Hedie fycmqenö en YïleiijeA w.w.w. Rolluiken Zonschermen 4 4 Weekprofijt C 3 4 4 4 4 Drukkerij van der Hoeven Knuijt Sperwervoordeel Wafels de Paris Figuurschuim Chocoladehagel Onze Koffie Een vacantiereis van twee vrienden x. „ONS GENOEGEN" Concert te Souburg 200 gram voor 53 cent 100 gram voor 20 cent 200 gram voor 49 cent heeft alle merken vulpenhouders in voorraad. Vulpenhouders met gouden pen reeds in prij zen van f 7.50, f 8.50 en hoger, alles met ga rantie en tevens gratis verzekerd. Ballpointpennen f 0.95, f 1.10, f 1.25 enz. Repareren - Graveren - Polijsten Vulpenhuis Wegeling St. Jacobsstraat 16 - Vlissingen De oplossing van onze vorige opgave was ROTTERDAM De prijzen werden als volgt toegekend Jeannette Louwerse, Middelburgsestraat 82, Souburg Maatje Schout, Hoge weg 36, Vlissingen Henk v. d. Weg, Rochussenstraat 2, Vlissingen Voor deze week het volgende „Wij Willen Werken" vèn Steenlaan 3 Vlissingen Naaien - Verstellen - Keren Heeft U stof U zult tevreden zijn voor 40 cent per 100 gram Slagerspatroonsvereniging „Vlissingen-Souburg" KLADBLOCS Noordstraat 44, Tel. 2077, Vlissingen KONINKLIJKE HARMONIE Deze week: Het allerfijnste wafeltje, geproefd door 't Sperwersnaveltje kost geen f 1.92 maar slechts f 1.76 per 250 gram ende allerbeste kwaliteit 1 SPERWER /ér/, eïirLCMÓ- Alleen de speciaalzaak biedt U de grootste sortering, volledige service en garantie. In verband met plaatstekort konden wij vorige maal geen Jeugdverhaal plaatsen en moest ook de prijsvraag blijven staan. Natuurlijk doen er nu weer veel jongens en meisjes mee. Als jullie logeetjes hebben, mogen die ook mee doen. De eerste prijs, een spaarbankboekje van de Vlissingse Nuts- spaarbank met f 2.50, werd toegekend aan De tweede prijs, een waardebon van f 1.50, aan De derde prijs, een waardebon van f 1.aan Ik ben op een huis, maar niet op een schuur. Ik ben op een schutting, maar niet op een muur. Ik ben ook nog op een zwaantje, maar niet meer op een gans. Wie zou ik toch wel wezen, wie het raadt die heeft een kans. Oplossingen voor Dinsdagavond 5 uur aan Noordstraat 44, Vlissingen of Paspoortstraat 13, Souburg. Op de envelop het woord „Prijsvraag". Prijzen afhalen Zaterdagsmiddags na 2 uur, Noordstraat 44, Vlissingen. „Kijk eens, jongens, ik heb heus de tijd niet om jullie alleS te laten zien, maar ga zover mee, dan zal ik aan een instructeur vragen of die jullie alles wil vertellen wat je weten wilt. Is dat goed En terwijl hij naar Jan keek „Daar heb je toch zeker wel een nat grapje voor over hè Jan lachte eens en knikte. Vreemd, hij dacht er al lang niet meer aan. Wat een aardige man was dat. Na wat die wacht gezegd had, had hij een heel andere voorstelling van de com mandant gehad. Zo'n grimmige baas, met grote knevels, die je bars zou aanspreken. Deze was een fijne kerel. Het zou best je vader kunnen zijn. Voort ging het nu over een geasphalteerde weg. Even moesten ze uitwijken voor een passerende jeep. De commandant stak z'n hand op en onmiddellijk stopte het voertuig. „Luitenant van Slingeland, heeft U dienst vanmiddag De bedoelde luitenant was al uit de wagen gesprongen, salueerde en zei„Jawel, commandant, instructieterrein." „Wilt U dat dan overdragen en deze twee jongens een en ander van het werk laten zien en eindig dan op de gebruikelijke wijze !t" „Jawel, commandant „Jongens, gaan jullie met deze meneer mee, ik wens jullie een prettige middag hoor." De jongens bedankten hem en gingen nu gedrieën op weg. Spoedig was het gesprek in volle gang. De jongens vertelden van hun tocht en de luitenant luisterde vol belangstelling. Spoedig kwam de weg uit op een kruispunt van wegen en net als in de stad stond er een grote paal met allemaal borden en pijlen, waarop aangegeven stond welke richting men moest gaan om op een bepaalde plaats te komen. Het waren echter bijna allemaal afkortingen en voor oningewijden onbegrijpelijk. „Hier is de brandweercentrale", vertelde de luitenant. „Als er gevlogen wordt, staat altijd een blusauto klaar voor eventuele ongelukken. We gaan eerst wat verder. Daar ginds zien jullie die grote loodsen, daar gaan we naar toe. Straks wordt er ge