SNOEKJES 11 v.d.Hoeven&Knuiit Wegens vacantie is onze zaak van 25 t.e.m. 30 Juni 1951 gesloten ^13a(z(zerLj ^roenouive HEERLIJK CC Prijs 75 cent per 15 woorden Elk woord meer 5 cent L. DE PAGTER Dikke KLADBLOCS 25 cent Drukkerij Noordstraat 44 Vlissingen Scheldestraat 56 Vlissingen NIJVERHEIDSONDERWIJS Reeds eerder hebben wij erop gewezen, hoe men in Vlissingen erin is geslaagd het Nijverheidsonderwijs door nauwe samen werking tot op een bijzondere hoogte te voeren. Een belangrijke rol hierin speelde de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" met de be- drijfsscholen en de gemeentelijke voortvarendheid bij het stimu leren van het nijverheidsonderwijs op de dag- en avondscholen. Hierdoor is Vlissingen een zeer belangrijk studiecentrum ge worden op dit gebied. De afgelopen weken heeft men aan de hand van de practische resultaten nog eens duidelijk daarop de aandacht gevestigd en wel door het inrichten van een nijverheidsonderwijstentoonstel ling. Als organisatoren hiervan traden op de bedrijfsscholen der K.M.S. en de gemeentelijke Dagschool voor Nijverheid. De ten toonstelling is ingericht in de leerschool Singel, hoek Konings weg. Zonder er enige ruchtbaarheid aan te geven, heeft men met ruime inzichten iets aparts tot stand gebracht, waarmede de eigen oorspronkelijke verwachtingen eigenlijk zijn overtroffen. Dat het symbool der K.M.S., de bekende kroon, aan deze ten toonstelling een K.M.S.-sfeer geeft, is niet te verwonderen. De acht vakken zijn practisch benut en geven een beeld van de diverse schakels, waarmede de grote organisatie voor de bouw van een schip wordt gevormd. Achtereenvolgens ziet men de scheepsbouw, het lassen, het gietwerk, de machinefabriek, koper slagerij en ketelmakerij, plaatwerkerij, electricienswerk en timmerwerk. Elk vak demonstreert overtuigend, wat de leerlingen in vier jaar van nauwgezette studie kunnen presteren. De tentoonstelling zelf geeft op dezelfde wijze een overzicht van de vele schakeringen van dit onderwijs, terwijl de practische afdelingen, waar de theorie in de praktijk wordt gebracht, het geheel afdoende completeren. Mooier kan men de diverse vakken niet demonstreren en wanneer ooit de jeugd de gelegenheid kreeg zich een beeld te vormen van de verschillende werkzaamheden en tevens om zelf een dezer vakken voor de toekomst te kiezen, biedt deze ten toonstelling deze gelegenheid. Het is daarom zeer verheugend, dat duizenden jongeren deze tentoonstelling hebben bezocht en nu rustig kunnen overdenken welke richting het meest aan trekkelijk is. Hoe belangrijk en dankbaar het ook is om deze tentoonstelling te zien als een resultaat van ingespannen arbeid, nog belangrijker is deze geworden, nu zij een beeld schept voor de toekomstige generatie en ongetwijfeld tot gevolg zal hebben, dat velen straks een aandeel willen hebben in dit scheppende werk, waarvan het voortbestaan van ons land en volk voor een zeer grpot gedeelte afhankelijk zal zijn. Wanneer men kans ziet de jeügd te overtuigen van de scheppingsmogelijkheden in de industrie en daar naast een maatschappelijke zekerheid in het vooruitzicht kan stellen, zal de eeuwige drang naar baantjes met witte