POL's BADPAKKEN Gaat U op reis? „Oe Concurrent" JANSSEN 1 Als U de letters moeilijk leest, Bij ons de bril die dit geneest. ..For IJ G. Kotoun J. B. v. cl. Kop Tweka SPECKENS' Brood- en Banketbakkerij Labrujère's D. Roelse Sandafi^ Zonnebrandolie en crème SCHILDERS van 23 t.m. 28 Juni wegens vacantie gesloten Wij gaan er mee door SLAGERIJEN DANSAVOND JACs. DE VISSER Gez. Labruyére J H.F.G0ETHEER Inmaak- brandewijn LEO HELDER - BELLAMYPARK 38 Deze wondersterke Sandalen alléén bij de „Fort"-verkopers Schoenenhuis Schoenhandel JO MALGO MOCCACONGRESJES 10 Zandgebakjes 60 cent KUIPERS' Bakkerij brengen U deze week ZATERDAGAVOND GEBOUW „CONCORDIA" SLAGERIJ Zorg dat Uw reisartikelen in orde zijn. Laat daarom Uw Lederwaren vakkundig Repareren bij 5.70, 6.60 en 6,95 per liter 't Is overal bekend» 't Is goedkoper in „DE CONCURRENT" en gratis op Uw rijwiel gezet. GEVRAAGD NETTE JONGEN Elke dag aanvoer van heer-of lijke Holl. maatjes haring VISHANDEL BETjE WOLFFPLEIN - VLISSINGEN Het KOEKJE van de week van 20 t m. 26 Juni Janhagel fijn koekje met amandelen, 200 gram 60 ct Cocosringen per 6 stuks van 60 voor 50 cent Heerlijk mals is ons Boerenrozijnenmik p. stuk 70 ct Iets nieuws. 8 Rozijnencakes verpakt in z.g. Pliofilm, luchtdicht dus blijft dagen vers 95 cent Coosje Buskenstraat 58 Tel. 2672 Nieuwstraat 35 Tel. 2488 al een Bescherm Uw huid met onze prima zonrie-olie en -crème o.a. Nivea olie 1.65 - 2.95 Nivea crème 45 - 90 - 1.20 Nivea vetvrij 1,20 Ambre Solaire 1.40 - 2.95 Hamol (Zwitsers) 5.95 Walstraat 88-90, Vlissingen Telefoon 2744 Enige bekwame gevraagd Schilder sbe drij f VAN OORSCHOT Kasteelstraat 3 Vlissingen BAKKERIJ Scheldestraat 69, Vlissingen Na ons groot succes met onze speciale Vaderdag verpakking, doen wij dit ook voor uw Verjaars- of Jubileumgeschenk Beleefd aanbevelend, SIGARENMAGAZIJN Hobeinstraat 24, Vlissingen Zatsrdag SPECIALE RECLAME Naast onze bekende Hieuwendijk 53. Telefoon 2478 Vlissingen Bloemenlaan 30, tel. 2592 Noordstraat 84, tel. 2681 Vlissingen Gebraden Gehikt 34 cent Hamworst 34 cent Boterhamworst 34 cent Lunchworst 34 cent alles per 100 gram enz. enz. van 82 uur in Palingstraat 25, Vlissingen Coosje Buskenstraat 72 Deze week extra goedkope aanbieding VET R00KSPEK f 1,30 per pond. VLISSINGSE REDDINGSBRIGADE Naar aanleiding van ons artikel „Zwemmers voor" ontvingen wij van de V.R.B. het verzoek tot plaatsing van onderstaand. In het belang van velen die niet kunnen zwemmen en voor wie het water dreigt, zetten wij nogmaals onze kolommen open. „Zolang nog niet iedereen kan zwemmen, moet iedere zwem mer kunnen redden." Dit devies van de Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen is ook het devies van de Vlis- singse Reddingsbrigade. „Iedere zwemmer redder Dat dit nodig is, moge blijken uit het feit dat in het afgelopen jaar in Nederland 189 jongens, 63 meisjes, 253 mannen en 38 vrouwen het leven verloren door verdrinking. Bovendien reden er in dat jaar 547 auto's te water, waarbij 41 mensen het leveq lieten. Totaal aantal verdronkenen in 1951: 584. Gedurende de 27 jaar dat de Vlissingse Reddingsbrigade thans bestaat, hebben haar leden het leven gered van enkele tientallen personen. Zonder het bestaan van de V.R.B. zouden deze redders nimmer een opleiding als zodanig hebben ontvangen en enige tientallen mensen zouden onherroepelijk zijn verdron ken. Dat deze reddingen niet altijd even gemakkelijk waren en soms gepaard gingen met ernstig gevaar voor het eigen leven van de redders, moge blijken uit het feit dat drie V.R.B.-leden voor hun moedig optreden door H.M. de Koningin werden onder scheiden met de Medaille voor Menslievend Hulpbetoon, terwijl een vrouwelijk lid zelfs werd begiftigd met de Medaille van het Carnegie Heldenfonds. U hebt dit alles waarschijnlijk niet geweten, want de V.R.B. timmert nu eenmaal niet aan de weg; in stilte oefenen de V.R.B.