SNOEKJES Slagerij Gillissen VOOR PRIMA KWALITEIT VLEES is en blijft Uw adres >1 Prijs 90 cent per 15 woorden Elk woord meer 6 cent AFLOOP VERKOPING Door notarissen J. L. van der Harst te Middelburg en J. L. Verhagen te Vlissingen, zijn in het openbaar verkocht 1. het perceel Nieuwstraat 58 voor f 900..aan de heer M. C. Witlox 2. het perceel Groenewoud 36 voor f 800.aan de heer A. Looten 3. het perceel Lange Zelke 48 voor f 630.aan de heer P. C. Prince 4. het perceel Slijkstraat 38 voor f 1350.aan de heer J. Cyvat 5. perceel grond Palingstraat voor f300.aan de heer M. Volkers 6. perceel grond Scherminkelstraat voor f 250.aan de heer Kaland ■7. perceel grond Groenewoud voor f 125.aan de heer M. C. Witlox 8. het perceel Hobeinstraat 79 voor f3800.aan de heer C. F. Hoornick s9. de grond aan de Lange Zelke voor f 180.aan de heer C. Moerman 10. de percelen Vrouwestraat 15 en 17 en de daarachter gelegen j ruïne voor f 2675.aan de heer M. C. Witlox ff. het perceel Noordstraat 78 voor f 1175.aan de heer C. Bosschaart. WATERSTANDEN VLISSINGEN (Breskens 6 min. vroeger) Hoogwater Laagwater Zaterdag 9 Februari 1.1913.41 7.3219.46 Zondag 10 Februari 1.5714.16 8.1120.19 Maandag 11 Februari (V.M. 1.28) 2.27—14.50 8.44—20.50 Dinsdag 12 Februari 2.5615.21 9.1821.19 Woensdag 13 Februari 3.2515.49 9.4821.47 Donderdag 14 Februari 3.5416.17 10.1822.14 Vrijdag 15 Februari 4.2416.47 10.4722.45 PAAUWENBURG VRAAGT DE AANDACHT Paauwenburg is voor de Vlissingers een bekende naam. Ieder heeft in zijn jeugd zwerftochten buiten de stad gemaakt en behalve ^en wandeling langs de zeedijk naar Fort de Ruijter of Rammekens, de andere kant op naar fort Linkerreduit of langs het strand en duinen, maakte menigeen een tripje over de zeven bruggetjes langs Paauwenburg. Betrekkelijk korte tijd geleden lag Paauwenburg nog een behoorlijk eind buiten de kom van Vlissingen. Geleidelijk aan en na de oorlog zelfs in een behoorlijk tempo, heeft de situatie zich zodanig gewijzigd, dat door het uitbreiden van onze stad de afstand naar Paauwenburg, wat betreft de open terreinen is ingekort. Vlissingen bouwt zich naar Paauwenburg toe. Zoals bij elke stad met toekomstmoge lijkheden het geval is, krijgt ook Vlissingen ruimtegebrek en ziet het gemeentebestuur reeds lang uit naar uitbreidingsmoge lijkheden buiten de gemeente. Het spreekt vanzelf, dat daarom de gr ens wijzigingsmogelijk heden zijn bekeken en pogingen zijn aangewend een grens wijziging tussen Vlissingen en Koudekerke te bewerkstelligen. Van een grenswijziging in de richting van Souburg, het grootste Zeeuwse dorp, kan geen heil worden verwacht, daar de ruimte ertussen miniem is. Bovendien liggen de haven en het kanaal daarvoor niet geschikt. Hetzelfde geldt voor de richting Ritthem. Blijft dus over Koudekerke. Koudekerke zelf beziet de zaak weer van de eigen kant en tracht zichzelf te blijven. In het ontwerp echter van het Streekplan Walcheren 1951 was het z.g. plan Paauwenburg als bebouwde kom opgenomen. Op advies van de vaste commissie van de Provinciale Plano logische. dienst voor Zeeland hebben de Provinciale Staten dit plart voor zover dit op grondgebied van Koudekerke was gelegen, weggelaten in het Streekplan 1951. Deze vaste commissie is van oordeel, dat