Vliegende problemen DERT's „De Concurrent" H.van Belle Familiedrukwerk VOOR GEHAKT MOET U BIJ VAN STEE ZIJN SNOEKJES Snoekjes wor den aangeno men tot Woens dagavond 6 uur Worden wij bespied door Venus-mannetjes Radio- Gramofoonhandel Erres Höhner Gitaren Tijdens de Feestweek etaleren wij S Karpetten Tafel-, Schoor steen- en Dressoirlopers M Y R N A Drukkerij v.d.Hoeven&Knuijt Noordstraat 44 Vlissingen 11 CC Prijs 90 cent per 15 woorden Elk woord meer 6 cent Geeft Uw Snoekjes vroegtijdig op Tot Woensdags n.m. 6 oor worden ze aangenomen Dagelij ks^nemen de berichten toe over de vliegende schotels. Over de gehele wereld worden ze gesignaleerd. Vorige week nog zag een Amsterdammer boven Carré een vliegende schijf, oranje van kleur met zilveren randen, volgens zijn opgaaf bij de politie. Een kustwachter in Massachusetts zag zelfs kans een viertal schijven te fotograferen met een eenvoudig toestel. Bij nadere berekening van de mogelijkheden van dit toestel en de grootte van de nevelvlekken kwam men tot een schatting van de halve stad Amsterdam. De een denkt er ernstig over na, de ander tracht er de spot mee te drijven. Duitsers en Italianen geven zich uit als uitvinders van vliegende schotels en zo krijgen we steeds meer verhalen en waarneming opgedist in het wereldnieuws. Hoe men er ook over denkt, zonder meer weg te cijferen vallen al de beweringen niet. In Amerika kwamen dit jaar 432 meldingen binnen. Officiële instanties en vooral militaire houden zich er mee bezig, zodat de gedachte aan zuivere fan tasie niet meer opgaat. Wat zijn vliegende schotels Daar gaat het nu juist om. Voorzover de gegevens strekken, maakt men reeds sinds de 18e eeuw melding van vliegende schotels. Een Italiaans dorp maakte er het eerst kennis mee. Is het voor ons nu een sensatie, nadat we reeds vertrouwd zijn met straaljagers, raketten en atoombommen, niet minder geweldig moet het daarom geweest zijn voor die Italianen, die nog niets in de lucht gewend waren. Ze zagen er zonder meer de dag des oordeels in en begonnen zich er ernstig op voor te bereiden. Radeloos wachtte men de ontknoping af, die echter niet kwam. In 1870 werd ten tijde van de Frans-Duitse oorlog de Rivièra Zie onze collectie nieuw ste modellen Radio-appa raten. Sterk verlaagde prijzen, nieuwste modellen met prijsverlaging van f30. tot f 100.per toestel. (Betaling naar keuze, 3, 6, 9, 12, 18 maanden) Electrische Gramofoons Platenwisselaars Grootste sortering Gramofoönplaten Accordeon en mondorgels vanaf f 27.50 ZIE ONZE ETALAGE Nieuwendijk 35 Telefoon 2209 Vlissingen *t Is overal bekend, 't Is goedkoper in „DE CONCURRENT1' en gratis op Uw rijwiel gezet. Handpompen 0,95, 1,25, 2,69 Voetpompen 2,89, 3,49 Pompsiangen 0,75, 0,95, 1,55 Handvaten 0,35, 0,45, 0,49, 0,85 Reparatiedozen Simson 0,65 Snelbinders 0,35, 0,89, 0,98 1,39 Pedalen Buitenbanden Parabanden Jasbeschermers Velglinten Rijwiellak Rijwielolie Zadeldekken 1,89 3,25, 3,49 3,30, 3,80, 4,40 5,20, 5,75, 6,75 1,95, 2,49, 2,75 0,25, 0,30, 0,35 0,45, 0,75, 0,83 0,25 0,35 1,59 1,70, 1,95 Groenewoud 55, Vlissingen t.o. Het Klompenhuisje Voor het huren van glaswerk en serviesgoederen het beste adres P. W. Marijk „Concordia' Paiingstraat 25, Vlissingen Souburg, Likdoorns, Eeltplekken, Laat in Uw vacantie uw voeten eens pijnloos behandelen door Mevr. Sibbes. Ieders Dinsdag Pedicure-behandeling aan huis 1,75. Opgeven Drog.Olyslager Kanaalstraat, Souburg. 