Rolluiken Zonschermen Weekprofijt „Ons Voordeel" „SNOEKJES" Direct voordeel Renova Batons 500 gr. droogkokende Slamrijst en een fles Bessensap Koftiebonen (Ie soort] LOLLIES vette ham JAN ROOVERS j M££0££rt vakkundig repareren Een vacantiereis van twee vrienden 200 gram voor 49 cent samen voor 85 cent 250 gram voor f 1.76 Woninginrichting Wortïngruil AANGEBODEN te Rotterdam le etage f 40.- per maand GEVRAAGD: Vrij huisje te Vlissingen of omgeving Brieven onder no. 851, bureau van dit blad slechts 38 cent per 100 gram Slagerspatroonsvcrcniging A „Vlissingen-Souburg" #e4ie fatvyenb en Yïleiij&t ~1 ^ogelpark CSpeeli uin Op Uw koffie en thee-uurtje een lekker, licht koekje, een nieuw figuurtje. Echt een koekje voor deze tijd een aan trekkelijk Sperwerprofijt Een fris, smakelijk en voedzaam nagerecht de jeugd is er dol op 5 stuks voor 20 cent dt SpAuid spiBÖt uoeXtriolUTOuJee! Gicdtl SPERWER Oud-Hollandse doeken vanaf f 12.95 Handweefstof per m vanaf f 3.20 Vitrage per m vanaf f 1-25 Zwitserse Voile 160 br. p. m f 4.50 Holtap karpetten f 107.65 Tafelkleden velvet f 21.80 Scheldestraat 32 - Vlissingen - Telef. 744 Laat nu Uw Reistas. Koffer of Visitetas Walstraat 82 - Vlissingen Gediplomeerd Lederwarenbewerker Slijkstraat 17-19 Vlissingen - Telefoon 312 Vader zegt als hij thuis komt, hé... wat ruikt dat lekker, want er staan gebakken eieren met ham op tafel. Mevrouw, verwen Uw huisgenoten deze week met Het is beslist een uitkomst om eens vlug iets héél erg lekkers klaar te maken b v. voor nasi-goreng of gebakken bij de sla, of zo op het brood met een beetje mosterd. Heerlijk. Dus U ziet het weer De prijs bij de Slager Is aanmerkelijk lager 1 Ook voor het braden van Uw vlees, EEN PAKJE RUNDVET 65 ct, door Uw eigen slager gesmol ten, is beslist het fijnste wat er is. 4 4 4 4 Helaas was er een klein zetfout je geslopen in onze opgave van vorige week. Toch waren er velen die begrepen dat de I een U moest zijn. De oplossing was HUISHOUDSTER. De eerste prijs, een spaarbankboekje van de Vlissingse Nuts- spaarbank met f 2.50, werd toegekend aan Nellie Bostelaar, Schuitvaartgracht 97, Vlissingen De tweede prijs, een waardebon van f 1.50, aan Els Warman, Oude Markt 5, Vlissingen De derde prijs, een waardebon van f 1.aan Corrie Hubregtse, Burchtstraat 8, Souburg Voor deze week hebben we een zeldzaam voorkomend beroep uitgezocht. De naam is B. SUIKERPERK. Oplossingen voor Dinsdagavond 5 uur aan Noordstraat 44, Bakkerij Glacisstraat 47 Vliss. 250 gram heerlijke ZANDMOPPEN slechts 60 cent 4 Eierkoeken voor 25 cent Veerseweg Middelburg De grote verscheidenheid van vogels en dieren en de vele speeltoestellen maken het bezoek tot een verrassing Entree 25 ct Kinderen 10 ct Geen restaurant Doet Uw voordeel. Binnenban den Ji.95. Buitenbanden 4.50-4,85- 5,25. Kettingkasten 2,90-3,75. Jas- beschermers 1,75-2,75. Kettingen 2,95-3,25 „01ympia"J.Qoedbloed Nieuwendijk 7, Vlissingen. Te koop wegens verandering kinderledikant op wieltjes f 17.60 box met vloer f 17.50. prima handnaaimachine f 35. Brievpn onder no, 850 bureau v. d. blad Muziek die U graag hoort. Voor receptie 's middags en voor het feest 'savonds met Welkomstlied te huur met de Philips automa tische Oramofoon en extra luid spreker bij J. Adriaanse, Wal straat 22, Telefoon 461, Vliss. Kampeerders. Te koop een wa tertankje gemonteerd op ijzeren kruiwagen. Speeltuin, Veerseweg Middelburg. Te koop een oyalep eiken tafel en kleed, weckflessen met ringen en klemmen, inh. 1 en lVj L. Spuistraat 53, Vlissingen. Te koop een paar z.g a.n. Voet balschoenen m. 42 f 12,50. Op vouwbare Kinderwagen f 20—. Trek-wandelwagentje f 10.