9700 ex* „Stezo" P. Steketee F* Ovaa Teddy Mantels Onderkleding Fastenau FRUIT „0b Ster"- Prima Gevaert Films f 1.50 verse Worst Gesloten ruim 60 jaar Souvenirs en Geschenken Breien Breien l Vlissingen Feeststad Gelukkig zijn we nog niet zo ver, maar U moet toch met het breien klaar zijn als het gaat vriezen In onze beide'zaken, maar ook op de Feestmarkt brengen wij een geweldige kleurensortering zoals nooit te voren. Alle bekende merken zoals Scheepjes Spoeltjes Neveda Pariey's Hollandia Durable En natuurlijk de wereldberoemde Nomotta-Wol De Wolspecialisten Paul Krugerstraat 90 Walstraat 55 (hoek Lange Zelke) Telefoon 2119 BIJ LEO HELDER, BELLAMYPARK 38 Schouwenaar Muziekhandel Accordeons Mondorgels Gitaren Mandoline's Fluiten enz. Gebrs.van Damme Oud-Holl. Eethuis Wij exposeren in onze Feest-etalages kort en lang HUIS Heerlijk Pekelvlees 40 cent Fijne Ham 50 cent Am. Cornedbeef 35 cent Rookvlees 55 cent Gebraden Rosbeaf 50 cent Rollade 50 cent Saksische leverworst 38 cent Boterhamworst 28 cent Ontbijtspek 38 cent Gekookte Metworst 25 cent per halt pond 55 cent SLAGERIJ SNEL Kleurenfoto's Fotohandel J. J.Back 60 jaar CWC)!'CV>. HERMAN FASTENAU „De Blauwe Bril'' Keltum Pleet 1 Vruchtenhandel wollen garens 15 Augustus 1952 - 3e JAARGANG No. 39 Uitgave Drukkerij v. d. Hoeven Knuijt SCHELDEBODE Gratis Advertentieblad voor Vlissingen O. en W. Souburg, Koudekerke, Biggekerke, Meliskeike, Zoutelande en Westkapelle Verschijnt elke Vrijdag Dit blad wordt ia controleerde ©plaag ge ven huis-aan-huis verspreid, in Vliss. en O. en W.-Souburg en Ritthem Vanavond gaan we dan starten voor de feestweek. Na een tijd van gespannen voorbereidingen, waarin een massa werk is verzet, kan Vlissingen de oogst gaan binnenhalen. De laatste loodjes wegen het zwaarst, ook nu weer, want de laatste dagen leek het alsof men uit de warwinkel geen weg meer zou kunnen. Het opmaken van een lijst van kleine kar weitjes, die nog even vlug moesten worden gedaan, zou menigeen de schrik om het lijf doen slaan. Het is dan ook maar goed dat onze „regisseur", de heer van der Looij, van wanten weet op dit gebied, anders zag het er maar angstig uit. De organisatie, welke hier tot stand gekomen is, is er een van grootse allures en het is goed, dat de Vlissingse Middenstand en onze V.V.V. niet het principe van Karei Lotsy delen, maar inplaats van amateurs een echte prof hebben ingeschakeld. Het organiseren van dergelijke festijnen is geen amateurswerk meer. Hier moet de geharde en doorknede zakenman aan te pas komen. Men mag dan deze zakenkoning soms wat te zakelijk vinden, men bedenke, dat zijn risico dat van ieder ander ver overtreft. Hier kan de liefdadigheid niet aan te pas komen. Zaken zijn zaken. Te veel vaak verloren we dit in Vlissingen uit het oog in het naaste verleden. We kunnen er slechts het beste van hopen. Goed voorbeeld doet goed volgen. Wanneer vanavond het scherm opgaat en de vele organisatie gladiatoren uit Vlissingen (we wisten niet dat we er zoveel hadden) komen bijeen, gaat Vlissingen genieten van een prach tige week. Als we praten van elk wat wils, dan is dat ditmaal toch wel het geval. Door nauwe samenwerking en gezonde rivaliteit komt men met een uitgebreid programma. Het trefpunt van deze feestweek ligt op de Grote Markt, waar Oud-Vlissingen herleeft. Waar eens het prachtige stadhuis het centrum van de stad vormde, staan nu van hout en zeildoek in elkaar getimmerde oude geveltjes en zal elke dag voor nieuwe attracties worden gezorgd. Als de weergoden de feesten gunstig gezind zijn, zal hier menig uurtje feestelijk kunnen worden doorgebracht. Kleine kunst van het beste gehalte zal de be zoekers hier amusement brengen, waarvoor men het fraai uit gevoerde feestweekprogramma kan raadplegen om naar eigen smaak het beste uit te zoeken. Vlak bij komt in de kazerne de tentoonstelling „Zeeland's Leven". Hierover is nog weinig bekend. Het komt ons echter voor, dat deze tentoonstelling een van de beste programma punten gaat worden. Met inspanning van alle krachten heeft men de laatste weken gewerkt om hier iets goeds van te maken. Diverse gemeenten en instellingen gaan hierop hun krachten beproeven en het lijkt er op, dat de oude strijd, welke destijds tot uiting kwam in de roeiende loodsen om het eerst bij het schip te komen, thans in gezonde rivaliteit is herleefd, wat betreft het zo goed mogelijk voor de dag komen op deze tentoonstelling door het Belgische en het Nederlandse Loodswezen. De pro ducten van nijvere zeemanshanden zijn ongetwijfeld het zien waard. De Kon. Mij. „De Schelde" komt uit met een prachtige stand, waarin