WEEK Sperwernieuws PELIKAANTJES Siamrijst Vermicelli Choc, vlokken Rumbonen laatste dag van de OPRUIMING SNOEKJES rfi'S 55 cent mmm een prachtige Oogjesluier 3 stuks voor f 3.95 BOUMAN-NOACH HOLLAERS-VERBERKT Middelburg #&die fonyenó en ÏÏleiósj&t Toch met Kerstmis thuis kunt U profiteren van de korting op al onze goederen (ook werkkleding en ondergoederen) en 0 op herencostuums en winterjassen Kleeding. l^magaiL/nVlissingen Walstraat 37-39 L. Goedbloed W. Theune een koekje van Paul Kaiser 2 5 0 gram van 65 voor 1 pak a 500 gram van 64 voor 55 ct Prachtige krul 250 gram voor 23 ct 200 gram voor 49 ct 100 gram voor 28 ct Bij aankoop van 250 gr. koffie 1 reep Choc, van 20 voor 10 ct SpAiM Spiedt imMotUvoouWZ Gtóftl ff 1.59 per stuk 3 rode Zakdoeken voor f 1,98 TEVENS 10 pCt. KORTING op alle goederen buiten de opruiming Walstraat 85 Vlissingen a.s. Zaterdag 19 Januari Nog enkele restanten. Op onze laatste nieuwe artikelen 10% korting ROLLUIKEN ZONSCHERMEN „ZEELAND" Slijkstr. 17-19, Vlissingen, Tel. 312 De gelukkige prijswinnaars zijn 1. Mieke Wiebes, Singel 102, Vlissingen 2. Bora Vos, Marinestraat 18, Vlissingen 3. Piet Beenhackker, Wilhelminastraat 25, Souburg 10° Ondergetekende maakt het ge achte publiek van Vlissingen be kend, dat hij het slepersbedrijf en de besteldienst van de boten van de heer heeft overgenomen en beveelt zich in ieders gunst aan. Tevens worden gaarne kleine verhuizingen en verdere bestel diensten ten uitvoer gebracht. Daar wij in het bezit zijn van lange wagens, zijn wij in staat beton- en balkijzer en stellingpalen te vervoeren. Bij de zaakwaarnemer J. P. ARENTSE, Koudenhoek 19 en op het oude adresL.GOEDBLOED Palingstraat 16, Tel. 2192, worden gaarne Uw opdrachten aangenomen Domburgs Schuitvlot 16 Telefoon 2809 (K 1180) MIDDELBURG Vrijdag (lieden) en Zaterdag Voor uw beursbelangen staat altijd op de bres de N.V. v.h. GESLAAGD Onze stadgenoot, de heer A. H. Izeboud, ambtenaar op de gemeentesecretarie te Spijkenisse, slaagde te Den Haag voor gemeentefinanciën le gedeelte. HIER DUMPPALEIS met ci taten. Lage prijzen en enorme sortering. Geen filialen of markt verkoop. Goederen aan geboden alléén verkrijgbaar Dumppaleis J. J. COSIJN Zn., Vlissingsestraat 42, Telef. 3210, Middelburg. Om te beginnen wensen wij allen een voorspoedig en ge zegend Nieuwjaar toe. J. J. COSIJN Zn., Vlissingsestraat 42, Telefoon 3210, Middelburg. 't Gebeurt zeer dikwijls, dat wij iets niet zien, omdat het te groot is (Douwes Dekker). Dames Marvabroeken hebben wij in alle maten, dat moet U komen zien. In blauw en bruin (nieuw), f 16.50, f 19.75. J. J. COSIJN Zn., M'burg. Het hart van de arbeider groeit niet van het loon, maar van de arbeid, die het loon verdient (Douwes Dekker). Besteedt uw loon goed. Werksokken, mil., nieuw, f 1.95. J. J. COSIJN Zn., M'burg. De meester, in zijn wijsheid, gist. De leerling, in zijn waan, beslist (Staring). Meester of leerling, iedereen is weg van onze Jekkers, alle kleuren, bont gevoerd, een prachtstuk, f45.—, f55.—, f65.—. J. J. COSIJN Zn., M'burg. Geen spies en maakt zo diepe wonden, als achterklap en boze monden (Cats). Wij klappen liever over onze mil. Regen jassen. Een pracht stuk voor een ieder. Waterdicht, f 65. J. J. COSIJN Zn., M'burg. Een slimme streek helpt slechts voor éne maal; wat springstok is geweest, wordt hinderpaal (Beets). Wij geven een streek door de prijs. Sanfor Overalls, dus krimp vrij, van f 21.50 voor f 16.95. J. J. COSIJN Zn., M'burg. Al te veel woorden versmoren de waarheid (Gezelle). Laten wij dan kort zijn, mil. Winter jassen, zware kwaliteit, f 27.50. J. J. COSIJN Zn., M'burg. Zedelessen zijn meestal niets anders dan hagel op een oli fant. Het verveelt hem, maar treft hem niet. Wij treffen de prijzen, mil. Overhemden met epauletten (nieuw) van f 14.95 voor f 9.95. J. J. COSIJN Zn., M'burg. Wie met rijkdom weet óm te gaan, is de enige die waarlijk rijk is (Melati van Java). Rijk is de arbeider met onze nieuwe Werkschoenen, prijs f 16.95. J. J. COSIJN Zn., M'burg. Wij zeggen U weertot de volgende week. Steeds wat nieuws, steeds goedkoper. Ver koop op Schadeboekjes en zegels „Spaarkas Middelburg". Geen filialen. Alléén J. J. COSIJN Zn., Dumppaleis, Vlissingsestraat 42, Telef. 