Familiedrukwerk A.VAN KEULEN L. DE RIJKE Sportcolberts G. Kiser (D. ROELSE wv r Arbeiders, Heijstek Jn 1 £eu& tn iw&uUtiy! 60 jaaA IJ KEES v.d. Hoeven Knuijt Boekhandel C. A. Bikker Het is toch nog voordeliger 1 f 6.95 BIJBELS EN PSALMBOEKJES Drukkerij van der Hoeven Knuijt Geen prullaria voor Moeder VAN DER MADEN Mijn Zoon,... draagt nu ook de Mailshoe Mailshoe Plouvier's Schoenha ndel Nieuwendijk 14-16 Vlissingen in het Bellamypark stelt de prijzen vast. Doet Uw voordeel bij Kees in het Bellamypark, Vliss. Drukkerij Noordstraat 44 Vlissingen VOOR MOEDER De Bril die U het zien verlicht, Is voor U altijd van gewicht Leo Helder, Bellamypark doet Uw voordeel, bij aankoop van een blauw keper Overall a f 13.25 geven wij U 2*50 reductie bij inlevering van Uw oude Overall Jonathan 3 pond f 1.00 Goudreinetten 3 pond ff 1.00 Stoofperen 4 pond ff 1.00 Pracht Bloemkool, Andijvie, Poste lein, jonge Worteltjes, Spinazie, Kropsla enz. enz. Aardappel-, Groente en Fruitbedrijf v« d. Manderestraat 10 Vlissiaqent Tel. 2904 Voor iedere Moeder een Badhuisstraat 15 Vlissingen Kerkdiensten Pas gekocht en al vol gaten De Gonden Nagel maatwerkconfectie RUIME KEUS voorNed. Herv. Gemeente, Geref, Kerken, Chr. Geref. Kerk, Geref. Gemeente. Noordstraat 44, Telef. 2077, Vlissingen Geeft haar een degelijk, huishoudelijk geschenkje uit de Speciaalzaak Kleine Markt 1 Vlissingen Daar heeft ze wat aan I V Ik loop er al jaren pret tig opNu heeft hij ook zo'n paar in een aar dig vlot sportmodel en hij is er wat trots op. Al zijn vrienden waren er weg van en kopen in het vervolg ook de Vlotte sportieve mo dellen, echt voor jonge mannen. AUeenverkoop Autosteps, prima kwaliteit op luchtbanden f 29,75 Autopedbanden Autopedsturen Buitenbanden Binnenbanden Zadels Pedalen Kettingen I f f f f f 8,69 2.95 3,39 1,80 5,20 2,95 2,29 Kettingschermen roestvrij f 2,05 Dubbele tassen, prima kwaliteit f 7,80 Sponsrubber zadeldekken i 3,40 Zadeldekken, prima f 2,49 is een fijne Cake, een heerlijke Taart, een mooie doos Bonbons of Chocolade, altijd een welkom geschenk. Wij hebben een grote sortering. BAKKERIJ GROENOUWE Scheid.,,™» 56 Vu,,. Telefoon 2473 Hobeinstraat 59 - Vlissingen Prima aardappelen 10 kilo voor f 1.70 BOEK VLISSINGEN Herst. Ap. Zendingskerk Kasteelstraat 5, 10 en 5 uur Openbare Eredienst. Leger des Heils 10 uur Heiligingsdisnst. 12 uur Zondagsschool. 3.30 uur Openluchtsamenkomst KI. Markt. 7 uur Bidstond. 7.30 uur, Verlossiragssamenkomst. Doopsgez. Kerk 10 uur Ds. M. de Boer. R.K. Kerk 7.15 uur Stille Mis. 8.45 uur Hoogmis. 10.45 uur Stille Mis. 7 uur Lof. Evang. Luth. Gem.: Jubilate 10.30 uur Ds. H. Johannes. Herv. Gem.: St. Jacobskerk, 10 uur Ds. J. C. Sickesz. 5 uur Ds. M. J. F. Witteveen van Biggekerke. Noorderkapel9.30 uur Ds. W. M. Maas. 10.45 uur Ds. W. M. Maas, Bed. H. Doop. Havendorp 10 uur Ds. J. C. Muller. Engelse Kerk 9.30 uur Kerk voor Jongeren van 12-16 jaar. Geref. Gem.: 9.30, 2.30 en 6.30 uur Leesdienst. Vrtjz. Herv.: 10.45 uur Ds. P. Kleyn te Den Haag. Geref. Kerk 9.30 en 5 uur Ds. A. Verschoor. Geref. Kerk (Art. 31 D.K.O.): 8 en 4.45 uur Ds. J. P. Unger te Lemelerveld. Chr. Geref. Kerk 9.30 uur Leesdienst. 5.30 uur Ds. A. Gruppen te Biezelinge. Herst Apost Zendingsgem.Singel, 3 uur dienst. Herst Apost Zendingsgem.: Bakkersgang, 10 en 4.30 uur Dienst. SOUBURG Geref. Kerk (Art. 31 D.K.O.): 9.45 en 2.30 uur Ds. J. P. Unger te Uemelerveld. