vér onder inkoop Dat is padkoop JAPONNEN vanaf 4.95 Nog nooit zag U zulke prijzen JANSSEN C. J. Maas 1 Seizoen-Opruiming G ez+ Motké morgen Zaterdag begint onze wonoe^en Al onze nog voorradige Mantels en costuums tegen halve prijs TOPPERS vanaf 17,50 FIETSJASJES vanaf 12.90 Meisjesmantels v.a. 19.90 PULLOVERS VESTEN BLOUSES ROKKEN vanaf 2.50 vanaf 10.90 vanaf 1.90 vanaf 3.90 REGENMANTELS 20 pCt korting Grote partij MEISJESJURKJES vanaf 3,90, van maat 60 tot 100 U SPAART TIENTJES BIJ Tevens nog ruim 200 speciale koopjes. Ziet onze etalages ^iiiiiiiiifiiiniiuiiiiiiiii Halfjaarlijkse Opruiming Schoenmagazijn D. R0ELSE Evi pan-Narcose Adverteert in „De Scheldebode" En nu... de klap van 't seizoen, onze Goedkoop en Goed Als Maas 't doet! MEEUSEM Gratis inlichtingen kunnen wij niet doen, doch er zijn koopjes te halen in het Damesmode- en Stoffenhuis St. Jacobsstr. 11, Vliss. Tel. 467 Wij starten Zaterdagmorgen 9 uur. Maandag de hele dag open Noorse Diepvries Kabeljauw, 1 VISHANDEL ST. JACOBSKERK 10 kilo grote Aardappelen 110 ct. afgeh. winkel. Sperciehonen 55 cent per Kilo Tomaten50 cent per Kilo Verder alle soorten Groenten tegen afbraakprijzen. 11 literblik Appelmoes - 68 cent 1/1 literblik Spinazie 68 cent 1/1 literblik Sperciebonen 78 cent 10 sappige Sinaasappelen 100 cent bij Scheldestraat 32, Vlissingen Pracht Bankstel f 864.— nu f 700.-- Dressoir f 179.nu f 149.-- Cocosloper 100 cm. br. perM. f Handweefstof p. M. f 4.55 nu f f5.60 nu f Verder diverse coupons Balatum, Handweefstof, enz. enz. a.s. Zaterdag 12 Juli begint onze grote Seizoen-Opruiming Zeer grote koopjes in Dames-en Kinder ondergoederen, Kousen, Nylons en Sokken. Lakens, Slopen, Graslinnen, Theedoeken, Baddoeken, Tafellakens, Servetten en Ontbijt- servetten. Bébégoederen en Luiers, alles in onze bekende prima kwaliteiten. Nieuwendijk 25, Vlissingen, Telefoon 2455 Velour Pijnloos trekken van slechte tanden en dezelfde dag een kunstgebit geplaatst. Donderdag 17 Juli 1952, van 7—9 uur in .Concordia" Palingstraat 25, Vlissingen BOEKHANDEL DAVERENDE OPRUIMING Deze week prachtige vette Kamper Tong p Schelvis Gestoomde Makrelen p Harderwijkers Kippers Gepelde Garnalen Droge Scharren H Kookschol Pracht blanke Zoutevis Heerlijke malse M Maatjesharing J Bellamypark 44 Tel. 2224 Zondag 13 Juli a.s. aanvang Ochtenddienst half elf Deze week Oude Markt 16-18 - Vlissingen - Telefoon 2632 fiïïii'iiiiiiiiiiiiiiiiit Begint Zaterdag 12 juli om 9 uur Nieuwstraat 35 Vlissingen Evipanvereniging, Cl.de Vrieselaan 21 B, Rotterdam en verder iedere dag telefonisch onder no. 2819, Vlissingen. Opruiming Walstraat 101 Vlissingen Telefoon 2029 ,De Meermin' VLISSINGEN ONTHULDE NIEUW STANDBEELD VOOR FRANS NAEREBOUT Begunstigd door prachtig zomerweer heeft Vlissingen op 5 Juli j.l. hulde gebracht aan de onverschrokken Naerebout. Onder leiding van de Bond van Buurtverenigingen „Oranje en Vlissingen" vertrok vanaf de Paul Krugerstraat een défilé, bestaande uit vele verenigingen en organisaties, welke in de veelkleurige tenues de straten een feestelijk aanzien gaven. De Harmonie St. Caecilia voorop en de Koninklijke Harmonie „Ons Genoegen" achteraan zorgden voor de nodige muzikale omlijsting van het geheel. Inmiddels verzamelden zich in de Sociëteit van het Neder lands Loodswezen op de Boulevard de Ruijter de speciaal ge nodigden, waaronder vele hoge autoriteiten -uit binnen- en buitenland, om gezamenlijk naar de plaats van onthulling te rijden. Op het plein van de Frans Naereboutschool aan de Grote Markt stelden zich de schoolkinderen op, om, voorafgegaan door de padvindersband, te vertrekken naar de plaats van het monu ment in het Bellamypark tegenover de Voorhaven. Om drie uur nam de plechtigheid een aanvang, toen St. Caecilia het Wilhelmus ten gehore bracht. Nadat deze Harmonie nog een mars had gespeeld, brachten schoolkinderen uit de hoogste twee klassen van alle lagere scholen, van de V.G.L.O.