Nette Meisjes Inwoning Weekprofijt Sperwer Voordeel 1 pak Maïzena 1 pakje Pudding en flesje Puddingsaus 1 blikje Tomatenpuree «Jan Roevers C Brunsw. SmeerworsQ „Antoine" vrouwelijk personeel i A ReAie fengtnó en ïïlei&jeó Een vacantiereis van twee vrienden a 200 gram 18 ct samen 35 ct 24 ct 't Is toch een gezellig krantje Moccacongresjes met nougat 6 stuks voor 60 ct Kuipers' Bakkerij Stoom- en Chem. Wasserij Voor ccn goede Actetas of School tas hebben wij een grote sortering STOOMWASSERIJ „EDELWEIS" A voor 35 cent per 100 gram 250 gram gesmolten vet voor 50 ct Slagerspatroonsvereniging „Vlissingen-Souburg" Onze speciale Zaterdagreclame Nieuwendijk 63, Tel. 2478, Vliss. kunnen geplaatst worden bij Aanmelden aan kantoor van Dishoeckstraat 26-28 Vlissingen Bejaarde juffrouw met flin ke Bovenwoning wenst hiervan een gedeelte (een voudig gemeubileerd) af te staan, of biedt samenwoning aan met geschikte juffrouw of eenvoudig echtpaar, liefst G.G. Brieven onder no. 938 Bureau van dit Blad Koopt bij de Adverteerders in De Scheldebode Schooltassen reeds vanaf f5. Actetassen met voorzakken f 7.50 Actetassen met voorzakken, schot en riem in prima tuigleder f 26.25 enz. enz. Dit alles vindt U alleen in de speciaal Lederwarenzaak van Walstraat 82 Vlissingen Singel 135 Vlissingen vraagt voor alle afdelingen Ook deze week hebben wij weer iets aparts- lekkcrs voor U gemaakt en wel... Deze worstjes van plm. 2C0 gram per stuk kunt U een hele week bewaren, dus juist iets om mee te nemen, gemaakt van heerlijk mals varkensvlees is het werkelijk een tractatie voor jong en oud. Wegens geweldig succes ook deze week Dus Mevrouw, weg uit de keuken met dat plan ten vet, want het vet van Uw slager is stukken beter en.... de prijs bij de Slager is aanmerkelijk lager 4 4 VOORDRACHT ONTVANGER-GRIFFIER WATERSCHAP SCHOUWEN Voor de vervulling van de vacature van Ontvanger-Griffier van het waterschap Schouwen hebben zich 62 sollicitanten aan gemeld. Hieruit heeft het Dagelijks Bestuur de volgende voor dracht opgemaakt No. 1 A. C. Hartog Dz. te Zierikzee, fgd Ontvanger-Griffier van het waterschap Schouwen. No. 2 F. A. Kolijn te Vlissingen, commies ter griffie van het waterschap Het Vrije van Sluis te Oostburg. In de Algemene Vergadering van 20 Augustus a.s. zal deze voordracht in behandeling komen. De oplossing van onze opgave van vorige week was MARGRIET. De eerste prijs, een spaarbankboekje van de Vlissingse Nuts- spaarbank met f 2.50, werd toegekend aan Henny v. d. Voort, v. d. Manderestraat 32, Vliss. De tweede prijs, een waardebon van f 1.50, aan Hans v. d. Linden, Middelb,straat 104, O.-Souburg De derde prijs, een waardebon van f 1.aan Lieske Kuiper, Zwolle, p.a. Pioenlaan 2, Vlissingen Deze week het volgende Mijn eerste is de vierde letter van het alphabet. Mijn eerste is de achttiende letter van het alphabet. Mijn tweede deel is de naam van een dier dat in het water leeft (5 letters). Mijn derde deel bestaat uit 3 letters en vormt de toegang van de openbare weg naar een afgesloten wei, of ook wel de verbinding tussen twee eilanden. Het geheel is een grote plaats in ons land. De logeetjes mogen natuurlijk ook meedoen. Oplossingen voor Dinsdagavond 5 uur aan Noordstraat 44, Vlissingen of Paspoortstraat 13, Souburg. Op de envelop het woord „Prijsvraag". Prijzen afhalen Zaterdagsmiddags na 2 uur, Noordstraat 44, Vlissingen. Jan stond