JANSSEN] Bankstel „SNOEKJES" M££U££N Malse Haring blankenvet Vitaminen van A tot Z VISHANDEL verse Hoofdkaas verse Leverworst J. J. SCHOUWENAAR Verse Geep Gestoomde Makrelen 1 Kippers Zalmbokking Zure haring en Rolmops H Koelhuisharing M Vette Kamper Paling Gepelde Garnalen Blanke Zoute vis Bellamypark 44 Tel. 2224 iiiiiiiniiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiil Uw fiets geeft licht, ook als hij stil staat. Ook bij het opbergen van Uw rijwiel in de schuur steeds licht. Inlichtingen, Rijwiel- bedrijf Aart Klip, Groenewoud 31, Vlissingen. Telefoon 477 Wij etaleren een mooi en degelijk Bekleding naar keus en voor de stof fering staan wij jaren in. Woning inrichtin g Scheldestraat 32 - Vlissingen Geen goedkopere en betere broodbelegging dan Dins dags en 's Woensdags van 20 ct per ons. Donder dags en Vrijdags van 18 ct per ons. Zomer en Winter, wij handhaven onze extra kwaliteit SLAGERIJ Bellamypark 16 Telef. 2747 VLISSINGSE CHRISTELIJKE METAALBEWERKERSBOND IN HET GOUD Ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan hield de afdeling Vlissingen van deze bond, Zaterdag een drukbezochte receptie in het Concertgebouw. Alle bij de Chr. Besturenbond aangesloten organisaties waren hierbij vertegenwoordigd, voorts vertegen woordigers van kerkeraden, het gemeentebestuur, de Hervormde Mannenvereniging, de Algemene Nederl. Metaalbedrijfsbond, en kele hoofdbestuurders, enz. Voorzitter de Witte heette allen welkom, in het bijzonder de eerste voorzitter der afdeling, de thans 81-jarige heer J. H. van Dijk, en schetste het ontstaan der afdeling, die met 13 leden begon. Hij gaf een overzicht van de belangrijkste gebeurtenissen, o.a. de staking in 1828, die 18 weken geduurd heeft en 15.600, kostte, de behaalde betaalde vacantie en christelijke feestdagen, de crisisdagen, waarin 60 procent der arbeiders werkloos was. Met name noemde hij de heren H. C. V. Sorel, J. W. Gillissen en J. Jobse, die zich in die dagen grote offers hebben getroost. In 1941 ging de afdeling vrijwillig ten onder om in 1945 weer met 34 leden te herrijzen. Hij prees de onderlinge samenwerking met de Rooms-Katholieke en Algemene Bond en de verhouding van werkgevers en werknemers. Van de beide Scheldedirecteuren waren schriftelijke gelukwensen ingekomen, verder o.m. van de Rooms-Katholieke Metaalbewerkers St. Eloy, die zelf een belang rijke vergadering te Rotterdam moesten bijwonen. Namens het Gemeentebestuur complimenteerde Wethouder van Oorschot, die de grote geestelijke en culturele waarde van de vakorganisatie en de goede samenwerking met de Overheid in het licht stelde. De 2e Bondsvoorzitter, de heer B. Roolvink, sprak een prin cipieel woord, waarin hij gewaagde van Goddelijke zegen op het werk, ook in Vlissingen. Mede door de geaardheid van de Vlis- singse en Zeeuwse bevolking, draagt de afdeling, die bijna zo oud is als de Bond zelf, een eigen cachet. Hij bracht hulde aan de voortrekkers, waartoe niet in het minst mag worden gerekend een der allergrootste strijders voor de sociale gerechtigheid, Ds. Talma, destijds Ned. Hervormd Predikant te Vlissingen. Namens het Hoofdbestuur bood de heer Roolvink een voorzitters hamer en het boek van H. Diemer: Vermenigvuldigde Gedachten aan. Ds. A. Verschoor sprak namens de Kerkeraad der Geref. Kerk en de heer J. Marijs als vertegenwoordiger van alle aan gesloten chistelijke