Sperwervoordeel LIMONADE SIROOP BONBON Mandarijn wafeltjes Zuurtjes Weekprofijt C BLUE BAND Gebr.v.d. Gruiter Jk. ben goede jee jf;; dubbel voordeel smaakt veel beter! B&dte fonqenó en Yïleiij<eA REINE CLAUDE D Een verrassing in de etalages ,oe meeRinin.' 't Is toch een gezellig krantje Vogelpark-Spaeltuin Een vacantiereis van twee vrienden naast onze bekende smaken nu weer eens een aparte smaak de smaak voor de toekomst Maar óók slechts voor 89 cent Een fijne van 40 voor 32 Ct per 100 gram Vruchtenkoekjes Jujubes 150 gram voor 35 Ct 200 gram voor 52 Ct Droogblijvende 150 gram voor 25 Ct öe SpAiM Spi^'iuAtüotUwuJcd &U&| ttVTissingen~Souburg" voor slechts 40 cent per 100 gram GEMEENTE VLISSINGEN biedt te koop aan bij inschrijving MOTORRIJWIEL 125 cc, merk Gazelle, verkerende in goede staat Te bezichtigen aan de garage van de Gemeente- Reinigingsdienst (Verl. Paardenstraat). Biljetten in te zenden aan B. en W. uiterlijk 20 Juni a.s. Zonneschermen Markiezen jachtzeilen FIRMA 'nV; Sk"JacöbsstraaHl /Vlissirigen. ZEILMAKERIJ Nieuwstraat 17 Vlissingen Telefoon 2842 Cor Maas, Jan Steenlaan 7, Vlissingen 2e prijs Een waardebon van f 1.50 Adrie Goulooze, De Deckerestraat 15, Oost-Souburg Piet Stroo, Bloemenlaan 84, Vlissingen Hier is weer een Deze week extra voordelig smulaanbod. L Dat is weer juist iets voor de warme dagen, U kunt dat rustig bt&waren tot Zondags en... Uw huis genoten zijn er dol op. En voor de middagpot, wat denkt U hier van Bloemkool met Sausijzen, dat is lekkere kost. Die geurige gebraden worstjes. Nu is de bloemkool voordelig, Ter ere daarvan brengen wij U op voordelige maat geknoopte worstjes en de prijs f 1.90 per pond Dus deze week SAUSIJZENWEEK en de prijs bij de Slager is aanmerkelijk lager 4 4 4 4 4 '-rv'-i 1 7~y 1 r Als goede feeën gingen de dames van de Blue Band-fabrieken rond en brachten voordeel in alle huizen. Dubbel voordeel! Een extra pakje Blue Band, en... het voordeel van een ontdekking. Want ongetwijfeld heeft U nu ontdekt dat Blue Band lekkerder is en beter. Ongetwijfeld heeft U nu begrepen, dat „fabrieks- vers", „zuiver" en „fijn van samenstelling" niet zomaar woorden zijn, maar eigenschappen van Neêrlands beste margarine. Eigenschappen die ze krijgt door de speciale bereidingswijze volgens een eigen recept; en die bewaard blijven dank zij de snelheid waarmee ze verpakt, ver zonden en verkocht wordt. Houd dat voordeel van de ontdekking vast. Vraag voortaan om Blue Band! Speciaal om Blue Band! BB 81.63.54 Af? Hoenders, Dwerghoen ders, _Siereendjes, Sier- ganzen, Kalkoenen, Pau wen, Fazanten, Apen, Papegaaien, Sierduiven Cavia, Parkieten, Poel- petaten enz. Entrée 25 c. Kinderen 10c, VEERSEWEG - MIDDELB. De oplossing van onze opgave van vorige week luidde BUIKSPREKER. Ie prijsSpaarbankboekje van de Vlissingse Nutsspaarbank met f 2.50 3e prijs Een waardebon van f 1. De opgave voor deze week luidt als volgt Mijn gehel bestaat uit 6 letters en is een drank. Vervang mijn eerste letter door de twintigste van ons alphabet en maak mijn vijfde letter gelijk aan de zesde, dan word ik een lekkernij. Oplossingen tot Dinsdagavond 5 uur aan ons bureau Noord straat 44, Vlissingen, of