Grote sortering LAMPEKAPPEN EN KRONEN Album GEURANDs Tricotages J. A. STEKETEE Notarisappels L Hedée fongenó en ÏÏUiij&i GEBR. VAN DEN BERG Nationale Reserve Weekprofijt! 4 PRESKOP KNECHT in alle prijzen. Komt U eens kijken bij Jongens Meisjes gratis Sparks Sportparade cadeau Vlisto Succes 3 pond voor 60 cent 1 ds Victoria Wafelmelange 90 ct, 1 choc, reep gratis 1 dsjVictoria gemengde Biscuits 95 ct, 1 choc.reep gratis 1 fles Advocaat en 1 fles Bessaia Vruchtenwijn samen van f4.95 voor f4.50 200 gram fondant Borstplaatjes 1 pak a 2 5 0 gram prima Pepermunt voor 1 blikje Tomatenpuree extra kwaliteit voor 1 groot blik Haring in Tomatensaus van 95 voor 79 ct 100 gram gebraden Gehakt voor 34 ct Tevens vragen wij weer speciale aandacht voor onze Koffiebonen a f 1.76|per|250 gram 39 ct 57 ct 24 ct Een vacantiereis van twee vrienden fllding. maga 2yn.Vlissingen Koekjes en Biscuits Wij hebben een mooie partij ontvangen Lange Herenpantalons in de maten 5, 6, 7 f 3.75, f 3.85, f 3.95 Herenhemden, k.mouw in de maten 5, 6, 7 f 3.75, f 3.85, f3.95 Alles le kwaliteit Walstraat 117 Vlissingen Loterij Wit-Gele Kruis De J ET Aansteker nieuwste Amerik. vinding Prijs 19.50 C C. LAGAAY Hollands Glorie 3 pond 60 ct Sterappels 3 pond 65 ct Cocx Orange 3 pond 60 ct Prima Stoofperen 3 pond 45 ct Extra fijne Handperen Prima Druiven, Tomaten enz. enz. Aardappel-, Groente en Fruitbedrijf v« d. Manderestraat 10 Vlissingen, Tel. 2904 De Sperwer-winkeliers zeggen U hartelijk dank voor het overweldigend bezoek aan hun stand op de Vlisto 1951. Uw enthousiasme is voor hen het beste bewijs voort te gaan U te bedienen met de beste kwaliteit tegen de laagst mogelijke prijs, dus.,.. Direct Voordeel Hetgeen U zag en proefde is thans in hun winkels ver krijgbaar. De cliënten die niet in de gelegenheid waren de Sperwerstand te bezoeken willen zij alsnog van hun speciale aanbiedingen laten profiteren. Deze week dus Beilamypark G, VlissingenTel. 2650 Flinke kerels melden zich n u A van Vrijdag 12 October tot en met Donderdag 18 October voor 28 cent per 100 gr. Slagerspatroonsvereniging „Vlissingen-Souburg" GEMEENTELIJKE INDUSTRIE- EN HUISHOUDSCHOOL TE VLISSINGEN Sollicitanten worden opgeroepen voor de betrekking van tevens stoker van de Centrale verwarming dezer school en jullie kunt geheel in het bezit komen van het prachtige Vanaf heden geven wij bij aankoop boven de f 20.zo'n album En natuurlijk bij iedere f 2.een plaatje Walstraat 37-39 Vlissingen U heeft kennis gemaakt met onze fijne Fabri katen. Vraagt daarom steeds Uw Banketbak ker of Kruidenier om 't zuivere Vlissingse product DE KLEINE KAPEL Afd. Vlissingen De volgende nummers kunnen worden afgehaald bij de Heer J. v. d. Vaate, Nijverheidstraat 6, Vlissingen, des avonds na 6 uur tot uiterlijk 1 Nov. 1951 722, 599, 518, 102, 133, 257, 337, 106, 9. 170, 235, 798, 504, 84, 229, 115, 510, 546, 543, 636, 164, 410 De JET aansteker is geheel ver schillend met andere aanstekers daar ze niet alleen een vlam geeft voor sigaar of sigaret, maar door de aansteker wat schuin te houden, geeft een vergasser een steekvlammetje voor het zeer gemakkelijk aan steken van Uw pijp, UitsluitendSigarenmagazijn Badhuisstraat 12, Vlissingen Nasi Goreng f 1.- Nasi Goreng Speciaal f 2.— Bami Ketjap f 1 Daging Smoor f 1.— Cado-Cado f 1 Satéé, 4 stuks f 1.- Fricadel f 0.50 Daging Besengek f 1 Rijsttafel vanaf f 2.