uitverkoop geopend U hHnkeêt yebMtg, „De Ster" Swing Scheermesjes Scheer- apparaat Jo van Boven 35 Ct 32 ct 32 ct HACCOU ck Sf Sperwervoordeel WILLEMIENTJES prima Sla-olie bij elke ontbijtkoek Bessensap met suiker eens Salata en Livorne Kindertoeslag 10% extra Circus van Bever 250 gram van 73 voor 63 cent nu voor f 2.04 Gratis Kinderbijslag van 45 cent Textielhandel „STEZO HedTe fyonyeni en YReibjeA Een vacantiereis van twee vrienden In verband met de zijn de Textielzaken Maandag 16 Juli de gehele dag Telefonisch aange sloten onder no. Hervormd Verenigingsgebouw Noordstraat 34 Vlissingen 49 cent een kop en schotel Buijs 8 de Koning SLAGERIJ SNEL ONDERJURKEN (ROESTVRIJ) 5 stuks 100 cent 75 cent 40 cent MET 3 MESJES vanaf 250 cent St. Jacobsstraat 4 Geslaagd Proficiat En nu zo'n mooi Horloge van Fa. C.J. v. d. Hemel 6 Zn. Reclame-aanbieding Ontbijtspek per 100 gram Boterhamworst per 100 gram Lnnchworst per 100 gram Fa. C. B. v. Zwienen ON DAMESHANDWERKENihWOL. St. Jacobsstraat 28, Tel. 2872 Reuze Koopjes Handgebreide Vesten en Jumpers Restanten Breiwol Gebloemde Meisjesjurken enz. enz. Overhemden 10 °|0 korting Een topkwaliteit bakwerk en licht in gewicht Bak zelf eens oliebollen. Een fles en bij iedere fles een ballon gratis nu per fles 34 cent Gebruik voor Uw sla en slaatjes De Souburgse Begrafenis Onderneming vraagt een nette Sollicitaties te richten aan de héér D. Ruissen, Ritthemsestraat 35, Oost-Souburg door Uw aankopen te doen bij Paul Krugerstraat 90 - Vlissingen bespaart U 10 procent op Uw uitgaven. Deze korting ge ven wij op alle artikelen buiten de opruiming. Maak gebruik van deze gelegenheid Een programma zoals In jaren niet meer werd vertoond Jo de Meulmeester, Glacisstraat 77, Vlissingen Anneke Francke, B Ewoutstraat 14, Vlissingen Jan Lahr, Oranjeplein 41, Souburg Vereniging van Vlissingse T extiel handelaren Voor deze prijs koopt U al in crème uitvoering en voor een 20-delig Keukenuitzet Reseda-uitv., wit van binnen Fabrikaat „Edy" Walstraat 50, Vlissingen Telefoon 2860 FANNY BLANKERS, WIM SLIJKHUIS EN HANS HARTING NAAR VLISSINGEN Het is de Voorzitter van het district Zeeland, onze stadgenoot Frans Kolijn, na enkele jaren pogingen daartoe te hebben aan gewend, eindelijk gelukt een datum vast te leggen voor een athletiekwedstrij d in Vlissingen, waarbij zo goed als zeker zullen uitkomen onze nationale cracks Fanny Blankers, Wim Slijkhuis en Hans Harting. Fanny zal starten op de 100 en 200 m., terwijl Wim Slijkhuis en Hans Harting elkaar op de 3000 m. strijd zullen gaan leveren. Herman Harting start op de 800 m. De wedstrijd zal plaats vinden op Woensdagavond 25 Juli a.s. Bij het gemeentebestuur is aangevraagd voor deze avond het gemeentelijk sportterrein aan de Bosweg beschikbaar te stellen. Ongetwijfeld zal de gemeente voor deze unieke sportgebeurtenis het veld beschikbaar stellen, zodat Vlissingen thans een prachtige sportavond tegemoetgaat. Het verheugt ons, dat het districts- bestuur de organisatie van een dergelijk evenement, waaraan zware financiële consequenties verbonden zijn, aandurft in Vlis singen en hopen, dat het publiek in massa zal opkomen om de wedstrijd te doen slagen. Vooral het feit, dat het bestuur een weekse avond uitkoos, om iedereen in de gelegenheid te stellen de wedstrijd te bezoeken, is lofwaardig en verdient alle mede werking. INGEZONDEN Concert Kon. Harmonie „Ons Genoegen". Lawaaimakende jeugd en toekijkende politiemannen. Vele muziekliefhebbers verheugden zich op het feit dat „Ons Genoegen" een concert gaf op Zaterdag j.l., deze keer in plan Oost, hoek Bloemenlaan-Hogeweg. Ook de bewoners van dit stadsgedeelte hadden zich gereedgemaakt om met genodigden in hun