»SNOEKJES« 1000 m Vistra en Katoen Imprimé Vrijdag (heden) en Zater dag verkopen wij per coupon van Voorts: Holtapkarpetten 200x280 f97.50 Chinamatten f 9.50,1-p. Eng. ledikant f29.75 voor meter Prijs 75 cent per 15 woorden Elk woord meer 5 cent U bespaart guldens op Uw textiel- uitgaven door te kopen bij de N.V.v.h. WALSTRAAT 85 VLISSINGEN Geeft Uw Snoekjes vroegtijdig op Tot Donderdags v.m. 11 unr worden ze aangenomen te Souburg tot Woensdagavond 6 uur Profiteer van deze aanbieding; Fietsstoeltjes f 4.50 f 5.50 f 7.90 f 9.75 Rijwielsioten f 1,25 f 1.50 f 1.95 Bellen f 0.95 en f 1.25 Spatborden per stel f 2.95 Dub bele fietstassen waterproof com pleet met leren riemen f 9,75 f 12.75 f 15.75 „Olympia", J. Ooedbloed, Nieuwendijk 7 Steeds voorradig licht gezouten vet en mager spek. Slagerij Schouwenaar, Bellamypark 16 Te koop z.g.a.n. Damesschoenen maat 42 donkerblauw Mantel pakje maat 42 (kort persoon) Boterbloemlaan 28, Vlissingen Wel nagemaakt, doch nimmer geëvenaard is de worst van Schouwenaar. Beleefd aanbeve lend H.H. Duivenliefhebbers, ons voeder is weer best. Prima dui- venvoer 50, 54 en 60 ct per kilo Al onze voeders zijn gereinigd, dus zuiver voer, Alle Domicent- artikelen zoals Aviol enz. Vita- grit en Tekproducten. Verder alle soorten medicijnen, koopt dat alleen in een zaak van vertrouwen Agent voor geheel Walcheren van de Plasschaert constateurs. De Speciaalzaak „Het Zaadhuis" Oroenewoud 80t Vlissingen Te koop z.g.a.n. Meisjesmantel, lengte 107 cm. Te bevragen na 6 uur. jozef Jsraëlslaan 88, Vliss Zomer of winter wij gaan ge woon door met onze prima kwa liteiten. Slagerij J. Schouwenaar P.Sluis' ochtendvoer en gemengd graan. Opfokvoer Ia en II a Kuikenzaad grof en fijn. Houts kool. Vitacom het behoud van Uw kippen en verdere benodigd, heden. Koopt dit alleen in de Speciaalzaak „Het Zaadhuis", Oroenewoud 80, Vlissingen Te koop Malthezer Leeuwtje, (Reu) Hotel Neerlandia,Nieuwen dijk 31, Vlissingen Prima gekookt Pekelvlees als weekprofijt voor 40 ct per ons. Slagerjj.-J, J. Schouwenaar Alle mogelijke verdelgingsmid delen vindt U bij ons. U doodt hiermede alle ongedierte in tuin en hof, met volle garantie. Koopt dit in de zaak van vertrouwen. De Speciaalzaak „Het Zaadhuis" Oroenewoud 80, Vlissingen Profiteer van deze aanbieding; Binnenbanden f 1.95 Buitenban den t 4.50 f 4.85 f 5.25 Pedalen f 3.75 f 3 95 Kettingkasten f 2.90 en f 3.75 jasbeschermers f 1 95 f 2.75 f 3.75 „Olympia", J. Ooed bloed, Nieuwendijk 7 Heden ontvangen een grote zending vogels o.a. Tijgervinken, Blauwfazantjes, Oranjekaakjes, Zebravinken, Napoleons, Drie kleurnonnen, Ortholanen (man nen) Zwartkopnonnen, Malabar- fazantjes, Pracht groene Parkieten Ekstertjes, jonge Kanaries, Tor telduiven, Sierduiven. Landschild padden vanaf f 2.Alle soorten P. Sluis' vogelzaden, koopt dit alleen bij de specialist. De spe ciaalzaak „Het Zaadhuis", Oroe newoud 80, Vlissingen Wist U dat wij een pracht sor tering Sierkoofen voor elke beurs in voorraad hebben? Verder alle soorten benodigdheden koopt dit alleen in de Speciaalzaak „Het Zaadhuis", Oroenewoud 80, Vliss Wie de worst van Schouwenaar eenmaal kent, wil niet anders is verwend! Te