0ÏV DE 9700 Kampioenschappen Ringrijden U hknkeêt yehMty „De Ster VACANTIE Hefa sAf Allerhande P. van Belzen C. HERMAN MALS EN SAPPIG 1 IMANSE BON Van de Oogarts naar Leo Helder voor Uw bril partij Rokken, diverse prijzen vanaf f 6.90 een Zeem van 1.95 voor 1.25 een Koekdoosje voor 95 cent een Koekdoosje voor 1.45 1 doos met 12 Theelepels voor 1.95 Koekje van de week GESLOTEN van 11 tot 16 Aug. r~ 8 Augustus 1982 - 3e JAARGANG No. 38 Gratis Advertentieblad voor Vlissingen O. en W. Souburg, Koudekerke, Biggekerke, Meliskexke, Zoutelande en Westkapelle Verschijnt elke Vrijdag J BEZOEKT DE van Walcheren. Het grootste sportevenement op Ringrijdersgebied Houdt U van PEKELVLEES Zojuist ontvangen Ook de eerste Pullovers zijn binnen. Komt U eens kijken? HOTELLINNEN VLISSINGEN Wegens gesloten van Maandag 11 Augustus tot en met Vrijdag 15 Augustus J Depot „De Zon" Boterhamworst 28 cent Ontbijtspek 38 oent Rookvlees 55 cent Heerlijk Pekelvlees 40 cent Brunsw. Metwerst 40 cent Saksische leverworst 28 cent Am. Gornedbeef 35 cent Heerlijke Ham 35 en 50 cent Gekookte Metworst 25 cent psr half pond 55 cent SLAGERIJ SNEL Knip deze bon uit U kunt hierop bekomen (fraai decor) (idem groter) tt MAGAZIJN ft Herman Fastenau 50 cent per 250 gram Rozijnenbrood Van 10 tot 17 Aug. gaan wij m. vacantie Beter en goedkoper bij Tuiglederen Boodsch.- tas, gevoerd 13.95 Volrund Boodschaptas. met voorzak 20.90 Brood- en Banketbakkerij Ve' 9° c Uitgave Drukkerij v. d. Hoeven Knuijt SCHELDEBODE Dit blad wosdt ia eea ge controleerde oplaag van huis-aan-huis verspreid, ia Vliss. en O. en W.-Souburg en Ritthem HET RINGRIJDEN OP WALCHEREN EN DE ORGANISATIE VAN^DE ZEEUWSE RINGRIJDËRSVERENIGÏNG Was een aantal jaren geleden het ringsteken meer een ker misvermaak, thans is het meer een sport geworden, waardoor de ringrijderij in een stadium van opleving is gekomen. Door het oprichten van de Z.R.V. en de reorganisatie van deze sport, hebben de dorpswedstrijden meer betekenis gekregen, doordat deze z.g. voor wedstrijden of selectiewedstrijden zijn geworden voor de Hoofdwedstrijden. Het een en ander komt de sport als zodanig zeer ten goede. Jaarlijks worden 2 Hoofdwedstrijden gehouden, groep A en B, op welke wedstrijden de kampioenschappen, zowel 3-tallen dan persoonlijk, verreden worden. De beste ringstekers van elke plaats van Walcheren komen in groep A. Walcheren heeft 21 afdelingen, waarvan de ringrijders voor 95 lid zijn van de Z.R.V. Op elke Hoofdwedstrijd krijgt elke afdeling de gelegenheid om zijn beste ringstekers te doen uitkomen in groep A. Het 3-tal dat gezamenlijk de meeste ringen steekt, behaalt voor dat jaar het Gemeentelijk Kampioenschap. De ringrijder die indivi dueel de meeste ringen steekt, is voor dat jaar persoonlijk kampioen. De opvolgende 3-tallen, dus no. 4, 5 en 6 van elke plaats komen uit in groep B. Dit heeft tengevolge dat elk jaar de kampioenschappen in 2 klassen verreden worden. De Z.R.V. heeft vanzelfsprekend aan een lang gekoesterde wens voldaan, omdat het merendeel die in de 2e klasse groep B worden ingedeeld, zich niet met de allerbeste ringrijders kunnen meten, dus in hun klasse ook een kopgroep verkrijgen. Zoals dit plaats vindt bij voetbal, schiet- en damsport, zijn ook de Hoofdwedstrijden van de ringrijderij ingedeeld. De animo hier voor is steeds groeiende en de ringrijders vragen reeds naar het vormen van een 3e klasse wedstrijd. Doordat de stand van de wedstrijd de gehele dag wordt bijgehouden op grote