SNOEKJES Jentoonstelling .j Prijs 75 cent per 15 woorden Elk woord meer 5 cent Geeft Uw Snoekjes vroegtijdig op Tot Donderdags v.m. 11 nar worden ze aangenomen van werkstukken der leerlingen, die de Bedrijfsscholen der N.V. Kon. Mij. ,,De Schel de" en de Gemeentelijke Dagschool voor de Nijverheid bezoeken ter opleiding voor het Bemetel-diploma. TENTOONSTELLINGSGEBOUW SINGEL, HOEK KONINGSWEG Geopend Donderdag 14 Juni 1951 van 9-12, 14-17, Vrijdag 15 Juni 1951 van 9-12, 14-17, Zaterdag 16 Juni 1951 van 9-1J2, 14-18, 19-22 uur 19-22 uur 19-21 uur HET BLOED KRUIPT Zondagmiddag werden in het Olympisch stadion te Am sterdam internationale atletiekwedstrijden gehouden, ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan der K.N.A.U. Op de 1500 m. startte de oud-Vlissinger Hans Harting van A.A.C. tegen de Engelsen Beckett en Chataway. Op de 3000 m kwam uit zijn br oer Herman in een veld met Slijkhuis, de Belg Theys, Lataster en vele andere cracks. Hoewel velen van de 6000 toeschouwers in de mening ver keerden dat Hans Harting tweemaal liep, inplaats van beide tweelingbroers eenmaal apart, was er op de tribune een groepje van enkele tientallen Zeeuwen en Vlissingers, die beide broers wel uit elkaar kenden en met luide aanmoedigingen de jongens aanspoorden. Hans moest de eer aan beide Engelsen laten, waar aan zijn lange trip naar Schotland van vorige week wel niet vreemd was, evenals de wetenschap, dat deze week een tournee naar Duitsland en Zweden volgt. Herman, na enkele jaren af wezigheid door ziekte, vierde zijn come-back met een fraaie vierde plaats achter Theys, Slijkhuis en Lataster en bleef onder de 9 minuten met 8 min. 59,6 sec., tot nu toe zijn beste prestatie. Voor outsiders betekende dit alles weinig, maar voor de Vlissingers, die daar twee oud-stadgenoten in dit internationale milieu zagen, veel meer. Nog betrekkelijk kort geleden hebben zij meegemaakt hoe deze jongens hun eerste schreden zetten op het athletiekveld en het deed allen goed te weten, dat hier twee toekomstige internationale cracks bezig waren hun pad te ver kennen. Ze mogen dan nu Amsterdammer zijn geworden, men blijft ze volgen, hoe ver ze ook de wereld intrekken om hun successen te boeken. Voor hen blijven het twee Vlissingse jon gens, die bewezen dat door wilskracht en opoffering iets moois te bereiken is. NOG EENS CHR. METAALBEWERKERSBOND In ons verslag van vorige week zijn enkele kleine foutjes geslopen. De opmerkende lezer zal wel begrepen hebben, dat de voorzitter in zijn openingswoord niet gesproken heeft van de staking in 1828, toen staakte men nog niet. Dit moet zijn de staking aan „De Schelde" in 1928. Die heeft 18 weken geduurd en kostte de stakingskassen niet f 15.600.maar f 156.000. Voorts dient nog vermelding, dat ook des Dinsdagsavonds ge collecteerd werd voor het T.B.C.-fonds, toen werd ruim f81. opgebracht, samen wordt dit dus ruim f 166. WATERSTANDEN VLISSINGEN (Breskens 6 min. vroeger) Hoogwater Laagwater Zaterdag 9 Juni4.47—17.00 10.46—23.17 Zondag 10 Juni 5.29—17.42 11.21—23.58 Maandag 11 Juni 6.12—18.25 12.00 Dinsdag 12 Juni7.01—19.15 0.44—12.52 Woensdag 13 Juni7.58—20.17 1.39—13.53 Donderdag 14 Juni 9.0021.20 2.4014.59 Vrijdag 15 Juni 10.01—22.24 3.45—16.06 DE VUILNISEMMER Nu de huis^uilophaaldienst met standaardemmers enige tijd werkt, kan het zijn nut hebben om na te gaan of het systeem al of niet. aanleiding geeft tot klachten, en zo ja, of deze klachten al of niet gefundeerd zijn. Geconstateerd moet worden dat men wel eens klachten ver neemt en dus dient te worden nagegaan of deze juist zijn. Wij stellen voorop, dat wij niet in beschouwing nemen of het heffen van een belasting al of niet gewenst of toelaatbaar is. Die belasting is er nu eenmaal en dit ligt buiten bemoeienis van de dienst zelf deze heeft zonder meer het werk uit te voeren volgens de in de daarop betrekking hebbende verordening vast gestelde richtlijnen. De klachten welke men wel eens hoort, zijn de volgende le. Wanneer een emmer zodanig vol is dat het deksel niet gesloten is, komt het voor dat het personeel van de dienst deze emmer laat staan. 