2x3 meter 160 x 240 cm 120 x 170 cm 90 x 150 cm Zie etalage Scheldestraat 50 Vlissingen Hier Dumppaleis. Wij brengen U spreekwoorden en enkele nieuwe artikelen Dat wij geen filialen bezitten, dat weet U Dus alleen Dumppaleis J. J. Cosijn Zn., Vlissingsestr. 42, Middelburg, Tel. 3210. De kleinen boeten de zotheid der groten. Geen zotheid, doch de originele Harry Lime Jacks voor dames. Prijs f 19.50. J. J. Cosijn «Sc Zn., Middelburg. Wat men afdingt is het eerst gewonnen. Bij ons zijn de prij zen vast doch goedkoop. Heren khaki Shorts (korte broek), prima. Prijs f 6.50. J. J. Cosijn Zn., Middelburg. De beste credietbrieven zijn klinkende munt. Daar koopt U het goedkoopst mede. Motor en bromfiets Regenbroeken v. dames en heren, f 10. J. J. Cosijn «Sc Zn., Middelburg. Die de waarheid zegt, wordt zelden geherbergd. De waar heid is Cam. Gasj assen zijn zeer schaars. Nu nog verkrijg baar. Haast U. Prijs f 8.50. J. J. Cosijn Zn., Middelburg. Wat het zwaarste is, moet het zwaarste wegen. Licht en wa terdicht zijn onze Am. Regen jassen en -Jekkers, f29.50, f 24.50. Regenpijpen f 9.75. J. J. Cosijn «Sc Zn., Middelburg. De ene bruiloft brengt de andere voort. Wat wij brengen zijn de originele U.S.A. Army Caps' Vechtpetjes. Prijs f 1.50. J. J. Cosijn Zn., Middelburg. er door opgeschrikt, om een tweetal maanden later opnieuw de sensatie te beleven. In 1888 was Nieuw-Zeeland aan de beurt, toen een ovaal toestel met geweldige snelheid voorbij trok. Engeland zag in 1895 driehoekige voorwerpen door de lucht suizen. Amerika was pas in 1897 aan de beurt. Regelmatig kwamen ze terug tot aan de eerste wereldoorlog. Toen bleef het'lang rustig. Op 26 Juni 1947 echter meldde Los Angeles 9 vliegende schotels met een snelheid van ongeveer 2000 km. per uur. De voorwerpen waren helder en geleken op schotels vliegend op 10.000 voet hoogte. Sindsdien kwamen ze met honderden terug. In Juni van dit jaar zelfs in Zweden. Verder boven alle wereld delen. Het begin van een massale angst is er. De Amerikaanse luchtmacht gaf te kennen, dat er officieel geen vliegende schotels bestaan, maar dat het moet zijn een onjuiste uitlegging van diverse normale voorwerpen of ver schijnselen, dan wel massa-hysterie in lichte graad en foppe rijen. P ;.#i Gerust is men er echter niet in. De algemene indruk is thans, dat de officiële instanties iets achterhouden voor de massa. De waarnemingen zijn te indrukwekkend. De schotel kan in de lucht stilstaan, loodrecht dalen en stijgen, schiet plotseling met een scherpe bocht weg met ongekende grote vaart. En dit alles zonder geluid, motorgeronk, gefluit of wat ook. Men gaat zich afvragen hoe dit kan. Worden wij bespied Zijn ze bemand Waar komen ze vandaan Zijn het soms luchtschepen van andere planeten afkomstig Als dat waar is, zouden ze ons zonder meer kunnen vernietigen ondanks al onze technische vorderingen, die dan in het niet verzinken bij die vorderingen van de planetaire machten. Mogen we de vele berichten uit de internationale pers ge loven, dan zouden o.a. in 1949 op Amerikaanse bodem enkele vliegende schijven zijn geland, nl. 2 bij Aztec, bij Colorado en een in Arizona. De grootste met een diameter van 99,99 voet lag tegen een rotswand aan, spiegelend in de zon. Met Geigertellers tegen radio-activiteit gewapend, heeft men ze toen benaderd. De apparaten registreerden geen activiteit. Alles bleef roerloos. Bevend betastte men het niet-aardsvoorwerp, dat glad en warm aanvoelde. Na veel aarzelen liep men er rond. Het ding was hermetisch afgesloten. Totdat een soort glazen patrijspoort een gat vertoonde. Er tegenover was een dubbele knop. Toen men eindelijk op