DE 9400 ex* st. Nicolaas te gast 20% KORTING „De Ster" Vlnolia Jo van Boven I Onze Verf 32 ct Openbaar verkopen Koekoek- klokken .ter Meulen" „Hefa J BekLjJch&t door'nc br& Dagschotels van 11-2 uur f 2.- p. p. JEUGDPUISTJES Penicilloid Crème Drogisterij „De Vijzel" 20% KORTING WERK- HEMDEN prima en goedkoop 1 Glanslakwf Kilobus 2.501 Halve Kilobus 1.401 Grondverf I Kilobus 1.90 J tt HET RESTAURANT van heeft een goede naam verworven Boul. Bankert 26, Tel. 2593 (b.g.g. 481), Viiss. Wegens vergevorderd seizoen geven wij op alle CONFECTIE. KLEDING Kinderondergoed 10 pCt korting SLAGERIJ SNEL Sinds 1Ö9p 2 pakjes, waarde 50 ct. U betaalt 40 ct H wordt steeds meer g 1 gevraagd, ze is g Magazijn Extra aanbieding Fa. C. B. v. Zwienen Walstraat 63, Tel. 2536, Vlissingen NU WEER 7 December 1951 - 3e JAARGANG No. 4 Uitgave Drukkerij v. d. Hoeven Knuijt SCHELDEBODE Gratis Advertentieblad voor Vlissingen O. en W. Souburg, Koudekerke, Biggekerke, Meliskerke, Zoutelande en Westkapelle. Verschijnt elke Vrijdag Dit blad wordt ia een ge controleerde oplaag van huis-aan-huis verspreid, in Vliss. en O. en W. Souburg Vol verwachting klopte ons hart en met ons van vele kin deren, die daar Zaterdagmiddag bij honderden aan de Houtkade stonden te wachten op de komst van de Goede Sint. Zoals bij elke grote gebeurtenis heerste er een nerveuse stemming voor het stadhuis. De politiemotor moest alle zeilen bijzetten om de ongeduldig wachtende jeugd van de straat te houden. Deftige heren maakten deel uit van het ontvangst comité, dat de eer te beurt viel de graag geziene grijsaard welkom te heten aan de stenen trap. Toen dan eindelijk de Rammekens uit de binnenhaven op de kade kwam aangestevend, de paarden met amazones en dat voor St. Nicolaas en zijn herauten waren gearriveerd en onze koninklijke harmonie toch nog juist op tijd om de hoek kwam marcheren, was letterlijk en figuurlijk de boot aan. Helder schalden de trompetten vanaf het schip over het water en spoedig trad de eerbiedwaardige Sint, omstuwd door een enthousiaste menigte, voorwaarts naar het stadhuis, waar Burgemeester Kolff hem opwachtte. In een gloedvolle rede gaf de Sint te kennen, dat hij het wel en wee van onze stad met belangstelling had gevolgd en uit zijn opsomming bleek wel dat niets hem was ontgaan. Zelfs met de wensen was hij op de hoogte, nl. een tehuis voor ouden van dagen, verbetering van het badstrand, een brug over de water gang, nieuwe brandweerkazerne, sportterreinen en een zwem school. Met de wens dat deze plannen zouden kunnen doorgaan met tevens een sluitende begroting en een felicitatie met het bezit van een actieve Middenstand, alsmede een waarderend woord over de geslaagde Vlisto tentoonstelling keerde hij terug naar het volgens zijn zeggen van ongeduld trappelend paard en riep hij de burgervader een weerziens tot volgend jaar toe. De tocht door de stad werd een ware zegetocht. Weinigen zullen kunnen bogen op zulk een aanhang uit alle rangen en standen. De Pietermannen bleken zeer veel belangstelling te hebben, vooral toen zij begonnen met het strooien van pepernoten, zo enthousiast zelfs, dat de zakken niet toereikend bleken te zijn voor het grote traject. Ieder die de roodgloeiende gezichten en flonkerende ogen van de honderden kinderen heeft gezien en de strijd om de pepernoten, ook van de groten, weet dat deze in tocht een zeer succesvolle was, waarmede de organiserende Middenstand een goede beurt maakte. Ongetwijfeld zal St. Nicolaas een volgende invitatie met beide handen aangrijpen. Voor het eerst na jaren kon Piet Broerse weer meestrooien, al waren het dan andere noten. Maar strooien deed hij en het klonk weer echt Vlissings. DAAN, JE GAAT TE VER Bij het St. Nicolaasbezoek is alles goed verlopen Zaterdag. Een jongen echter moest een berisping hebben van een der leden van het ontvangstcomité, zodat men deze hoorde roepen „Daan, je gaat te ver". Gelukkig heeft St. Nicolaas, die jiiist in de buurt liep, het niet gehoord. De man wordt ook al iets ouder en misschien wat doof. SINTERKLAASFEEST OP „DER BOEDE" Maandagmiddag 3 December vierden onze oudjes op Huize Der Boede Sinterklaas. Het was een echt gezellige middag. De vele versnaperingen, o.a. rooktabak voor de mannen, zoetigheid en eau de cologne voor de vrouwen en de meer praktische pre