boorden, hoe onmisbaar velen ervan ook zijn, ongetwijfeld kunnen worden beperkt. Meer en betere productie zal een harde noodzaak blijven. Wanneer deze tentoonstelling in die richting vruchten kan afwerpen en we twijfelen daaraan geen ogenblik, is de opzet meer dan geslaagd. Daarom moet dit initiatief worden toege juicht en kunnen we slechts hopen, dat volgende jaren opnieuw in deze richting zal worden gewerkt. Slechts dan zal Vlissingen met zijn tijd meekunnen. Haring in het land, Dokters aan de kant. Haring is vet,, 16%- Rijk aan eiwitten 18"/o. Bevat waardevolle mineralen kalk, phosphor en ijzer. Bevat voorts vitaminen A en D. Onze Haring is vet, mals, machtig lekker. Voor kwaliteit naar Woltering-Verburg Kerkstraat 5, Telefoon 2614, Vlissingen OPENING NIEUWE ZAKEN Door de Fa. Coppoolse, die voor de oorlog haar kruideniers- bedrijf op het Eiland had gevestigd en dit tijdelijk op het Bel- lamypark heeft gedreven, is nu in het nieuwe stadsgedeelte een prachtig modern winkelpand gesticht. Woensdag heeft zij haar levensmiddelenbedrijf aan de Hoge- weg 84-86 geopend, waarbij het haar ook van de zijde der col lega's niet aan belangstelling heeft ontbroken. De winkel is zo gebouwd, dat alle artikelen direct in het oog vallen. Vooral op het gebied van winkelbakken en vitrines zijn er de nieuwste vindingen te bewonderen, doordat veel van glas gebruik gemaakt is, waarvan de ruiten gemakkelijk weg te nemen zijn, is alles erg overzichtelijk en gemakkelijk te reinigen. Kasten met glas deuren, waarin koffie en thee haar volle aroma behouden, draai bare bakken voor zout en zeep, afgesloten suikerbakken, alles ten gerieve van klant en verkoper. Als eerste in Nederland werd een automatische, geheel ge ruisloze vleeswarenvitrine aangeschaft. De betimmering in blank eiken, licht schilderwerk en goede verlichting maken alles tot een keurig en aantrekkelijk geheel. In deze drukke woonwijk zal dit moderne levensmiddelen- bedrijf in een grote behoefte voorzien. Wij wensen de onder nemers gaarne succes. Ook de oude stad is weer met een zakenpand uitgebreid. De Verenigde Goederenhandel N.V., voorheen gevestigd te Middel burg, heeft met ingang van 20 Juni haar bedrijf naar Vlissingen overgeplaatst. In het grote winkelpand aan de Nieuwendijk 43, waarin de oude Vlissingers zich nog de zaak van de Fa. Houbaer zullen herinneren ('t is van Houbaer en 't kan niet kapot), is thans door genoemde N.V. een bedrijf gevestigd in meubelen, textiel, confectie enz. De oude stad blijft nog steeds een aantrekkelijk centrum voor handel en publiek. H.H. Dulvenllefhebbers koopt Uw voeders alleen in een Spe ciaalzaak. dan we«t U dat u kwaliteit krijgt. Wij hebben prima gezuiverd duivenvoeder van 50 en 54 ct per kilo. Het welbekende P. Sluis' duivenvoeder 60 ctper kilo. Vanaf heden hebben wij de alleenverkoop van alIeDomicent artikelen o.a. Aviol, Depurol, Hoematol, alle Tek artikelen vindt U bii ons. Agent voor geheel Walcheren van de Plas- schaertconstateurs Dus Uw adres is de Speciaalzaak „Het Zaad huis", Qroenewoud 80, VHss. In de Rijwiel Centrale Dames-, Heren- en Kinderrijwielen. Doet Uw voordeel, sportmodellen met trommelremmen en versnelling. Simplex