-leden om ten allen tijde paraat te zijn wanneer een medemens in nood verkeert. Het hoeft waarschijnlijk geen betoog dat dit oefenen geld kost; de kosten van het onderhoud van het oefenschip (het in Vlissingen zo bekende „Zwemschip") zijn hoog Bovendien spendeert de V.R.B. veel geld aan aan schaf en onderhoud van het reddingsmateriaal, dat zij geplaatst heeft op vele gevaarlijke punten in de stad "\hissingen. Het is echter niet alleen om redenen van financiële aard dat de V.R.B. Uw aandacht vraagt; vooral ook het devies „iedere zwemmer redder" brengt ons er toe de zwemmers te vragen lid van de Vlissingse Reddingsbrigade te worden. Men behoeft geen kampioen te zijn om als lid te kunnen toetreden; slechts het normaal kunnen zwemmen op borst en rug is vereist. De rest wordt U gaarne geleerd door de V.R.B.-instructeurs op de gezellige oefenuren, iedere avond van 7 tot 8 uur, alsmede Zater dagsmiddags van 2 tot 4 uur. De kosten van lidmaatschap zijn gering. Voor slechts f 3.kunt U het gehele seizoen zwemmen, terwijl Jeugdleden (van 12 tot 14 jaar) reeds voor f 1.50 iedere avond kunnen zwemmen, waarbij zij onder vertrouwde leiding staan en geoefend worden in het zwemmend redden. Het behoort niet tot de taak van de V.R.B. om niet-zwemmers de edele zwemkunst bij te brengen. Wel echter doet de V.R.B. een beroep op deze niet-zwemmers om donateur van de Vlis singse Reddingsbrigade te worden tegen een minimum bijdrage van f 1.per jaar. Donateurs hebben vrij toegang tot het zwemschip teneinde de V.R.B.-oefeningen bij te wonen. Voor het luttele bedrag van f 1.per jaar helpt U de reddingsbrigade de verdrinkingsdood te bestrijden. Bedenk wel, dat de drenke ling voor wie mogelijk straks de hulp van de reddingsbrigade wordt ingeroepen, uw kind kan zijn. Opgaven voor lid of donateur worden gaarne aanvaard iedere avond tussen 7 en 8 uur op het Zwemschip. Namens de Technische Leiding VJl.B., I. VAN BEL. ONZE SPORTACCOMODATIE Reeds eerder hadden wij het over de Vlissingse sport en de sportaccomodatie in onze stad. Het wordt wel eentonig over deze zaken te schrijven, maar wanneer men weer van nabij heeft meegemaakt hoe de Vlissingse sportmensen zich moeten behelpen, is het moeilijk te zwijgen. De avondathletiekwed- strijden hebben weer aangetoond wat een achterstand Vlissingen op dit gebied heeft. Diep respect moet men hebben voor al die sportleiders en sportliefhebbers, die zich alle moeiten getroosten om ondanks alle moeilijkheden toch nog iets te bereiken. Deze week hoorden we een beklag van een nationaal athle- tiekbestuurder. Zijn woonplaats heeft een prachtige sintelbaan met alle accomodatie voor de athletiek, incluis de horden. Alle pogingen ten spijt ziet men geen kans de nationale cracks erheen te krijgen. Jaloers liet hij zich uit over die Zeeuwen, die nu reeds twee jaar achtereen de athletiek-elite naar Vlissingen wisten te halen, omdat zij nu eenmaal het organisatorische klappen van de zweep kennen, sportief en zakelijk. En daarbij te bedenken, dat in Vlissingen, een stad van ruim 25.000 inwoners, nog geen eenvoudige springbak is voor een wedstrijd, zodat hinkstap- en polstokhoogspringen, hoog- en verspringen vervalt. Daarbij te bedenken, dat de K.N.A.U. de tweehonderd meter dames moest verbieden, omdat de baan te klein is en geen 400 m. kan halen, hetgeen in de bochten moei lijkheden bij bepaalde snelheden oplevert voor de athleten. Dan te bedenken, dat men voor horden het gehele land moet af schooien en, zoals de laatste maal, deze niet tijdig kon krijgen. Daarbij te bedenken, dat kogelstoten en discuswerpen niet kon worden gehouden, omdat de reglementen vereisen dat de ringen hiervoor vast in de grond moeten zijn aangebracht en dit paleisrevolutie bij Gemeentewerken teweeg zou brengen. Voeg hierbij het gemis aan een behoorlijke