huizen te kunnen genieten van dit concert. Het is echter een desillusie geworden door het gestoei en lawaai van de in grote getale aanwezige jeugd vlak rond de muziektent. Vele luisteraars zijn met ergernis maar vlug weg gegaan, want hier was niet te genieten van de muziek. Bij de aanvang was zegge 1 politieagent aanwezig, met be paald geheel geen opdracht orde rond de tent te houden en velen met mij waren blij dat kort na de aanvang een inspecteur en een brigadier verschenen. Doch tot aller verwondering bleven ook die werkeloos toezien. De kinderen bleven loeien en stoeien tot op 1 meter afstand van de tent, zodat de rondlopende agent nog net kon passeren. Ja, het kon zelfs gebeuren dat een muzikant van de tent moest springen om de jeugd van onder de tent weg te jagen, alles onder de ogen ook van onze toeziende politiemannen. Daarom rijst de vraag Wat scheelde hier toch aan Anders is ons politiecorps toch actief genoeg. B.v. bij een wielerwedstrijd ziet ze wel kans haast een halve stad af te zetten en op zo'n kleine oppervlakte werd niets gedaan. Wat hebben concerten voor nut onder zulke omstandigheden èn voor het corps dat zich inspant iets goeds voort te brengen èn voor de luisteraars. Bijvoorbeeld in een nummer kwam een klarinetsolo voor. Wie heeft daar iets van gehoord, misschien de dirigent zelf nog niet door het lawaai. Beleefd zou ik dan ook de autoriteiten willen vragen Maakt aan die wantoestand een eind en aan H.H. politiemannen zou ik willen vragen bij volgende concerten zelfstandig een eind aan het gejoel rond de tent te maken, zodat het luisterend publiek werkelijk kan genieten. Zij zullen met mij U er zeer dankbaar voor zijn. Met dank voor de plaatsing, K. Bij de boterham moet U toch iets hartigs hebben. Wij hebben altijd ruime keus en lang houdb. Hamspek 46 ct per ons Gerookt spek 150 ct per pond Pekelvlees 45 ct per ons Ham 48 ct per ons Metworst nog steeds 30 ct p.ons Geen slagzin maar een feit Snel voor kwaliteit St. Jacobsstr. 3 T«l. 2670 We kochten een partijtje met Schouderband van prima witte charmeuse in een eenvoudig goed af- kledend model, die we U kunnen aanbieden in de maten 39 t.e.m. 46 voor Dit is ver beneden de waarde Profiteert daarvan I op nr 8 met schriftelijke garantie Horlogemakers - juweliers Kleine Markt 9 t.e. Albert Heyo St. Jacobsatr. 33 - Tel. 2134 •--» 0j! VLISSINGEN DEPÓT PALTHE met vaste boord Reusachtige sortering Zie Etalage I En bovendien op alle hemden deze week op nr. dtSpdüdA Sptót imcXtdotUwidcef Glrit! ft m Het nationale circus van naam Vlissingen Paardenmarkt Gedurende de kermis van 16 t.m. 20 Juli slechts 5 dagen Gala - Openingsvoorstelling Maandag 16 Juli om 8 uur, Dinsdag 17 Juli om 8 uur. Woensdag 18 Juli om 3 en 8 uur, Donderdag 19 Juli om 8 uur en Vrijdag 20 Juli om 8 uur 25 Internationale circus-attracties Afrikaanse leeuwen, Siberische kamelen, Indische olifan ten, VAN BEVER'S VERMAARDE CAVALERIE in geheel nieuwe dressuren, voetbalspelende honden, vliegende mensen, muzikale clowns, meester-acrobaten, Cubaanse wervelwindspringers, sensatie op het koord, beroemde jongleurs, dolkoene jockies, enz. Dc attractie der Vlissingse kermis Populaire prijzen 3000 zitplaatsen Bezoekt onze menagerie met dieren uit alle werelddelen, onze prachtcollectie paarden en het vrolijke apenparadijs. Geopend op dagen met 1 voorstelling van 106 uur en op dagen met 2 voorstellingen van 10—1 uur en tijdens de pauze WATERSTANDEN VLISSINGEN (te Breskens plm. 6 minuten vroeger) Hoogwater Zaterdag 14 Juli9.05—21.29 Zondag 15 Juli 10.1122.43 Maandag 16 Juli 11.21—23.52 Dinsdag 17 Juli 12.23 Woensdag 18 Juli, volle maan 20.17 0.5513.19 Donderdag 19 Juli 1.5214.13 Vrijdag 