met Remnaaf vanaf f 125 Koudekerkseweg 59, Vlissingen Telefonisch aangesloten onder No. 466 I. Schot, Koudekerkse weg 68, Vlissingen Te koop i.g.s.z. Stofzuiger 127 volt. Rembrandtlaan 80, bov.VI. Het doet misschien een beetje vreemd aan, maar in limonade siropen zijn wij ook ruim gesor teerd. Behalve de goede Holland se siropen en sorbets kan ik U helpen aan de Green-Lemon en ook aan de bekende Engelse Daws Lemon en Orange Sqiiash Harms' wijnhandel, Tel. 2013, VI. Alle mogelijke verdelgingsmid delen voor tuin en hof vindt U in de Snecfaalzaak „Het Zaad huis", Qroenewoud 80, Vlissin gen Te koon z.g.a.n. Damesschoenen maat 38 donkerblauw Mantel pakje maat 42 (kort persoon) Boterbloemlaan 28, Vlissingen In de Rijwiel Centrale Stofzui gers 127 en 220 volt vanaf f 94 Exelsior, Protas en Electro steel- en sleemodellen. Vraagt demon stratie. Koudekerkseweg 59, VI. Komt U eens kijken naar onze prachtige voorraad vogels? Wij hebben alle soorten een lustom te zien, o.a. mooie groene Par kieten. Verder schildpadden van af f 1.50 Grote sortering sfer- kooien voor elke beurs. P. Sluis' vogelzaden los en verpakt Ver der alle soorten benodigdheden koopt die bij de vakman. De sneciaalzaak „Het Zaadbuis", Qroenewoud 80, Vlissingen Wie wilt woning in Barendrecht vlak bij het station, huurprijs f 4.50 ruilen voor woning te Vlis singen? Verkuyl Quakkelaarstraat 175, Vlissingen L, Outermans repareert alles. Bodems vernieuwen, galvaniseren vertinnen, antiek koperen en luxe voorwerpen. Solide reparaties aan petroleumstellen, vergassers brandlampen, lampekappen enz. Koper- en Blikslager, Korte Zelke 3, Vlissingen Te koop eiken dressoir f 85 spiegel met eikenrand f 10.— eiken boekenplank f 10 rook- fauteuil met kussens f 30. Breestraat 7, Vlissingen. Na 6 uur Wegens vertrek te koop 2-pers. ledikant met Auping f 45 2-pers. Engels ledikant f 25 1-pers. le dikant met spiraal f 27.50 en kinderledikant f 15 Brieven onder No. 875, bureau van dit blad Te koop in reer goede staat zijnde crème kleurige kinderwa gen. Te bevragen Noordstraat 69 bov., Vlissingen. Na 6 uur Wie prijs stelt op prima kwali- teitsvoer koopt zijn duiven-, kip pen-, kanarie- en parkietenvoer in de Speciaalzaak Paspoortstraat 13, Souburg Bestrijdingsmiddelen tegen veen mollen, emelten, slakken, mieren, luizen, motten enz, koopt U het voordeligst in Speciaalzaak Pas poortstraat 13, Souburg Geeft Uw Snoekjes vroegtijdig op Tot Donderdags v.m. 11 nor worden ze aangenomen te Souburg tot Woensdagavond 6 uur Kersen en aardbeien, sinaasap pels, bananen en tomaten aan dagprijs. Zie etalage. Centrum, Kerkstraat 6, Vlissingen Wegens sterfgeval te koop prima Wilton vloerkleed f 110 2 clubs met 4 stoelen f150 prima hand naaimachine f 85 en schrijfma chine f 125 Brieven onder No. 871, bureau van dit blad Dames, Hebt U nog een „lapje" liggen voor zomerjurk of deux-pieces vóór Uw vacantie? Wij knippen het voor U of maken het pas klaar. Patronen in 1 dag klaar!! Modevakschool en Patronenhuis Spuistraat 22, Vlissingen Te koon i.g.s.z. kinderwagen Bouwen Ewoutstraat 18 2 x b., Vlissingen. Tussen 6 en 8 uur Dinsdag spreekt Evangelist Dubbeldam, gebouw Noord straat 34, aanvang 8 uur. Komt