4 4 4 4 4 Weekprofijt Reclame-prijzen Bouman-Noach Direct voordeel 1 pot lam, Ie soort 1 pot Jam, 2e soort Fijne lichte Wafeltjes Vermicelli 4 GEMEENTELIJKE INDUSTRIE- EN HUISHOUDSCHOOL Boterhamworst m van 80 voor 69 ct van 62 voor 54 ct één pakje gratis mmm Gemeentelijke Middelbare Handelsavondschool J BtAle, fongeitó en ïïletij&i Een vacantiereis van twee vrienden 30 cent per 100 gram Slagerspatroonsvereniging tVlissingen-Souburg" l-pers. Eng. ledikant 29.75 Chinamatten 9.50 2-pers. Spiralen 34.75 Rail compleet per meter 1.09 Gordijnveer plastic, per meter 0.35 Keukenval per meter 0.98 Wollen meisjesbadpak, maat 60-65^70 4.88 Palmbeachjper meter 10.90 Een potje Jam en een pakje met de blauwe band, Gaan deze week eens hand in hand. Tegen inlevering van Uw Bleuband-cou- pon, welke dezer dagen door de BleubancL dames huis aan huis zullen worden uitge reikt, ontvangt U bij aankoop van 2 pakjes Levert dus Uw coupon in bij de Sperwer-kruidenier 200 gram voor 52 cent 250 gram voor 25 cent öe SpAuld spiedt wifiHiMUvvaukd tnidtl WINKEL Koopt bij de Adverteerders in De Scheldebode met 5-jarige cursus te Vlissingen TE VL1SSINGEN Bij voldoende deelname zal per 1 September 1951 gelegenheid bestaan tot het volgen van bovenge noemde school van de navolgende cursussen Cursus Naaien (20 wekelijkse lessen van 21/* uur) Cursusgeld f 10. Cursus Knippen (20 wekelijkse lessen van 2V« uur) Cursusgeld f 10. Kookcursussen le Eenvoudige Keuken (20 lessen van 2Vi uur) Cursusgeld f 8. 2e Fijne Keuken (10 lessen van 21/2 uur) Cursusgeld f 10. Cursus Huishoudelijke voorlichting. Cursusgeld f 5.— Bovengenoemde cursussen zullen worden gegeven in de avonduren en gaan alleen bij voldoende deelname door. Voorts zal bij voldoende deelname per 1 Septem ber 1951 gelegenheid worden gegeven tot het volgen van de dagopleiding aan een Vormingsklasse. Deze bestaat uit een éénjarige opleiding. Toegelaten kunnen worden zij, die in het bezit zijn van het einddiploma U.L.O.5-jarige H.B.S. of bewijs van 1 overgang van 3e naar 4e klasse H.B S. Deze op leiding is onder meer aan te bevelen voor de a.s verpleegsters. De schoo'geldregeling is op deze opleiding van toepassing. De VOORLOPIGE AANGIFTE voor deze cursussen dient te geschieden op WOENSDAG 6 JUNI a.s. aan de school en wel van 10—12 uur en van 19-21 uur b d. Directrice, Groenewoud41. Op deze dag zal gedurende de genoemde uren tevens nog gelegenheid bestaan voor aangifte voor de primaire opleiding. Het Gemeentebestuur van Vlissingen. Ondanks de stijgende prijzen, Uw slager op de bres voor een smakelijke broodbelegging. Deze week brengen wij U onze heerlijke en de prijs is maar.... Dus U ziet het weer Dc prijs bij de Slager Is aanmerkelijk lager Maar wat het voornaamste is Hij maakt het zelf in zijn modern ingerichte worstkeuken met veel liefde en vakmanschap. Dus, én voor de prijs én voor de kwaliteit: LIEVER VAN DE SLAGER!! 4 4 JAARVERGADERING KUNSTKRING „HET ZUIDEN"_ De Kunstkring „Het Zuiden" te Vlissingen hield haar'jaar- vergadering, onder voorzitterschap van Burgemeester Mr. B. Kolff, in het zaaltje van de Kring boven het Museum. Uit het jaarverslag bleek, hoe moeilijk het is elk jaar een tentoonstelling te organiseren. En was het bezoek dan maar evenredig aan het werk dat er voor gedaan moet worden en het geld, dat er aan besteed wordt! De heer L. Heymans veronderstelde dat de meeste Vlissingers van het bestaan van de Kunstkring „Het Zuiden" niet af weten, ofschoon ze toch al in 1920 is opgericht en niet alleen voor Vlissingen, maar voor heel Zeeland van betekenis is. De penningmeester liet ook geen opgewekt geluid horen. Grote uitgaven voor tentoonstellingen, zaalhuur e.d. en vermin derde inkomsten. Toch zet men met moed de taak voort, om de kunst tot het publiek te brengen. Maar hoe brengt men het publiek tot de kunst Het aantal kunstlievende leden moet stijgen en ook werkende leden zijn welkom. Er werd o.a. nog gesproken over de Zeeuwse tentoonstelling in Gent, waar ook enkele leden van de kring exposeerden of zouden exposeren. Het oordeel van de vergadering hierover was niet erg gunstig, wat betreft de organisatie, zowel als het plaatsen en de keuze der stukken. De aftredende secretaris, de heer H. G. J. de Meij, werd bij acclamatie herkozen. Deze zomer hoopt men weer een tentoonstelling te houden. Alleen deze week U bespaart guldens op Uw textieluitgaven door te kopen bij de N.V. v.h. Walstraat 85 Vlissingen Practische opleiding voor Handel, Bedrijf