DE 9400 ex. Glim" lo van Boven „Mohair wol" I „Hefa" I J Hij komt wel, hij komt niet 't Is toch een gezellig krantje BOENWAS r~ Uitu-o-eüny $)Aaaqi UeJtdeA'l BaMw. Het voorjaar is vroeg dit jaar zorg dat U klaar bent met Uw garderobe ft Anklefs Werksok f 2.39 jGlanslakverf I Grondverf Fa. C.J. v. d. Hemel 6 Zo. Am. Cornedbeef 35 cent Gebraden Gebakt 30 cent Boterhamworst 28 cent Bloedworst 24 cent Tongenworst 28 cent Heerlijke Ham 35 cent Rookvlees 45 cent Gelderse Rookworst 28 cent Haagse Leverworst 18 cent Gekookte Metworst 25 cent per half pond 55 cent SLAGERIJ SNEL Juist nu... Thans... C. C. LAGAAY 90 21 Maart 1962 - 3e JAARGANG No. 18 w* tfo<>* Uitgave Drukkerij v. d. Hoeven Knuijt SCHELDEBODE Gratis Advertentieblad voor Vlissingen O. en W. Souburg, Koudekerke, Biggekerke, Meliskerke, Zoutelande en Westkapelle. Verschijnt elke Vrijdag Dit blad wordt in een ge controleerde oplaag van huis-aan-huis verspreid, in Vliss.en O. en W. Souburg Bijna acht jaar na de rampzalige oorlog vecht Vlissingen nog steeds voor de terugkeer van de Stoomvaartmaatschappij Zeeland. Vorige week deelde Minister Wemmers in de Eerste Kamer mede, dat bij de beslissing over de afvaarten naar Enge land de regering niet uitsluitend economische argumenten zal laten gelden. De regering kan de Stoomvaartmaatschappij Zeeland echter niet dwingen een lijn te exploiteren, die gedoemd is met verlies te werken. Minister Wemmers verklaarde zich bereid nog eens in overleg te treden met het gemeentebestuur van Vlissingen en met de Provincie Zeeland om het vraagstuk van de afvaarten te bezien. De heer de Vos van Steen wijk wilde overgaan tot instelling van een commissie ter bestudering van het vraagstuk der af vaarten naar Engeland. De commissie zou dit vooral uit het oogpunt van de spreiding van industrieën moeten bezien. De heer Kramer voegde daar later nog aan toe, dat de minister nu eindelijk eens een beslissing moet nemen. Hij moet daarbij niet vergeten, dat, wanneer Hoek van Holland wordt gekozen, een deel van het vervoer naar Oostende zal gaan. Deze voor Vlissingen zo belangrijke aangelegenheid heeft de volle aandacht, maar alles bij elkaar ziet het er weinig be moedigend uit. Te veel beloften, gedaan door Ministers, jegens Zeeland en Vlissingen kwamen niet uit om thans nog veel hoop te koesteren. Op zichzelf is het hoopvol dat wordt toegezegd, dat men niet uitsluitend economische argumenten zal laten gelden, maar juist hierin schuilt o.i. het grote gevaar. Gevoels argumenten kunnen van belang zijn, maar de nuchtere zakelijke argumenten spelen de hoofdrol, door de eeuwen heen, nu en ook in de toekomst. Vlissingen en geheel Zeeland moeten zich losmaken uit de gevoelssector. We moeten weer zaken gaan doen en met nuchtere cijfers komen, willen we niet steeds meer terrein verliezen. We mogen de tegenstanders geen kans geven met betere cijfers voor de dag te komen. Het is met deze zaak reeds te ver gekomen. De leiding van de maatschappij Zeeland en vooral het beslissende kapitaal ligt in handen van hen die zich niet geroepen voelen de Vlissingse of Zeeuwse belangen te behartigen. Zolang dit het geval blijft, zullen gevoelsargumenten geen beslissende rol kunnen spelen. De rol die Zeeland en Vlissingen in het verleden heeft ge speeld, was er een van zakelijk overwicht. Met dit overwicht kan men eisen stellen. Politieke toezeggingen en gevoelsargu menten moeten bijkomstigheden vormen. Zakelijke argumenten moeten de doorslag geven. Beschikt men hier dan niet over deskundigen die kunnen aantonen, dat de vaart vanaf Vlissingen economisch verantwoord is Kunnen wij hier niet aantonen, dat het gebrekkige toeristendienstje in de zomermaanden geen maatstaf is om de economische belangen af te wegen Het zwaartepunt is het goederenvervoer. Kunnen we aantonen dat