Paspoortstraat 13, Souburg. Op de envelop het woord „Prijsvraag". Prijzen afhalen Zaterdags middags na 2 uur, Noordstraat 44, Vlissingen. Toen de boswachtersvrouw beneden kwam, was haar man juist bezig een grote kop sterke koffie leeg te drinken. „Slapen ze al informeerde hij belangstellend. „Als rozen", was het antwoord. „Wat zijn die jongens moe, ze hadden geen tijd om zich behoorlijk uit te kleden." „Ik ga maar eens een luchtje scheppen," zei de boswachter, „dan loop ik hun tent nog even langs en kijk in 't bos of ik nog iets vinden kan dat als bewijsmateriaal kan dienen tegen die drie heren in de kelder." „Moet je niet eerst een paar uurtjes rusten vroeg z'n vrouw. „Dat zoeken kan toch straks ook wel gebeuren „Nee, vrouw, want straks moet ik eerst een proces-verbaal schrijven en dan de stad opbellen om die stropers hier weg te laten halen. Of wou jij ze er bij in de kost nemen Dat was wel wat veel gevergd van het goede mens, en weldra ging de boswachter weer op stap, vergezeld van zijn hond. Eerst ging hij naar de tent van de jongens, keek zo hier en daar eens rond, want het was hem opgevallen dat de tent van voren bijna dicht en van achteren juist open was. Terwijl hij hierover nadacht, viel zijn oog op een stuk ijzerdraad, dat even buiten de tent op de grond lag. Hoe kwam dat hier En het oprapend, voelde hij met z'n andere hand in de buitenzak van zijn uniformjas. Hieruit haalde hij een ander rolletje ijzerdraad en vergeleek dat met het pas gevondene. Het was precies eender. Met een zucht, hij was toch wel moe, ging hij op de grond zitten, de eindjes ijzerdraad in z'n handen. Dat ene, wat hij uit z'n zak gehaald had, kwam van het been van die jongen, Sjefke noemde z'n vader hem. Hoe was het nu mogelijk dat hier net zo'n stukje bij de tent van de jongens kwam. Aandachtig het andere eindje bekijkend, viel hem plotseling op, dat het rond van vorm was geweest. Het was wel enigszins gebogen, maar je kon duidelijk zien dat het ergens omheen gezeten had. En de lus die het toen gevormd had, was toch weer veel groter dan de lus van een konijnenstrik. Deze lus was wel tien keer zo groot geweest. Het was voor het ogenblik onverklaarbaar. Bedachtzaam stopte hij de ijzerdraadjes in z'n zak, floot de hond, die aan het rondsnuffelen was, en ging verder de weg op. Zo kwam hij ook op de plaats waar het bruine hondje van een van de stropers door hem was neergeknuppeld. Het stomme dier lag nog als een zoutzak in elkaar. De hond rook er eens aan, maar overigens had hij er geen interesse voor. De boswachter stond in dubio wat te doen. Zou hij het dier meenemen voor bewijsmateriaal of niet. Het was toch niet zo erg aantrekkelijk een dode hond mee te nemen, dus besloot hij het dier later op de dag netjes te begraven. Verder ging hij weer, nu het bos in. Maar verdere dingen van betekenis waren niet te vinden. Zo ging hij weer op zijn gemak naar huis terug. Onderweg piekerde hij maar steeds over dat ijzerdraadje. Zonderling dat zoiets een mens niet uit de gedachte wilde gaan. Er was een gevoel in hem dat zei, dat dat ijzerdraadje voor hem betekenis kon hebben. (Wordt vervolgd).

Scheldebode | 1951 | | pagina 4