2e. Wanneer op een gesloten emmer een hoop rommel is op gestapeld, dan wordt de emmer geleegd, doch het komt voor dat het personeel de gestapelde rommel achter laat. 3e. Wanneer de emmer niet is geplaatst op de rand van het trottoir, komt het voor dat het personeel haar laat staan. 4e. Wanneer naast de standaardemmer een gewone emmer of bak met vuil is geplaatst, wordt deze laatste niet geledigd. De volgende opmerking, die wij willen maken, is deze Men moet zeker eerbied hebben voor de werklieden, die met het ophalen der emmers zijn belast. Of het nu snikheet is, of het plenst van de regen, of het hard vriest, of de wegen door ij zei glad zijn of met een laag sneeuw bedekt, de mannen be ginnen op de juiste tijd en zij werken hun wijk af, een wijk, die zodanig is uitgestippeld, dat zij daaraan hun handen vol hebben. Men mag daar niet gering over denken. Nu krijgt men wel eens de indruk, dat, wanneer een emmer blijft staan, zoals boven is omschreven, de eigenaar van die emmer dit eigenlijk beschouwt als een soort plagerij van het personeel. Dit komt, omdat men niet weet wat aan zo'n ophaal dienst vast zit. De gebruiksaanwijzing is vroeger niet voor de aardigheid afgegeven, doch uit bittere noodzaak. Weet men dat het mechaniek aan de stortopening van de wagen zodanig is ingericht dat daarin alleen een gesloten emmer kan worden geledigd Wanneer de emmer te vol is, dan zou de reiniger met de hand het te vele vuil daarvan af moeten halen, en in het stortgat gooien. Dat moet hij met één hand doen, want met de andere hand moet hij de klep naar achteren duwen en houden. Men begrijpt toch wel dat daar geen tijd voor is. Zo kan ook een gewone emmer niet maar worden leeggestort. Dat moet op ongeveer dezelfde wijze geschieden als met het te vele vuil in een te volle emmer, en hetzelfde zou ook moeten geschieden met de op de emmer gestapelde rommel. Het zal duidelijk zijn dat daarvoor te enen male de tijd ontbreekt. Zo is het ook met emmers, die niet op de rand van het trottoir staan. Er zijn trottoirs van IV2 meter breedte, doch er zijn er ook van 4 tot 6 meter, en ook zijn er huizen met voor tuinen enz. Wanneer men niet de hand zou houden aan de be paling, dat de emmer moet staan aan de rand van het trottoir, dan zou de hele boel schots en scheef door elkaar staan, en de tijd zou ontbreken om de wijk op tijd af te werken. Weet men wel dat het aantal op te halen emmers ruim 7000 bedraagt en dat die in 2Vz dag moeten worden geledigd Dit betekent dus, dat met 2 wagens per dag ongeveer 3000 emmers moeten worden bewerkt, dat is dus circa 1500 emmers per wagen. Wanneer men zich dit realiseert, zal men beseffen, dat alleen doorhet opvolgen der voorschriften de dienst normaal kan functionneren. Het is een klein kunstje om het met 3 wagens wat gemakke lijker te doen, maar wat zal dat kosten te Souburg tot Woensdagavond 6 uur Voor jonge kuikens verkopen wij P. Sluis Opfokvoer IA en II a Kuikenzaad grof en fijn. Houts kool en Vitagom enz. Met de meeste ervaring sinds 1923. Firma L. Wagenaar. Noordstraat 19, Vlissingen Te koop