DE 9400 ex. „Attaboy" enige nette werksters C* van de Sande HEROPENING „Het Zaadhuis" - K. H. Terhorst SLAGERIJ SNEL „SOLA" „H E F A" 23 Mei 1962 - 3e JAARGANG No. 27 Gratis Advertentieblad voor Vtissingen O. en W. Souburg, Eoudekerke, Biggekerke, Meliskerke, Zoutelande en Westkapelle. Verschtynt elke Vrijdag OPENING van onze zaak in 9 artumeneen en I oiletartitzelen Singel 1 te Vlissingen, op Zaterdag 24 Mei 1952. Zaterdagmorgen 9 uur Tel. 767 van onze nieuwe zaak Groenewoud 63 (t.o. het oude pand). Rookvlees 50 cent Snljworst 45 cent Pekelvlees 40 cent Ontbijtspek 38 cent Gebr. Rosbeef 50 cent Heerlijke Ham 35 en 50 cent Am, Gornedbeef 35 ct Grove Metworst 45 ct Gekookte Motworst 25 cent per half pond 55 cent Boterhamworst 28 ot por half pond 60 cent een nieuwe Engelse wol- hoed, in bruin en grijs. Pracht kleur en kwaliteit f 13.50—f 14.— couvertartikclen treft U in uitgebreide sortering in MAGAZIJN Herman Fastenau f 3.95 f De maat verschilt, De kwaliteit is CORLAS! Uitgave Drukkerij v. d. Hoeven Knuijt SCHELDEBODE Dit blad woidt in een ge controleerde oplaag van huis-aan-huia verspreid, in Vliss.en O.- en W. Souburg O, WAT ZIJN WE HEDEN BLU, EXCELLENTIE Dit wijsje schoot ons te binnen, toen we de diverse verslagen lazen inzake het Ministerieel bezoek aan Zeeland. Zijne Excel lentie de Minister van Verkeer en Waterstaat heeft Zeeland bezocht. Tevoren heeft men zich hierover verheugd en iedere instantie en elk persoon heeft zich beijverd een verlanglijstje op te stellen. Het resultaat was een lange lijst van brandend® kwesties, welke de hoge gast ongetwijfeld als moeilijk verteer baar zal hebben doorgegeven aan zijn vele ambtenaren, die ieder voor zich hun stapels dossiers hiermede hebben vermeerderd. De meeste conclusies weten we al, nl. ter fine van advies aan die en die functionaris of commissie en zoveel mogelijk deponeren. Reeds eerder hebben we een Haagse St. Nicolaas gehad. Reeds eerder zijn we verblijd met vele toezeggingen en zongen we als de kinderen met St. Nicolaas, na het ontvangen van een zeer vereerde handdruk en klinkende belofte O, wat zijn we heden blij. Een der voorgangers van Z.E. had destijds het ongeluk met slecht weer te komen. In Breskens zeeziek aangekomen, deed hij ook fraaie beloften. Helaas stoorde weer een andere opvolger zich er niet aan. Hoe zal het nu gaan Laten we even een zaak er uitlichten. De Polder Walcheren heeft steun nodig. Natuurlijk, dat weten we reeds vanaf het moment, dat de dijken stuk gegooid werden. Minister Wemmers zei, dat de regering zich bewust is, dat het waterschap de lasten niet geheel zelf zal kunnen dragen, maar dat de mate, waarin hulp zal kunnen worden verleend, nader onderzocht zal moeten worden, mede omdat deze aangelegenheid ten dele ook de pro vincie aanbelangt. Minister Wemmers heeft een prachtige woordenkeus. Let U eens op die laatste woorden „omdat deze aangelegenheid ten dele ook de provincie aanbelangt". Hier raakt Z.E. de kern. De Regering zal straks voorstellen de polder Walcheren een milüoen te geven, „mits de Provincie Zeeland daarbij ook een half millioen geeft". De Provincie Zeeland heeft dat half millioen niet, dus de regering wast de handen in on schuld. Weg steun voor polder Walcheren. Voor insiders is dit niets nieuws. Anderen zijn de polder Walcheren reeds voor gegaan. Het gemeentebestuur van Vlissingen is vasthoudend. Gelukkig maar. Het aandringen inzake de Zeeland-kwestie brengt straks een bespreking met zich. Wellicht de laatste kans, doch een kans. Laten we er het beste van hopen. Maar nu de hardste noot. De wens der regering is, weer te komen tot wederinvoering van een volledig tarief voor de veer diensten op de Wester-Schelde. Een onverteerbaar dessert na een diner, bestaande uit met welgekozen woorden gedane be loften. Daarmede is voorlopig onze maag gevuld. Een tweede fuik is nodig, maar de begroting biedt nog geen ruimte voor de uitvoering. Mogelijk die van 1953 wel. Jaren zingen we nu al in koor Schipper mag ik over varen Ja of neen Moet ik dan een cent betalen Ja of neen Zeeland was getroffen en uit medelijden was het eerst: Neen. Nu is het leed inmiddels (boven de Moerdijk) vergeten. Het antwoord wordt nu Ja. Tenminste wat betreft het betalen. Of we steeds zullen varen is punt twee. Zolang die tweede fuik en havenverbetering in Breskens er niet komen, is het lang niet zeker, dat de schipper ons laat overvaren. Zeeuwen zijn verdraagzaam, altijd geweest en nog steeds. We hebben jarenlang de misère op de lijn Vlissingen-Breskens van nabij meegemaakt. We hebtjpn vaak de verloren uren om gerekend in geld. Het zijn grote bedragen. We becijferen nu weer eens wat het gaat kosten om in eigen land uit het isolement te geraken. We zien regelmatig foto's en berichten in d& dag bladen over viaducten en tunnels boven de Moerdijk. We praten nog niet van de snelwegen. De Regering gaat geld besparen op de veren. Ten koste van de Zeeuwen. Zal de begroting van Verkeer en Waterstaat met die bedragen in uitgaaf worden verminderd We betwijfelen het ten sterkste. Zal dat bespaarde geld dan worden gebruikt voor werken boven de Moerdijk We vrezen van wel. Zou men elders in ons land hiermede accoord gaan We kennen onze boven-Moerdijkers wel zover, dat ze niet direct overal mee accoord gaan, zoals die brave Zeeuwen. Walcheren en Z.