organisaties. De heer J. H. van Dijk sprak zijn blijdschap uit over de grote groei en het behaalde prachtige resultaat. Namens de Algemene Nederlandse Metaalbedrijfsbond voerde de heer van der Meer het woord, die er op wees dat in deze tijd het zeer nodig is de jongeren voor het sociale werk te activeren. De heer W. de Ridder complimenteerde namens de Hervormde MannenVereniging en de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente. De heren Meliefste en Harthoorn namens de afd. Middelburg en Koudekerke; deze laatste is slechts enkele jaren geleden voort gekomen uit de thans jubilerende vereniging. De heer G. Polder man, sprekende namens de Christelijke Middenstandsbond, wees op de saamhorigheid en de band die er is tussen de arbeidende en de handeldrijvende stand en de kracht van de arbeiders orga nisaties, waarbij de Middenstand nog ver achterblijft. Alle sprekers en belangstellenden werden aan het slot dank gebracht door de districtsbestuurder, de heer B. Lodder, ook de schenkers van het groot aantal bloemstukken, o.m. van de Kon. Mij. „De Schelde". Maandagavond werd een grote feestelijke vergadering in het Concertgebouw belegd, waarin de heer Roolvink de feestrede uitsprak en ook Ds. Hartjes nog het woord voerde. Een blijspel: „Adel in Livrei", door Henk Bakker, werd vlot uitgevoerd, met muzikale omlijsting onder leiding van de heer M. G. de Hondt. De oud-districtsbeheerder voerde nog het woord, die er zijn blijdschap over uitsprak, dat juist het 500ste lid was geboekt, terwijl zich tijdens de vergadering nog 3 nieuwe leden aanmeld den. De afdeling Vlissingen, aldus spr., heeft voorbereidend werk geleverd voor het christelijk sociale leven in geheel ons land. Door het grote werk van de destijds plaatselijke predikant, Ds. Talma, is men niet alleen hier, maar alom in den lande gekomen van rechteloosheid tot rechtszekerheid. De gehouden collecte bracht 85,21 op voor het T.b.c.-fonds „Draagt Elkanders Lasten". Onze sortering dranken o.a. Bieren, Limonades, Herodranken enz. enz. is in een woordAf Cor Maas, Oude Markt Voorde le H. Communie kerk boeken en rozenkranzen en een mooie sortering Communie-sou venirs. Jo Mees, St. Jacobsstraat 15, Vlissingen Dixap, het nieuwste appelsap f 1.10 per fles. Hiervan maakt U 3 liter appelsap, Cor Maas, Oude Markt Te koop prachtig eiken buffet f 75 en2-pers. 3-delig bed met kussens tls nieuw f 65 Pulmann Brieven onder No. 829, bureau van dit blad Houten en metalen fotolijsten, staaflijsten voor schilderijen, etsen, foto's en plaatwerk. Lijs tenmakerij. Qlaasjes voor foto standaards. Passe-partout karton en -papier. Jo Maes, St. Jacobs- straat 15 Over chocolade gesproken. Die repen chocolade van 10 ct, iets geweldigs. En kocht U reeds „Ome Koos", zo'n grote staaf 10 cent. Cor Maas, Oude Markt Oezondheid verkopen wij niet, maar wel prima kwaliteit Vlees en vleeswaren om gezond te blij ven. Beleefd aanbevelend,Slagerij Schouwenaar, Bellamypark 16, Vlissingen Te koop een Jongensfiets. Nieuw- straat 6, Vlissingen. A. Klip Uw Ioge's slagen bij ons voor een souvenir; lepeltjes, kleder drachtpoppen, tegels, aardewerk broches enz. Jo Maes, St. Jacobs straat 15 Steeds voorradig onze prima gesmolten Reuzel, heerlijk wit. Slagerij Schouwenaar In stuivergoed zijn wij enorm gesorteerd. Zo iets moet U zien Ook in dubbeltjes artikelen een geweldige sortering. Cor Maas, Oude Markt