Sperwerwinkels Piccalilli Boterhamspeculaas Vlugk, Havermout fijne Burstcaramels Tomatenpuree Vereniging v.Chr. Kleuteronderw. P, van Seizen Huidverzorging „SNOEKJES G. Kotoun Spreekuur Tweede Kamerleden Bevolkingsonderzoek op T.B.C. 't Is toch een gezellig krantje tëedie fonyenó en YYlei&j&i Bij winterkost hoort Nu: 1 pot van 70 voor 49 cent 250 gram voor 39 cent 500 gram voor 32 cent 100 gram voor 19 cent 1 blikje voor 23 cent Vraag niet hoe het kan, maar profiteer er van te Vlissingen te Vlissingen Kuipers' Bakkerij Gesuikerde Speculaas Iedere Vrouw Dr. v. d. Hoog's Schoonheidsproducten Muziekhandel Gebrs.van Damme SecretariaatVerlengde Hobeinstraat 264 Zaterdag 17 November as., zal onze nieuwe Kleu terschool aan de Min. Lelystraat officiéél worden geopend. Des middags is er van 45 uur gelegen heid voor belangstellenden de school te bezichtigen. De leerlingen verwachten wij Maandag 19 Novem ber a.s. des morgens 9 uur. De ouders die hun kind voor deze school hebben opgegeven en nog geen oproep hebben ontvangen, gelieven dit te melden aan het secretariaat. Er is nog plaats op deze school voor een beperkt aantal leerlingen. Namens het Bestuur Ds. F. S. Kloosterman, Voorz. C.J.P. van Keulen, Secr. Tweede Kamerleden, die lid zijn van de Partij van de Arbeid, houden spreekuur in Zeeland. Zij zijn voor een ieder te spreken, ongeacht zijn politieke richting. De zittingen worden gehouden op ZATERDAG 17 NOVEMBER, des namiddags van twee tot vier uur te VLISSINGEN door de heer Mr. J. A. W. Burger, in de boven zaal van het Hotel Royal". Badhuisstraat 3 OOSTBURG door de heer J. Emmens, in de zaal van de heer Ph. de Vuijst. Hoewel zich reeds vele ingezetenen hebben opgegeven a's Huisbezoeker(ster) is het benodigde aantal van 700 nog lang niet bereikt. In het belang van de volksge zondheid wordt nogmaals een dringend beroep op U gedaan zich hiervoor beschikbaar te stellen. Aanmelding bij het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken, Hendrikstraat 12 (kamer 7 boven, telef. 2752) OPENING KLEUTERSCHOOL Blijkens een advertentie in dit nummer, is het bestuur van de Chr. Kleuterschool alhier, voornemens om op Zaterdag 17 November a.s. haar nieuwe Kleuterschool aan de Min. Lelystraat, achter de Noorderka.pel, officieel te openen. Zij verzoekt ouders, die nog geen oproep ontvingen, zich even te melden bij het secretariaat, terwijl tevens nog plaats is voor een beperkt aantal leerlingen. Wie het eerst komtDe leerlingen worden verwacht op Maandag 19 November d.a.v. des morgens om 9 uur. Onze speciale Zaterdagreclame Moccacongresjes met nongat 6 stuks voor 60 ct Speculaas, zó van de bakker, dat is pas Speculaas! Nieuwendijk 63, Tel. 2478, Vliss. Neemt proef met onze 55 ct per 250 gram Gekruid Speculaas 50 ct per 250 gram Goed en goedkoop LUXE BAKKERIJ Groen®woud35,Tel2803Vl stelt prijs op een verzorgd uiterlijk. Geeft Uw huid echter de juiste behandeling I stellen U hiertoe in staat. Wij dienen U gaarne van advies! Verkrijgbaar bij Walstraat 88 - 90, Gissingen Tel. 2744 Gitaren, Mandolines, Violen, Mondorgels, Blokfluiten, Accorde ons, Foudraals, Sna ren, Onderdelen enz. Voordelige prijzen FIRMA Muziekinstrumenten - handel PAUL KRUGERSTRAAT 16 VLISSINGEN Te koop mooie rose Trouwja pon met zware zijden onderjurk