DE 9000 ex* 2 Directieketen 34 Ct 23ct HACCOU f 5.95 „De Ster" Kinderwagens „Hefa" Jo van Bnven sPi! Gebr.v.d. Gruiter Visco-IJs NYLONS 22 Juni 1951 - 2e JAARGANG No. 31 Gratis Advertentieblad voor Vlissingen O. en W. Souburg, Koudekerke, Biggekerke, Meliskerke, Zoutelande en Westkapelle. Verschijnt elke Vrijdag J lUanneeA, komt er een Zwembad Dc Gemeente Vlissingen biedt te koop aan afmetingen resp. 8x5 m en 8.75 x 5 m dubbelwandig, uitneembaar en in prima staat. Zeer geschikt voor zomerverblijf. Thans opgesteld aan de Marinedam en de Hogeweg. van Nieuwe Aardappelen AUTOMATIEK Kuipers' Bakkerij Reclame aanbieding Heerlijk Ontbijtspek Haagse Leverworst Fa. C. B. v, Zwienen „Zeester" BADBROEK Steeds groter Fa. C.J. v. d. Hemel Zn, Nog nooit vertoond zeer ruime keuze prijzen reeds vanaf ff 89.-- Als Uw advertentie op deze plaats had gestaan, was zij onder de ogen van 9000 gezinnen gekomen Colgate Tandpasta Nu is het tijd voor.* Zonneschermen Markiezen Jachtzeilen Bond van Ouden van Dagen Nederland Buitengewone Ledenvergadering Geniet er van, het is nu de tijd Wat is het groot en 2 mooi, zoiets met gedacht 8 Vogelpark - Speeltuin 2 Veerseweg MIDDELBURG 2 De feiten hebben overtuigend bewezen „DE SCHELDEBODE" wordt gelezen. Uitgave Drukkerij v. d. Hoeven Knuijt SCHELDEBODE Dit blad wordt in een ge controleerde oplaag van huis-aan-huis verspreid, in Vliss. en O. en W. Souburg Wederom is er een zwemseizoen aangebroken en wederom doen de Vlissingse zwemmers het zonder zwembad. Opnieuw stellen zij zich tevreden met het zwemschip van de „Vlissingse Reddingsbrigade" en zijn tenslotte dankbaar dat dit ouwe, trouwe schip er tenminste nog is. Want waar zouden zij heen moeten als ook dit schip er eens niet meer was Oorspronkelijk bedoeld als oefenschip voor de Reddingsbrigade, is het door de nood der tijden gepromoveerd tot zwemschool en is als zodanig waarschijnlijk enig in den lande. Want waar treft men een zwemschool aan, waar de badmeester zijn leerlingen over hun watervrees heenhelpt, door hen aan de hengel te nemen in acht meter diep water Dit is dan ook eigenlijk een onhoud bare toestand en dat hier geen ongelukken gebeuren is in de eerste plaats te danken aan de bekwame leiding en laten we eerlijk zijn aan veel geluk. Het is voor niet-Vlissingers on begrijpelijk, dat een stad, die zichzelf respecteert en zich bad plaats noemt en vreemdelingen wil aantrekken, niet in het bezit is van een behoorlijk zwembad. Door velen wordt de idee „een goed zwembad in Vlissingen" sedert jaren vertroeteld en door velen is er aan gedokterd. Er zijn zelfs optimisten geweest, die over een overdekt zwembad dachten, doch zij hebben deze gedachte bij nader inzien maar weer spoedig losgelaten. En terechtHet bouwen van een overdekte inrichting kost momenteel, ruw geschat, f 400.000, en waar zouden we die in Vlissingen vandaan moeten halen Bovendien zou de exploitatie van een dergelijke inrichting niet lonend te maken zijn, gezien vooral ook het inwoneraantal van de gemeente Vlissingen, alsmede de waterrijke omgeving van -deze stad. Deskundigen achten het bouwen van een overdekt zwembad niet verantwoord voor steden met minder dan'40.000 inwoners. Er is in Nederland niet één stad op te noemen met minder dan 40.000 inwoners, die in het gelukkige bezit is van een overdekte. (Den Helder maakt hierop een uitzondering, doch hier is het zwembad eigendom van de Marine, wordt door het Rijk ge ëxploiteerd, dus De gang van zaken in de zwembaden te Zwolle (48.000 inw.) en Velsen (43.000 inw.) heeft