- Sajoer Loddek. asem kerri per lepel, Sambalans f 0.20 Levert alleen op bestelling en buitenshuis Beleefd aanbevelend, MEVROUW HAGE Noordstraat 24 bov., Vliss. Tel. 2368 Wanneer Uw advertentie op deze plaats had gestaan, was ze onder de ogen van 9400 gezinnen gekomen. DE MARINIERSKAPEL In het kader van de Marine-tentoonstelling van Schilderijen, welke in het V. D. gebouw te Vlissingen wordt gehouden, bracht de Marinierskapel Maandag een bezoek aan Vlissingen. Rond het middaguur werd een muzikale wandeling door de stad gemaakt, waarin meeliepen enkele compagnieën van de marine-opleiding alhier. Onnodig te zeggen dat dit altijd weer aantrekkelijk schouw spel, begunstigd door een heerlijk October-zonnetje, buiten gewone belangstelling trok. Des avonds om 8 uur besloot de kapel met een grote, muzikaal zeer hoogstaande taptoe, aan de voet van het De Ruiterstand beeld op de boulevard. Na afloop vertrok het gezelschap, om stuwd door een groep dankbare vereerders van het kranig corps, dat, nu Vlissingen weer Marinestad is, dit bezoek nog wel eens zal herhalen. Voor deze week het volgende Als ik draai, dan sta ik stil, en als ik niet stil sta, krijg ik met de zweep. Wie ben ik Oplossingen voor Dinsdagavond 5 uur aan Noordstraat 44, Vlissingen of Paspoortstraat 13, Souburg. Op de envelop het woord „Prijsvraag". Prijzen afhalen Zaterdagsmiddags na 2 uur, Noordstraat 44, Vlissingen. Alsof het afgesproken was, grepen ze de stuurknuppel en be gonnen er mee te draaien en heen en weer te zwaaien. Dit had tot gevolg dat de koepel werd opengeschoven en de instructeur vroeg of ze soms dachten, dat ze op een vliegende hollander zaten. Ook over dit toestel kwamen de jongens nog heel wat te weten, maar eindelijk ging de tocht weer verder. In de loods kwamen ze een vlieger tegen, die geheel in 't leer gestoken was. Een groot pak slingerde op onhandige wijze achter aan z'n rug. „Kijk," zei hun begeleider, „hier heb je nu een piloot, geheel gereed om 't luchtruim te kiezen. Zie je dat rare pak bengelen Dat is z'n opgevouwen parachute. Zo je wel weten, dient die om in nood uit het vliegtuig te springen en naar beneden te zweven. Het zit op een vreemde plaats hè, maar 't wordt tevens gebruikt als kussen. Als de piloot in het toestel zit, zit hij tevens op z'n parachute. Je moet maar eens kijken hoe practisch zo'n ding bevestigd is." De jongens bekeken de piloot van alle kanten. Deze vertelde hoe een en ander werkte. „Kijk," zei hij, „als je hier op deze knop in de gesp drukt, valt de hele parachute uit elkaar. Als ik dus uit het toestel spring, druk ik op deze knop en de chute gaat vanzelf open. Als ik op de grond kom, trek ik aan deze ring en de hele para chute gaat los." „Waar is die van gemaakt vroeg Piet. „Vroeger waren ze van zijde, doch tegenwoordig is het een soort plastic." „Zullen we verder gaan, jongens vroeg de instructeur. „Ik hoor daar juist een kist aanslaan." Verder ging het weer, de jongens gingen aan de achterzijde de loods uit en zagen een tiental vliegtuigen staan, waarvan bij één reeds de motor draaide. Voor de wielen lagen driehoekige blokken, die maakten dat het toestel niet te vroeg zou wegrijden. „Waarom laten ze die mótoren zo lang van te voren draaien wilde Jan weten. „De bestuurder wil de motor eerst proberen. Die blokken, startblokken genoemd, dienen