het streekplan geen basis dient te zijn voor het bouwenop het territpir van een naburige gemeente, wanneer dit niet in onderling overleg geregeld wordt. Thans wordt voor het gedeelte van het plan Paauwenburg op gebied van Koude kerke een agrarische bestemming weggelegd, temeer daar men hieent, dat de gemeente Vlissingen nog grote onbebouwde ter reinen in de kom heeft liggen, welke eerst dienen te worden volgebouwd. Ons gemeentebestuur denkt daar anders over. Het voert kan, dat alle terzake deskundigen het er over eens zijn, dat een nieuw behoorlijk uitbreidingsplan voor Vlissingen niet kan worden ontworpen binnen de nieuwe grenzen van Vlissingen. Door de woonwijk Paauwenburg ter plaatse te ontwerpen, wordt tevens aansluiting verkregen op de bestaande lintbebouwing aan de Koudekerkse weg. Voorts zal het bedoeld complex op voortreffelijke wijze worden verbonden met de verschillende reeds bestaande gedeelten van Vlissingen en met het recreatie gebied van zee en duinen met de daarachter liggende bebossing, welke thans reeds ten dele is aangebracht en welke in de naaste toekomst nog zal worden ter hand genomen. De reden, waarom dit complex op gebied van Kóudekerke moet worden ontworpen, is; dat ter plaatse zich een belangrijke sprink bevindt, welke ten behoeve van de ontwatering van,:d.e polder Walcheren niet kan worden gemist. Ter weerszfjdëh vën deze sprink bevindt zich een brede strook laag gelegen grond. Het zou zeer grote kosten met zich mede brengen om deze gronden op bebouwbaar niveau te brengen, zodat daarvan moest worden afgezien. De deskundigen zijn bovendien van oordeel, Geeft Uw Snoekjes vroegtijdig op Tot Donderdags v.m. 11 nnr worden ze aangenomen te Souburg tot Woensdagavond 6 uur P. Sluis' Ochtendvoeder, ge mengd graan. Wij hebben weer ontvangen het welbekende P. Sluis' Duivenvoer, Flora Hon den- en Kattenbrood, Honden en Hengelsportartikelen. Allemo- gelijke soorten medicijnen voor elk dier. Koopt dit in de erkende DiBeVo Speciaalzaak Het Zaad- huis Groenewoud 80, telef, 767 Vlissingen Aquariumliefhebbers uw adres voor tropische Vis, aquaria, ver warmingsapparaten, luchtpom pen, enz. enz,, alles tegen con currerende prijzen in de erkende DiBeVo speciaalzaak „HetZaad huis", Groenewoud 80, tel. 767, Vlissingen Prima Zangkanaries op volle zang, onder volle garantie. De erkende DiBeVo Speciaalzaak „Het Zaadhuts" Groenewoud80 Telef. 767, Vlissingen Voor groente-, gras- en bloemen- zaden, alle mogelijke bloembol len, pootaardappelen, Asef en Pokon kunstmest. Vraagt onze gratis prijscouranten bij de zaak van vertrouwen de erkende Di- BeVo-speciaalzaak „Het Zaad huis", Groenewoud 80, telef. 767 Vlissingen Werkoverhemden in 4 verschil lende dessins f 5.20 per stuk 2 voor f 10,—Filius'Textielzaken Oude Markt 24, Scheldestraat50 Vlissingen Te koop 4 jonge herdershonden ruim 6 weken oud. Rozengracht 8, Tuindorp Vlissingen B. A. v. d. VEN Co's Fabrie ken van fijne Likeuren en Ge distilleerd, Delft. Leveringen boven f 20,franco, Orders aan het agentschap voor geheel Zeeland: Groenewoud 46 Vliss. Beddenovertrek f 2.65 per M. Grote sortering lakens en slopen Filius' Textielzaken, Oude Markt 24, Scheldestraat 50, Vlissingen Koopt Uw meubelen uitsluitend bij een vakman