borden, dus alles overzichtelijk is voor elke belangstellende, wordt deze wedstrijd aantrekkelijker voor het publiek. Dit is bewezen door het succes van de gehouden Hoofdwedstrijden te Koudekerke, Domburg, Veere en West kapelle. Ofschoon elke deelnemer individueel strijdt voor de hoogste plaats, het kampioenschap in zijn klasse, komt het persoonlijke element meer op de achtergrond, doordat men gebonden is aan zijn partners. Nu Vlissingen in verband met het 60-jarig bestaan van zijn V.V.V. zulk een Hoofdwedstrijd krijgt, komt het „Neusje van de Zalm", de Keur van Walcherens ringstekers naar de Scheldestad. Verwacht wordt dat dit één der felste kampen zal zijn, die ooit op ringrijderij gebied te zien zijn geweest. De inzet voor het beste 3-tal is een zilveren medaille, ge schonken door Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins der Neder landen, plus de wisselbeker, geschonken door het Dagblad „Het Vrije Volk" inclusief 3 draagmedailles. De persoonlijke kampioen ontvangt de persoonlijke prijs, geschonken door Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot, Commissaris der Koningin in Zeeland, plus de zilveren wisselbeker en medaille, geschonken door de Zeeuwse Voeder- en Kunstmest handel te Middelburg. Bovengenoemde kampioenprijzen worden uitgereikt door de Commissaris der Koningin in Zeeland. Hierna worden nog zes wisselbekers en diverse medailles en een groot aantal prachtige prijzen verreden. -De Scheldestad zal hierdoor een unieke sportprestatie beleven door deze beroemde Walcherse ringrijderij. In de middaguren tussen 3 en 5 uur, wanneer de spanning zijn hoogtepunt zal behalen, zullen de bezoekers kunnen genieten van dit behen digheidsspel, dat door de boerenzonen van het Zeeuwse platte land, gezeten op hun edele viervoeters van de Zeeuwse klei, met gratie en charme beoefend wordt. De aandacht wordt gevestigd op een aantal van de beste Walcherse ringstekers, die in het algemeen klassement van vorige Hoofdwedstrijden gerangschikt zijn, volgens het gemid- deld percentage ringen, dat gestoken werd. 1. St. Brouwer, Oostkapelle 77,77 2. J. van Wallenburg, Middelburg 74,07 3. J. de Klerk, Nieuw- en St. Joosland 74,07 4. J. Maljaars, Aagtekerke 71,55 5. P. Brasser, Kleverskerke 70,37 6. L. P. Brasser, Veere 70,37 7. J. Riemens, Meliskerke 68,51 8. J. Goedbloed, Gapinge 68,51 9. J. Reynierse Pzn., Koudekerke 66,66 10. A. Brasser, Kleverskerke 64,81 11. A. Reynierse, Koudekerke 62,96 12. B. Arendse, Gapinge Provoost, Domburg 62,96 13. J. 61,11 14. P. Peper, Aagtekerke 61,11 15. M. Koole Jzn., St. Laurens de Visser, Vrouwenpolder 59,24 16. A. 59,24 17. P. Rooze, St. Laurens 59,24 18. G. Wattel, Oostkapelle 57,40 19. L. Huyssoon, Middelburg 57,40 20. Fl. Moens, Aagtekerke 57,40 21. J. Koole Jzn., Vlissingen 53,70 22. P. Duvekot Wzn., Vrouwenpolder 53,70 23. J. Maas, Domburg 53,70 24. L. P. Brasser, Kleverskerke 53,70 25. P. Brouwer, Domburg 53,70 26. W. Kole Jzn., Koudekerke 55,55 Gezien deze algemene uitslag zal in de kopgroep een felle strijd geleverd worden, aangevuld door enige jongere rijders, die in opkomst zijn. De Wereldomroep is aanwezig voor uitzending naar Engeland, Zuid-Afrika en West-Indië. VLISSINGEN-SCARBOROUGH Voor de derde maal zal Vlissingen de Engelse sportlieden uit Scarborough ontvangen. Na 1947 en 1949 zal ook 1952, een jaar vertraging dus, de reeks ontmoetingen voortzetten. Het bezoek van de Engelse vrienden valt gelijk met de feestweek van het 60-jarige V.V.V. De Vlissingse contactcommissie heeft thans de plannen afgerond, zodat op 18 Augustus a.s. 