Te koon Kinderledfkantje. Kin derstoel en Kinderbox f 15 per stuk. In prima staat. Brieven on der No. 827, bureau v. d. blad Moet er nog Iets opgeknapt worden? Met onze Vltello-water- verf gaat het altijd. Of een nieuw behang, nog keus genoeg vanaf 55 ct. To Maes, St Jacobsstraat 15, Vlissingen P. Slpis' Ochtendvoeder en Ge mengd graan. Opfokvoer Ia en IIa Kuikenzaad grof en fijn. Houtskool. De welbekende Vita- gom en alle benodigdheden vindt U in de Speciaalzaak „Het Zaad huis", Oroenewoud 80, Vlissingen H.H. Duivenliefhebbers. Wij starten met een grote partij Dui- venvoer, die wij een dezer dagen hebben ontvangen 50 en 54 ct per kilo en onze kwaliteitsvoe ders 60 ct per kilo. Verder alle soorten Medicijnen en benodigd heden vindt U alleen in de Spe ciaalzaak „Het Zaadhuis", Oroe newoud 80, Vlissingen Wie de worst van Schouwenaar eenmaal kent, wil niet anders is verwend! Te koop zo goed als nieuwe Kinderwagen, opvouwbaar. Te bevragen Singel 305, Vlissingen Deze week grote partij goedkope Groenten in „De Hal", Noord straat 80, Tel. 2792, Vlissingen Groenten, deze week geen prijzen alleenfantastische koopjes en enorm gesorteerd. Cor Maas, Oude Markt Bestrijdingsmiddelen tegen on kruid, ongedierte in Uw hokken of tuin is ruim voorradig in Speciaalzaak, Paspoortstraat 13, Souburg Te koop donkerblauwe laken Meisjesmantel z.g.a.n. lang 85 cm Vlissingsestraat 170, Souburg Heerlijk, Limonadesiroop, deze week 90 ct per fles. Cor Maas, Oude Markt Oevraagd. Jong echtpaar met dochtertje van 10 jaar, zoekt voor ongeveer 2V2 maand een Zit- slaapkamer met een slaapkamer voor het meisje en gebruik van keuken te Vlissingen. Brieven H. de Jong, Mesdaglaan 15, VI. Van Vitacom groeien uw Kuikens voorspoedig. Prijs geen bezwaar betaalt zich zelf. Speciaalzaak, Paspoortstraat 13, Souburg Ruim voorzien van Aardbeien, Tomaten, Appelen enz. enz. 10 Sinaasappelen 100 ct. Cor Maas, Oude Markt Preserfine grond en glans, een prachtmateriaal voor velerlei doeleinden; loodsen, strandhuis jes, boten en kano's, ook voor ijzer. Jo Maes, St. Jacobsstraat 15 Vlissingen Uw hout hoeft niet meer te rotten of te verweren. Veel beter dan menie is Copperant. Kan verder met olieverf afgewerkt worden. Jo Maes Nu de droge periode aanbreekt kunt U Uw doorslaande muren bewerken met Solotex Vraagt in lichtingen bij de Verfspecialist Jo Maes, St. Jacobsstraat 15 Voor buitenmuren, die niet met olieverf geschilderd worden, een waterkerende muurverf. Voor poreuze dakpannen kunnen wij ze in 't rood leveren. Jo Maes, St. Jacobsstraat 15 Bananen 130 ct per kilo. Alleen Zaterdag. Cor Maas, Oude Markt Te koop wringer met bok f 30 2-pers. ledikant met spiraal f 35 1-pers. ledikant met spiraal f 25 en rookfauteuil met kussens f 30 Brieven onder No. 825, bureau van dit blad Oroot blik Anpelmoes 65 cent, Snerclebonen 70 cent. Snijbonen 75 cent. Cor Maas, Oude Markt Bij ons vindt U alle soorten Vogels o.a. Napoleons f 3 per paar. Tijgervinken f 3 per paar. Oranjekaakjes f 3.50 per paar. Driekleur Nonnen f 5 per paar. Ook hebben wij weer ontvangen prachtzingende Japanse Nagte- galen, Orijskopmerels, Japanse Meeuwtjes, Muscaatvinken enz. enz. Verder grote sortering in sierkooien. P. Sluis' vogelzaden los en verpakt. Koopt dit in de Speciaalzaak, „Het Zaadhuis", Oroenewoud 80, Vlissingen Opgelet! 