—. Brieven onder no, §35, bureau van dit blad. Te koop nieuwe grijze Dames schoenen maat 36 en grijze Tweed jas, maat 44. Nijverheidstraat 6. Vlissingen. Wij hebben in voorraad Rode Kardinaals, pracht vogels. Grijs- kopmertls, Japanse Meeuwtjes, groene Parkieten, Zebravinken, Tijgeryinken, Indische Ortolans, jonge Kanaries, Sierduiyen, Tor telduiven enz. enz. P. Sluis' Vogelzaden, los en verpakt. Verder alle benodigd heden. De Speciaalzaak „Het Zaadhuis" Groenewoud 80, Vliss Wegens verhuizing te koop één- en tweepers. ledikant m. spiraal, prima tweepers. veren bed en tweepers. Engels ledikant, koopje Brieven onder no. 845, bureau van dit blad. Voor goede haarverzorging Dames- en Herenkapsalon Goor- machtig, Spuistraat 58, Vlissingen Jong zakenman, niet onbemid deld, zoekt kennismaking met net Meisje N.H., leeftijd 25 a 30 jaar. Brieven onder no. 838, bur. van dit blad. Uw adres voor alle mogelijke verdelgingsmiddelen voor tuin en hof, groeten- en bloemen- zaden is de Speciaalzaak „Het Zaadhuis", Oroenewoud 80, Vliss Te koop Wringer met bok f30 eiken buffet f 25, eiken nacht kastje f 10, uittrektafel f 20, prima vloerkleed f 35. Brieven onder no. 847, bureau van dit blad Te koop lichtblauwe Trouwjapon maat 38-40. Van Belzen, Haven dorp 680. Vlissingen. Duivenliefhebbers koopt toch het beste wat er is Vita Orit, Pik- koek en Tek bodemwit. Het van ouds bekende adres Noordstraat 19, Vlissingen. Als manlief, na een zware dag taak thuis komt, de poes van zijn stoel gejaagd is en zijn pan toffels aangegeven zijn, Mevrouw vergeet dan ook zijn neutje nipt. HARMS gpfjistill^erdjiapde!, Te lefoon 2P13? Vlifiingpn. Te koop een Kano. Qrppnewpud 38, VHssingeri Te koop gevraagd gebiuikte Mandolines, v. Dishoeckstrpflt 45 b, vlissingen, Haast U. Wij hebben voor de grote wedvluchten nog enkele Vlfegkaarten met meetband. Enkel verkrijgbaar in Noordstraat 19, Vlissingen. Vruchtenhandel St. jacobsatraat 21 vraagt voor terstond nette Winkeljuffrouw. Aanmelden na 6 uur. Bij ons flaagt U altijd. Alles voor de tuin, grasmachine,slakkedood, kunstmest, groentezaden enz. Het adres is Noordstraat 19, Vlissingen. Vakkundig repareren, galvanise ren, vertinnen, bodems ver nieuwen enz. Prima afwerking, billijke prijzen. L. Outermans, Korte Zelke 3, Vlissingen. Het Kruisleger, Bellamypark 39 ingang Molenstraat Vlissingen Zondag spreekt Stafkapitein P. Bakker, Zie Predikbeurtenüjst. Toegang vrij. Alle Groenten- en Bloemenzaden van Turkenburg zijn in de depot winkel in voorraad. Prijscouran ten gratis. Denkt om het mooie Jubileummes. Paspoortstraat 13, Souburg Vlissingen of Paspoortstraat 13, Souburg. Op de envelop het woord „Prijsvraag". Prijzen afhalen Zaterdagsmiddags na 2 uur, Noordstraat 44, Vlissingen. „Gaan juflie nu maar met m'n vrouw naar binnen, jongens, de rest knap ik alleen wel op. Je worden vriendelijk bedankt." De jongens volgden de vrouw en weldra zaten ze aan de tafel in de achterkamer. Het was inmiddels licht