Adres2e Maststrsat 559, Ha vendorp, Vlissingen Te koop Fornuisje Kinderwagen Kinderstoel, Box en Schoon- maaktrap. Anjalierenlaan 73, VI. Te koop grijze winterjas voor jongen van plm. 13 jaar z.g.a.n. Sottegemstraat 30, Vlissingen Een pracht St. Nicolaasgeschenk voor uw kinderen, prijs f 2,95 „Het Winterboek 1051'' 300 bladz. prachtuitvoering, bestel het nu Agentschap „Margriet" Mabelus, Schuitvaartgracht 195, Vilss. Te koop enige jongensjassen, w,o. een z.g.a.n. winterjongens- jas, leeftijd ongev. 12 jaar. Hobeinstraat 67 ben.. Vliss Te koop wegens plaatsgebrek i.g.s.z. Transportfiets, bruin lede ren sofa, een wasketel en was- kuip, wringerbok, 1 gasoventje, als nieuw, Adres: 2e Maststraat 559, Havendorp Artistiek tin, plateel wand borden en pracht siervazen voor diegene dfe nu eens wat bijzon ders wil hebben. Koperemaille, jo Maes, St. Jacobsstraat 15, VI. Voor de St. Nicolaasdozen kleurtjes, potloden, kleurpotlo den, ecoline, watervaste teken inkt, plakkaatverf, studie- en Rembrandt- olie- en waterverf, school- en Rembrandtpastels, schetsboeken, aquarel- en teken- bloes, ingres-. teken- en aquarel papier, pastelpapier jo Maes, St. jacobsstraat 15, VI. Voor de St. Nicolaas: ballpen, losse vullingen, prachtsortering vul- en repeteerpotloden voor dames en heren. Puntenslijpers in reuze leuke uitvoeringen, inkt lappen, redis-, rondschrift- en gewone schrijfpennen, puntbe- schermers. Rode, groene-, blauwe bruine, paarse vulpeninkt van Waterman en Talens, Jo Maes, Verfspeclalist Vlissfngen Kleurboeken, prenteboeken, lees boeken, ganzenbord, mens erger je niet, voetbalspel, prachtcol- lectle puzzles, poesiealbums en plaatjes, borduurdozen, vouw blaadjes, plakfiguurtjes, plakmap- pen, boetseerklei, los en in dozen. Artimappen voor jeugdige aan komende tekenaars en knutse laars. Jo Maes, St. jacobsstraat 15, VI, Zwarte colliers met bijpassende oorknoppen, parelcolliers, Meto armbandenen oorknoppen voor elke japon en elke kleur hebben we leuke versieringen. Vlinders, kevertjes, hertjes, trossen kersen, eikels enz. enz. En niet te ver geten een prachtsortering cha- telains. Jo Maes. St. Jacobsstraat 15, VI. Ooede oude Jenever f 6.75 per Liter f 3,50 per V? Liter. Zeer goede Cognac f 5,25 per fles. f 2,70 per V? fles. Harms' Oe- distiileerdhandel enz., Vliss. Te koop Herencostuum f 7,50 en heren-winterfas f 12,50 voor middelbare leeftijd. Adres Bureau van dit blad Te koop rond Kacheltje met plaatje f 20.—. Ploenlaan 3, Vlissingen Etaleur heeft nog enige tijd over voor het maken van Blikvangers, etalagekaarfen voor St. Nicolaas. W. H, v. d. Hoeven, Gediplo meerd Etaleur, Kasteelstraat 23, Vlissingen Te koop haard met nieuwe pot. f 30.--. Leeghwaterstraat 69, VI. Te koop een Damesfiets, nieuwe banden, zadel, kettlngkast, terug traprem enz. en Herenfiets in prima staat f 45. A. Klip, Nieuw- straat 6, Vlissfngen Te koop ronde Kamerkachel met toebehoren en een paar grote zeezakken. Hellebardierstraat 2, Vlissingen Te koop 1 paar Voetbalschoe nen, z.g.a.n., maat 42. Verl. Olacisstraat 26, Vlissingen. Te koop zilvervos. Boul. Bankert 102, Vlissingen. Na 5 uur. Muziekliefhebbers. U komt toch ook het Leger des Heiig Muziek korps uit Middelburg beluiste ren? Zij spelen tijdens de dien sten, aanv. 10 uur v.m. en 7.30 uur n.m. en geven 's middags een muziek- en zanguitvoering op het Marktje. Aanvang 3.30 u.n.m. Te koop een blauw laken Ma- rineeostuum en overjas, z.g.a.n. flinke maat en hutkoffer. Haaksbergenstraat 13,0.