vlogen, kijk, er staan al enkele toestellen buiten. Je ziet, alle kisten zijn geel." „Ik zie geen kisten", zei Piet onnozel. „Ach, jö, die vliegtuigen noemen ze toch kisten", wijsgeerde Jan. Weldra waren ze nu bij een loods. Kolossaal, wat een groot ding was dat. Wel tachtig meter lang en misschien wel vijftig meter breed. Door een klein deurtje gingen ze binnen. Wat een vliegtuigen, zoveel hadden ze er nog nooit bij elkaar gezien, of het moest in de oorlog zijn, toen vlogen er ook soms hele zwer men, maar veel konden ze zich er toch niet van herinneren. „Lopen jullie maar door, ik kom zo terug, want ik moet even in dat hokje zijn om te telefoneren." Weg was hij en de jongens stonden onwennig rond te kijken. Overal werd druk gepoetst en geveegd. Mecaniciëns, met grote sleutels gewapend, prutsten aan de motoren. „Zie je dat," zei Jan, „die vliegtuigen zijn van linnen, da's geen metaal." Vlissingse Damclub D.I.D. Opgericht 26 Januari 1925 Onder auspiciën van bovengenoemde vereniging zal worden gespeeld om het Damkampioenschap van Vlissingen, en wel in de Hoofd-, Eerste- en Tweede klasse. Alle damliefhebbers te Vlissingen kunnen hiervoor inschrijven f 1.per persoon Speelavond elke Maandagavond, Inschrijvingen worden ingewacht vóór 5 September a.s. bij G. Luwema, Arbeidstr. 2 en L. Goedbloed, Walstr. 34 Wij maken voor U een mantel, japon, mantelcostuum, blouse, etc. Schrijf een briefkaart en wij komen eens praten, Wacht niet tot de grote najaarsdrukte begint. Keurige afwerking - Billijke prijzen Slijkstraat 17-19 Vlissingen - Telefoon 312 4 4 Voedt U goed en zoekt Uw voordeel Aan beide eisen kunt U voldoen door iedere week gebruik te maken van onze profijtaanbieding. Deze week van Vrijdag 31 Aug. t.m. Donderdag 6 Sept, verkopen wij weer een bijzonder fijn en speciaal slagersartikel tegen een sterk verlaagde prijs n.l. Beleg hiermede Uw brood en U ziet verheugde gezichten om de tafel, want iedere boterham wordt een tractatie. 4 LEGER DES HEILS (stichter William Booth). A.s. Zaterdag en Zondag komt een 30-tal jonge Heilssoldaten, uit de korpsen van Zeeland afkomstig, voor een K.K. Rally naar Vlis singen. i Deze jonge Heilssoldaten ontvangen in hun korpsen schriftelijke en practische opleiding voor doeltreffende dienst in het Leger. Hun komst naar Vlissingen is voornamelijk gericht op de practijk, in verband met de 14-daagse actie der veldtocht„GOD ROEPT U". Zo zult U a.s. Zaterdagavond van half acht tot negen uur hen kunnen beluisteren in de openlucht-arbeid 't Beginpunt is 't Kleine Marktje, aanvang 7.30 uur n.m. Dan na negen uur trekken ze er op uit, naar diverse café's en dancings om ook daar de mensen door woord en lied Jezus Christus te prediken als de Redder der wereld. De algehele leiding van deze activiteit berust in handen van de Divisie Jeugdsecretaris kapitein D. Lissenburg en Enooy I. Schrale, beiden afkomstig uit Den Haag. Ook des Zondags staan de diensten 10 uur v.m. en 7.30 uur n.m. in ons gebouw, Paul Krugerstraat 28, onder hun leiding. Bij goed weer zal er Zondagavond, aanvang 9 uur n.m. aan het strand een korte openlucht-meeting tot slot worden gehouden. Wij hopen U in deze diensten te mogen ontmoeten. DIRECTEURPIET DE ROOIJ Zaterdagavond van 7.30 tot 9 uur geeft de Kon. Harmonie „Ons Genoegen" o.l.v. Piet de Rooy, een Concert op 't Zeelandiaplein te Souburg. Het programma luidt als volgt: 1. Over de Top (Mars) W. Crosby 2. Das Modell (Overture) F. van Suppé. arr. A. Dreissen 3. Lentestemming (Suite in 4 delen) Joh. Pala 4. Finlandia (Symph. gedicht) Jean Sibelius, arr. A. Dreissen 5. Oud-Hollandse boerendansen W. Siep 6. Wiener Bürger Walzer C. Ziehrer 7. Dans le Sud (Amerikaanse schets) W. Nydleton 8. Telefunken marsJ. Evert èt SpAuiA spieöt wufcuiatUiwiftet kaft! WATERSTANDEN VLISSINGEN (Breskens 6 min. vroeger) Hoogwater Laagwater Zaterdag 1 September 2.0014.07 8.0620.34 Zondag 2 September 2.3114.37 8.3621.07 Maandag 3 September 3.0115.08 9.0621.38 Dinsdag 4 September 3.3315.43 9.3922.11 Woensdag 5 September 4.0616.18 10.1122.44 Donderdag 6 September 4.3716.55 10.44—23.20 Vrijdag 7 September5.1717.36 11.25

Scheldebode | 1951 | | pagina 4