dit vervoer ook vanuit Vlissingen de thans vanaf de Hoek ge maakte winsten kan opleveren Kunnen we aantonen, dat de lijn hier noodzakelijk is ten opzichte van de Oostendelijn Laat men dat dan doen. Het getokkel op de gevoelssnaren, een spel letje dat na de oorlog zo lang gespeeld is, moet worden ver vangen door zakelijk optreden. Het behartigen van zakelijke belangen moet zakelijk worden aangepakt. Die belangen zijn er. Laat men dus zaken gaan doen. De Marine lag geheel anders. Hierbij speelden gevoel en traditie een grote rol. De Zeeland ligt anders. Beseft men dit niet, dan kunnen we deze zaak afschrijven. Beloften kunnen ons niet helpen. Het verkrijgen van zakelijk overwicht en het stellen van eisen, waar mogelijk, ook politiek, kan hier uitkomst brengen. Moge Vlissingen en Zeeland hiertoe in staat blijken te zijn. Chr. Mandolinever. „ConAmore" in het Concertgebouw, Vlissingen op Donderdag 3 April a.s. Aanvang 8 uur. Op veler verzoek zal evenals verleden jaar DOMINICA haar medewerking ver lenen met citherspel, terwijl de nieuwe jodelzan'ger van Mandolinata, J.Wilyon eveneens de avond komt opluisteren. Prijs der plaatsen f 1.20, bel. inbegr. Kaarten verkrijgb. bij leden e.a.d. zaal Plaatsbespr. Zatderdag 29 Maart van 3-4 uur aan de zaal BANKETBAKKERIJ p. m. meRk Speciale aanbieding van deze week 250 gram Wilhelmientjes 60 cent 130 gram Choc. Nougat blaadjes 50 cent 250 gram tljn Amandelspeculaas 55 cent 100 gr crème wafeltjes 25 ct alleen 200 gr. gevuld moccaschuim 55 ct Zaterdag 4 fijne Tompouces 55 ct. J. Faber, Banketbakker-kok Badhuisstraat 28, WATERSTANDEN VLISSINGEN (Breskens 6 min. vroeger) Hoogwater Laagwater Zaterdag 22 Maart 11.18—23.47 4.52—17.30 Zondag 23 Maart 12.226.08—18.32 Maandag 24 Maart 0.41—13.12 7.01—19.16 Dinsdag 25 Maart (N.M. 21.12) 1.22—13.51 7.47—19.56 Woensdag 26 Maart 1.57—14.27 8.29—20.35 Donderdag 27 Maart 2.36—15.05 9.07—21.11 Vrijdag 28 Maart 3.17—15.44 9.43—21.50 Wij helpen U gaarne keus maken uit onze enor me collectie in iedere prijsklasse Voor Uw Mantels, Swaggers, Costuums, japonnen en andere dames- en meisjesbovenkleding naar Ziet ook onze etalage Walstraat 33 Extra grote doos 110 en 80 cent I DAMESHANDWERKENINWOL St. JacobssEraat 28, Tel. 2872 VLISSINGEN DEPÓT PALTHE het ragfijne en voordelige breigaren voor Zomer- truitjes, krimpvrij. 3 bollen nodig voor een jumpertje. Totaalprijs f 5.10. Gratis patroon' Nog 2 dagen ver kopen wij die ijzersterke wol en Nylon van 3.79 voor 2.79 Verder hebben wij een sterke Sajet met Nylon voor slechts zwart en grijs per K.G.-bus f 2,501 l/i K.G.-bus f 1,401 per K G.-bus f 1,901 Wij verloven en kopen onze CONSTANT ringen bij Horlogemakers - Juweliers Kleins Markt 9 t.o. Albert Meyo U hoeft niet te vragen wat U bij de Boterham nemen moet, Voor elke dag hebben wij iets anders Alles per 100 gram St. Jacobsstraat 3, Tel. 2570 .Fort -werk b kwaliteitswerk I .Fort-schoenen vertonen na veelvuldig dragen geen vouweo en kreukels De gepende rubberzooi (6 maan- den schriftelijk gegarandeerd) is absoluut waterdicht en muur vast aan 't bovenleer bevestigd: Altijd droge voeten I Voor allen, die veel bij de weg zijn of heel erg sleets. Is .Fort een ware uitkomst .Fort'-schoenen lopen langer I Keuze in alle prijsklassen, zowel k» molières als bottines. A j Te Vlissingen verkrijgbaar bij Labrujère's Schoenenh. C. Buskei straat 58, Tel. 2672 Schoenh. D. Roelse Nieuwstraat 35, Telef. 2488 zoeken velen naar een behoorlijke sigaar voor weinig geld. kunnen wij- U die aan bieden in dozen van 10 stuks a f 1.30 25 stuks a f 3.25 SIGARENMAGAZIJN Badhuisstraat 12, Vlissingen Zaterdag SPECIALE RECLAME 6 Mecca Congresjes (met nougat) voor 60 cent KUIPERS' Bakkerij Hieuvsendijk 53. Telefoon 2478 Vlissingen De Scheldebode wordt gelezen. V

Scheldebode | 1952 | | pagina 1