de knop drukte met een staaf, ging via een totaal onbekende sluiting een niet opgemerkt luik open. Aardse ogen aanschouwden toen voor het eerst buiten-aardse wezens. Ze waren echter dood. Waarschijnlijk gestikt, na het defect in de patrijspoort. De ruimte waarin de wezens lagen, was een soort drukcabine. De mannelijke wezens waren gekleed in uniformen zonder enige onderscheidingstekens. Hun lengten bedroegen slechts 90 tot 100 cm. Volgens onze begrippen waren ze normaal geproportionneerd. Het waren geen disharmonische dwergen. Wel waren ze totaal onbehaard. Volgens menselijke begrippen bedroegen de leeftijden tussen 35 en 40 jaren. Hun huidskleur was donkerbruin verbrand, waarschijnlijk waren ze oorspronke lijk blank, want in een ander toestel trof men eveneens 16 doden aan, die allen blank en onbehaard waren. Ook deze waren klein van gestalte. Vergelijken we de buitgemaakte vliegende schijf met onze vliegtuigen, dan verschillen ze constructief hemelsbreed. Er ontbreken schroeven, bouten, moeren en klinknagels. De tand raderen worden niet gesmeerd, omdat ze in het geheeDgeen speling maken. De samenstelling is een lichtmetaal, iets lichter dan aluminium, doch veel harder en sterker. Door een ther mische behandeling kreeg men het niet zacht. Aangetroffen werd een soort radiotoestel, klokken en een instrumentenbord, bezaaid met knoppen. Kaarten waren niet aanwezig. Wel boekjes met beeldschrift. In de ingebouwde toiletten waren twee tanks met zwaar water, een der hulpmiddelen voor de vervaardiging van atoom bommen. Geconcentreerd voedsel was er in de vorm van biscuits. Motoren ontbraken. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de bezoekers, die op dit gebied zeker 500 jaar vooruit zijn, handig gebruik weten te maken van de magnetische krachtlijnen. Overal waar vliegende schotels waargenomen werden, vertoonden de compassen op dat gedeelte der aarde grote afwijkingen. Zich hierlangs voortbewegend, kunnen ze vooral in het luchtledige snelheden bereiken, waarvan we op aarde nog nooit gedroomd hebben. Verder verstonden ze de kunst om van het ene mag netische systeem op het andere te komen. Wapens werden niet gevonden. Elke aanval op hen werd langs magnetische weg radicaal afgeslagen. Toen in 1948 Captain Mantell een vliegende schotel aanviel, zag men zijn toestel uit elkander spatten en neerstorten, zonder enig geluid. Door ont- magnetisering totaal vernield. Het moet daarom een klein kunstje zijn om de gehele aarde met alles er op in een ogenblik te vernietigen. De theorie, dat Marsbewoners ons dit bezoek zouden brengen, wordt verworpen. Meerdere astronomen zoeken de richting van Venus, waarheen schijven verdwenen. Alle ontdekkingen zijn niet uitgelekt. Men houdt zoveel mogelijk alles diep geheim. Wat ons te wachten staat, we weten het niet. Kwaad hebben ze nog niet gesticht. Voor een invasie moeten we nog niet vrezen. Dat vele bestaande theoriën echter wankel staan is zeker. Evenals destijds de Italianen zullen we de ontknoping maar moeten afwachten. Uw adres voor Tropische Vis. aquaria, enz. Is de grootste zaak met d« laagste prijzen. De er kende DiBeVo Speciaalzaak „Het, Zaadhuis", Groenewoud 63, tel. 767, Vlissingen Geweldige afslag van P. Sluis' Ochtendvoeder. Ons gemengd graan 5 K.G. voor f 2,25. Ook prima duivenvoer. Honden- en kattenbrood. Hondensportartike len. Medicijnen voor elk dier. .,Met Zaadhuls" Groenewoud63 tel. 767, Vlissingen Wederom ontvangen prachtige tropische vogels. Mooie sorte ring sierkooien, Mankanaries, vogelzaden, dit