-Souburg Te koop wasmachine met of zonder wringer, 1 paar zwarte pumps 381/». v. 4. Manderestraat 22, Vliss. HERDENKING BEVRIJDING Ondanks het slechte weer waren honderden Vlissingers Vrijdagavond naar het landingsmonument aan de Slijkhaven gekomen om door bloemlegging de gevallenen bij de landing in 1944 ter plaatse te eren. Tientallen deputaties van verenigingen en instellingen mar cheerden gezamenlijk naar de haven, waar vele autoriteiten van landmacht, zeemacht en burgerij aanwezig waren. De Konink lijke Marine en de Nationale Reserve vormden een erewacht. Onder het spelen van de volksliederen werden de vlaggen van Engeland, Frankrijk en Nederland en de commandovlag door padvinders gehesen, waarna de Last Post over het landings terrein klonk. Na het inachtnemen van de stilte sprak wet houder W. Poppe als loco-burgemeester de herdenkingsrede uit. Tezamen met wethouder M. van Popering legde hij een krans bij het gedenkteken, waarna autoriteiten en deputaties bloemen aanvoerden. Het geheel stond onder leiding van de Bond van Buurtverenigingen LEGER DES HEILS - STICHTER WILLIAM BOOTH Paul Krugerstraat 28 A.s. Zaterdag en Zondag brengt het muziekkorps uit Middel burg een bezoek aan Vlissingen. Zaterdagmiddag zal het van 3 uqr tot plm. 6 uur in onze stad gewijde muziek en zang ten gehore brengen. 's Avonds om half acht verleent het medewerking tijdens de twee openluchtmeetings op de Kleine Markt en het Bellamypark. Zondags zal het medewerken in de diensten om 10 en 7.30 uur in ons gebouw. Des middags om 3.30 uur geeft het op de Kleine Markt een uitvoering. Muziekliefhebbers, wij nodigen U hartelijk uit, dit Leger des Heils muziekkorps te komen beluisteren. Het geheel van dit muziekfeest staat onder leiding van kapitein P. Vons, de bevelvoerend officier van het Leger des Heils uit Middelburg. TERAARDEBESTELLING J. L. DE WIT Maandag is alhier teraardebesteld het stoffelijk overschot van de heer J. L. de Wit, die in het openbare-, het kerkelijk- en het verenigingsleven een werkzaam aandeel heeft gehad. De begrafenis stond onder leiding van Ds. J. de Vuijst, die de dag tevoren als predikant bij de Chr. Geref. Gemeente zijn intree had gedaan. Aan de groeve werd door verschillende sprekers het woord gevoerd, terwijl ook een groot aantal belangstellenden aanwezig was. Vanwege het gemeentebestuur werd gesproken door wethouder van Popering, die de overledene herdacht als raadslid. Voorts waren afgevaardigden van de Gemeenteraad, de Regenten van het Gasthuis, de A.R. en de C.H. Raadsfracties, het Zeeuwsch Dagblad, het Militair Tehuis, de A.R. Kiesver., het Schoolbestuur der Geref. School, collega's van de Prov. Griffie, waarvoor resp. het woord werd gevoerd door de heren H. van Rooijen, W. de Ridder, Ds. J. S. Hartjes, B. H. Ligteringen, F. D. G. Prins en J. van Tuinen, die allen schetsten de trouw, de volharding en de offervaardigheid waarmee de overledene zich gaf en waarin domineerde „Al wat gedaan werd uit liefde tot Jezus, dat houdt zijn waarde en zal blijven bestaan." Nadat de enige zoon, mede namens