1! Onze nieuwe reclame 1 fles Advocaat van de beste en 1 fles zoete Rode Wijn samen f 5.95 Alleen bij Hildernisse, St. Jacobsstraat 24, Vlissingen Een droog Worstje en een Smeerworstje voor Uw boter ham is ook in de zomer altijd welkom. Aanbevelend, Slagerij Schouwenaar, Bellamypark 16 Bij monde van de heer C. I. Stroo werd door de afdeling har- telgk afscheid genomen van de scheidende penningmeester, de heer W. J. Gillissen, die zo enorm veel werk voor de vereniging heeft verzet. Mede met zijn huisgenoten is htj met name ook in de stakingsperiode een krachtige steun geweest. Voor dit werk werd hem een prachtige schemerlamp met een foto van het panorama Villapark-Strandboulevard en de dames een bloemstuk aangeboden. Dinsdagsavonds werd een gelijke avond gegeven voor het andere deel der leden met hun familie. Het was een jubileum waar een prettige sfeer heerste en waarop de metaalbewerkers met genoegen kunnen terugzien. Do achterste molen stoomt en verft goederen in een week klaar Depot A.J. Feij, Kasteelstraat 51, Vlissingen Alle Oroenten- en Bloemenzaden van Turkenburg zijn in de depot winkel in voorraad. Prijscouran ten gratis. Denkt om het mooie Jubileummes. Paspoortstraat 13, Souburg Ontvangen Nylons met zwarte naad en hiel en andere soorten tegen zeer voordelige prijzen. Skisokken in alle maten vanaf 85 ct. S, Hellebrandse, Nieuwen- dijk 37, Vlissingen Vast en zeker goed en voordelig slaagt U voor een Dames, heren of kinderfiets in de Rijwiel Cen trale, Koudekerkseweg 59, Vlis singen, Telefoon 2544 Mevrouw, wanneer Uw naaima chine lust, draad of naalden breekt tob dan niet langer, deel het ons even mee, Na enkele dagen bent U over Uw machine, prijs en service zeer tevree, Pfaff Naai machinehandel, Nieuwendijk 33, Telef 729, vlissingen Te koop 2-pits electrisch Kook- stel 220 volt. 1 paar bruine Pumps (38) 1 Jongensjasje leeftijd 8-10 jaar. Lelieënlaan 16, Vlissingen Te koop geheel nieuwe pracht zwartzijden Japon maat 46 we gens te klein f 25.— Beursstraat 7 bov, Vlissingen Te koop Armstoel, hoge Jongens schoenen leeftijd 8 jaar. Jongens pakje leeftijd 4 jaar, Tooroplaan 13, Vlissingen Te koop Kinderbox met vloer f 6 1-pers. ledikant f 10 Juliana- straat 38, Souburg Te koop lichte Zomermantel maat 46 z.g.a.n. terra pau du pêche Regenjas maat 46 en een Plaatstroom apparaat met lamp (Philips) Bonedijkestraat 88, Vliss. Te koop gevraagd Sextant en kijker. R. F. Haarsma, Coosje Buskenstraat 26, Vlissingen Te koop z.g.a.n. lichtgrijze Kin- deiwagen met Wagenkussen en en box. Bloemenlaan 127, Vliss. Te koop zwart geëmailleerde Keukenkachel en Autostep. Lam menstraat 14, Vlissingen „Sandeman" de ongeëvenaarde wereldvermaarde Port. Harms' wijnhandel, Tel. 2013, Vlissingen Te koop goed onderhouden Kinderwagen en lange witte Com muniejurk. Paul Krugerstraat 52 b Vlissingen Alle mogelijke verdelgingsmid- delen voor Uw tuin enz. Tuin- en bloemenzaden. Flora Honden-en Kattenbrood, Levertraan, Kalk en Vitaminen koopt U met vertrou wen in de Speciaalzaak Oroene woud 80, Vlissingen Te koop 2 clubs met 4 stoelen, 2 armstoelen met 4 stoelen en vloerkleed, wegens verhuizing. Koopje. Brieven onder No. 834 bureau van dit blad Te koop l.g.s z. Kinderwagen en Stofzluger. GJacisstraat 104 ben. Vlissingen Weer zo'n koopje. Deze week 200 gram Borstplaatjes, Fondant Zomertoffees en Speelgoed 35 ct Cor Maas, Oude Markt Te koon een wit Keukenfornuis Aagje Dekenstraat 13, Vlissingen Wegens