i Direct voordeel Deze week per 100 gr. 25 ct Haagse Leverworst Rookvlees Prachtige droogkokende Rijst Koekjes ism Sebr. v. d. Gruiter Fr. de „Ons Voordeel" Kris Kras BOUMAN-NOACH 4 4 4 4 4 4 4 Weekprofijt 4 4 Gemeentelijke Kleuterschool mmm WONING 't Is toch een gezellig krantje door onze lage prijzen fö&ióe fengenö en ÏÏlei&j&i Een vacantiereis van twee vrienden a. d. Jozef Israëlslaan te Vlissingen De nieuw te bouwen Openbare Kleuterschool aan de Jozef Israëlslaan te Vlissingen zal, on voorziene omstandigheden voorbehouden, per 1 November 1951 geopend kunnen worden. In verband hiermede bestaat gedurende het tijdvak van 28 Mei tot en met 2 Juni 1951 gelegenheid tot AANGIFTE VAN LEERLINGEN voor deze school en wel ter secretarie, afdeling Onderwijs. Kamer 2 Stadhuis, van 912 uur en 14.0017.00 uur (des Zaterdags van 912 uur.) De leerlingen moeten de leeftijd van 4 jaar hebben bereikt. Medebrengen van een Trouwboekje bij de aangifte is gewenst. Het Gemeentebestuur van Vlissingen. De beste kaas komt uit de omgeving van Bodegraven. Jonge, rijpe volvette Kaas, kortom één stuk gezondheid. Hapt U er deze week eens in, 't Komt ten goede aan heel Uw gezin per 100 gram 19 cent per 100 gram 35 cent per 500 gram 49 cent zolang de voorraad strekt Krentenkoekjes per 250 gram 49 cent Boomstammen per 200 gram 49 cent Astra per 200 gram 49 cent Zonschermen Markiezen Jachtzeilen FIRMA ZEILMAKERIJ Nieuwstraat 17 Vlissingen Telefoon 2842 De vloot is weer naar zee Zaterdag a.s» te koop of te ruik Bakkerij Glacisstraat 47 Vliss. Voor de plechtige Communie Heerlijke Taarten Wollen meisjesbadpak maat 60 en 65 4.88 Prima theedoeken vanaf 0.89 Wafeldoeken vanaf 1.19 Rode zakdoeken 0.95 Wieggarnituur lakentje en sloopje3.95 Palmbeach, zuiver wollen kamgaren voor rokjes enz. per m 10.90 Pr, kwaliteit manchester p,m, 7.20 Keukenval per m 0.98 Rail compleet per m 1.09 Gordijnveer, plastic per m 0.35 U bespaart guldens op Uw textiel- uitgaven door te kopen bij de N.V* v.h. Walstraat 85 Vlissingen C. Janse, Nieuwe Vliss.weg 29, West-Souburg Wim Leijnse, Vredehoflaan 49, Vlissingen L. U. Davidse. Anjelierenlaan 80, Vlissingen (Geurige vette Bloedworst^) per 100 gr. slechts 20 ct heerlijk Rundvet Slagerspatroonsvereniging Vlissingen-Souburg 43 de SpAM. Spifdt madtittat U vwukil en wij hopen te kunnen leveren de Groene Maatjesharing Net als vorige jaren kunnen wij weer extra kwaliteit leveren KAAS- EN VISHANDEL Oude Markt 10 Vlissingen Telefoon 2189 Te koop gevraagd Piano Brieven onder no, 807 aan het Bureau van dit Blad Gevraagd een nette woning te koop of te ruil in Vlissingen Bij ruil met woning te Middelburg Bij koop eventueel met woning- ruil te Vlissingen of Middelburg. Adres: Burgerweidestraat 27, Middelburg, 't Zand vanaf f 1,50 Ruim gesorteerde gebakjes 14 cent 4 Tompouces voor 50 cent (alleen Zaterdags) Er zijn deze week weer een groot aantal goede oplossingen binnengekomen, die als volgt werden toegekend le prijsSpaarbankboekje van de Vlissingse Nutsspaarbank met f 2.50 was voor 2e prijs Een waardebon van f 1.50 voor 3e prijs Een waardebon van II.voor De oplossing luidde STEENBERGEN. Deze week iets anders. Geef eens antwoord op de vraag in welke plaats het nieuwe klokkenspel voor de St. Jacobstoren te Vlissingen vandaan moet komen. Voor hen, die het antwoord niet kunnen vinden, ver klappen we, dat het ergens in de Scheldebode van vorige