onder garantie, Het adres is Hamelink's Meubel huis, Clijverstraat 8, Vlissingen. Te koop dames- en herenfiets, terugtrapnaaf, z.g.a.n. banden. Laat nu uw rijwiel nazien, vak kundige reparatie. A.Klip,Nieuw straat 6, Vlissingen E'ke Za'erdag verse oliebollen 11 voor fl Patates Frites 20 ct p. zakje Slaatjes 20 ct en diverse andere hapjes. „De Vette Hap" Bellamypark 8 Vlissingen. Ieder belangstellend mens leest boeken van de OPENBARE LEESZAAL, Vlissingen voor zijn ontwikkeling en zijn ontspanning Bestel thans uw vroege en late zetaard3ppe!en. klasse A. voor komt teleurstelling. Zaadhandel Paspoortstraat 13, Souburg Te koop 2 Fauteuils, 4 stoelen f 125, 2 clubs, 4 stoelen f 235, kamertafel f 34,eiken dressoir f 90,—. Hamelink's Meubelhuis, Clijverstraat 8, Vlissingen Grote sortering in Holiandiawol tegen sterk verlaagde prijzen. Filius' Textielzaken Oude Markl 24, Scheldestraat 50, Vlissingen. Wie de worst van Schouwenaar éénmaal kent, wil niet anders, is verwend. Woningruil. Wie ruilt ééngezins woning Tuinstad voor beneden woning of flat middenetage Brieven onder no. 1118 bureau van dit blad Te koop jonge herder, prima waakhond, Ceresstraat 16, Sou burg, ('s avonds na 6.30 uur. Mijn eerste is een deel van een vis, mijn tweede heeft u als u bedroefd is en met mijn geheel wapent u zich krachtdadig tegen de winterkou. Wat ben ik? (Oplossing zie andere adver tentie in dit nummer) Wegens emigratie hebben wij voor U te koop enkele 1- en 2-pers, ledikanten met of zonder spiraal, 1- en 2-pers. bedden, keuken- en kamerstoelen. Eng, ledikanten, 2 kinderledikantjes, kinderbox, tafels en wringer met hok. Koopje. Brieven onder no. 1164, bureau van dit blad, Uw voordeligst adres voor broedschotels, tabakstelen, dui- venmanden en extra duivenvcer is speciaalzaak Paspoortstraat 13 Souburg, Te koop prima haardkachel, zéér voordelig in gebruik, f 55. Badhuisstraat 31 ben., Vlissingen Te koop Plusfourpak, leeftijd plm. 1213 jaar. Badhuisstraat 46 ben., Vlissingen. Wasgoed gevraagd tot 7 pers. Brieven onder no. 1163, bureau van dit blad. Leesbibliotheek „De Posthoorn" Wilhelminastraat 21, Vlissingen Nieuwe aanwinst Wild-West- boeken. Leesgeld 7 ct. p.week. Wie ruilt mijn i.g.s.z. Kinder wagen tegen dito wandelwagen Adr. Brouwerlaan 11, Vlissingen Wij leveren U uit voorraad uit sluitend Turkenburg's zaden, be ter zaad is er niet. Depot Pas poortstraat 13, 8ouburg -4L tebou dat, indien ook deze gronden zouden worden bebouwd, de be bouwing der stad Vlissingen te veel een aaneengesloten geheel zou gaan vormen en stedebouwkundig onjuist zou zijn. In deze gedachtengang ware de gronden te bestemmen tot tuinderij grond, kippenfokkerijen enz. Wat betreft de mening van de vaste commissie, dat een streekplan niet als basis moet dienen voor het bouwen op het gebied van een naburige gemeente, heeft het gemeentebestuur een tegenovergestelde mening. Een streekplan, het woord zegt het reeds, heeft ten doel orde te scheppen en de ontwikkeling van een streek te leiden in nauwkeurig overwogen banen, waar bij de grenzen van de gemeenten dus op de achtergrond worden gedrongen, met andere woorden een streekplan heeft een boven-gemeentelijke ordening ten doel. Daarbij zal een streek plan derhalve niet angstvallig