koop D.K.W. R.T 1939 Hurgronjestraat 13, Vlissingen Te koop gevraagd i.g.s.z. Kinder wagen. Brieven onder No. 855, bureau van dit blad Te koop Damesrijwiel compleet Hogeweg 82, Vlissingen Te koop eiken vierkante tafel, armstoel met leder bekleed en ovale spiegel, van Teijlingenstraat 21, Oost-Souburg Ter overname aangeboden Strijk ijzer met snoer 120 volt f 7.50 of in Buil strijkijzer 220 volt. Scheldestraat 73, Vlissingen Te koop 4 Clubs en ronde Tafel Prima werk f 385.— Hamelinki Menbëlhandel, Clijverstraat8, VI Zuurtjes, Bonen, Bruidssuikers 2 ons 35 cent. Centrum, Kerk straat 6, Vlissingen Nivea zonnebrandolie en creme, Odorex, Odoran, lotions. Frano- san voetbad en pleisters en nog vele andere zomerartikelen kunt U ook bekomen in Drogisterij Jilleba, Kerkstraat 7, Vlissingen Te koop gevraagd Ledikant met spiraal en 3-delig bed Brieven onder No. 854, bur. van dit blad Harms' wijn-, likeur- en gedistil- leerdhandel. Een der prettigste zaken om in te slaan. Vakkundi ge voorlichting, geen gedrang, Qeheimhouding verzekerd! Dagelijks verse aardbeien en rode bessen. Vruchtenhandel St. Jacobsstraat 21 Specialiteit in vers fruit Mevrouw, wanneer Uw naaima chine lust, draad of naalden breekt tob dan niet langer, deel het ons even mee, Na enkele dagen bent U over Uw machine, prijs en service zeer tevree, Pfaff Naai machinehandel, Nieuwendijk 33, Telef 729, vlissingen Heden ontvingen wij Aquarium- planten. Haast U ze zijn er nog niet volop. Dorpmans, Noord straat 55, Vlissingen Te koop modern Wandelwagen tje en Fietszitje voor het stuur. Boterbloemiaan 20 ben., Vliss Te koop 2 Baby-commodes en eiken Kamerspiegel. Bilderdijk- jaan 5, Vlissingen Dame3- en Herenrijwielen f 119 Compleet met prima lamp, jas- beschermer en slot f 139 f 149 Sportrijwielen diverse kleuren f 139 en f 149 Alle rijwielen met schriftelijke garantie, „Olympia" J. Ooedbloed, Nieuwendijk 7 D.D.T. nieuwste bestrijdingsmid del tegen ongedierte in uw tuin is ook los verkrijgbaar. Speciaal zaak Paspoortstraat 13, Souburg Te koop crème Kinderwagen f 25.Bloemenlaan 74, Vliss. Te koop gevraagd een fietszitje voor stuur met voetsteunen. Paul Krugerstraat 46 ben,, Vliss Te koop Divan z.g.a.n, met pluche kleed, Salonspiegel, La- kastje met munten (ook apart) en Plusfourpak. Zeilmarkt 14 bov Vlissingen Voor Vaderdag een doos a 50 Cigaretten, Sigarenmagazijn Jo Malgo, Hobeinstraat 24, Vliss. Rubber is 3% x zo sterk als Ieder Wij verwerken Wood Milne en Good Year rubber. Heren zolen en hakken f 3.50 Dameszolen en hakken f 3.—Jongens en Meisjes maat 36-39 f 3 Kinderen maat 31 tot 35 f 2.50 tot 3Q f 2 Speciaal ingericht voor herstellingen aan schoenen met crêpe onderwerk. Electriseh schoenherstellersbedr. „Modern", Walstraat 105 Autopeds f 21.75 op Luchtban den f 32.50 en f 35 Driewieler- tjes vanaf f 19.50 tevens voor radig losse bandjes, wieltjes enz. „Olympia", J. Ooedbloed, Nieu wendijk 7, Vlissingen Wegens teleurstelling terstond gevraagd Nette Winkeljuffrouw Vruchtenhandel St. Jacobsstraat 21, Vlissingen Te koop pracht Aquarium met electr. verwarming en Sajapomp ais nieuw. Ook met vis 1 meter groot. Dorpmans, Noordstraat 55 Vlissingen Gem. Graan, samenst. 