alles vindt U in de grootste zaak met de laagste prijzen, de erkende DiBeVo- speciaalzaak „Het Zaadhuis" Groenewoud 63, tel. 767, Vliss. Wij hebben nog enkele jonge Hennen (ingeënt),Ieveringonder garantie, f 4,50 per stuk. ,,Het Zaadhuis", Groenewoud 63, tel, 767, Vlissingen Export stop Profiteert van de beste kwaliteit en zeer lage prij zen In „de Hal", Noordstraat 80 Vlissingen Eet nu Klapsperen, 3 kilo grote rijpe klapsperen voo» 50 cent in .,de Hal", Noordstraat 80, Vlissingen Laatste week goedkope pruimen Iedere dag vers en bijna voor niets in „de Hal" teief, 1792, Vlissingen Transparant handappels 3 kilo voor een kwartje, Prima stoof peren 3 kilo voor 40 cent in „de Hai" Noordstraat 80, Vliss. Prachtige boontjes 55 et. per kilo. Reuze komkommers 15 ct. Kroten 2 bos 15 cent. Wortelen 20 ct. per bos in,,de Hal" Noord straat 80, Vlissingen Te koop Philips Radiotoestel Anjelierenlaan 64. Viissingen Wilt U voor uw ronde tafei een mooi kanten kleed, komt den even bij ons kijken. S. Hollebrandse, Nieuwendijk 37 Vlissingen Opnieuw verzinken, vertinnen» vernieuwen en repareren. Solider en goedkoper. L Outermans, Koper- en Blikslagerij, Korte Zelke 3, Vlissingen Gedurende de feestweek, iedere dag vers paling- en saucijzen- brood, J. F, Salomé, Bakkerij „de Klok" Walstraai 4, telefoon 2615, Vlissingen Te koop gevraagd 1 paar voet balschoenen, maat 40-41, Win kelmanstraat 10, Vlissingen Te koop 1-pers. houten ledikant mei ressort en kapokbed. Nijverheidsstraat 2, Vlissingen Te koop z.g.a.n. 2-plaats electr. kooktoestel, merk Inventum, prijs f 55.—, Deskundig onder zoek toegestaan. Dorpweg 137, Ritthem. Box met vloer, Herenrijwiel, compleet. Leren laarzen, maat 43. Verk. Quakkelaarstraat 53, Vlissingen Oude Jenever, Graauwe Hengs* met glaasje f 7,15 per L. Harms gedistilleerdhandel, Vlissingen Te koop klein zwart emaille keukenfornuis. Qlacisstraat 37, Vlissingen Het goede adres voor betere haarverzorging, manicuren en epileren. Kapsalon Goormachtïg Spuistraat 58. tel. 2641, Vliss. Te koop Belg. fiets, ballonban den, ook geschikt voor jongens f 20.— Meisjesfiets plm. 11 jaar bandrem f 15.—, Werkfiets f 17,50 Lammenstraat 7, Vlissingen Te koop gevraagd een grote sjoelbak met schijven, Koningsweg 45, Vlissingen Te koop 7 Rhode islanders, eerste leg. Adriaen Brouwerlaan 18, Vlissingen Te koop een z.g.a.n. wol Plus- fonrpab, leeftijd 13-15 iaar. Nieuwe Vliss.weg 29, Souburg Te koop Manteleostuum z.g.a.n, maat 42-44. Tevens vermist jong katje zwart met witte borst Gaarne inlichtingen Ceresstraat 16, Souburg Te koop Kolenkist f 2,50, Keu kentafel f 6,—. Trapleer 7 treden f 7,50, Fietszitje f 3,—, Tafeltje voor gasstel f 3,60, Naaimachine tafel f 12,50, Bijzettafeltje f 12.50 Kinderledikant f 7,50, Fietspomp f 2,-, Vloerkleed 2x3 1 25,—, Hoekbank I 25,—, Wasketel m. 42 f 2,50, Zwarte leren laarsjes maat 30 f 2,60. Zaterdagmiddag tussen 4 en 6 uur Paulu9 Pot- terlaan 21, Vlissingen Grote sortering Tropische Vis, planten, aquaria, luchtpompen enz. slaagt u op het oude adres Noordstraat 19, Vlissingen Voor P. Sluis Ochtendvoer. Pracht gemengd graan metzon- nepitten, 5 kilo voor f 2,25. P. Sluis' duivenvoer, 5 kilo voor f 2.80 en 6 kilo voor f 2,70. Komt dat zieH Noordstraat 19, Vlissingen Wij verkopen thans weer prima Zangkanaries. Alle soorten par kieten, duiven. Grote sortering sierkooien. Sinds 1923 Noord straat 19, Vlissingen Te koop werkfiets met licht of genegen te ruilen voor autoped. Singel 311, Vlissingen Te koop gevraagd 1 of 2 dui venhokken en plm. 