DE 9400 ex. OPROEP Welkom Binnen Gelderse Schouderham flinke meisjes J. P. Tellier Jo van Boven ok IMANSE G. Kotoun 35 cent Kroeskop Shampoo 15 cent 14 Maart 1962 - 3e JAARGANG No. 17 J In overeenstemming met hetgeen hier omtrent is besloten in de ten stad- huize gehouden vergadering met ver tegenwoordigers van onderscheidene verenigen en organisaties in deze gemeente, doe ik bij deze een dringend beroep op de leden van voormelde verenigingen en organisaties om zich beschikbaar te stellen voor het verlenen van medewerking bij de te voeren huis-aan-huisactie voor deelneming in de Nationale Woningbouwlening (ren- tespaarbrieven) Men gelieve zich hiervoor aan te mel den bij de respectievelijke besturen van gemelde verenigingen en organi saties. Nadere mededelingen omtrent een zodra mogelijk te houden instruc tieve vergadering volgen. De Burgemeester van Vlissingen hUtoxxi HELDER's OPTIEK Spoorweg Toneel Vereniging speelt voor U op Zaterdag 22 Maart in het Concertgebouw te Vlissingen Geniet van echte NEEN! SCHOUDERHAM van 54 voor 48 ct per 100 gram Gevraagd enige bij Wasserij „Antoine" van Dishoeckstraat 26-28 Vlissingen Ook U Ook U Fa, C.J, v, d. Hemel 6 Zn, Extra aanbieding Heerl. Boterhamworst (uitblik) per 100 gram 10 pCt korting op alle Sparartikelen I per pakje gelijk aan 1 Liter vloeibare Shampoo Vrijdag en Zaterdag KORTE SOK PEKELVLEES Gebraden Gehakt 30 cent Rookvlees 45 cent Gekookte Ham 35 cent Gelderse Rookworst 28 cent Boterhamworst 28 cent Bloedworst 24 cent Haagse Leverworst 18 cent Verse Leverworst 12 cent Am. Cornedbeef 35 cent Zure Zult 20 cent Gekookte Metworst 25 cent per half pond 55 cent SLAGERIJ SNEL Dit is geen philantropie maar zorgen voor EXTRA VOORDEEL J, BLANKENBURGH J. A. BLAAKMAN Wij hebben nu ook voorradig de bekende tabletten Badzout Christols'schuimbaden kennels vermageringsgelei SCHELDEBODE Gratis Advertentieblad voor Vlissiagen O. en W. Souburg, Koudekerke, Biggekerke, Meliskerke, Zoutelande en Westkapelle. Verschijnt elke Vrjjdag Dit blad wordt in een ge controleerde oplaag vea» huis-aan-huis verspreid, in Vliss.en O. en W. Souburg ONTHULLING BEVRIJDINGSMONUMENT Op Zaterdag 31 Mei a.s., de dag voor Pinskteren, komt een gedeelte van de Commandotroepen weer naar Vlissingen ten einde de onthulling van het Bevrijdingsmonument bij te wonen. Kwamen zij in 1944 krachtdadig onze stad binnenvechten, thans zullen zij vreedzaam worden ingehaald, teneinde getuige te kunnen zijn van het monument dat door de bevolking wordt opgericht in dank voor de gebrachte bevrijding en ter nage dachtenis aan de velen die voor die bevrijding het hoogste goed gaven. Aanwezig zullen zijn Engelse, Franse en Nederlandse leden van het vierde Commando, alsmede nabestaanden van hen die vielen, zowel militairen als trouwe burgers van onze stad. De Britse admiraliteit heeft reeds alle medewerking toege zegd en heeft een torpedobootjager beschikbaar gesteld voor het vervoer. Aangezien ook een 150 Fransen deel uitmaakten van het 4e Commando is gevraagd om ook deze manschappen en officieren met een Franse torpedobootjager naar Vlissingen te brengen. De onthulling van het monument, dat wordt vervaardigd door ritus Leeser te Ommen, stelt een commando-soldaat in aanvals- houaing voor en draagt op verzoek van het Commando niet een helm, maar de bekende groene baret, waarmede overal bij de vijand schrik werd aangejaagd, gezien de grote gevechtsreputatie daaraan verbonden. Het monument wordt geplaatst