dienen rekening te houdë» met de grenzen van een gemeente, doch deze mogen, ja zelfs moeten overschrijden, indien blijkt, dat een bepaalde gemeente zich niet verder binnen haar grenzen op stedebouwkundig verant woorde wijze ontwikkelen kan. Nu de grond, waarop het plan Paauwenburg is ontworpen, op de kaart, behorende bij het streekplan, als agrarisch gebied is aangeduid, kan dit tot gevolg hebben, dat de gemeente Koude kerke het stichten van een aantal kleine agrarische bedrijven toestaat. Als dus na een grenswijziging tussen de gemeenten Koudekerke en Vlissingen zou worden overgegaan tot een wij ziging van het streekplan in die zin dat het plan Paauwenburg De Christelijke Zangvereniging „Hosanna" te Vlissingen, direc teur, de heer )ac. Suurmond, Orgel, Mej. S, de Ridder, Piano de heer S. v.d, Meer; nodigt U uit tot bijwoning barer uitvoe ring op Dinsdag 12 Februari in het Concertgebouw. Aanvang 8 uur. Programma's a f 1.(be lasting inbegrepen), verkrijgbaar bij de leden en op den avond der uitvoering aan de zaal. H.H. Bakkers, Slagers! en Melk- slijters! Speciaal adres voor re pareren, galvaniseren en vertin nen van al uw gereedschappen, werktuigen enz L. Outermans, Korte Zelke 3, Vlissingen Hallo Uw adres voor land- tuin- en bloemzaden is Pioenlaan I, Vlissingen van ouds bekende Vroegindeweij's. Wegens omstandigheden mooie haardkachel te koop. Alleen Za terdags aanwezig. Adres bureau van dit blad. Te koop een grijs Jongensjasje en Tweedjasje, leeftijd 7 jaar, prijs f 20 samen. J. Ova, Schuit- vaartgracht 189, Vlissingen Net kosthuis gevraagd Haven dorp. B'ieven onder no. 1167, bureau van dit blad Nu Militaire werkschoenen met nieuwe lederen zolen in alle maten f 8,50 per paar. Nieuwe werkschoenen 16 gulden p. paar, Schoenmakerij L. de Pagter, Walstraat 105, Vlissingen Werkster gevraagd voor één ochtend per week, liefst Vrijdag of Zaterdag. Bouwen Ewoutstraat 48, Vlissingen. Mevrouw, wanneer Uw naaima chine lust, draad of naalden breekt tob dan niet langer, deel het ons even mee. Na enkele dagen bent U over Uw machine, nrijs en service zeer tevree, Pfaff Naai machinehandel, Nieuwendijk 33, Telef 729, Vlissingen Te koop gevraagd box met vloer, kinderstoel, 2-pers. spiraal of ressort en 1-pers. bed. Brie ven onder no, 1166, bureau van dit blad. U heeft het natuurlijk al geraden, hetis Noorse medicinale LEVER TRAAN van „Drogisterij „De Vijzel", Betje Wolffpleinl. Een lepel per dag beschermt U tegen alle winterkwalen door haar grote overvloed aan zonnevita- minen. Jonathan, 3 Kg. voor een gulden Zoete appels en Bellefleurs 25 ct per Kg. Sinaasappels 16-14-12 of 10 voor een gulden „Centrum". Kerkstraat 6, Vliss. Waar haalt U die fijne belegen Edammer voor 27 ct. per ons? Wel, in de Breestraat 14, t. o. Politiebureau Vlissingen Wij gaan er mee door op de Markt, 1 Jaeger pantalon voor f 4,25, de 2de voor de halve prijs. Trainingsbroekjes, 65 lapg f 1,25, grijze werksokken f 1,25, Sportkousen, Interlock onder jurken f3,25, Dames-, heren- en kindergoed, Overhemden f 4,98 Let op het juiste adres tegen over de Kerkstraat. J. A.Jansen Noordstraat 14, Vlissingen Repareren van alle nikkelen en tinnen voorwerpen. Vernikkelen, bronzen, ver-roodkoperen, slijpen polijsten van messen en