3210, Middelburg. Te koop Herenfiets f 30. Sala manderkacheltje f 7,50 en nieuwe schaatsen f 12,50. Havendorp 494 Vlissingen Z.g,a.n. electr. comfoor 2 pi. redelijke prijs, 3 witte jassen (smokings), als nieuw. Irislaan 43 ben. Vlissingen Onze Prijscourant is verkrijg baar bij de Wed. P. v. d. Velde Kanaalstraat, Souburg. Ook za den voorradig N.V. Wed. P. de Jongh, Ooes. Gevraagd juffrouw van middelb. leeft., genegen tegen kost en enige verg. huish. op zich te nemen in gezin, bestaande uit moeder en dochter. Hulp voor ruw werk aanwezig. Brieven onder no, 1114 bnr. v. d. blad. Hebt u een coupon stof? Wij maken voor u een goed passend costuum Kleermakerij „Danckaerts"Nieu- wendijk 47, telef. 2915, VHss. Wie kan mij helpen aan een handnaaimachine tegen zeer hoge prijs. Defect geen bezwaar. Brieven onder no, 1121. bureau van dit blad N.V. WED. P. DE JONGH, Zaadhandel en Boomkwekerijen, Goes. Onze Prijscourant voor land-, tuin en bloemenzaden is gratis verkrijgbaar bij C. JOZIASSE, Boterbloemlaan 11 Vlissingen. Te koop mooie kroonlamp, z.g, a.n., tevens kamer te huur ge vraagd voor meubels. Palingstraat 15, Vlissingen Orote voedster en halfwas ko nijnen, Roelse, Deurlostraat 3, Vlissingen Te koop l-persoons houten le dikant, buffetkast met marmeren blad, werkbroek, twee meisjes jurken en -mantel. Riebesstraat 46. Vlissingen Te koop i.g.s.z. Philips Radio toestel. Margrietenlaan 9, Vliss. Te koop prima Philips Radio koopje. Margrietenlaan 9, Vliss. Te koop Herenfiets en electr. broedmachine, 50 eieren. Vrijburgstraat 33, Souburg Verloren 28 December linker bruine heren glacé handschoen. Tegen beloning terugbezorgen Meidoornlaan 13, Vlissingen Wil men een goed boek lezen, gaat dan naar „De Posthoorn", daar zijn de nieuwste boeken verkrijgbaar, Wekelijks komen er nieuwe boeken bij. Ruime keuze romans, detective, Wild- West, Jongens- en Meisjesboe ken. Oeen verplichtingen Theedoeken, gekleurde ruit f 0,99 Tetra doek, rode ruit f 1,17, Heel fijne doek f 1,60, zeer ste vige doek f 1,70, Badstof, keu kendoek3kleureu f 1.35 Mooie hadstofdoek, geel en rood f 1,56 Filiu<ï Textielwinkels Oude Markt 24, Scheldestraat 50. Vlissingen „Mode-Instituut Mien Stroo" Ravesteynplein 44. Bij voldoende deelname wordt een 3-maandeI knipcursus gegeven voor dames die reeds kunnen naaien. Aan vang Februari. Inlfchtlngen en aangifte dagelijks van 10—12, 2—4 en 7—8 uur. Te koop 1 dames-schrijfbureau, 1 boekenkast, 1 boekenplank, 1 tafel. Scheldestraat 66,Vlissingen Qoede Cognac, zowel om te borrelen als voor medische doel einden f 5.25 per fles, f2,70 per halve fles. Beste onde Jenever f 6,75 per Liter f3.50 per halve liter. Harms' gedistilleerdhandel Vlissingen Te koop een i.g.s.z. Philips Radio, Noordstraat 52, ben. Vlissingen, na 6 uur Te koop een prima handwas machine (Miele). Te bevragen na 19 uur. Jaeob v. Ruysdael- laan 21, Vlissingen Wij gaan nog even door met 15 pCt. korting op alle Dames- pullovers en vesten. 25 pCt kor ting op alle stoffen. Filius Textielwinkels Oude Markt 24, Scheldestraat 50, Vlissingen Het spreekwoord dat uit de vijf zinnen van de vorige keer gevormd moest worden, luidt „Hoge bomen vangen veel wind". Het verborgen beroep in de volgende naam zal velen niet meevallen. Als je echter maar goed volhoudt, zal het beslist gelukken de oplossing te vinden. Wat is het beroep van R. ROETPAAL Sr. (Vervolg) Mientje liep alsmaar te huilen en al zei Moe ook telkens, dat ze zich niet ongerust moest maken, aan haar eigen gezicht was duidelijk te zien dat ze ook erg in de put zat. Zo ging het de hele dag. Telkens als er gebeld werd, renden de kinderen naar de voordeur, maar telkens werd het een teleurstelling. De