U ook luisteren? Te koop Herenfiets met kast, licht en terugtraprem, met nieu we banden f 50 met goede 2e hands banden f 40 compleet. A. Klip, Nieuwstraat 6, Vliss. Alleen deze week Frou-Frou per half pond 55 cent. Centrum, Kerkstraat 6 Te koop Autostep met ballon banden. Na 6 uur. Singel 315, Vlissingen „De Achterste Molen", stoomt en verft goederen in acht dagen klaar. Depot Feij, Kasteelstraat 51, Vlissingen Te koop i.g.s.z. kinderwagen, wandelwagentje en damesschoe nen maat 36 Hyacinthenlaan 2, Vlissingen Te koop prima trapnaaimachine f 110 2 armstoelen met 4 stoelen uitn. zittingen f 125 rookfauteuil met kussens f 25 en 2 armstoe len met 4 stoelen leerbekleding f 55 Brieven onder No. 873, bureau van dit blad Te koop een dames- en een meisjesbadpakje, beiden wol. Koopie Vorkuyl Quakkelaarstraat 205, Vlissingen Uw schoenen weer als nieuw in alle kleuren geverfd. Groen, beige enz. Ook snede f 2 per paar. Schoenmakerij L. de Pag- ter, Walstraat 105 Te koop een lichtgrijs Mantel pakje maat 44 Haaksbergenstraat 20, Souburg Te koop Stofzuiger i g.s. 220 volt en Kinderstoel. Wilhelmina- straat 42, Souburg Te koop gevraagd een jonge roepduif. Oranjeplein 6, Souburg Mooie Raddoeken vanaf f 1.90 tot f 5.25 L. Filius, Oude Markt 24, Vlissingen Woensdag 27 ]uni aanmeten van Corsetten door de Corsettièrre van de firma Meeuwsen, Goes voorheen te Sluis, bij L. Filius, Oude Markt 24, Vlissingen Te koop een Kampeertent voor drie personen met rugzak f 18*50 en een wasmachinemotor 220 volt f 30.— Boekhout, Singel 89 b Vlissingen Te koop of in ruil hoog model Herenfiets voor Damesfiets en Emmerkacheltje Houtkade 6 b., Vlissingen Te koop Kinderledikantje en Wandeltrekwagentje samen f 15 Kasteelstraat 70 bov. Vlissingen Te koop i.g.s.z. crème Kinder wagen. Schuitvaartgracht 89 ben. Vlissingen Te koop een Wandelwagentje. Hendrik de Keijzerstraat 14, VI. Te koop wringer met bok f 30 box met vloer f 15 prima vloer kleed f 35 massief eiken buffet als nieuw f 75 en enige cocos- Iopers. Brieven onder No. 878, bureau van dit blad Te koop z.g.a.n. zware Kinder box f 15.- Beatrixlaan 151, VI. Mevrouw, wanneer Uw naaima chine lust, draad of naalden breekt tob dan niet langer, deel het ons even mee, Na enkele dagen bent U over Uw machine, prijs en service zeer tevree, Pfaff Naai machinehandel, Nieuwendijk 33, Telef 729, vlissingen De vakman zegt er het zijne van. Reclame in de krant is mooi, maar reclame uit de hand is beter Wij concureren niet in prijs al leen in kwaliteit, Schoenmakerij 't Hoekje, Scheldetraat In de Rijwiel Centrale Dames- Juncker Sportmodel Rijwiel com pleet met jasbesehermer en slot f 145.Koudekerkseweg 59, VI. Dagelijkse aanvoer aardbeien, kersen, pruimen, perziken. Be stellingen worden gaarne aan huis bezorgd. Vruchtenhandel, St. Jacobsstraat 21, Vlissingen Wij verkopen U alle Schoen- fournituren o.a. gummi spijker zolen vanaf 85 cent per paar. Gummi plakzolen van f 55 cent Schoenmakerij 't Hoekje, Schel destraat, Vlissingen Wie is genegen jonge mensen (zonder kinderen), te helpen aan een woning of gedeelte daarvan Brieven onder No. 870, bureau van dit blad Te koop mooi donker eiken bovenstuk van buffet met lange en korte spiegel f 12.