geworden, al was het dan nog maar net drie uur. De jongens konden hun vingers niet stil houden, zo trilden ze van de doorgestane inspanning. De vrouw was de kamer uitgegaan, maar kwam weldra terug met een grote schaal oliebollen. Ze waren nog erg warm maar op haar uitnodiging, lieten de jongens het zich best smaken. Een grote glazen suikerpot stond er bij, tot boven toe gevuld met basterdsuiker. Jan vroeg om een lepeltje, om de suiker er op te strooien, maar hij kreeg ten antwoord dat hij de bol er zo maar in mocht stoppen, dat was zo de gewoonte bij hen. De jongens moeftteh dus hun oliebol zo maar in de suiker' stoppen, hetgeep ze eerst wat vreemd vonden, doch spoedig; gewoon wayep. Even later kwam de boswachter binnen. „Ziezo," zei hij, „die zitten goed opgeborgen." „Hoe heeft U dat dan alleen klaargespeeld wilde Jan weten. „Met m'n ene hand heb ik de gekwetste opgelicht, met m'n andere deed ik de deur open en met m'n oren gaf ik de twee stropers ieder zo'n harde klap, dat ze er niet aan dachten om weg te lopen." De jongens schoten in de lach, waarbij Jan zich in een stukje oliebol verslikte, zodat hij ontzettend moest hoesten. De bos wachtersvrouw schoot te hulp met een glas melk en beduidde hem, dat hij eens moest drinken, waarna het spoedig overging. Eindelijk waren ze klaar met eten. Ze voelden zich er ver- paft van en dat kwam zeker niet het minst doordat de gastvrouw hen steeds aanmoedigde er nog maar eentje te nemen. De jon gens schoven hun stoel achteruit. „Zullen we maar opstappen, Piet>" zei Jan, „want ik zou toch wel graag nog wat willen slapen," „Natuurlijk moeten jullie nog wat gaan slapen, jongens," zei de boswachter, „want anders zouden jullie ziek kunnen worden door oververmoeidheid." „Blijven jullie maar hier, jongens", zei de boswachters vrouw. „Boven heb ik een grote slaapkamer met twee bedden, die zo voor het gebruik klaar liggen. M'n man gaat nog wel even naar jlillie tent kijken of alles daar in orde is." „Dat doe ik vast," zei de boswachter, „dan fris ik nog wat op, want ik ga maar niet meer naar bed, het is al bijna vier uur. Ik zal alles wat van jullie buiten ligt in de tent doen en dan maak ik hem dicht. Je kunt gerust zijn, want er komt bijna niemand door de zandweg en gestolen wordt er hier practisch nooit." De jongens keken elkaar eens aan. Het was een aanlokkelijk voorstel en ze voelden wel hoe moe ze waren. Jan moest telkens een geeuw onderdrukken en Piet zat ook al met kleine oogjes te staren naar een paar vliegen, die de suiker op de tafel aan het consumeren waren. „Als we U niet te veel last veroorzaken, zou het wel prettig: zijn", zei Jan. „Ik rol haast om van de slaap." „Ga maar direct mee," zei de boswachtersvrouw, „ik zal jullie maar even voorgaan." De jongens volgden met lodderige ogen. Ze wisten later niet precies meer hoe ze boven gekomen waren. Uitkleden ging in halfslapende toestand en toen ze hun bed nog maar „roken", waren ze gelijk onder zeil. Toen de bos wachtersvrouw even later terug kwam om te vragen hoe laat ze op wilden staan, hoorde ze alleen hun regelmatige ademhaling. Bemoederend dekte ze Piet, die geen tijd meer gehad scheen te hebben om de deken over zich te trekken, nog wat toe. waarna ze weer naar beneden verdween. (Wordt vervolgd).

Scheldebode | 1951 | | pagina 4