sterfgeval ter overname prima werkend Handnaaimachine f 55 spoed. Brieven onder No 832, bureau van dit blad Te koop Herenrijwiel en Keu kenkachel. Havendorp 513, Vliss. Te koop z.g.a.n. Zomermantel maat 40 W. Meljers, Oerard Dou- laan 1, Vlissingen Gebrande pinda's 45 ct per half pond. Oezoute pinda's 25 ct per pakje. Dadels zonder pit 50 cent pond. Mixed nuts 60 ct pakje- Cor Maas. Oude Markt Hier dumppaleis van Mid delburg. Fa. J. J. COSIJN Zn., Vlissingsestraat 42, Tel. 3210, Giro 520382, Middelburg. Nieuwe en gebruikte leger- goederen. De invasie is voltrokken. Wij hebben vaste voet aan wal gekregen. Het bruggenhoofd wordt steeds verder uitgebreid. J. J. COSIJN Zn., Middel burg. Amer. burger zomerwind jacks, khaki, f 16.75, id. field- jacks f24.75, Off. Overhemden f 10.75, Broodtassen f 1.50, f 2.—, f 2.50, U.S. f 6.50, Etens- blikken f 1.50, Koppels U.S. f 1.50, Vechtpetjes f 1. J. J. COSIJN Zn., M'burg. Bretels f 0.75, Veldflessen f 1.met band f 1.95, Val helmen f 8.Lederen Vesten f12.50, f17.50, Windjacks f 2.50, f 5.f 7.50, nieuwe Vecht petjes f 2.25, Off. kamerjassen f 9.Zwembroeken f 3.90. J. J. COSIJN Zn., M'burg. Werkbroeken f6.f8.75, flO.—f 15.Tenten f42.50, Oliejassen f 3.50, f 5.50, f 6.50, Ransels met dekenriemen f 10, Zuidwesters f 1.95, Plunjezak- ken f 2.50, Jeepjassen f 45. J. J. COSIJN Zn., M'burg. V.H.K. rokjes, kamgaren, leeftijd 13-15 jaar, f 12.50, Khaki Damesrokken f 8.25, Werkjassen f7.50, Overalls f 10.nieuwe Werkschoenen f 15.Rubberlaarzen f 7.50, Vlaggen van alle landen f 7.50, f 9.—, f 10.—. J. J. COSIJN Zn., M'burg. Cowboy Overhemden f 6. Kampeer- en Werkwindjacks, waterdicht met rits, f 15. Amer. Werkbroeken m. koper- beslag f 14.50. J. J. COSIJN Zn., M'burg. Colbertjassen f 17.50, R.A.F. broeken f 10.Off. Regenjas sen, rubb., f 45.Fietstassen f 2.75, Opv. Wateremmers f 3.50, Dekens (nieuw) f 5.95, f 8.75, Bromfietsjassen f 39.75, f42.75. J. J. COSIJN Zn., M'burg. Grijze Soldatensokken (nieuw) f 2.25, Baretten f 0.75, Pirelli rubberlaarzen (nieuw) f 19.75, Rupax f 19.55, Werk schoenen, werkelijke prijs f27.50, bij ons voor f22.40, Rijbroeken f 15. J. J. COSIJN Zn., M'burg. Verkoop op Schadeboekjes en zegels Spaarkas Middelburg. Let op het adres: J. J. COSIJN Zn., Dumppaleis, Vlissingse- str. 42, Tel. 3210, Giro 520382, Middelburg. Te koop grote verstelbare Tuin parasol met voet en 14 tuinstoel tjes met tafel. Brieven onder No. 830, bureau van dit blad Te koop donkerblauw Colbert- costuum maat 50 Baige Gabar dine Regenjas maat 50 Tweed jas. Grijze Damesmantel C?omer) maat 42 en andere kledingstuk ken. Vondellaan 28, Vlissingen Koopt een goede band. Koopt Dunlop, Hevea, Vredestein of Zilverkoord. Rijwielbedrijf Aart Klip, Groenewoud 31, Vliss. Te koop wegens plaatsgebrek i.g s.z. zwart emaille Keukenka chel. Havendorp 561, Vlissingen Te koop wandelwagen, Meisjes- mantel lengte 85 cm en solide trap. Groenewoud 44 b- Vlis. Te koop driehoek Kachel. Adres Bureau van dit blad Nog een partij prima oude Aardappelen, werkelijk al bloem „De Hal", Noordstraat 80, Vliss. Witte Bloemkool, jonge Krootjes» Andijvie en jonge Worteltjes, nergens zo goedkoop. „De Hal" Rabarber de gezondste groente bij ons prima kwaliteit 2 kilo voor 35 cent. „De Hal", Tele foon 2792 Grote gele kroppen Sla 6 voor 25 eent. Dat krijgt U nergens „De Hal", Noordstraat 80, Vliss.

Scheldebode | 1951 | | pagina 3