om het toestel op z'n plaats te houden. Je begrijpt wel dat het nodig is een goede motor te hebben. Als hij in de lucht weigert, zouden er ongelukken kun nen gebeuren, 't Is geen auto, zie je, je kunt boven niet zo gemakkelijk uitstappen. Nu draait de motor nog niet hard, maar dadelijk zul je wel zien dat de motor nog veel harder kan Na de eerste opleiding als infanterist, kan indeling plaats vinden alsGeweer-, Mitrailleur-, Fiat- en Mortierschutter, of als Chauffeur, Motorrijder, Radio, etc. Oefening 1 avond in de week, of een avond door U vast te stellen Leeftijd na goedkeuring vanaf 18 jaar Ondergetekende Straat Woonplaats verzoekt hierbij geheel vrijblijvend inlichtingen voor deelname bij de Nationale Reserve Te zenden aan het Gemeentehuis Vlissingen, Kamer 3 afd. Bevolking. Handtekening Salarisregeling: f167.per maand met 6 éénjaarlijkse verhogingen tot een maximum van f 179.per maand, exclusief de toelagen volgens het Toelagebesluit 1951. Sollicitatiën (op zegel van f 0.50) vóór 22 October a.s. te zenden aan de Burgemeester. Nadere inlichtingen worden verstrekt ter Secretarie, afde ling Onderwijs c.a. (Kamer 2) Mogelijkheid tot aanstelling als Concierge in de toekomst niet uitgesloten draaien. Zie je," schreeuwde hij nu de jongens in 't oor, „daar gaat hij al op volle toeren draaien." Een geweldig lawaai, vergezeld van een sterke windstoot zette nog meer kracht bij aan z'n woorden. De jongens waren wat achteruit gegaan. Nu sloegen meerdere toestellen aan. Mannen, geheel in vliegertenue, zoals ze straks gezien hadden, klommen in de kisten en weldra werden de startblokken weggehaald door de helpers, waarna de vliegtuigen langzaam weg taxiden naar het wat verder gelegen vliegveld. „Kijk, jongens, zien jullie ginds in de verte dat rood-wit gestreepte huisje staan vroeg hun gids. De jongens keken in de aangeduide richting en heel in de verte ontdekten ze het bedoelde. „Vanuit dat hokje worden de commando's gegeven voor het opstijgen en dalen. Dat is zoveel als onze verkeerstoren. Als je op een vliegveld van groot formaat komt, zoals bijvoorbeeld „Schiphol", dan is het ook werk°lijk een flinke toren." „Daar gaat de eerste", riep Jan, die een der toestellen zag opstijgen. Zo bleven de jongens nog een uurtje kijken en de piloten en instructeurs hadden blijkbaar schik in de belangstelling van onze twee vrienden, want boven hun hoofden maakten ze soms de gekste capriolen. Een vloog zelfs een hele tijd ondersteboven, zodat de jongens hun hart vasthielden dat een der inzittenden er uit zou vallen. Later hoorden ze dat de piloten altijd met sterke riemen vast zitten, zodat het gevaar voor vallen niet groot kan zijn. Aan alle plezier komt echter een eind, zo ook hier. De in structeur vroeg de jongens of ze nog zin hadden om de link trainer te zien. „Wat is dat nou weer vroeg Piet. „Dat is een toestel waarin de piloten leren blindvliegen. Ga maar even mee, hier zijn we er", vervolgde de instructeur. De jongens gingen een gebouwtje binnen en kwamen in een kamer van ongeveer vier bij vijf meter. Midden in, op een ver hoging, was een soort vliegtuig opgesteld. De cockpit was van normale grootte, doch de staart en de vleugels waren naar ver houding bespottelijk klein. „Stap maar eens in," zei een meneer tegen Jan, „dan zullen we je eens leren vliegen."

Scheldebode | 1951 | | pagina 4