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds. P. van der Schaaf. R.K. Kerk7.30 uur Stille Mis. 9.15 uur Hoogmis. T uur Lof. Woensdag en Vrijdag 7.30 uur Stille H. Mis. Zaterdagavond 6 en 8 uur Biechthoren. 7.15 uur Lof. KOUDEKERKE Ned. Herv. Gem.: Wijkgebouw Vlissingsestr., 7 uur Ds. Durkstra. Dat is... kippengaas. Ala U met het oude gaas geen gat er meer in ziet, moet U in de gaten houden, dat wij nieuw kunnen leveren. 1 m hoog vanaf 65 ctp.m Walstraat 106 Vlissingen Een nieuwe zending kwam zojuist in huis. Zij munten uit door pasvorm afwerking kwaliteit U weet: Door Heijstek gekleed, Uw geld wel besteed. Bellamypark 42 Tel. 2968, Vlissingen Simplex- Erres- Magneet- Banier-Rijwielen te nemen bij Paul Krugerstraat 84 Tel. 2895. Vlissingen t.o, Ford Garage M Linnen damesschoen- tjes in de kleuren beige, grijs, groen, met leder afgezet, rubberzooi. M Solied en keurig afge- §j werkt. Geschikt voor strand, op de fiets en in huis, luchtig dragen. Zie etalage SCHOENMAGAZIJN Nieuwstraat 35 Vlissingen Dit jaar bestaat de Vlissingse Vereniging voor Vreemdelin genverkeer 60 jaar. Het spreekt vanzelf dat dit feit niet onopgemerkt mag voor bijgegaan worden. Daarom heeft de laatste vergadering dan ook besloten op Mei a.s. een receptie te houden, op Mei een feestavond voor de leden en een feestweek van 17 tot 23 Augustus. In deze week zal men trachten een bijzonder programma te brengen zoals oud-Vlissingen, Kinderstad, waarvoor de Bond Van Buurtverenigingen, welke destijds zo succesvol op dit gebied werkte, de medewerking reeds heeft toegezegd, muziekuitvoerin gen, Lunapark, stadsverlichting, sportwedstrijden, volksdansen, vendelzwaaien, schieten op kleiduiven, ringrijderij om de grote Prijs van Walcheren, fakkel- en lampionoptocht met muziek, een eenmalige marktdag in het centrum der stad, extra carillon bespeling, het doen rijden van een stadstreintje en vuurwerk. Burgemeester en Wethouders hebben reeds hun steun toe gezegd. Voordat dit alles kan worden verwezenlijkt, komt er natuur lijk nog heel wat kijken, maar mogelijk moet dit zijn in Vlis singen. Een belangrijke rol zal hierbij de financiële positie van deze vereniging spelen. Helaas is die niet zo rooskleurig. Het komt ons dan ook zeer gewenst voor, dat onze bevolking zich in bredere kringen eens wat meer gaat interesseren voor deze ver eniging. Te veel nog heerst de mening, dat het hier slechts betreft een groepje zakenlieden, die er op uit zijn om onder het mom van Vlissingen vooruit, hun eigen zaken te willen behartigen. Het spreekt vanzelf, dat de zakenlieden flink ver tegenwoordigd zijn. Het vreemdelingenverkeer raakt nu een maal het zakenleven. Toch geven de nuchtere feiten duidelijk weer, dat een andere weg moet worden ingeslagen. Een stad als Vlissingen met rond 25000 inwoners moet na 60 jaar V.V.V. beschikken over een vereniging met heel veel meer dan 200 leden, die gezamenlijk ongeveer f 1000.per jaar opbrengen. Voeg hierbij de f2000.subsidie van het gemeentebestuur en men beschikt nog niet over voldoende geld om een behoorlijke folder uit te geven. Ieder die maar enigszins met organiseren op de hoogte is, begrijpt, dat hiermede niets kan worden