flink persoon Scheidestroom rijwielen ,De Concurrent' P. van Belzen SPERWER Schoonmaakartikelen HAMROLLADE IMANSE Preskop 25 ct per 100 gram Adverteert in „De Scheldebode" tja"1 „Rie Minderhout!" Weekreclame 1 Prima dweil 0.79 1 Grote werkborstel 0.25 1 Kleine Werkborstel 0.19 1 Enkaspons 0.70 2 Pansponzen 0.25 1 Bus Schuurpoeder 0.25 1 Stuk toiletzeep 0.30 1 Grote doos boenwas 0.79 1 fles spiritus 0.56 1 fles Lodaline 0.43 en na gedane arbeid een lekker hapje 0.52 250 gram lekkerbekjes 1 Ontbijtkoek van 0.47 voor 0.42 2 rollen beschuit 0.42 100 gram thee 0.52 IVIISÜJdB HAMROLLADE „Zeeland-Tours" biedt U: VAN Allerhande 50 ct per 250 gram Hier weer ons succesartikel H.H. Melkslijters Dc Vakgroep verdwijnt, wat nu 1 Dagtocht naar de JAARBEURS te Utrecht op Vrijdag 28 Maart en Dinsdag 1 April a.s. Vertrek Vlissingen 5.30 Middelburg 5.45 en Goes 6.15 uur. Prijs f 8.50 p.p. retour. Tocht naar de BELGIE-HOLLAND wedstrijd te Antwerpen cp Zondag 6 April Prijs f 5.p.p. retour. Tocht naar SPROOKJESACHTIGE ROLSCHAATSREVUE in het Antwerpse Sportpaleis op Eerste en Tweede Paasdag met bezoek aan de middagvoorstelling. Vertrek Vlissingen 10 Middelburg 10.15 en Goes 10.45 uur. U bent rond 22 uur weer thuis. Vervoersprijs f 5.p.p. retour. Revueplaatsen worden door ons besteld en kosten 25 tot 100 francs. KAARTEN EN INLICHTINGEN: Auto Mij. „Zeeland" N.V.', Spieghelstraat ,5, Goes, tel.. 2200 Gebr. Blanker. Pottenmarkt, Middelburg, tel. 2865; N V Stoomtram Walcheren", Markt, Middelburg, tel. 3043 en 3044; Sigarenmag. ..Speciaal", Kanaalstraat 44, Souburg, tel. 391 V.V.V., Coosje Bu3kenstraat, Vlissingen, tel. 2345 Auto-Reisbureau J. v. Willigen, Scheldestraat 57, Vlissingen tel. 2519 Fa. De Muijnck, Paul Krugerstraat 209, Vlissingen, tel. 2008 Deze week Vrijdag en Zaterdag als extra reclame BLADREUZEL f I.— per halve kg Noordstraat 68 Vlissingen Voor het omlijaten van Schilderijen zorgt KUNSTHANDEL Nieuwe Burg 8-10 Middelburg GEVRAAGD voor het verrichten van loopwerk (eventueel gepensioneerde) Sollicitaties met opgave van leeftijd, vroegere en tegenwoordige werkkring te richten onder motto „loopwerk" aan het Bureau van dit Blad U zoekt een prima Merkrijwiel Nu, 't is overal bekend koopt men in Groenewoud 55 Vlissingen Zeer licht in gewicht Heerlijk Rozijzenbrood met melk bereid, nog steeds f 1per stuk Goed gevuld met echte Smyrna rozijnen alleen bij LUXE BAKKERIJ Groenewoud 35, Tel 2803VI OOST-VLAANDEREN VLAGT IN MIDDELBURG Van 12 tot 26 Juli a.s. zullen de Oost-Vlamingen Middelburg een overzicht geven van de culturele rijkdom van deze Vlaamse provincie, waarbij op een massaal bezoek zal worden gerekend. Aan de voorbereiding hiervan wordt hard gewerkt, niet in het minst op de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk. Er wordt op massaal bezoek gerekend, hetgeen gezien de ervaring met de Zeeuwse tentoonstelling te Gent gemotiveerd is. De Vlaamse tentoonstelling zal worden gehouden in de Staten zaal, het Stadhuis, het Schuttershof en het Kunstmuseum, terwijl belangrijke manifestaties rondom deze tentoonstelling zullen worden gegroepeerd. Verwacht mag worden een weloverwogen, verantwoorde en aantrekkelijke, volkomen representatieve keuze uit de rijkdom en de schoonheid der eeuwen, waarvan Oost-Vlaanderen en de stad Gent zo vol zijn. Deskundig gerubriceerd en gegroepeerd zullen de duizenden voorwerpen de bezoekers een uitnemend overzicht geven van de Vlaamse schatten in