's Maandagsavonds om zes uur de mailboot de gasten aan wal zal brengen, waarna in het Concertgebouw de ontvangst en inkwartiering zal plaats vinden. Dinsdag zal de stad worden bezichtigd, terwijl Woens dags een tocht rond Walcheren zal worden gemaakt. Vrijdags zullen de athleten zich gaan meten. Zaterdag gaan de voet ballers weer eens hun krachten beproeven. De zwemmers gaan zich weer naar Breskens verplaatsen bij gebrek aan een zwembad. Maandag spelen ze tafeltennis en Dinsdag tennis. Woensdag wordt feestend Breda bezocht, terwijl Donderdags in het Concertgebouw een soiree het afscheid inluidt, daar Vrijdags de mailboot de gasten weer zal wegvaren. Sportiviteit en vriendschap zullen weer hoogtij vieren. BANKHTBAKK&IJ p. m. mepk J. J. Faber, Badhuisstraat 28, Telefoon 2783 Speciale aanbieding van deze week 250 gr. Utrechtse Sprits 60 cent Choc. Spritskoeken 10 ct p. st. 6 voor 50 ct 150 gram fijne Bokkepootjes 50 cent 200 gr gev. Moccaschuim 55 ct I Alleen 4 fijne Tompoucea 55 ct I Zaterdag Bijzonder aanbevolen Roombotersprits 100 gram 45 cent, 150 gram oor 55 oent Georganiseerd dooi de ZEEW5E RINGRIJ- DER5VERENIGING op 16 Augustus 1952 te Vlissingen, op de Steenenbeer van v,m. 9 uur tot des n.m. plm, 6 uur. 60 van de allerbeste ringrijders ('20 drietallen) zullen met vreugde in een felle kamp hun unieke sportprestaties uitleven. Inzet zilveren medaille van Z.K.H. de Prins der Nederlanden en luxe (kampioenprijs) van Jhr. Mr. A.F. C. de Casembroot, Commissaris der Koningin in Zeeland, plus 8 wisselbekers en diverse medailles en luxe prijzen, geschonken door diverse personen en instellingen. Niemand mag dit missen. Dagelijks Bestuur: Wedstrijdjury: P. Brasser, Voorzitter. P. Flipse L. Huyssoon, Secretaris W. Brand Joh. Maljaars, Penningmeester J. Koole Dzn. J. Koene Zie het artikel Ringrijden in dit blad. Dat is geen vraag - natuurlijk houdt U er van hoe meer hoe "liever. Wel, deze week kunt U Uw hart ophalen. Imanse brengt n.l. in de WEEKRECLAME mals en sappig bijz. voordelig óók, slechts 45 ct per 100 gram U geniet alleen al van de verrukkelijke geur van dit heerlijke verse boterhamvlees. Neem alleen het allerbeste. U merkt wel, dat niet meer voor betaalt bij toch U er Bonedijkestraat 55-57 Tel. 2490, Vlissingen Kasteelstraat 81, Tel, 414, Vlissingen Voor diëetpaitënten DE BEKENDE SLA-VINKEN ZOUTLOOS ROOKVLEES 35 cent per stuk 60 ct per 100 gram 6 voor f 1.90 Veel beter Niet duurder WALSTRAAT 32, VLISSINGEN U weet wel, van dat zware ongepapte, enorm sterke linnen voor lakens en slopen kost nu in 150 breed 3.45 180 breed 4.45 200 breed 4.95 per meter Ook de gemaakte lakens zijn ongeveer f 3.- per stuk goed koper geworden. Daar kan geen enkel merk tegenop if op nr 8 I DAM E5HANDW ERKEN ehWOL Sf. Jacobssfraat 28, Tel. 2872 Geen kruimeltje heeft jan gemorst, Zo lekker vindt hij onze worst. Alles per 100 gram Ons vlees kan spreken, dat is kras, 't spreekt van kwaliteit, die is eerste klas. St. Jacobsstraat 3, Tel. 2570 zeer licht in gewicht met melk bereid, slechts f 1.— pér stuk wij handhaven onze kwaliteit BAKKERIJ OroenawoudSS.Tel 2803VI Ook U gaat toch voor een goede Tas naar de Speciaalzaak Ook een grote sortering Plastic Toilet Tassen vanaf 0.55 speciaalzaak ld Koffert 6X1 xiderwaren Walstraat 82, Vlissingen Telefoon 361 De zaak met vakkennis. Paul Krugerstraat 49 Vlissingen

Scheldebode | 1952 | | pagina 1