gedaan. Het verkeershuis eist bekwame krachten. Gelukkig heeft men in de heer J. Joosten iemand gevonden die het klappen van de zweep kent, maar ook deze actieve persoon is aan grenzen gebonden en kan niet in dit tempo blijven voortgaan. Meer geld en meer krachten moeten er komen. Hiervan dient de Vlissingse bevolking doordrongen te worden. Het rondzenden van een circulaire, waardoor 5 leden werden gewonnen, is niet genoeg. Door persoonlijk contact moet er massaal worden ge werkt. Er is aangevoerd, dat de vereniging zelf er ook veel aan kan doen, omdat de kring in de afgelopen 60 jaar te eng is gehouden, vooral inzake de samenstelling van het bestuur. Inderdaad. Maar twee jaar terug hebben de leden duidelijk laten merken, dat ze hierin verandering willen zien. De be noeming destijds van een directeur ging niet over rozen. Het bestuur heeft de benoeming er door gekregen, doch is zelf van het ingeslagen pad teruggekomen na de opgedane ervaring met deze directeur. Eigenlijk stelde het bestuur ook nu weer de leden voor een fait accompli, maar wellicht omdat het over eenkomstig de wensen van die leden was, bleef het ditmaal rustig. Toch dient het bestuur lering te gaan trekken uit de opgedane ervaringen. Twee jaar terug was er hevige oppositie in verband met het niet uitschrijven van een gevraagde ver gadering. Ditmaal was er weer een vergadering toegezegd om het huishoudelijk reglement te bespreken en wel in October. Ook deze vergadering is er niet gekomen. Er zullen wel redenen voor zijn, maar de situatie was weer gelijk. Het gevolg was, dat in de laatste vergadering slechts een gedeelte van de leden een exemplaar van dat reglement ontving en zeer begrijpelijk een bespreking daarvan niet kon doorgaan. Nauw verband met de nieuwe reglementsbepalingen houden de bestuursverkiezingen, die nu ook moesten worden uitgesteld. Dit alles is niet bevor derlijk voor de goede gang van zaken. De voorgestelde per sonen zijn nu niet herkozen, niet om de personen, doch omdat formeel de zaak niet klopte. Men wil nu eenmaal in het ver enigingsleven zelf meedoen, zelf candidaten stellen en niet zonder meer ja en amen roepen op alles wat vanachter de tafel komt. Dit is niet alleen in een V.V.V. Men dient dit van achter de tafel te begrijpen. De leden hebben de laatste jaren getoond iets te willen doen. De belangstelling en de vrijwillige verhoging der contributie spreekt boekdelen. Laat men deze kans grijpen, alvorens de belangstelling zich gaat richten op iets anders. Er kan nog zo heel veel worden bereikt op dit gebied. Temeer daar andere plaatsen in onze omgeving door een zekere lauwheid zijn be vangen. Even aanpakken en Vlissingen heeft de leiding op dit gebied. Het is aller belang, zowel van de zakenman als de in woners. Een stad met attracties en levenskracht hebben wij allen nodig. Enkele duizenden donaties op de vele duizenden inwoners, om nog niet te spreken van de mogelijkheden, die de vele grote bedrijven in onze stad bieden, en er kan iets ge presteerd worden. Wil men een beter tijdstip hebben, dan nu ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan? Elk lid een lid of donateur. Maak de donaties populair, opdat massaal kan worden gegeven. V.V.V. en Vlissingen kunnen er slechts beter van worden.

Scheldebode | 1952 | | pagina 2