verleden en heden. Er zullen zijn miniaturen en handschriften, documenten van grote historische waarde, oude gildezegels, geografische kaarten, nog nimmer geëxposeerde wiegedrukken enz. De schilderkunst zal met doeken van beroemde oude meesters en van moderne kunstenaars, o.a. van de Lathemse en de Den- dermondse school een belangrijke plaats innemen. Folkloristische gegevens zullen rondom de hoeve zijn gegroepeerd, zodat ver geleken kunnen worden de Vlaamse en Zeeuwse boerderijtypen, terwijl hierbij zullen worden getoond de volksvermaken en ge bruiken. Op de binnenplaats van het Schuttershof zal een beelden groep worden opgericht. De beelden zijn vervaardigd door de beste oude en moderne Oost-Vlaamse beeldhouwers. Ook in de diverse tentoonstellingsruimten zullen beelden komen. De letter kunde zal naar voren worden gebracht met het geven van een beeld van enkele hoogtepunten uit de Oost-Vlaamse literatuur. Het onderwijs zal worden belicht vanuit het technisch onder wijs met als middelpunt de haven van Gent, waarvan een grote maquette naar Middelburg komt. 14 Juli zal zijn de dag van het technisch onderwijs, waarbij Belgische en Nederlandse sprekers zullen optreden. Ook zal in deze periode de jaarvergadering van de afdeling Zeeland van de Vereniging van Nederlandse gemeenten worden gehouden, welke een internationaal karakter zal dragen, doordat een Belg en een Nederlander zullen spreken. Vele Belgische magistraten zullen hierbij worden uitgenodigd. Besprekingen worden gevoerd over het houden van een Belgisch-Vlaamse juristendag, terwijl de rotary clubs van Middelburg, Goes, Gent, Aalst en Breda te Middelburg een intercitymeeting zullen be leggen. Een speciale landbouwdag zal op 21 Juli plaats vinden, waarbij gecostumeerde fanfarecorpsen uit Gent en Oudenaerde door de stad zullen trekken met de attractieve reuzen van Aalst. De opening zal op 12 Juli geschieden in een academische zitting in de Concertzaal, waarin des avonds het Nationaal Orkest van België een concert van klassieke werken zal ver zorgen. Op 17 Juli is er 's avonds een vocaal concert door de Gentse Oratoriumvereniging o.l.v. Marcel de Pauw en op 22 Juli zal het Belgische Nationaal Toneel uit Antwerpen in de Schouw burg Shakespeares Getemde Feeks opvoeren. Zaterdag 19 Juli komen op een groot podium voor het stad huis te Middelburg de Vlaamse vendelzwaaiers en kruisboog schutters demonstreren. Twee muziekcorpsen zullen het geheel opluisteren. In samenwerking met de A.N.V.V. en de Prov. V.V.V. zullen 40.000 folders worden verspreid, waarvan 10.000 in het Engels in Engeland en 20.000 in België en Nederland. De rest blijft bewaard voor de dagen zelf. Deze folders, die aan Zeeland zijn Tweemaal reeds veroverde de Hamrollade het hart van vele liefhebbers van iets ïxqzonder Jekkers. Geen wonder de geurige zachte en toch pittige smaak van deze fijne specialité maakt iedere boterham een fees telijk genot. Daarom brengt Imanse deze week opnieuw Voordelig gesneden in de prijs van 36 CENT PER 100 GRAM Beide vorige keren moesten wij vele teleurstellen, omdat de productie slechts beperkt kan zijn. Zorg, dat U geen „uitverkocht" te horen krijgt. Haal bijtijds HAMROLLADE bij Bonedijkestraat 55, Tel. 2490, Vlissingen Kasteelstraat 81, Tel, 414, Vlissingen Dringende oproep aan alle Prot. Christelijke Melkslijters te Vlissingen en O. enW. Souburg ter vergadering op Dinsdagmid dag 25 Maart a.s. om 4 uur, in Sociteit