sentjes vielen zeer in de smaak. Dat al deze dingen door een echte en charmante Zwarte Piet werden uigereikt, verhoogde de pret enorm. Het organiseren van deze blijde middag was mogelijk, dank zij de gulheid waarmede vele Vlissingse burgers, waaronder vele zakenmensen, vele verrassingen hebben geschonken. Het Bestuur van de afdeling Vlissingen van de U.V.V. SOUBURG DE OUDEN VAN DAGEN VAN SOUBURG EN RITTHEM IN FEESTSTEMMING BIJEEN Op Zaterdagmiddag 24 November j.l. is door de algemene bond van ouden van dagen afd. Souburg een feestmiddag ge organiseerd in de Concertzaal „De Zwaan", waaraan mede werkte het Souburgse Toneel- en Cabaretgezelschap de S.T.E.C. met de opvoering van het blijspel in 3 bedrijven „Tot weder dienst bereid", door P. Mourinkhoff, dat op voortreffelijke wijze werd gespeeld. Voor en tijdens de pauze heeft de band van de Muziekver eniging „Vlijt en Volharding" zich onvermoeid doen horen met opgewekte muziek. Vele oudjes stonden op de vrolijke tonen te dansen. De Voorzitter, de heer J. van Maris, heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder de heer Daniëlse, burgemeester van Ritthem, de heer de Priester, wethouder van Souburg- en de heer König te Vlissingen, 2e voorzitter van de Algemene Bond. Hij betreurde het ten zeerste dat de erevoorzitter der afdeling, de heer J. van der Peijl, om gezondheidsredenen niet aanwezig kon zijn. De heer König sprak een korte feestrede uit. In de pauze werd thee met versnaperingen aangeboden. Aan het slot bracht de Voorzitter dank aan de medewerken den en de particulieren en winkeliers. Bijzonder dankte hij hen die hun auto beschikbaar stelden. Het was een onvergetelijke middag en allen gingen zeer voldaan huiswaarts. BANKETBAKKERIJ p. m. meRk Speciale aanbieding van deze week 250 gram gesorteerde Koekjes 60 cent 130 gram Hazelnootbonbons 50 cent 250 gram Amandel speculaas 55 cent 100 gr. Crêmekoekjes 25 ct 200 gr gevuld Moccaschuim 55 cent 4 fijne Tompouces 55 cent Zaterdag als Uw oude U niet meer voldoende helpt. Betere glazen zetten alles jn een geheel nieuw licht. Bellamypark 38 - Tel.. 2648 - VLISSINGEN ff' De keuken wordt door de touristen zeer gewaardeerd. Keuze Paling met toebehoren Schelvis met toebehoren Kip met appelmoes Rolpens met rode kool Zuurkool met spek en worst Bloemkool met saucijsjes Wiener Schnitzel garni en Huidirritaties verdwijnen binnen enkele dagen door Ook te gebruiken a s normale dag- crême en als desinfectiemiddel na het scheren. Verkrijgbaar bij Betje Woiffplein 1 Vlissingen Ter kennismaking met ons nieuwe Interlock op vertoon van deze advertentie op nr 8 Vergelijk onze prijzen kwaliteit is bekend Oekookte Metworst 25 cent Gebraden gehakt 30 cent Ham 50 cent Rookvlees 45 cent Gelderse Rookworst 28 cent Leverworst 12 cent Roterhamworst 28 cent Tongen worst 28 cent Alles per 100 gram St. Jacobsstr. 3 Tel. 2570 Khaki vanaf 6.95 Zwaar Casimir iets bijzonders 9.95 Gekookte Ham 4 Q pt per 100 gram ul Corned Beef per 100 gram St. Jacobsstr. 33 - Tel. 2134 Notaris J. L. VERHAGEN te Vlissingen, zal op Zaterdag 8 December 1951, des nam. 3 uur, in het Verenigings gebouw „De Zwaan", aan de Vlissingsestraat nr. 85 te Oost en West-Souburg, in het de navolgende huizen met erven en tuinen, bouwland en bouwgrond, alles te Oost- en West-Souburg 1. Het eengezinswoonhuis met erf en tuin aan de Nieuwe Vlissingseweg nr. 29, groot 4.08 are. Huuropbr. f 299. Lasten f 35.16. 2. Het eengezinswoonhuis met erf, naastgelegen grond en grote tuin aan de Buteuxstraat nr. 7, groot 10.62 are. On ver huurd en ontruimd te aan vaarden behoudens vestigings vergunning. Lasten f 28.60. 3. Een perceel bouwland aan de Visoweg, sectie B nr. 434, groot 27 are. Verpacht aan J. de Witte te Souburg voor f 32.05 per jaar. Lasten f 13.21. 4. Een perceel bouwgrond, waarop gestaan heeft het ver woeste pand Spoorstraat 48, groot 1.12 are. On verhuurd. Aanvaarding en betaling 2 Januari 1952. Zakelijke lasten van 2 Januari 1952 af voor rekening van kopers. Bezichtiging de huizen daags vóór de verkoop van 1012 en 24 uur en op de dag der veiling van 1012 uur. Fa, C.J, v, d. Hemel 8 Zn. Horlogemakers juweliers K)em« Markt 9 t o Albort Heya Wanneer Uw advertentie op deze plaats had gestaan, was ze onder de ogen van 94C0 gezinnen gekomen.

Scheldebode | 1951 | | pagina 1