op en liep met de flessen in de hand naar het aangeduide huis. Er speelden een paar kleine kinderen voor de deur, een meisje en een jongetje. Het meisje, ongeveer vier jaar, had een lief krullekopje en keek Jan met haar grote vraag- ogen aan alsof ze zeggen wilde „Wat moet jij hier bij mijn huis." Jan vroeg haar of ze water voor hem had. Toen liep ze meteen weg, achterom het huis. Even later kwam ze terug met een akertje, half gevuld met water. Het woog blijkbaar nogal zwaar voor haar kracht, want ze liep er van te hijgen, terwijl ze helemaal rood van inspanning zag. Zo goed en zo kwaad als het ging, schonk Jan nu de ene fles vol, maar voor de tweede was geen water genoeg. Hij had nogal wat gemorst, want het schonk niet zo makkelijk. Het jongetje, blijkbaar een broertje van het meisje, stond er bij te kijken, ondertussen ijverig in z'n neus peuterend. „Heb je voor deze fles ook nog een beetje vroeg Jan op z'n vriendelijkste toon. ,,'t Is voor die andere jongen daar die heeft ook zo'n dorst." Zonder iets te zeggen, gingen zus en broer nu samen met de lege emmer terug en enige tijd later kwamen ze, het emmertje tussen hen in, weer naar Jan. Doordat ze nogal ongelijk stapten, schommelde het water driftig heen en weer en toen ze het voor hem neerzetten, vloog er een gulp water over, juist in 't jongetje z'n klomp. In een voor Jan haast onbegrijpelijk taaltje be gonnen ze elkaar de schuld te geven. Jan vulde intussen z'n fles, terwijl hij naar het sappig dialect luisterde. Met een „Vriendelijk bedankt hoor", deed hij de kifrk er op en keerde naar z'n vriend terug. Hij liep midden op de weg en zette z'n eigen fles aan de mond. Al voortwandelend dronk hij een paar flinke teugen, toen hij plotseling een hand voelde, die zijn hoofd met een rukje achterover trok. Het gevolg was, dat een gulp water tussen z'n kin en z'n shirt terecht kwam, hetgeen wel erg fris maar minder aangenaam was. Woedend keerde hij zich om en keek in het lachende gezicht van een militair, die hem zei„Pas op, jó, anders verslik je je nog." Piet, die het zag gebeuren, schoot in de lach, maar Jan was er niet lekker mee. Het schoot door z'n hoofd, dat hij deze meneer, die nogal een hoge rang scheen te hebben, aan het goud op z'n kraag te zien, moeilijk kon gaan uitschelden. „Ik vind het gemeen om iemand zo te laten schrikken", was het eerste wat hij zei. De militair, die op een fiets zat, stapte af en keek Jan recht in de ogen. „Als ik me niet vergis, zitten jullie hier te wachten", zei hij. „We zouden graag het vliegveld eens zien," zie Piet, die naar het tweetal was toegekomen, „maar we moeten wachten tot de commandant komt. Als ie een goede bui heeft, mogen we er misschien wel op", vervolgde hij. De militair, die zelf de commandant kolonel Linders was, schoot weer in de lach. „Hoe weten jullie dat zó informeerde hij. „Dat heeft de wacht gezegd", zeiden ze tegelijk. „Zal ik het eens voor jullie gaan vragen bood hij aan. „Loop dan maar zover met me mee, zet jullie fietsen maar binnen 't hek." De jongens keken opgetogen. Jan was z'n boosheid gauw vergeten. Met de fiets aan de hand liepen ze nu achter de militair aan het hek binnen. De wacht liet hun gewoon door, terwijl hij salueerde. „Nog iets bijzonders informeerde de militair. „Nee, commandant", was het antwoord. De jongens wisten niet wat ze hoorden. Aarzelend vroeg Piet „Bent U dan