Unitas, Coosje Busken- straat, Vlissingen waar de Heer van Buren te Delft een inleiden de bespreking zal houden over het onderwerp: Komt allen naar deze belangrijke vergadering Hier Dumppaleis. Wij bren gen u weer het nieuwste op alle gebied van dumpgoederen, werkgoederen enz. enz. Wij zijn het adres voor iedereen. Dumppaleis J. J. COSIJN Zn., Vlissingsestraat 42, Tel. 3210, Middelburg. Laat ons beginnen met: En gelse vederlichte Slaapzakken 39,50, Rubberboten, compleet 75, Wasblikken 0,25, Pilo- tenkousen 5, nieuwe Baret ten ƒ1,50. - J. J. COSIJN Zn., Middelburg. Regenjassen. Heden weer een nieuwe zending groene Dames Regenjassen, Egypt, linnen, gev. met capuchon en water dicht; prijs geen bezwaar: 39,75. - J. J. COSIJN Zn., Middelburg. Werkschoenen 12,95, 14,95, Rubberlaarzen f 14,50, Werk- sokken 1,50, 1,95, Mill. Slip overs 3,50, Mill. Overalls 6,50, Zelfbinders 0,50, Over hemden 1,50, Wollen Over hemden 4,50. - J. J. COSIJN Zn., Middelburg. Officiers Overhemden 9,95, Broodtassen 1,50, Fietstas sen 2,75, Lederen Koppels 2,50, Marvabroeken 16,50, Werkbroeken f 7,50 en 10, Marinebroeken 19,50, Tro- penbroeken, groen ƒ8,50. - J. J. COSIJN Zn., Middelburg. Ongeregelde partij Stoffen Broeken, in alle maten 15, 16,50, 19,50; Vechtpetjes 1,50, 1, Dekens, nieuw, 160 'X 210 7,75; Wollen Borstrok ken ƒ2,75. - J. J. COSIJN Zn., Middelburg. Overalls. Wij vestigen uw aandacht op onze krimpvrije Sanfor Overalls van 23,50 nu voor 16,95. Dit moet u eens zien! - J. J. COSIJN Zn., Middelburg. Pettenu Hebt u onze sortering Petten al eens bewonderd? Het is een publiek geheim, dat wij de grootste sortering van Zeeland hebben. Prijzen 3,95, ƒ4,25, ƒ4,50, ƒ4,90. - J. J. COSIJN Zn., Middelburg. Plunjezakken 2,50, MilL Re genbroeken 10, 15, Mill. Windjacks 5, ƒ6,50, ƒ7,50, Rubber Werkschoenen 6,90, Manchester Werkbroeken voor 17,75, enz. enz. - J. J. CO SIJN Zn., Vlissingsestraat 42, Tel. 3210, Middelburg. gewijd, zullen worden voorzien van een inlegvel, dat speciaal op de tentoonstelling zal zijn gericht. Met de reisbureaux zijn afspraken gemaakt tot het opnemen van dagtochten naar Zeeland in hun programma's. De Commissaris der Koningin zal zijn jaarlijkse receptie aan boord van de Meckelenburg ook in deze periode houden, waarbij een honderdtal Oost-Vlamingen worden uitgenodigd. Uit het bovenstaande blijkt wel, dat Middelburg een periode van massaal vreemdelingenverkeer tegemoet zal gaan. Duizenden Belgen zullen de tocht naar Middelburg maken. Hoewel dus hier een tegenprestatie wordt geleverd voor de Zeeuwse actie in Gent, komt het zwaartepunt van het bezoek op de hoofdstad Middelburg te liggen. Aan Vlissingen straks de taak deze ge legenheid te benutten om de duizenden bezoekers, midden in het zomerseizoen, te verleiden hieraan tevens een bezoek aan onze badplaats te verbinden. Vele mogelijkheden liggen er. De hotelruimte te Middelburg zal niet voldoende zijn, zodat ook onze stad hierbij kan worden ingeschakeld. Reeds op de Pro vinciale boot dient de bezoeker van deze tentoonstelling te worden medegedeeld, dat de weg naar Middelburg niet behoeft te lopen via de Keersluisbrug rechtsaf, doch dat deze over de boulevards en door de stad ook mogelijk is. Mogelijk kunnen folders en borden hierbij helpen. Deze stroom van deviezen kan worden afgetakt door Vlissingen, mits men tijdig actie gaat voeren. Hier ligt een belangrijke taak voor V.V.V. en Middenstand.

Scheldebode | 1952 | | pagina 4