- school en van de eerste klas van de industrie- en huishoud school, een zanghulde, begeleid door de Vlissingse Orkestver* eniging onder leiding van de heer Jan Kuiler. Gezongen werd „De reddingboot" van W. H. de Groot Wz. Burgemeester Kolff bracht hierna in zijn openingswoord zijn eerbiedige erkentelijkheid uit jegens H.M. de Koningin voor de bereidwilligheid Haar vertegenwoordiger, Z.E. Vice-Admiraaf N. A. Rost van Tonningen, Chef van het Militaire Huis van H.M. de onthulling te doen bijwonen. Hierin ziet spreker de nationale betekenis bevestigd van de grote Vlissingse zoon voor loods wezen, reddingwezen en visserij. Verder verwelkomde hij de Commissaris der Koningin en leden van Gedeputeerde Staten eri vertegenwoordigers van Loodswezen, Redding wezen, Marmev en één der schepenen van Ostende, gemeentebesturen van Goes en Veere en de Commandant van het in de haven liggende Engelse oorlogsschip Apollo. De Burgemeester noemde deze heroprichting een dankbaar:, stemmende plechtigheid, waarbij hij vooral dank bracht aan dé Kon. Mij. 7.De Schelde", dr. Staverman en Schout-bij-Nacht Callenfels voor de geschonken gelden. Hij noemde het een geluk de heer Flip ten Klooster te hebben gevonden voor het ver vaardigen van het standbeeld, waarmede Vlissingen nu weer een sieraad rijker is. Behalve het standbeeld van de Ruijter en dat van het 4e Commando heeft Vlissingen nu een derde van Frans Naerebout. Spr. vergeleek de omstandigheden ten tijde van de Ruijter en van Naerebout. Naerebout als grote figuur heeft ons iets te zeggen. De Ruijter werd tijdens zijn leven en na zijn dood geëerd, doch bleef eenvoudig als de eenvoudige visser Naerebout, die alleen na zijn leven werd geëerd. Spr. wilde er op wijzen dat door het eren van de loods, redder en visser Naerebout, tevens wordt geëerd het loodswezen, redding wezen en de visserij. Alvorens tot de onthulling van het standbeeld over te gaan, gaf Schout-bij-Nacht Callenfels, die verschillende jaren direc teur van het Loodswezen te Vlissingen was, nog een historisch overzicht van interessante feiten inzake Frans Naerebout, zoals het doorbreken van de Engelse blokkade en zijn gevangenneming op terugreis van Kaap de Goede Hoop door de Engelsen na een beloodsingsreis. Spreker wees er op, dat, indien Naerebout terugkeerde, hij veel verandering zou zien inzake de schepen, doch niet inzake de prestaties van de loodsen. Deze prestaties worden nog steeds geleverd, al wordt hierover niet gerept. Wel hoort men direct ervan bij ongelukken waar een loods bij y betrokken is en dan vaak nog onverdiend. De plichtsbetrachting' bestaat nog, terwijl de traditie van vakmanschap niet is ver minderd. Spr. is dankbaar deze onthulling te mogen verrichten. Hierna verwijderde Schout-bij-Nacht J. Callenfels, Directeur- Generaal van het Nederlandse Loodswezen, het doek, zodat het standbeeld zichtbaar werd. Het is een fraai stuk werk, dat Flip ten Klooster heeft geleverd. Frans Naerebout staat met het gezicht naar zee, zijn hoge waterlaarzen aan, met een touw gereed in beide handen, om het de schipbreukelingen toe te werpen. Vooral de linkerhand, welke de touwlussen in krachtige greep omvat, springt sterk in het oog. Na de onthulling zongen de schoolkinderen het lied „Frans Naerebout", opgedragen aan J. Stamperius, tekst van M. Meer- waldt en muziek van H. M. Huibregtsen. De Secretaris van de Vereniging Nederlandse Loodsen- sociëteit, de heer B. J. de Poorter, sprak hierna. Volgens hem begrijpen de loodsen welke taak Naerebout werd opgelegd"5 vooral gezien de middelen die ter beschikking stonden. Het binnenbrengen van de vloot in 1804 getuigt van vakkennis. Naerebout is voor de Loodsen, wat de Ruijter voor de Marine is. - Dit standbeeld zal een stimulans zijn bij moeilijke reizen. Spr. hoopt, dat de massa waardering zal tonen voor het loodsenwerk. De naam van Naerebout zal immer gespaard blijven voor het* nageslacht. De heer M. Siereveld, Voorzitter van de Visserij vereniging „Draagt Elkanders Lasten", uit Veere, Arnemuiden en Vlis singen, sprak kort maar krachtig de hoop uit, dat de waardering van publiek en overheid niet alleen moge uitgaan naar Naere bout, maar vooral naar de nog levende loodsen en vissers en redders. Hierna ging men over tot het leggen der kransen, waarna de schoolkinderen het Wilhelmus zongen en het Zeeuwse Volks lied, woorden van D. A. Polderman en muziek van Jan Morks, De heer W. Chr. Tegel sprak namens de nakomelingen van Frans Naerebout een woord van dank. Na een défilé van de verenigingen enz. werden de speciaal genodigden ten Stadhuize ontvangen.

Scheldebode | 1952 | | pagina 8