-Vlaanderen leerden elkaar kennen en scha kelden elkaar in sinds de vrije veren. De statistieken wijzen het uit. Het vrachtvervoer gaat nu weer meer geld kosten. Dit drukt op de Zeeuwse consument. We kennen tientallen ver enigingen, die het water overgingen om te sporten, vooral met de jeugd. Aan beide zijden werd gefietst, behoorlijke afstanden, omdat een bus geld kost. Het ging goed. Het contact was prettig. Nu komt er een last van enkele honderden guldens per jaar voor de overtocht. Het gevolg zal zijn, dat beiden aan hun eigen kant blijven. Weg prettige samenwerking. Het mag on belangrijk schijnen in groot verband, maar dit geval staat niet op zichzelf. Het is een geval uit duizenden. Hoe velen werken niet aan beide zijden. Het is weer een extra belasting van toch reeds hoge kostenrekeningen. Alles bij elkaar wordt het voor Zeeland een dure geschiedenis. De verkiezingen staan voor de deur. Vele hoge politieke leiders en regeringspersonen hebben hun komst aangekondigd. BANKETBAKKERIJ p. m. meRk Speciale aanbieding van deze week 250 gram fijne Wellingtons 60 cent 130gram Rotsjes of Hazelnootbonb. 50 cent 4 fijne Tompouces 55 cent 150 gram Bokkepootjes 60 cent 200 gr gev. Moccaschuim 55 cent J, J. Faber, Badhuisstraat28, Tel. 2783, Vliss. alleen Zaterdag Ze komen straks toegestroomd om zieltjes te winnen, van alle partijen. En die brave Zeeuwen maar luisteren. Wat kan die man lekker vertellen. En maar stemmen. Lukt het toevallig nog bij een of andere partij, dat er een Zeeuw in de Kamer komt, dan voelen we ons nog geweldig ook. Zo maar een Zeeuw in de Kamer. En maar versnipperen in kieskringen. Zodanig, dat precies de Zeeuw er buiten rolt. Maar geen angst, voor de belangen wordt gewaakt. Wat zijn we toch braaf. Maar wordt het niet hoog tijd, dat we eens niet zo braaf meer zijn. Zouden we nu niet eens gaan eisen, dat de programma's Zeeuwse punten behelzen Waar blijft de Zeeuwse pers Kunnen we nog langer volstaan met te constateren, dat de Minister heeft gezegd, dat de veren weer geld moeten gaan opbrengen Zou die zo vaak bezongen pers vrijheid nu misschien eens commentaar kunnen opleveren Met het constateren alleen komen we er nooit. We moeten Zeeuwse meningen gaan vormen. Deugdelijk en behoorlijk, maar het moet een mening zijn. De heren komen straks onze stemmen halen. Gaan we deze stemmen zo maar zonder meer geven Het wordt tijd dat we aan het geven van stemmen eens wat eisen gaan verbinden. Laat iedere Zeeuw in zijn eigen partij hiermee eens naar voren komen. Zeeland moet niet langer een sluitstuk op de Rijksbegroting blijven. Er moet een begin zijn. Het motief is er. De veren moeten vrij blijven, niet alleen Vlissingen- Breskens, maar allemaal in Zeeland. Laten we de rollen eens omdraaien. Er is nu gezegd „Betalen en geen materieel vol doende om te varen". Het moet worden „Niet betalen maar wel materieel", uit de grote belastingpot, waarin Zeeland jaar lijks een flinke portie bijdraagt. Laten we vooral eens eisen gaan stellen. En voorlopig niet meer zingen „O, wat zijn we heden blij". éUJËII HERENKAPPER EN PARFUMERIE Grote sortering Tropische Vis, Vogels, Granen en Zaden, Hengel sportartikelen en Hondensportartikelen. De grootste speciaalzaak in Vlissingen. Wij nodigen U beleefd tot een bezoek uit. Bij dc N.V, Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen kunnen geplaatst worden voor het schoonhouden van kantoren. Leeftijd niet beneden 20 jaar. Aanmelden iedere werkdag van 9-11 uur op het Hoofdkantoor, afd. Personeel Een hartig hapje 't bleek al vaak, Valt bij een ieder in de smaak. Alles per 100 gram St. Jacobsstraat 3, Tel. 2570 Wij melden U en wij bewijzen, Bij ons iets goeds en lage prijzen j Die in „De Scheldebode" adverteert Z'n geld niet vruchteloos verteert „LUCKY" DASSEN 100 wol, dus kreukvrij. Pracht moderne dessins, ook effen Bij C o r 1 a s vindt U uitsluitend kwaliteits- kleding. Alle geld kan maar eenmaal worden uitge geven zie daarom toe dat U er het allerbeste voor terug ontvangt I Kom naar Corlas en ontdek de waarde van Uw geld. Modieuze Swagger in zuiver wollen stof 49.75, 55.- Toppers in fantasie en Unikleu- ren 29.75, 32.50 Pracht collectie Tweka Damesbadcostuums 13.75, 15,75 Dames sportjacks popeline 22.75, 29.75, 32.50 Corduroy 29.75 en 35.75 Walstraat 76, Vlissingen tegenover de Herenzaak

Scheldebode | 1952 | | pagina 1