en Administratie Onderwijs wordt gegeven in Handelswetenschappen (boekhouden, handelsrekenen, bedrijfsleer, organisatie en techniek van de handel), Nederlands, Duits. En gels, Frans en de Handelscorrespondentie. Econ. Aardrijkskunde, Recht van het Maatschappelijk Ver keer, Machineschrijven. Stenografie. Het Rijksexamen geeft vrijstelling van het Midden standsdiploma. Machineschrijven en Stenografie kun nen ook afzonderlijk gevolgd worden. Mulo-diploma of 3 jaar M.O, geeft toegang tot de IVe klasse. Aangifte van leerlingen op het spreekuur van de Directeur der school: Maandag* en'Donderdag van 20.10-21.00 uur. Doordat reeds was verklapt waar de oplossing voor deze week te vinden was, kregen we weer een groot aantal goede inzendingen binnen. le prijsSpaarbankboekje van de Vlissingse Nutsspaarbank met f 2.50 Corrie Gouka, Leeghwatcrstraat:^48, Vlissingen 2e prijs Een waardebon van f 1.50 Wennie Wezemer, Beatrixstraat 4, Souburg 3e prijs Een waardebon van f 1. Henk Belford, Paul Krugerstraat 355, Vlissingen Deze week hebben we weer te zoeken naar een verborgen beroep, en wel van juffrouw TRUIS HISHOED. Oplossingen tot Dinsdagavond 5 uur aan ons bureau Noord straat 44, Vlissingen, of Paspoortstraat 13, Souburg. Op de envelop het woord „Prijsvraag". Prijzen afhalen Zaterdags middags na 2 uur, Noordstraat 44, Vlissingen. De boswachter keek nog eens goed, stopte hier en daar nog wat gras tussen, zodat het been als het ware helemaal ingepakt zat. „Nu opletten, jongens. Eerst de baar er vlak naast, prachtig. Nu pak ik hem onder z'n armen en licht hem op. Je moet op je goede been steunen", zei hij vrij overbodig tegen de stroper. „Juist, jullie de baar er onder schuiven." Zo werd met enige moeite de stroper op de baar gelegd. Zelf legde de boswachter het gebroken been naast het andere. Toen ging de stoet op weg. De jongens van achteren, ieder aan een kant, de boswachter van voren. Het was nog een flinke vracht, al waren ze met z'n drieën. Doordat de boswachter langer was, kregen de jongens eigenlijk het zwaarste deel te dragen. Toen ze een eind gelopen hadden hielden ze stil en werd „Bram" op de grond gelegd. „Even wisselen jongens", zei de boswachter, „we zijn er voorlopig nog niet, dus doe het maar kalm aan". Verder ging het weer. Wat ging dat doortrekken in je schouders, vond Piet. Het zweet stond op z'n gezicht. Het werd al een beetje helder in het Oosten, het was nog wel erg vroeg, maar de nieuwe dag begon toch al te komen. „Heb je nog slaap" vroeg Jan, die iets sterker was dan Piet en het wat gemakkelijker kon volhouden. „Nee, maar ik krijg honger" was het antwoord. „Daar hebben we straks bij mij thuis wel een oplossing voor" merkte de boswachter op. „Ik heb m'n vrouw straks al ge waarschuwd dat er een paar uitgehongerde helpers zouden ko men en ze heeft me beloofd, voor jullie iets lekkers klaar te maken." Piet vond het nogal erg. Gisterëïi hadden ze pas zoveel lekkers meegekregen en nu zouden ze al weer op kosten van de boswachter hun lege magen vullen. Hij zei dit dan ook tegen de boswachter, maar die lachte er om. ,,'k Zal de rekening wel eens sturen" zei hij. „Praat er maar niet verder over, jongens, want dat heeft niets te betekenen." Eindelijk waren ze aan het zijwegje gekomen. Nu nog een ogenblik en ze zouden van hun zware vracht verlost zijn. Nog maar eens wisselen en dan weer voorwaarts. De jongens konden haast niet meer. Af en toe keken ze eens naar Bram de stroper, die met gesloten ogen op de baar lag. Slapen deed hij niet, want af en toe kon je aan het vertrekken van z'n gezicht zien dat hij pijn had. 't Was toch ook dom van hem om te willen stropen. Waarom probeerde hij niet op een eerlijke manier de kost te verdienen? Veel tijd om hierover te mijmeren hadden ze echter niet, want nu waren ze bij het hekje gekomen en het bleek dat ze met z'n tweeën naast elkaar er net niet door konden. Eerst dan maar weer neeerleggen en wisselen. Daar kwam echter de vrouw van de boswachter aan en die nam het zware karwei van de jongens over. Terwijl ze hun pijnlijke armen liepen te buigen en te draaien, volgden ze achter de brede rug van de boswachtersvrouw, die weldra liep te puffen als een stoommachine, door het ongewone werk. Ze was potig genoeg, maar het ontbrak haar aan de nodige adem. Toch wilde ze het vrachtje niet aan de jongens overgeven en spoedig waren ze op de plaats van bestemming, waar Bram op de grond werd neergelegd.

Scheldebode | 1951 | | pagina 4