zijn zuster en zwager in Indië, had dank gebracht voor de genegenheid en vooral ook de zusters van „Bethesda" voor de liefdevolle toewijding, sprak Ds. de Vuijst naar aanleiding van Ps. 23 „Uw stok en Uw staf die vertroosten mij." Door velen, w.o. ook een deputatie van de ouden van dagen uit het Gasthuis, werd aan het slot nog een bloemenhulde gebracht. BOKSCLUB D.O.S. Morgen Zaterdag 10 Nov. geeft D.O.S. in het Concertgebouw haar 2e wedstrijd in dit seizoen. Ditmaal zal een Haagse club de gast zijn. Op het programma komt o.m. voor een partij van de zwaar weltergewicht uit het Laakkwartier, J. Wurms, tegen B. Boshuizen, kampioen van Nederland, eveneens uit Den Haag. NIEUWE MELKZAAK Donderdag opende de heer J. Wisse zijn zaak in melk, boter, kaas en eieren, in de Jozef Israëlslaan 37, hoek Breitnerlaan. De zaak is modern ingericht en zal in deze nieuwe buurt weer in een grote behoefte voorzien. PLAQUETTES OP MIJNENVEGERS De in de Vlissingse Buitenhaven gelegen mijnenvegers Walcheren, Westerschelde, Roompot en Deurloo zijn Zaterdag door de Stichting Nieuw Walcheren onderscheiden met het aan brengen van plaquettes. Helaas kunnen wij onze lezers hiervan geen verslag uit brengen, daar men het niet nodig geoordeeld heeft ons getuige te doen zijn van deze plechtigheid, hoe gaarne wij altijd verslag uitbrengen van alle gebeurtenissen, waarbij onze Marine, onaf- scheidenlijk verbonden aan onze Marinestad, betrokken is. VLISSINGEN EEN VEILIGE STAD Vlissingen is een veilige stad. Dit is gebleken uit een onder zoek, ingesteld door de K.N.A.C. Het resultaat van dit onderzoek staat thans zichtbaar op het gemeentehuis. Een fraaie wissel beker. Met genoegen hebben wij en velen met ons hiervan kennis genomen. Onderwijzers hebben hun uiterste best gedaan de kinderen de verkeersregels bij te brengen, ouders hielpen hier aan mee, de politie stelde alles in het werk het verkeer in goede banen te houden, het gemeentebestuur ontziet kosten nog moeite om een veilig verkeer mogelijk te maken. Dit alles werd beloond. Moge iedereen meehelpen dit fraaie succes te bestendigen, opdat Vlissingen niet alleen veilig was, maar het kan blijven. De oplossing uit ons nummer van vorige week bleek inder daad niet zo gemakkelijk als de keer daarvoor. Toch bleek uit het grote aantal oplossingen dat de animo steeds groot blijft. Het beroep luidtGEMEENTEARTS. De eerste prijs, een spaarbankboekje van de Vlissingse Nuts- spaarbank met f 2.50, was voor Ko Cornelis, Verk. Quakkelaarstraat 5, Vlissingen De tweede prijs, een waardebon van f 1.50, was voor Sylvia Kreukniet, Tuinstraat 11, West-Souburg De derde prijs, een waardebon van f 1.was voor Willy van Bel, Jan Steenlaan 13, Vlissingen Deze week iets geheel anders Mijn geheel bestaat uit 9 letters en wordt de laatste weken in het bijzonder veel gegeten. Ter verduidelijking wordt nog meegedeeld, dat het een product is uit de bakkerij. 4-7-1-9-8 is een bergplaats voor geld. 2-3-5-6 is een bergplaats voor erwten of bonen. De letters in de goede volgorde geven de naam van het gevraagde. Oplossingen voor Dinsdagavond 5 uur aan Noordstraat 44, Vlissingen of Paspoortstraat 13, Souburg. Op de envelop het woord „Prijsvraag". Prijzen afhalen Zaterdagsmiddags na 2 uur,

Scheldebode | 1951 | | pagina 4