40Vo mais, 45% gerst, 15% haver, 5 en 10 Kg., 44 ct per kilo. Bij grotere hoeveelheid nog lager, Molen, Oost-Souburg. Prima Ochtendvoeder per 5 kg. f 2.15 per 10 kg f 4.20 Grotere hoeveelheid nog lager. Molen, Oost-Souburg Heus, bij Jo Maes vindt U de grootste, voordeligste en meest ötfginele collectie witte Colliers VoóV bijouterieën naar Jo Maes, St. Jacobsstraat 15 Voor liefhebbers klein partijtje Zemels af te geven. Molen, Oost-Souburg Te koop gevraagd wei- of kla- verhooi. A. Wagenaar, Vrouwe straat 25, Vlissingen Tel. 2538 Flinke Jongen gevraagd voor het ophalen van schillen. A. Wa genaar, Vrouwestraat 25, Vliss. Aanmelden na 6 uur Te koop 10 Meisjesjurken lengte 80 tot 100 Regenmantel lengte 85 3 wintermantels lengte 85, 95, 105 Meisjesschoenen maat 35-36 Nieuwe Vlissingseweg 147, Souburg Elke dag verse Aardbeien, zie de prijzen in de etalage. Cen trum, Kerkstraat 6 Te koop een Jongensfiets, ban den 24 x 1V2 Eerste klas repara tie inrichting. A. Klip, Nieuw- straat 6, Vlissingen Deze week de laatste Jaffa's vol sap en zoet, 8 voor 100 cent Cor Maas, Oude Markt Voor de Vogelliefhebbers hebben wij alles los en verpakt Zaad, opfokvoer voor jonge kanaries. Let op het juiste adres Noord straat 19, Vlissingen Blikgroenten. Sperciabonen 70 ct Spinazie 60 ct. Appelmoes 65 ct Cor Maas, Oude Markt Voor Vaderdag een tinnetje lichte Matrozenshag f 2.— per tinnetje van 100 gram. Sigaren magazijn Jo Malgo, Hobeinstraat 24, Vlissingen Voor Vaderdag hebben wij voor iedere beurs een ruime sortering Tabak, Sigaren, Sigaretten voor radig. Sigarenmagazijn Jo Malgo Hobeinstraat 24, Vlissingen Wat zat die een Zondag goed Wij hadden eerste prijzen met dat speciale Vliegvoer van 54 ct en 60 ct per kilo. Dus naar Noordstraat 19 Kocht U reeds onze verse Pin da's 45 ct per half pond. Gepel de Pinda's 30 ct per 100 gram, Cor Maas, Oude Markt Te koop gevraagd 3-delig Bed en Schrijfmachine. Brieven on der No, 858, bur. van dit blad Mijn duiven zijn er dol op. Tek, Pikkoek, Rodivit, Vitagrit, Kiezelwit en dat speciale Vlieg voer. Alleen verkrijgbaar in Noordstraat 19, Vlissingen Te koop gevraagd grote Tuin parasol, 1-pers. en 2-pers. spiraal met of zonder ledikant en En gels ledikant. Brieven onder No. 856, bureau van dit blad Voor Vaderdag een „Imco" aansteker f 1.95 per stuk. Sigaren- magaziju Jo Malgo, Hobeinstraat 24, Vlissingen Voor Honden- en Kattenbrood en veider alle geneesmiddelen voor duiven, kippen en andere dieren zijn verkrijgbaar op het van ouds bekende adres Noord straat 19, Vlissingen Limonadesiroop, alle smaken 90 cent per fles. Bieren, Limonades en Hero dranken steeds voor radig, Cor Maas, Oude Markt Voor Vaderdag een Import Ci- garet Sir Percy f 1.Lexington f 0.85 Oraven A f 1.60 Bangle f 0.90 (Amerkaanse) per 20 stuks Sigarenmagazijn Jo Malgo, Ho beinstraat 24, Vlissingen Te koop wringer met bok f 30, eiken nachtkastje met marmer blad f 12,50, uittrektafel f 17,50, prima vloerkleed f 35, fauteuil f 15. Brieven onder no. 869, bureau van dit blad. Enorme Reclame-aanbieding BOUMAN-NOACH De nieuwste vinding „Cedocvulli" een klein Sigaartje met Virginia- smaak a 60 ct per pakje van 10 stuks. Sigarenmagazijn Jo Malgo, Hobeinstraat 24, Vlissingen Duivenvoeder, samenstelling 40 pet. mals, 30 pet. gerst, 15 pet. erwtjes, 10 pet. bonen, 5 pet. wikken 48 ct per kilo, zonder verpakking, Molen, O.