een maquette van fabriek en terreinen en ver schillende miniatuurboten te bewonderen zijn. V.V.V. zelf demonstreert op haar terrein, wat vreemdeling en stadgenoot zeer wetenswaardig zal voorkomen. Ook sport en spel zijn ingeschakeld in deze feestweek. Het bezoek van Scarborough aan onze stad valt samen en zal de internationale sfeer van onze toeristenstad verhogen. De ring- rijderij op de Stenenbeer zal ditmaal wel bijzondere belang stelling trekken, vooral nu het kampioenschap van Walcheren er mee gemoeid zal zijn. Het neusje van de zalm van onze ring- rijders gaat zich meten om de eer. Hoewel er vele prominenten bij zijn, zal menigmaal het traditionele ,,'t is mis, 't is mis" weerklinken tegen de muren van het postkantoor. Het spel van zwetende paarden, dorstige mannen en lachende vrouwen zal de Stenenbeer tot centrum van vrolijk lawijt maken. Feeste lijk versierde straten en etalages zullen de duizenden bezoekers er van overtuigen dat Vlissingen springlevend is. Een aan trekkelijke etalagewedstrijd en een gezellig Feestmarktje van de Middenstand zullen ook het zakelijke naar voren brengen. Mogen de verwachtingen van onze steeds meer oplevende Mid denstand ook nu weer overtroffen worden, opdat behalve de sportieve en vermaakshoogtepunten ook de zakelijke hoogte punten de feeststemming kunnen verhogen. Tenslotte zullen ook het uitgebreide Lunapark en de Stadstreintjes de nodige belang stelling trekken. Als Vlissingen leeft, leeft Zeeland, zoals uit de tentoonstelling blijkt. 3ANKBTBAKKERIJ p. m. mepk J. J. Faber, Badhuisstraat 28, Telefoon 2783 Speciale aanbieding van deze week 250 gr. Profetenbrood 60 cent 150 gram fijne Bokkepootjes 50 cent 130 gram lekkere Bonbons 50 ct 200 gr gev. Moccaschuim 55 ct I Alleen 4 fijne Tompoucea 55 ct Zaterdag Bijzonder aanbevolen taaie Bitterkoekjes 100 gram 48 cent, 15Q gram voor 65 cent Telefoon 2942 Een tractatie aan Uw gasten is onze bekende Zeeuwse tevens die echte LEVERWORST, alom bekend Beleefd aanbevelend, Slagerij Bellamypark 16, Vlissingen Brood- en Banketbakkerij Pres. Rooseveltlaan 651 van 18 t.m. 23 Augustus Het Depót C. |amin is echter Vrijdag 22 en Zater dag 23 Aug. vanaf 's mor gens 9 uur geopend FIRMA Piano- en Orgelhandel Vlissingen, P. Krugerstr. 18 Groenewoud 72-74, Vliss. Natuurlijk in de Feestweek even naar het Klompenhuis De zaak met sféér Een Snoekje heeft altijd succes ZOMER AVOND-BEIAARDCONCERTEN Door het Gemeentebestuur is besloten in de maand Augustus een drietal Beiaardconcerten te doen geven en wel op Woensdag 6 Augustus door de stadsbeiaardier Piet Broerse. Op Donderdag 14 Augustus door de stadsbeiaardier van Rotterdam, F. Timmer mans, die indertijd het gemeentebestuur bij het ontwerpen van het Vlissingse carillon van advies heeft gediend. Op Donderdag 27 Augustus zal de stadsbeiaardier van Bergen op Zoom, A. J. de Groot, het laatste concert geven. Programma's hiervoor zijn gratis verkrijgbaar in het Verkeershuis V.V.V. Prettig zou het zijn als bijv. gedurende het seizoen, evenals dit voor de oorlog mogelijk was, de toren weer te beklimmen was. Voor hen die daartoe de moed hebben, geeft dit een verrukkelijk uitzicht over de stad en de omgeving, niet het minst op zee. TE KOOP Oos-Kerkplein te Middelburg, bev. werkplaats met aparte bovenwoning, nieuwbouw 1938 in prima staat. Werkplaats voren en achter geheel glas, betonnen vloer, voorzien van licht en water zeer geschikt voor Groentenhal of Melkzaak. Singel 106 bov.'Vliss Iets extra's voor hijz. dagen, Daarvoor zult U bij ons steeds slagen Voor de Feestweek hebben wij 'n geweldige aanbieding Alles per 100 gram Deze week als extra reclame DIKKE Bladreuzel 80 ct per 500 gram Ziet onze feest etalage St. Jacobsstraat 8, Tel. 2570 Gedurende de Feestweek geven wij 10 procent korting op Zie etalage Sinds 1899 van de V.V.V.-FEESTEN kan iedereen nu zelf maken met onze KLEURENFILMS Wij hebben grote sortering zijn belangrijk in prijs ver laagd. Vraagt inlichtingen bij St. Jacobsstraat 27, Tel. 2336 g maar ook is de naam op zakengebied bekend in Vlissingen V.V,V. zorgt voor de toeristen, FASTENAU voor mooie Nu ook in het seizoen 's Zondags geopend van 12—16 uur MAGAZIJN „HEFA", St. Jacobsstraat 22, Vliss. Dc moderne Bril voor iedereen Alleenverkoop Opticus Schroote St. Jacobsstraat 14 JUWELIERSPLEET Verkrijgbaar in diverse modellen. Ziet onze spec, etalage Fa. C.J. v. d. Hemel 6 Zn. Horlogemakers Juweliers Kleine Markt 9, t.o. Alb. Heyn Dagelijks aanvoer van binnen- en buitenlands aan sterk verlaag de prijzen St. Jacobsstraat 21 Wordt aan huis bezorgd Zie voor Uw

Scheldebode | 1952 | | pagina 1