op de dam naar het Eiland, waar het vooral in de toekomst na herstel der sluizen tot zijn recht zal komen, daar het verkeer erlangs zal komen. Van een plaats nabij de landingsoever moest worden afgezien, daar de uitgestrektheid een te groot beeld zou eisen. Rondom het beeld wordt een passende beplanting aangebracht, terwijl door de gemeente een voetstuk wordt aangebracht, het welk opschriften en het commando-embleem zal dragen. Behalve de dag van de onthulling zullen de gasten, waaronder ook de oud-Vlissingse Inspecteur van Politie, Van Nahuijs, ook de le Pinksterdag in Vlissingen blijven. Het gemeentebestuur zal na de onthulling een maaltijd aanbieden alsmede een gezel lige avond, terwijl een rondrit over het eiland Walcheren in het voornemen ligt. Vertrouwd wordt, dat de burgerij de gasten twee nachten onderdak zal willen verschaffen, waarvoor ter gemeentesecre tarie aanbiedingen kunnen worden gedaan. Ongetwijfeld zullen hierdoor vele contacten worden gelegd en hernieuwd met de bevrijders van onze stad. Vlissingen is veel dank verschuldigd aan deze strijders en de nabestaanden der gevallenen. Moge deze dank straks over duidelijk tot uitdrukking komen, niet alleen door het plaatsen van een monument, doch ook door warme sympathie en vriend schap jegens de gasten. BANKETBAKKERIJ p. m. mepk Speciale aanbieding van deze week 250 gram Chocolade Sprits 60 cent 130 gram Gesort. Chocolade 50 cent 250 gram fijn Amandelspeoulaas 55 cent 100 gr crème wafeltjes 25 ct alleen 200 gr. gevuld moccaschuim 56 ct Zaterdaa 4 fijne Tompouces 55 ct. J. J. Faber, Banketbakker-kok Badhuisstraat 28, Vroeger maakte een bril U oud. Maar NU zijn er voor elk gelaat monturen, die jeugd en charme verhogen. Dit is onze specialiteit I Bellahiypark 38 - Tel. 2648 - VLISSINGEN Blijspel in 3 bedrijven door Chris Hogewerf Plaatsbespreken en kaarten Zaterdag 22 Maart aan de zaal van 1012 uur Na afloop Bal met Jerry Smits Smal Combo Band Balleiding Gé Matthijssen Er wordt veel Ham verkocht die deze naam niet verdient. IMANSE besteedt aan de hambereiding bijzondere zorg. Volgens oud overgeleverd recept wordt de Ham op een speciale wijze, zorgvuldig gepekeld, bijzonder fijn gerookt en zacht gaar gestoomd. Zo blijft het sappige en de geur vol ledig bewaard. Is zulke Ham duur Deze week brengt Imanse extra voordelige Neem deze week een extra fijne Boterham. Haal geurige, voordelig gesneden Ham bij Bonedijkestraat 55, Tel. 2490, Vlissingen Kasteelstraat 81, Tel, 414, Vlissingen slaagt voor 100°/0 bij aan- koop van klok, wekker of horloge zult tevreden zijn over reparaties aan uurwerken, goud en zilver bij Horlogemakers - Juweliers Dete* Markt 9 t.a. Albert Here St. Jaoobastr. 33 - Tel. 2134 een fijne kwaliteit (Ankiet) zuiver wol m. nylon Modetintenvan 3,79 voor 2.79 Als extra reclame deze week 35 cent per 100 gram Alles per 100 gram ONZE HEERLIJKE St. Jacobsstraat 3, Tel. 2570 1. 1 dooi VÉGÉ Wrijfwas (130 gram), 70 cent, 14 zegels en een grote gele wrijfdoek van 45 voor 29 cent 2. 1 stuk VÊGÊ Huish.zeep 38 cent, 7 zegels 1 pakVégé Zeeppoeder 37 eent met7 zegels en een Hydro Wafeldoek van 45 voor 29 cent 3. Een kaart Wasknijpers voor 20 cent met 4 zegels Zie verder onze extra courant, die op U ligt te wachten Oroenewoud 38, tel. 748, Vliss. Vlissingsestrrat b 360, tel, 2223 Koudekerke (Deuneaaalden) per rol 1.86 (voor vermagering) 75 ct per grote tube 3.60 Walstraat 88-90, Vlissingen Telefoon 2744

Scheldebode | 1952 | | pagina 1