kolonel Linders De kolonel keek de jongens lachend aan. „Dat wisten jullie natuurlijk niet hè. Maar toen ik daar die twee bepakte fietsen zag staan en dit jongmens", en hij wees op Jan, „zo zag drinken, toen begreep ik al dat jullie graag eens het vliegveld wilden zien en op mij wachtten. Dat komt wel meer voor, zie je. Zetten jullie je fietsen daar maar achter dat stenen gebouw, maar zorg ervoor dat je er niet in komt." „Is het dan zo gevaarlijk daar vroeg Jan. „Och nee, maar als je daarin wordt opgesloten, is het een teken dat je iets uitgehaald hebt wat niet door de beugel kan. Het is, zoals de jongens het hier noemen, de petoet." „O, dat is een soort gevangenis", zei Jan. „Ja, kijk maar, Piet, er zitten dikke tralies voor." De jongens plaatsten hun karretjes achter het gebouw en liepen weer terug naar de commandant. taSp&M, Spiedt wfludoIUvGtftiJeat GtaW LAND- EN TUINBOUW EEN NIEUW VERPAKKINGSMIDDEL VOOR ONZE TUINDERS Gedurende de laatste jaren zijn allerlei middelen ingeschakeld om de groente- en fruitproductie van ons land te stimuleren en de opbrengsten te verhogen. Ziektebestrijding en steeds beter wordende teeltmethoden droegen het hunne bij, maar stelden de tuinder tevens voor een probleem. Een grotere productie eist immers een uitgestrekter afzetgebied. Eik middel tot export verruiming moet daarom worden aangegrepen. Nu doet zich een mogelijkheid voor in een nieuw soort ver pakking en het lijkt ons een belangrijke mogelijkheid, want iedere winkelier weet, hoe een aantrekkelijke en soliede ver pakking de koper aanlokt. Wij bedoelen „Pliofilm", een rubberproduct dat glas helder en zeer licht is en op het eerste gezicht doet denken aan het bekende cellophaan. Het is echter veel sterker en soepeler en een opvallend voordeel is, dat de houdbaarheid van het artikel aanmerkelijk wordt vergroot. „Pliofilm" is een Amerikaans product en het gebruik ervan zou voor de meeste tuinbouwproducten zeker verantwoord zijn wat de prijs betreft, die is n.l. ongeveer 20 cent per vierkante meter. Het is vanzelfsprekend, dat de producten zich moeten lenen tot een verpakking in die vorm. Is dit het geval, dan verleent Pliofilm het artikel niet alleen een buitengewoon aantrekkelijk uiterlijk, maar het voldoet ook aan de hoogste hygiënische eisen. Er bestaan tientallen soorten Pliofilm, die alle onderling in dikte en doorlaatbaarheid verschillen. Voor elk product kan men dus in de toekomst een eigen „film" gaan toepassen, die bij dit bepaalde product het meeste succes geeft. Tot besluit nog enige gegevens over het o.i. belangrijkste voordeel de langere houdbaarheid. Bij verschillende proeven met sla, wortelen, komkommer, meloenen, bloemkool en tomaten bleek bovendien, dat practisch geen gewichtsverlies werd ge constateerd, terwijl kasaardbeien tweemaal zo lang goed blijven. In dit seizoen worden ook weer proeven genomen en ongetwijfeld zal men hierover in de vaktijdschriften weer een en ander kun nen vinden. Men diene er wel terdege op te letten, dat men geen minderwaardig of beschadigd product verpakt, daar het bederf proces niet gestopt wordt. Uitbreiding van het bederf over de gehele zending is echter niet mogelijk, daar Pliofilm de eventuele haard van de rest afsluit. Misschien, zo hopen wij, zullen onze tuinders hierdoor weer een betere mogelijkheid tot een grotere afzet verkrijgen.

Scheldebode | 1951 | | pagina 4