wandelwagentje en hobbelpaard. Boulev. de Ruijter 7b ben., Vlissingen Te koop gebruikt Damesrijwiel geheel compleet f 35. Coosje Buskcnstraat 66, Vliss Te koop l.g.s.z. Kinderwagen Ambr. Bosschaertstraat 24 ben, Vlissingen Zuurstokken, Nougatblokken en -staven en vele andere soorten 5 en 10 cent artikelen Cor Maas voor koopjes Mevrouw, wanneer Uw naaima chine lust, draad of naalden breekt tob dan niet langer, deel het ons even mee, Na enkele dagen bent U over Uw machine, prija en service xeer tevree, Pfaff Naai machinehandel, Nieuwendijk 33, Telef 729, vlissingen Uw fiets geeft licht, ook als hij stil staat. Ook bij het opbergen van Uw rijwiel ln de schuur steeds licht. Inlichtingen Rij wiel- bedrijf Aart Klip, Groenewoud 31, Vlissingen, Teltfoon 477 Deze week ruime sortering Zuurtjes, Fondant, Borstplaat en Toffee's 35 cent Cor Maas voor koopjes Rembrandt olie- en aquarelver ven. Studie olie- en waterverf. Linoleumverf, stoffenverf voor shawls enz. enz. Schilderijvernis verdunningen, fixeermiddel en -spuitjes, schilderslinnen en spie- ramen. Marter-, runder- en var- kenspenselen Ledepop. Jo Maes, St. Jacobsstraat 15, Vlissingen Wij helpen U aan de verf, die U nodig hebt. Komt met Uw moeilijkheden. Bijna alles is op te lossen. De verfspecialist Jo Maes, St. Jacobsstraat 15, Vliss. Te koop nog nieuw keukenfor nuis met circulatie (Etna) f 75. Te bevragen Adr. v.d. Venne- straat 5, Vlissingen Te koop twee armstoelen met 4 stoelen, uitn. zitting en z.g.a.n. bekleding f 125. Brieven onder n. 843, bureau van dit blad. A U treft de leerlingen al werkend daar aan U krijgt een inzicht omtrent de 4-jarige opleiding U komt toch beslist eens kijken? TOEGANG VRIJ Kinderen uitsluitend onder geleide Orote reclame. Limonadesiroop alle smaken, 90 cent per fles. Cor Maas voor koopjes Te koop gevraagd Handnaai machine. Brieven onder no. 852 bureau van dit blad Te koop Invalide-wandelwagen op luchtbanden en Tandem Palingstraat 10 ben,, Vlissingen Te koop z.g.a.n. Mantelpak, maat 42, 2 armstoelen z.g.a.n. Mei doornlaan 3, Vlissingen (67 uur) Uw adres voor P. Sluis' Ochtend- voer en Gemengd graan, Opfok- voer Ia en IIA, Kuikenzaad, grof en fijn. Vitacom, het welbekende product, waardoor Uw kippen meer eieren leggen. Verder alle benodigdheden in de Speciaal zaak ,,Het Zaadhuis", Groene- woud 80, Vlissingen. H.H. Duivenllefhebbers. Wij hebben nog een voorraadje prima duivenvoer 50 en 54 ct. per Kilo en onze bekende kwaliteit voeder 6Q ct per Kilo. Verder alle mo gelijke medicijnen en benodigd heden vindt U in de Speciaalzaak „Het Zaadhufs", Groenewoud 80 Vlissingen. Autopeds 21.75, op luchtbanden 32,50, 35,00, losse wieltjes, band jes en steponderdelen, driewie- lertjes enz. „Olympia", Nieuwen- dijk 7, J. Ooedbloed. Vrijgezel zoekt kennismaking met net meisje of weduwe, liefst uit de boeren stand, leeftijd 35 a 45 jaar. Brieven onder no. 836. bureau van dit blad, Voor vlotte en nette bediening naar Kapsalons Goormachtig, de zaak met 40-jarige ervaring. Te koop Transportfiets, 2 paar damesschoenen 39 en 37'/a h. h of te ruilen voor schoenen met 1. h. 38. Rembrandtlaan 38, Vliss. Te koop verschillende soorten kamer- en keukenstoelen, prima trapnaaimachine f95, rookfauteuil met kussens f 30, klap- of tuin stoeltjes f 4,50 per stuk, prima fauteuil f 15. Brieven onder no. 840 bureau van dit blad. Fietskinderzitjes 4.50-5,95-7,90- 9,75, Spatborden per stel 2,95, Zadels 4,75 5,50 Sponsrubber- zadeldekken 2,75, Snelbinders 1,25 Sportsturen 5,90. „Olympia" J. Ooedbloed, Nieuwendijk 7, Vliss H.H. Dierenvrienden. Wist U dat U alle benodigdheden