ene keer was het de bakker, dan weer de kruidenier of een bloemenkoopman, maar wat ze verwachtten, kwam niet. In de loop van de middag kwam het bericht, dat de „Oudkerk" werkelijk in tweeën was gebroken. De reddings boten hadden contact gekregen en de meeste opvarenden waren reeds overgenomen. Het reddingswerk werd echter bemoeilijkt door de plaatselijke ondiepten, waardoor de schepen elkaar niet dicht genoeg konden naderen. Aan berging viel niet te denken, daar het achterschip steeds verder wegzakte. Er werden ook nog enige leden van de bemanning vermist. Vermoedelijk hadden die op eigen gelegenheid een poging gewaagd om de veilige kust te bereiken. Wat er van hen terecht was gekomen, kon nog niet worden meegedeeld. Tegen zevenen werd er gebeld. Wim rende naar de deur. Het was de buurvrouw, die vroeg of ze even binnen mocht komen. Moe keek vreemd op, niet omdat de buurvrouw kwam, want dat gebeurde wel eens meer, maar toch niet om deze tijd. Ze begon natuurlijk direct over datgene wat het gezin nu al een hele dag in spanning had gehouden. „Weet U, dat er bij de krant een bulletin aanhangt. Daar staan de namen op van allen die tot op dit ogenbilk gered zijn Moeders gezicht werd zo nodig nog bleker. Als vader er bij stond, zou de buurvrouw niet zo omzichtig met haar mededeling gekomen zijn. De kinderen voorkwamen echter dat ze de vreselijke vraag zelf moest doen, doordat ze beiden tegelijk aan buurvrouw vroegen of vader er ook bij stond. Buurvrouw schudde het hoofd. Ze had met de kinderen en ook met haar buur te doen. „Zou vader danbegon Mientje, maar het woord wilde er niet uit. Moeder liep de kamer uit, ten prooi aan de hevigste angst. Wim zat met zijn handen onder het hoofd. Er werd weer gebeld. Moeder, die in de gang liep, ging naar de voordeur. Voor ze de deur opendeed, veegde ze met haar zakdoek enige lastige tranen weg. Wat er toen gebeurde, konden ze zich later geen van allen precies meer herinneren. De kin deren hoorden een luide kreet en stoven meteen de gang op. Daar zagen ze moeder, snikkend in de armen van vader. Ze konden het nauwelijks geloven. Voorzichtig leidde vader moeder naar de kamer, waar hij ze zacht op een stoel liet plaats nemen. Buurvrouw verdween ge luidloos. Ze voelde dat ze hier op het ogenblik te veel was. Later op de avond heeft vader alles verteld. Hoe hij ver langde om op tijd thuis te zijn, dat de mist hen erg had op gehouden en het ergste, de schipbreuk. Hij was, toen het schip op de zandbank liep en met een geweldige knal scheurde, zo maar over boord gesprongen. Hij had zich niet afgevraagd wat hij ging doen. Er stond slechts een doel voor zijn ogen, thuis te komen. Gelukkig was hij een goed zwemmer en het bleek, dat de kust niet ver af was. De stroom had hem geholpen, anders zou hij zijn onvoorzichtige daad met de dood hebben moeten bekopen. Toen hij bijna uitgeput aan land kwam, wist hij zich nog over het duin te slepen en een boerderijtje te be reiken. Alles was daar in diepe rust. Op zijn geklop deden ze open en werd hij binnen gelaten. De goede mensen gaven hem droge kleren en voorzagen hem van alles wat in die omstandig heden nodig was. Hij kon zich niet meer herinneren waar hij geslapen had. Als in een droom had hij geleefd. Toen hij van morgen laat wakker werd, hadden ze gezegd, dat hij maar moest blijven liggen, maar daar had hij niets van willen weten. Met de kleren van de oudste zoon en een geleende fiets was hij op weg gegaan naar huis. Aan de grens had hij nog moei lijkheden gehad, want daar wilden ze van zijn verhaal niets geloven. Daar ze echter bij fouillering niets verdachts op hem vonden, hadden ze hem maar laten gaan. Nu was hij eindelijk hier. Allen hadden in spanning het relaas van vader aangehoord. Mientje, zo oud als ze was, klom op vaders knie en omhelsde hem onstuimig. „U is toch met Kerstmis thuis", zei ze. EINDE. De Scheldebode heeft de grootste publiciteitswaarde

Scheldebode | 1952 | | pagina 4