— De La- noystraat 11, Vlissingen In de Rijwiel Centrale Auto' e iets moois f 31.50 en f 32.50 Driewielers f 21.50 Autoped! ar den f 4.95 Koudekerkseweg 59, Vlissingen Zo juist weer ontvangen prima Militaire Werkschoenen zonder gebreken. Haast U want ze vlie gen weg f 8,50 en f 9.50 per paar. Schoenmakerij 't Hoekje, Scheldestraat, Vlissingen Uw adres voor P. Sluis' ochtend- voer en gemengd graan, opfok- voer Ia en IIA Kuikenzaad grof en fijn Flora honden- en katten brood. Verder alle mogelijke soorten medicijnen o.a. Vitacom en alle benodigdheden is alleen de Speciaalzaak „Het Zaadhuis" Groenewoud 80, Vlissingen Invalide-stoelwagentje voor een enkal uurtje te huur gevraagd. Aanbiedingen aan Rembrandt laan 32, Vlissingen Damesfiets te koop in goede staat. Scheldestraat 36 ben. Vliss SPORTWEEK SOUBURG Er is een tijd geweest, dat stemmen opgingen en zelfs plannen in voorbereiding waren, om te komen tot het opnemen van de gemeente Souburg in Vlissingen. Wanneer men ooit de Soubur gers heeft onderschat, is het toen geweest. Souburg is echter het antwoord niet schuldig gebleven. Op grootse wijze heeft men deze gemeente opgewerkt tot een bloeiende gemeente, waarin het aantrekkelijk wonen is. Met ruime blik heeft burge meester Stemerding en zijn gemeentebestuur voortgewerkt. Het is dan ook de moeite de resultaten te aanschouwen. Vlissingen heeft aan Souburg veel te danken, vooral als industriestad. Waar zou men de vele personeelsleden van de industrie moeten bergen, wanneer Souburg niet had gezorgd voor ruime en goede woongelegenheid. Dit mogen we als Vlis singers eerlijk bekennen. Ook nu weer geeft Souburg blijk van activiteit en doorzet tingsvermogen. Voor de week van 2 tot en met 7 Juli heeft men een sportweek in elkaar gezet, die klinkt als een klok. De samen stelling daarvan is symbolisch en geeft een antwoord op de zoeven genoemde gedachte van annexatie. Niet door het op slokken van eikaars ruimte, doch door het benutten van eikaars mogelijkheden dient iets tot stand te worden gebracht. Samen met de sportverenigingen uit Middelburg en Vlissingen gaat men iets tot stand brengen en het resultaat zal ongetwijfeld bevredi gend zijn. Wij hebben ook plannen gehad voor het houden van een sportweek, doch door allerlei factoren is het helaas tot plannen gebleven. Thans kunnen we zien, dat door samenwerking iets te bereiken is. Souburg geeft het voorbeeld. We kunnen deze pogingen slechts toejuichen en er lering uit trekken. Ongetwijfeld zal Vlissingen belangstelling tonen voor het werk van de naaste buren en zal bij menige sportgelegenheid het publiek bestaan uit meer Vlissingers dan Souburgers. Souburg heeft er recht op, nu deze activiteit wordt getoond. Op het programma komen we nog nader terug. Laten we hopen dat de weersomstandigheden deze sportweek gunstig zullen beïnvloeden. PRIJSVERLAGING SCHOEN REPARATIE Heren zolen en hakken f 5.30 Dames zolen en hakken f 4.25 Jongens-, Meisjes- en Kinder zolen en hakken naar grootte Heren Rubberzolen en hakken f 3.50 Dames Rubberzoien en hakken f 3.00 Zo nodig in één dag klaar SCHOENMAKERIJ Walstraat 105, Vlissingen

Scheldebode | 1951 | | pagina 3