zoals medicijnen, kalk, levertraan, vi taminen, Flora honden- en katten brood kunt U bekomen op het enigste adres in Vlissingen de Speciaalzaak „Het Zaadhuis", Groenewoud 80, Vlissingen Vitacom is speciaal geschikt voor snelle groei van Uw kuikens, zitten alle vitaminen in. Speciaalzaak Paspoortstraat 13, Souburg Op gebied van Suikerwerken enorm gesorteerd, zoiets moet je zien. Cor Maas, Oude Markt voor koopjes. Khakibroekjes van 516 jaar vanaf f 5,40—f 8,85. L. Filius, Oude Markt 24, Vlissingen Bestrijdingsmiddelen tegen veen mollen, mieren, slakken, emelten, luizen enz. enz, zijn verkrijgbaar in Speciaalzaak Paspoortstraat 13. Souburg Heren Zwembroeken vanaf f2,70 f 9,30, Jongens zwembroeken en Dames zwempakken. L. Filius Oude Markt 24, Vlissingen Zo'n prachtsortering poeder dozen vindt U nergens 1 Steeds ruime keuze in parelcolliers, oor knoppen, broches, witte en ge kleurde colliers, nylongaren en slootjes voor colliers. Jo Maes, St. Jacobsstraat 15, Vliss Grote partij Sla, 6 voor 25 cent Cor Maas voor koopjes Te koop Wastafel, Nachtkastje eiken, marmerblad, 2 stoelen, garnituur overgordijnen, werk- trap, fluitketel verchr, (nieuw), eiken theeblad, slaapkamerlamp, schemerlamp, muziekboeken, Cijferacc. Ps. en Gez. bundel. Te bevragen Vrijdagmorgen en Maandag Paul Krugerstraat 90 bovVlissingen Koopt een goede band. Koopt Dunlop, Hevea, Vredestein of Zilverkoord. Rijwielbedrijf Aart Klip, Groenewoud 31, Vliss. U denkt toch om de Bloemkool Bij ons goedkoper. Cor Maas voor koopjes DamesVóór de vacantie nog een modern Deux-Piece pakje of een vlug zomérjurkje Wij knip pen het op maat of maken het pasklaar voor U. Modevakschool en Patronenhuis Spuistraat 22, Vlissingen. Wij hebben nog prima aardap pelen, werkelijk goed, al bloem, „De Hal" Noordstraat Vlissingen Ook in groenten zijn wij gewel dig gesorteerd. Deze week grote aanvoer bloemkool, worteltjes, kroten, andijvie, spinazie enz, Steeds goedkoper Bij ons nog steeds 6 grote krop pen sla voor 25 cent Rabarber (rode) verkopen wij 2 kilo voor 35 cent „De Hal" Noordstraat, Vliss Grote nartij Sinaasappelen 10 voor 100 cent Cor Maas-voor koopjes Kunstschilders, Uw juiste aquarel" en pastelpapfer, houtskool, conté' sanguin. potloodstaafjes in ver schillende hardte en alle andere materialen vindt U bij Jo Maes, ook een schitterende collectie aquarel- en tekenblocs. Roepduff weggevlogen. Gaarne terugbezorgen: P. den Hollander Kasteelstraat 44 B, Vlissingen De prijzen van ons Duivenvoer zijn 50, 54 en 56 cent per K.G., zonder verpakking. Kwaliteit is af. Speciaalzaak Paspoortstraat 13. Souburg. Pracht Damespyama vanaf f 11,50 - f 14.95. Nachthemden f 8,10. L. Filius, Oude Markt 24, Vliss. Meurisse repen en Ome Koos 10 ct per stuk, Cor Maas voor koopjes Te koop een sterke uitneembare Kinderkruiwagen. Nieuwstraat 48 Souburg. Weggevlogen 6 Sierduiven o.a. 2 Oeelwitschilden en 1 Roodwit- schild, 2 witte Hagenaars en 1 Zwartwitpen Vriendelijk verzoek terugbezorging of boodschap Rietbergen, Badhuisstraat 16, Vlissingen, Tino Shirts voor dames pn kin deren vanaf f 1.75 f2.90. Mooie kindersokjes. L. Filius, Oude Markt 24, Vlissingen Wij hebben een prima middel tegen onkruid op Uw paden, werkt prima. Speciaalzaak Pas- poortstraat 13. Souburg. Te koop een goed spelend eiken Orgel me* bank. F. Ovaa, Bad huisstraat 74, Vlissingen. In Interlock Kinderondergoed ziin wij erg goedkoop. Katoenen Damesnachthemden f 9 50. Bad doeken in verschillende priizen. S. Hollebrandse, Nieuwendijk 37 Vlissingen Witte Week. Bloemkool vanaf 20 cent. Cor Maas voor koopjes

Scheldebode | 1951 | | pagina 3