloep gehouden. Veertien dagen lang heeft hij in de wacht moeten doorbrengen alvorens te kunnen worden vervoerd, nog weer twee dagen later betuigde hij openlijk zijn innigen dank aan zijn onverschrokken redders uit het doods gevaar, de schipper van de Nederlandse loodssloep E. van Hoepen en de schipper van de Belgische loodssloep P. Staal met hare wak kere bemanning. Wegens deze manmoedige daad werd schipper van Hoepen door de Minister van Marine Jhr. Roëll aan Hare Majesteit voorgedragen ter opneming in de Orde van Oranje Nassau en hem bij Hr. Mrs» beschikking van 31 Augustus 1898 verleend het eremetaal in brons van genoemde orde. '(wordt vervolgd)

Scheldebode | 1953 | | pagina 4