40 M, gaas. Brieven met volledigQ opgaaf onder no. 1253, bureau van dit blad. Gevraagd een nette werkster Bouwen Ewoutstraat 17, bov., Vlissingen Voor het huren van glaswerk en serviesgoederen het beste adres P. W. Marijs, „Concordia" Paiingstraat 25, Viissingen Stookolie-ellende. Zelfs de hard nekkigste stookolievlek gaat op de vlucht voor Tri vlekkenmid- del van Drogisterij „de Vijzel" Betje Wolffplein 1, Vlissingen. Tevens voorradig gezuiverde benzine, Echfa vlekkenwater, Sassi, enz. Te koop wit Belgisch fornuis grote maat. Waistraat 131, Vliss Te koop éénpers. ijzer ledikant met veren opschudbed f 30.— Jac. van Loon, Vrouwestraat 32 Vlissingen Te koop Sparta Motorrijwiel 1946. 125 cc., in prima staat. Te bevragen na 8 uur a.m. Qlacisstraat 33 ben., Vlissingen Konijnenziekten? Coccidiosus is ingewandstoring. Breiachtige massa wordt dikke buik, geen eetlust, hartkramping wordtsterf- te. Gebruikt Rabbitpowder, per does f 1.— bij ,.Het Zaadhuis" Groenewoud Vlissingen enKa«se Kanaalstraat, Soubnrg. Inlichtin gen gratis over ziekte en voeding Pos'zegel voor antwoord aan A. C. Korstanje, Westerstraat 23 Ooes, Net Meisje gevraagd voer de werkplaats, ais Poliseuse. Fa. Qebr. Weyeas, Bellamypark 20, Vlissingen Minnebrieven zijn met boter verzegeld. Niet verzegeld, doch grote Am. wollen Dekens, kleur donker khaki. Nieuw en puntgaaf. Prijs, hoe bestaat het, f 12.50. J. J. Cosijn «Sc Zn., Middelburg. Een zilveren hamer verbreekt ijzeren deuren. Wij breken de prijzen. Werkschoenen, dubb. zool, waterkap, houtgepend en af gelapt. Prijs f 16.50. J. J. Cosijn «Sc Zn., Middelburg. Ledige handen, ledige tanden. Fietstassen die iedere vracht kunnen dragen, f 2.75, f 5. f8.50, flO.—f 11.50, enz. Dumppaleis J. J. Cosijn «Sc Zn., Vlissingsestr. 42, Middelburg, Tel. 3210. Als men over verf spreekt, denkt men aan Jo Maes, St. Jacobsstr. 15, Vlissingen. Verf van tube tot vat, elke hoeveel heid en in iedere gewenste kleur. Verf voor binnen en buiten. Nieuw hout, boordplaten, te behandelen met Copperant, zo wel binnen als buiten, houdt Uw hout minstens 5 jaar in goede staat en beschermt het tegen rotten, aantasten door insecten, zwammen enz, - De Verf specialist. Lijnolie, terpentijn, standolie, stopverf, plamuur, grond-, mat- en lakverven, binnen- en buitenvernissen, kwasten, pen selen, spalters, opslechtkwas ten, witkwasten en tamponeer- borstels. Verf van de vakman. Plastic-emaillak voor Uw gas stel, badkuip, fiets, motor, auto en machines. Een prachtverf. Maar vóór U ze gebruikt, even komen praten. Voor fietsen bieslak en spatbordenverf. Ook zwart voor schoolborden. Met Vitello Koudwaterverf gaat het altijdAltijd voor delige Behangpapiertjes, Kin- derbehang en -randen. Plak- meel, linnen en spijkers. Jo Maes, Schilder. Voor amateur-schilders cartons beplakt met linnen. Tuben studie- en Rembrandt olieverf, water- en plakkaatverf. Ook voor specialisten bijzondere materialen. Jo Maes, St. Ja- cobstraat. Verf en andere benodigdheden voor het beschilderen van zak doekjes, shawls enz. Plm. 15 soorten aquarelpapier, zwart- krijtpotloden. Ook in andere kleuren. Kneedgummi, doeze laars, fixeerspuitjes en fixatief. Voor de school: driehoeken en linialen, potloden in verschil lende hardtegraden, kleurpot loden (Coran d'Ache, Faber en Conté), teken- en kaftpapier, naaistershaken en patroonte kenboeken, passers. Prima schriften. Jo Maes, St. Jacobs- straat 15, Vlissingen, Tel. 2294. De feiten hebben overtuigend bewezen De Scheldebode wordt gelezen!

Scheldebode | 1952 | | pagina 3