week staat. Oplossingen tot Dinsdagavond 5 uur aan ons bureau Noord straat 44, Vlissingen, of Paspoortstraat 13, Souburg. Op de envelop het woord „Prijsvraag". Prijzen afhalen Zaterdags middags na 2 uur, Noordstraat 44, Vlissingen. Zelfs een vrolijk zonnetje en zingende vogels kunnen het niet verdrijven,,de Lentehonger", die trek in iets opwekkends, in iets héél erg lekkers. Daar is maar één" middel voor Zo'n geurige plak malse Bloed worst doet 't. U knapt ziender ogen op van Uw Lentehonger bij zo iets voortreffelijks van Uw eigen Slager. Als extra reclame deze week een pakje voor slechts 55 cent. Dus U ziet het weer De prijs bij de Slager Is aanmerkelijk lager 4 4 4 4 Toen de jongens dus vertelden, wat een gemakkelijk schopje ze wel hadden, zei de boswachter enigszins kort „Vlug gaan halen en onmiddellijk hier komen, anders staan we hier over een uur nog. Ik zou vannacht toch ook nog wel wat willen slapen." In een wip waren de jongens nu weg. Ze verdrongen elkaar bijna om het eerst in de tent te zijn. Spoedig waren ze dan ook terug met het verlangde. De slaap was weer geheel op de achtergrond geraakt. „Zo, dat ziet er flink uit, nu goed opletten. Zoekt twee dunne dennestammetjes uit, zo dik als m'n pols en zowat twee meter lang. Laat de zijtakken er maar aan en komt zo vlug mogelijk terug. Dan zullen we voor deze heer een draagbaar maken." Vlug togen de jongens op pad en spoedig hadden ze het gevraagde gevonden. Alleen viel het niet mee om de stammetjes af te zagen met de schop. Na enig gewurm, en trekken en buigen gelukte het toch en weldra lagen de boompjes nu bij de boswachter op de grond. Deze sloeg met de scherpe kant van de schop een gedeelte van de zijtakken af, zo, dat ze nog aan een zijde bleven vast zitten. Vervolgens haalde hij een lang stevig touw uit zijn zak en maakte zo een draagbaar. Eerst hadden de jongens vol belangstelling toegekeken, maar spoedig namen ze actief deel aan de voorbereidingen. Piet werd nog om een deken gestuurd en zo kon dan, volgens het idee van de jongens, stroper Bram vervoerd worden. Maar de boswachter wist wel beter. „Nee, jongens, zo onmenselijk wil ik niet zijn", antwoordde hij, toen Jan vroeg of ze hem er op konden leggen. „Dat zou te veel onnodige pijn veroorzaken. Hier heb ik nog een paar takken, die we zullen gebruiken om het been te spalken." „Wat is dat wilde Piet weten. „Kijk maar goed, hoe dat gaat, misschien kan je er in je verdere leven nog gemak van hebben." Voorzichtig knielde de boswachter neer. Aan beide zijden van het gebroken onderbeen legde hij nu een stevige tak. Ver volgens vatte hij bedachtzaam de voet van de stroper, en trok deze heel voorzichtig in de goede richting. Want de voet lag half op zij. „Zo, jongens, nu jullie even helpen. Geeft me jullie zak doeken eens. Juist, vouwt ze even van hoek tot hoek, ja zo, nu oprollen, nu eerst van boven voorzichtig onder het been, hier onder de knie. Nee, niet dichtknopen, dat komt straks, nu hier van onder, mooi zo. Nu vlug een paar armen vol gras halen, daar aan de kant, er staat genoeg." De jongens holden naar de berm van de weg en kwamen spoedig met het gras terug. „Zo, nu het gras overal tussen stoppen, weest voorzichtig, niet hier, want daar is het been gebroken. Juist, nu de zakdoek voorzichtig aantrekken en een knoop er op. Hier van onder ook. Zo, nu zal het wel gaan."

Scheldebode | 1951 | | pagina 4