-Souburg Wegens verhuizing ter overname 2 armstoelen met 4 stoelen en uitn. zittingen f 125, rookfauteuil f 27,50 met kussens, flinke mahonie tafel f 12,50 en verschillende kamer- en keukenstoelen tegen spotprijs. Brieven onder no. 860, bureau van dit blad. Te koop z.g a n. zwarte Dames schoenen m. 40. Vlissingsestraat 105, Souburg Voor dekzeilen, fietstassen en alles wat soepel en waterproof moet zijn hebben we Hydrolin. Voor regendoorslag Solotex. Buitenbijts in verschillende kleuren. Jo Maes, St. Jacobsstraat 15, Vlissingen Tegen motten, vliegen, muggen en andere insecten hebben wij afdoende bestrijdingsmiddelen. Speciaalzaak Paspoortstraat 13, Souburg Voor P. Sluis' artikelen gaan wij •p hen oude adres. Kuikenzaad Opfokvoer I a en II a Oemengd graan. En 5 kilo Ochtendvoer voor f 2.60 Natuurlijk in Noord straat 19, Vlissingen Lood-en zinkwitverven, plamuur binnen- en buitenvernissen in elke hoeveelheid, Specialiteits verven voor boten, schuren, muren, dakpannen enz. Jo Maes, schilder, St. Jacobsstraat 15, VI. 200 gram Borstplaatjes, Fendant- jes, Zuurtjes, Zomertoffees 35 cent. Cor Maas, Oude Markt Wie prijs stelt op kwaliteitsvoer koopt zijn duiven-en kippenvoer in Speciaalzaak Paspoortstraat 13 Souburg Ferriiine metaalverf alluminium. Standgroen en standbruin van Beltine, Ripoiin, Doelfray. Da strijd tegen ongedierte, hout- zwam, rotting kunnen we aan met onze speciale preparaten. Copperant, Preserfine mat en glans. Jo Maes, St. Jacobsstraat 15, Vlissingen Telefoon 2294 Naaister heeft te koop prima hand- naaimachine f 55 en inzinkbare trapnaaimachine f 125, wegens ver andering, Brieven onder no. 863, bureau van dit blad Zo'n sortering Kindersnoepjes vindt U nergens. Komt, liet en koopt onze goedkope suikerwer ken. Cor Maas, Oude Markt Denkt U om die heerlijke Verse Worst van Schouwenaar, met bloemkool een speciale delicates se Weer voorradig Long Tom shag 85 ct. Pirate shag 75 ct. Sigaren- Magazijn Jo Malgo, Hobeinstraat 24, Vlissingen Voor de tuin hebben wij gras machine, kunstmest, gras- en groentenzaden en tuinnetten. Maar vergeet U niet, koopt het bij de vakman Noordstraat 19, Vlissingen Nieuwe aardappelen aan dag prijs, en worteltjes worden door ons prima geschrapt. Cor Maas, Oude Markt, Vlissingen Plakplaatjes voor kinderledikant- jes, lampekappen. Vlecht-, plak- vouw-, kleur-, knipmapjes en allerlei fröbelmateriaal. Boetseer- klei en -voorbeelden. Jo Maes St. Jacobsstraat 15 Ontvangen ronde kanten kleden met franje in 75 en 100 middel lijn. S. Hollebrandse, Nieuwen dijk 37, Vlissingen Voor het aanschaffen van een nieuw Rijwiel Is R.S. het bekende Stokvis product. Een best merk Verkrijgbaar in sport en tour bij Rijwielbedrijf Aart Klip. Oroenewoud 31, Te lefoon 477, Vlissingen In verse groenten zijn wij deze week enorm gesorteerd. Speciaal Bloemkool is goedkoop en mooi Cor Maas, Oude Markt Enkel-, dubbel- en figuurglas. Olazen deurplaten, glaasjes voor fotolijsten en standaards. Emaille