Regenjas L. DE RIJKE JANSSENf Goed Drukwerk is een eerste vereiste Drukkerij van der Hoeven Knuijt Sperwervoordeel WIENER HARTJES Chocolade Hagel SPRITSKOEKEN GRIESMEEL r 250 gram voor 49 cent 200 gram voor 49 cent 4 stuks voor 25 cent per 500 gram 29 cent FRANS DE MUYNCK houten Kantoor Grote loods 20000 beste metselst. Plastic-Kleed Buijs en de Koning WEER of geen WEER toch met VACANTIE maar.... dan met een van 0)^11/ feeding. Walstraat 37-39 Tel. 2984 Een Koningsmaal Zoutevis Woltering-Verburg Alle prijzen van Nieuwe Aardappelen, geschrapte Wortelen, Bieten, Bloemkool, Postelein, Prima verse Aardbeien vliegen naar beneden Aardappel-, Groente en Fruitbedrijf v* d« Manderestraat 10 Vlissingen, Tel. 2904 VISHANDEL Kuipers' Bakkerij De feiten hebben overtuigend bewezen „DE SCHELDEBODE" wordt gelezen. Familiedrukwerk, Verenigingsdrukwerk, Handelsdrukwerk, kortom wij drukken alles èn.... goed!! Het vertrouwde adres hier voor is Noordstraat 44 Vlissingen Tel. 2077 Wij staan U ten dienste met ontwerpen en offertes. een lekker Zandkoekje en..,, niet duur 1 Voor een tocht door het land, of een zitje op het strand taSp&M, spifiöt imcXtdotllvooideef Gieótl Het adres voor Oude Boerenkaas Belegen Boerenkaas Jonge Mei Graskaas Onze gemalen oude Kaas ia erg voordelig Kaas- en Vishandel OudeMarkt 10, Tel. 2189, Vliss. Te koop te Vlissingen 2.75 x 9 m. Prachtig voor Zomerhuisje 10 x 15 m Te bevragen Hoornick Fz. Terrein Muis en de Winter Paul Krugerstr. Vlissingen Beschermt Uw tafelkleed met een wit iets bijzonders, grote maat prijs slechts f 5.82 Strand- of boodschap- tassen vanaf 98 ct Walstraat 50 Telefoon 2860 fmagaiijn.Vlissingen Een grote sortering Voordelige prijzen Dubbeltexjassen 29.50, 32.75, 36.60 39.75 Voor jongens 18.50 met 1.25 stijging Popelin Herenjassen 57.75, 62.50 Nieuwe aardappelen en wortelen, maar dan met van Kerkstraat 5, Tel. 2614, Vliss. SLUITING TEXTIELZAKEN OP MAANDAGMIDDAG Vandaag wordt aan de Raad voorgesteld om de sluiting van de textiel- en meubelzaken op Maandagmiddag na 1 uur ver plicht te stellen. Sedert 1940 bestaat hiervoor een door de winkeliers gemaakte afspraak, welke de laatste tijd echter niet volledig wordt na gekomen door enkele winkeliers. De overgrote meerderheid echter wenst deze sluiting thans verplicht te stellen. PROGRAMMA SPORTWEEK SOUBURG Maandag 2 Juli zal, na een optocht der deelnemers door het dorp, de sportweek door burgemeester A. H. S. Stemerding officieel worden geopend. De Wielersportclub Scheldemond zal een wielerwedstrijd voor amateurs en nieuwelingen organiseren over een 1450 m. lang parcours, n.l. Start Molen Kanaalstraat, Bermweg, Dijkstraat, Zeewijksingel, J. I. Sandersstraat, Nieuw- straat, Braamstraat, Kanaalstraat. Dinsdag wordt op het terrein van R.C.S. de voetbalwedstrijd R.C.S.-E.M.M. gespeeld, terwijl Woensdagavond zal plaats vinden de finale van de Souburgse schoolvoetbalcompetitie. Zaterdag komt de gymnastiek aan bod, n.l. Astrow uit Sou burg en twee Zebra keurploegen. De demonstraties worden ge houden op het terrein achter de Beciusstraat. 