geluidsinstallatie, zodat, wanneer om financiële redenen een matige installatie wordt gehuurd en deze zoals nu nog onklaar raakt, een behoor lijke toelichting voor het publiek onmogelijk wordt en men heeft een serie problemen, welke de beste organisator moedeloos maakt. Dat ondanks al deze handicaps de athletiekorganisators nog kans zien wereldprogramma's te vertonen en Vlissingen bevoor rechten kunnen op een manier waarop veel grotere steden met prima accomodatie jaloers zijn, dan begint toch wel het besef te groeien, dat Vlissingen in hét krijt staat bij die sportmensen, die blijkbaar nooit de moed opgeven. Met de aanleg van de sintelbaan is nu begonnen. Moge nu eindelijk dit werk, dat al lang klaar had moeten zijn, eens in een snel tempo worden uitgevoerd. We geloven niet, dat «het te veel is gezegd, wanneer we aanvoeren dat de athletiek er recht op heeft. Moge deze achterstand spoedig, maar dan ook zeer sppedig voor goed worden, ingehaald. We zien het anders gebeuren, dat Vlissingen naar dergelijke athletiekfestijnen kan fluiteri. Vlotte modellen moderne kleuren Prijzen vanaf 9.95, 11.50, 13.50 en hoger Scheldestraat 42, Vliss. Tel. 337 V. ticuutlzaaK u. tvut an wederwaren Walstraat 82, Vlissingen De zaak met vakkennis. Gediplomeerd vervaardiger van Lederwaren SLIJTERIJ Walstraat 19 Vlissingen Telefoon 2104 Do zaak mot klank, Voor goedo drank I Ketiingkasten 3,75, 4,75 Jasbeschermers 1,95, 2,49, 2,75 Buitenbanden 3,39, 3,80, 4,40 Buitenbanden „Para" 5,20, 5.75, 6,75 Pedalen per paar 2,89, 3,25,8,49 Complete Rijwiellampen 10.-, 11,-, 12,- Dynamo's 8,29, 8,95, 10,40'v Dubbele Bagagetassen 6,75, 8,50, IQ.—, 11,-13,- Groenewoud 55, Vlissingen tegenover Eetsalon „Het Klompenhuisje" Brood- en Banketbakkerij SCHOENMAKERS Kerkstraat 11, Vlissingen Telefoon 2695 'tl Noorse Diepvries Kabeljauw, heerlijke Jr vis, licht verteerbaar 1 Verse Tong j Verse Tarbot Gestoomde Makrelen Harderwijkers Gebakken Haring Gebakken Schar Droge Scharren §f Gepelde Garnalen Kamper paling Zure haring Prachtige blanke Zoutevis 11 =-. i Bellamypark 44 Tel. 2224 3 SCHELDEBEKER-ZWEMWEDSTRIJD OP 19 JULI Op 19 Juli a.s. zal Vlissingen voor de 11e maal de traditioneel geworden internationale Scheldebeker-z wem wedstrijd belpy^i. Vanaf Nieuwesluis zullen weer 20 zwemmers en zwemsters zich in de Schelde begeven, geëscorteerd door de roeiboten en trachten zo snel mogelijk de overzijde te bereiken, waar bij gunstig weer duizenden de sportieve verrichtingen zullen gade slaan vanaf de boulevards. De start is ditmaal omstreeks 12 uur te Nieuwesluis, zodat de deelnemers vrij vroeg in de middag te Vlissingen kunnen arriveren. Het ijverige Scheldebekercomité zit alweer volop in de voorbereidingsbeslommeringen, die waarlijk niet eenvoudig zijn. De organisatie van dit groots zwemevenement eist vele en moeilijke voorbereidingen, terwijl de wedstrijd zelf enkele honderden medewerkers noodzakelijk maakt. Gelukkig is ieder bereid hieraan een steentje bij te^^ragen in vele vormen, zodat we mogen aannemen, dat straks op 19 Juli evenals vorige jaren het programma vlot kan worden afgewerkt, In touw zullen komen de Marine, het Nederlands en Belgisch Loodswezen, de Zeevaartschool, de Vlissingse en Middelburgse Reddingsbrigade, het medische sportkeuringsbureau, de Zee verkenners en de Zwemclub de Zeehond. De twee laatste wedstrijden werden gewonnen door Rinus van Daatselaar uit Hilversum. Een motorongeluk hem kortelings overkomen heeft echter zijn deelname en daarmede het defini tieve winnen van de wisselbeker uitgesloten. Jammer voor deze sportieve zwemmer. f Ook nu zal worden getracht Engelse zwemmers te doen deel- nemen, waarvoor de Stoomvaartmij. Zeeland overtochf aanbiedt. Het is te hopen, dat de weersomstandigheden zullen 'mede werken dit elfde zwemfeest te doen slagen.

Scheldebode | 1952 | | pagina 2