plastieklak bij iedereen bekend. Ripoiin goud en zilver in kleine busjes. Glassnijders, stop- en plamuurmessen. Jo Maes, schil- der, St. Jacobsstraat Te koop wegens overcompleet tweepers. ledikant met Auping f 45, tweepers. opklapbed met ombouw f 60, tweepers. Enaels ledikant f 25. kinderledikant f 15 en box, f 12.50, Brieven onder no. 866, bureau van dit blad. Tegen slakken, mieren, emelten, coloradokever en veenmollen heb ben wij prima bestrijdingsmiddelen Speciaalzaak Paspoortstraat 13, Souburgi DE RUYTERSCHOOL Op de Boulevard verrijst momenteel de nieuwe zeevaart school. Het grote en hoge betonnen geraamte wijst er op, dat er gerekend is op veel ruimte. Deze ruimte is ook wel nodig, want jaarlijks komen heel wat toekomstige zeelieden naar onze stad om een opleiding te ontvangen voor de zeevaart. Hoeveel er komen, blijkt de laatste jaren bij de aanvang van de cursus, wanneer de nieuwelingen ontgroend worden en „de blikjes" de binnenstad op stelten zetten. Trouwens, ook normaal kan men de bekende uniformen, al of niet geflankeerd door een of meer lieftallige Vlissingse schonen, bij alle mogelijke gelegenheden ontdekken. Deze leerlingen, die uit alle delen van ons land komen, behoren tot ons stadsbeeld en menig Vlissings gezin heeft een dier studenten in de huiselijke kring opgenomen. Tot voor kort werden velen gehuisvest in het internaat „De^ Ophir", doch de Stichting „Zeevaartschoolbelangen" zag zich door bijzondere omstandigheden gedwongen dit internaat te sluiten. Wel heeft men plannen uitgewerkt om in de toekomst toch een aantrekkelijk internaat voor een groot aantal leerlingen aan de school te kunnen verbinden. school heeft een afdeling middelbaar zeevaartkundig De onderwijs en een afdeling middelbaar technisch onderwijs. Op het eind van 1950 bedroeg het aantal leerling-stuurlieden 53 en het aantal leerling-radiotelegrafisten 22 en leerling- scheepswerktuigkundigen 33. De school werd in totaal bezocht door 671 leerlingen, n.l. 277 afd. stuurlieden, 348 afd. scheepswerktuigkundigen en 46 afd. radiotelegrafisten. Het grootste aantal leerlingen, dat tegelijkertijd de school bezocht, was 404. Aan het einde van het jaar bleven studeren 155 leerlingen afd. stuurlieden, 219 afd. scheepswerktuigkun digen en 22 radiotelegrafisten. Het aantal geëxamineerde can- didaten bedroeg 226 en het aantal geslaagden 171. Op de M.T.S. waren ,80 leerlingen. Aan het overgangsexamen namen deel 57 leerlinge», van wie er 50 bevorderd werden. Eind 1950 waren er 107 leerlingen. Van groot belang Voor de school is de aanwezigheid van de Kon. Mij. „De Schelde" in onze stad, vooral nu de Directie alle mogelijke medewerking verleende met het plaatsen van praeti- canten, het beschikbaar stellen van het laboratorium voor mate riaalonderzoek, les geven door ingenieurs en excursies op de terreinen en in de afdelingen. Dit alles maakt het mogelijk de leerlingen een grondige op leiding te verschaffen, alvorens ze straks de wereldzeeën gaan bevaren om onze internationale reputatie te handhaven en nog uit te breiden, zoals eenmaal de Vlissinger Michiel dit deed en naar wie de school genoemd is.

Scheldebode | 1951 | | pagina 3