's Middags is er ringrijden achter de Julianaschool. Verder vermeldt het programma nog het lossen van ongeveer 200 duiven, een dameshandbajwedstrijd tussen Marathon en Walcheren, waterpolo door dames en heren en duikdemonstraties, een korfbalwedstrijd tussen de O.L. school en de Julianaschool en een volleybalwedstrijd. Het Rode Kruis geeft demonstraties, in verband waarmede Vrijdags het noodziekenhuis kan worden bezichtigd. Rondwandelingen zullen worden gemaakt door Vlijt en Volharding en de Signaalafdeling van Achilles uit Middelburg. Na afloop van de sportweek op Zaterdagavond zal de burge meester deze week sluiten. Wij kannen U deze week de beste kwaliteit ZOUTEVIS leveren. Diepvries Kabeljauw M Tong Blanke Zoutevis Verse Makrelen Gestoomde Makrelen Gebakken Vis Gerookte Bokking Kamper Paling Gepelde Garnalen Zure haring en Rolmops Bellamypark 44 Tel. 2224 Zaterdag a.s, 6 Congresjes met nougat 60 cent Nieuwendijk 53, Tel. 2478, Vliss. DE SCHELDE GAAT LESVLIEGTUIGEN SCHUWEN De Koninklijke Maatschappij „De Schelde" stond vorige week plotseling in de nationale belangstelling. De Zweedse luchtmacht heeft een opdracht voor de bouw van 75 Safir les- toestellen geplaatst bij de Schelde-vliegtuigbouw. Hiermede is een belangrijke mijlpaal bereikt in de geschie denis van de Schelde-vliegtuigbouw. Moeizaam heeft dit bedrijf zich een weg gebaand op de inter nationale markt. Het begin van die weg was het contact met de bouwer van de Pander-Post jager, ir. Th. E. Slot, in 1934. Heel klein werd begonnen met de S 12, de Scheldemus en de Scheldemeeuw. Het was gedurfd. Velen hebben het hoofd geschud in die eerste dagen. Scheepsbouwers vertelden spottend, dat hun winst in de vliegtuigloods werd omgezet in verlies. Men ging echter rustig door en in de dagen van de Pou du ciel vloog invlieger Reijhtjes naar Parijs om het Scheldeproduct te demonstreren. In 1937 ging men licentiebouw beginnen voor Dornier, samen met Aviolanda te Papendrecht. De op stapel staande S 20 en S 21 modellen kwamen door de inmiddels uitgebroken oorlog niet meer in productie. Het zwaartepunt van het bedrijf ging in de oorlog naar Dordrecht. De bouw van 6 zweefvliegtuigen voor de Kon. Ned. Ver. voor de Luchtvaart en een revisie-opdracht voor een Franse Dakota, de C 47, waren een klein begin. Door de nieuwe opdracht van Zweden zal dit bedrijf, thans op volle toeren kunnen gaan werken. Ongetwijfeld zal ook Vlissingen zijdelings hiervan de vruch ten plukken. Deze opdracht betekent tevens een nationale primeur, daar de Nederlandse vliegtuigindustrie voor het eerst gaat bouwen in buitenlandse opdracht. De S.A.A.B. Safir is een éénmotorig, driepersoons trainings toestel met een driewiellandingsstel. Het is voorzien van een 6-cylinder Lycoming-motor van 190 p.k. en heeft een verstelbare propeller. Het gewicht bedraagt 1150 kg., de lengte is 7.85 m., de spanwijdte van vleugeltop tot vleugeltop 10.60 m. De maximum snelheid beloopt 275 km. per uur, de kruis snelheid 245 km., terwijl de actieradius 1050 km. bedraagt. De stijgsnelheid is 5,8 m. per seconde, terwijl een hoogte van 5500 m. kan worden bereikt. Met de productie is reeds begonnen. Hiermede heeft de K.M.S. bewezen op de internationale markt mee te kunnen. Een vlaggeschip voor Zweden en nu 75 vliegtuigen. Met belangstelling zal Vlissingen de verdere resultaten van de activiteit van de Schelde-Directie gadeslaén.

Scheldebode | 1951 | | pagina 2