20 Juli 2.45—15.03 De oplossing van vorige week luidt HART, HARP, HARK. De eerste prijs, een spaarbankboekje van de Vlissingse Nuts- spaarbank met f 2.50, werd toegekend aan De tweede prijs, een waardebon van f 1.50, aan De derde prijs, een waardebon van f 1.aan De opgave voor deze week is als volgt „Puk en Daantje hadden een mandje vol aardbeien." Om te weten te komen, hoeveel er precies in het mandje zaten, moet je de som van het aantal klinkers vermenigvuldigen met de som van het aantal medeklinkers. Oplossingen voor Dinsdagavond 5 uur aan Noordstraat 44, Vlissingen of Paspoortstraat 13, Souburg. Op de envelop het woord „Prijsvraag". Prijzen afhalen Zaterdagsmiddags na 2 uur, Noordstraat 44, Vlissingen. Na het eten namen de jongens afscheid en bedankten de boswachter en zijn vrouw voor de gulle ontvangst. Ze moesten beloven dat ze, eenmaal thuis gekomen, nog eens uitvoerig zouden schrijven hoe het hun op de verdere tocht was vergaan. Eindelijk liepen ze weer op de Zandweg, in de richting van hun tent. Die afbreken en alles oppakken nam een klein uur in beslag. „Wat moeten we met dat stro doen?" vroeg Piet. „We kunnen het hier toch moeilijk laten liggen?" „Weet je wat," zei Jan, „heb je nog touw bij je, dan maken we er weer een grote bos van en laten hem hier rustig liggen". Zo gezegd, zo gedaan. Jan nam een stuk papier en schreef er met grote letters op: „Wie me hebben wil, mag me meenemen". Juist toen ze opstapten, begonnen de eerste druppels te vallen, dus weer afstappen en de regenjassen voor de dag gehaald. De jongens lieten zich door de regen niet weerhouden en spoedig zaten ze weer op de fiets. Achter elkaar ging het nu, langs de verharde kant van de Zandweg, totdat ze weer op de grote weg kwamen. Het begon flink te regenen en weldra hadden ze natte voeten. Maar, och, het hinderde niet, 't was zomer en de regen zou ook weer wel ophouden. Het was de eerste maal dat ze op hun tocht last van Pluvius kregen. Nadat ze stilzwijgend een heel eind waren gereden, zei Piet ineens „Ga mee, jö, hier moeten we zijn", en hij reed een soort erf op waar een groot patates frites kraam stond. Fluks sprongen ze van de fiets en dekten die af met een stuk oud zeil. Maar, helaas, de patates frites baas was niet in z'n wagen. Piet, die al doorgelopen was, ontdekte achter een schutting een oude bovenbouw van een auto, die was ingericht als keuken. Een juffrouw van middelbare leeftijd was juist bezig een fles gesterilliseerd vlees te smelten in een pan warm water. De jongens vroegen of ze even mochten schuilen en tevens of ze patates frites konden kopen. „Nou," zei de juffrouw, „jullie treffen het, want straks moet de wagen toch naar de stad. Ik zal aan m'n zoon vragen of hij de kachel vast aanmaakt, het moet toch gebeuren. Als jullie een kwartiertje geduld hebben, kan ik jullie helpen. Kom zo lang maar hier binnen zitten." De jongens namen plaats en de vrouw stapte in haar klom pen, waarna ze het erf overging, naar de grote patates frites wagen. Binnen vijf minuten kringelden er al rookwolkjes uit de schoorsteen. De jongens konden echter niet zo lang stil zitten en slenterden naar de wagen toe. Weldra stonden ze in de wagen. De kachel brandde al, zagen ze, maar een dikke rook maakte dat hun ogen gingen tranen. De vrouw ratelde in haar dialect maar door. Op een gegeven ogenblik schoof ze van boven een luik open, waardoor de rook beter kon ontsnappen. „Ik moet verder voor m'n eten gaan zorgen," zei ze, „maar ik zal mijn zoon sturen." Weg was ze weer. Even later hoorden de jongens haar roepen: „Jackie Laagwater 2.55—15.14 3.5 —16.25 5.05—17.40 6.10—18.48 7.11—19.48 8.06—20.45 8.56—21.35

Scheldebode | 1951 | | pagina 4