bovendien geleerd, dat ook bij een inwoneraantal boven de 40.000 de exploitatie niet altijd lonend te maken is. Van alle overige overdekte zwembaden kan helaas slechts gezegd worden, dat zij het zeer moeilijk hebben Bij de exploitatie van een overdekte in Vlissingen zou men bovendien gehandicapt zijn door de zeer waterrijke omgeving. Naast het door de gemeente geëxploiteerde badstrand is er nog de zee van Vlissingen tot Westkapelle, waar men evenals in het Kanaal door Walcheren gratis kan zwemmen. Een over dekt zwembad in Vlissingen zou dan ook zomers zijn deuren wel kunnen sluiten, want een verblijf in Gods vrije natuur is nu eenmaal te verkiezen boven het verblijf in de chloor-atmos- feer van een overdekte. En goedkoper Want als men bijv. weet, dat in Amsterdam de tarieven kortgeleden verhoogd zijn tot 60 cent per bad, f 6.voor maandabonnement en f 50. voor jaarabonnement, dan vraagt men zich af wie er in Vlis singen een abonnement op de overdekte zou kunnen nemen. Hoe gaarne wij zwemmers dit ook zouden willen, wij moeten helaas erkennen dat een overdekt zwembad in Vlissingen voor lopig wel tot de onmogelijkheden zal blijven behoren. Tenzij de Marine i.e. het Rijk een dergelijke inrichting laat bouwen en de exploitatie voor haar rekening neemt en de burgerbevol king er van laat mee profiteren. Tot zolang echter zullen wij onze plannen moeten richten naar een eenvoudig, doch goed en modern uitgerust openlucht zwembad. De kosten van een dergelijk zwembad moeten mo menteel geraamd worden op f 175.000. Ik weet dat het voortvarende bestuur van de „Vlissingse Zwemclub" in geen geval stil zit en dat het reeds verscheidene vervolg op pag. 4 Inschrijfbiljetten vóór 30 Juni te richten aan Burge meester en Wethouders. Inlichtingen ten kantore van de Directeur van Gemeentewerken, kamer 8, Stadhuis, Vlissingen BANKETBAKKERIJ p. m. mepk J. J. Faber, Banketbakker-Kok 250 gram Vanillebatons 60 cent 130 gram Chocoladenougathopjes 50 cent 4 Tompouces 55 ct., 200 gr. I gevuld Moccaschuim 55 ct. I alleen Zaterdag 100 gr. Crèmewafeltjes 25ct Heerlijk op reis: Cano's, Zandgebak, Amandel gebak, Bijzonder fijne Roomboterkoek 80 ct per stuk, Boter- en Vruchtencake 45 ct per 100 gram BADHUISSTRAAT 28 - VLISSINGEN - TELEF. 2783 Met een moderne bril had Columbus Amerika eerder ontdekt. Uw oog arts en wij, willen gaar ne Uw blik versterken. Bellamypark 38 - Tel. 2648 - VLISSINGEN ST. JACOBSSTRAAT, VLISSINGEN Zaterdag a.s, 6 Moccacongresjes met nougat 60 cent Nieuwendijk 53, Tel. 2478, Vliss. per 100 gram per 100 gram St. Jacobsstr. 33 - Tel. 2134 een pracht wollen met dubbel kruis, wordt niet wijd en is kleurecht. Prijs vanaf 7.95 in de Herenmaten op nr. 7 wordt dc vraag naar onze horloges want... door de grote keus, de mooie modellen, de schriftelijke garantie en de voordelige prijzen is elke koper een tevreden klant bij Horlogemakers - Juweliers □eins Markt 9 t.o. Albert Heyu Geminderde 1ste keus, zonder fouten Alleen in op nr 8 MAGAZIJN Per tube 70 cent Extra grote tube 130 en 190 cent Tweka-shirts V2 mw 7.25 Tweka-shirts Vi mw 8.95 Tino-shirts 3.75 Khaki-shirts 10,75 Khaki-shorts 9.85 Khaki lange broeken 15.75 Vulpenhuis Wegeling St, Jacobsstraat 16 FIRMA ZEILMAKERIJ Nicuwstraat 17 Vlissingen Telefoon 2842 op Maandag 25 Juni 19*1 des namiddags 2 uur in het Scheldekwartier Bespreking Rijtoer Opkomst gewenst Aardbeien ijs van verse vruchten 5, 10, 15, 20 ct met slagroom 25 en 30 ct Walstraat - Nieuwstraat Vlissingen zeggen de bezoekers. 2

Scheldebode | 1951 | | pagina 1