scharen Electr. fijnslijperij M. Hakken- brak, Noordstraat 75, Wagenaar- straat 7, Vlissingen Gevulde- en Nougateftjes V/2 ons 34 ct. Veie snoepjes V/., ons 25 cent. Toffees en Bruidsuikers 2 ons 35 cent. „Centrum" Kerkstraat 6. Vliss. Opgelet! Vandaag en Zaterdag bij elk pond Kaas een pot lam, div. smaken, 10 cent beneden de prijs, Breestraat 14, Vlissingen Zo juist ontvangen een mooie collectie Damesschortjes vanaf f 2,55. Rustehouders in katoen en satijn, prtma model vanaf f 1.68 S. Hollebrandse, Nieuwen dijk 37, Vlissingen weer in het streekplan als bebouwde kom zou worden aange merkt, dan zou de gemeente Vlissingen, indien zij tot verwezen lijking van dit plan zou overgaan, voor hoge onteigeningskosten komen te staan. Wordt daarentegen nu reeds het plan Paauwen burg als bebouwde kom op het streekplan aangeduid, dan is de stichting van dergelijke bedrijfjes niet mogelijk, zodat ook later geen hoge onteigeningsvergoedingen moeten worden gegeven. Wat betreft de open terreinen in de bebouwde kom, wijst het gemeentebestuur erop, dat men een stad niet aan de lopende band kan volbouwen. Nu eens zal er meer behoefte bestaan aan arbeiderswoningen, dan weer aan middenstandswoningen, terwijl ook aan open bebouwing met landhuizen behoefte bestaat. Dit eist een zekere keuze in terreinen voor verschillende doel einden. Vlissingen zal dus heel spoedig terreinen buiten de gemeentegrenzen nodig hebben. De laatste mogelijkheid, alsnog het plan te verwezenlijken is thans beroep op de Kroon tegen het Streekplan 1951. Regeren is vooruitzien, ook hierbij. Laten we hopen, dat de pogingen van het gemeentebestuur letterlijk en figuurlijk be- kfoond zullen worden. LAND- EN TUINBOUW EMELTENBESTRIJDING Op een aantal plaatsen is reeds in December 1951 schade aan de te velde staande gewassen voorgekomen door vreterij van de emelten. Dit was onder meer het geval in de N.O.P. Onmiddellijk heeft men daar de bestrijding van deze schade lijke dieren ter hand genomen en werd op grote schaal Hexa- melt, gemengd met zemelen, uitgestrooid, daar dit door het zachte weer nog mogelijk was. Dit feit wordt door ons even gememoreerd om U erop te wijzen, dat het noodzakelijk is Uw gewassen regelmatig te con troleren op emeltenvreterij en deze controle niet uit te stellen tot het a.s. voorjaar. Neemt U schade, veroorzaakt door emelten, in Uw gewassen waar, zorg er dan voor voldoende bestrijdingsmiddelen in voor raad te hebben, zodat in het voorjaar, zodra de nachttempera- turen hoog genoeg zijn, direct de bestrijding ter hand genomen kan worden. Dit kan gebeuren door het uitstrooien van Parijs- groen, gemengd met zemelen. Er dient bij het werken met dit preparaat aan gedacht te worden, dat Parijsgroen een zeer gif tige stof is. De uitwerking van dit gif valt echter vaak tegen. Beter is dan ook gebruik te maken van hét nieuwe niet-giftige preparaat, dat in de Noord-Oostpolder met zoveel succes toege past wordt. 3 kg. van dit preparaat (Hexa-melt), gémengd met 25 kg. zemelen per ha., uitgestrooid, waarbórgt eèn afdoende bestrijding van emelten, zonder gevaar vóór pluimvee of andere dieren. Let dus op emeltenschade en grijp zo spoedig mogelijk in en stel daardoor Uw oogst veilig.

Scheldebode | 1952 | | pagina 3