»SNOEKJES« JANSSEN) Adverteert in „De Scheidebode" iedereen leest 'm Prijs 75 cent per 15 woorden Elk woord meer 5 cent Voor zomerse dagen o Ligstoelen Tuintafels Ijsmachines Sparklet syphons Vruchtenpersen Speciaalzaak VAN DER MADEN Nu kunt U weer smullen van Neerlands heerlijk Zeebanket VISHANDEL Geeft Uw Snoekjes vroegtijdig op Tot Donderdags v.m. 11 nar worden ze aangenomen te Souburg tot Woensdagavond 6 uur H.H. Duivenliefhebbers onze klanten weten het onze voeders zijn zuiver en van 1ste klas kwa liteit. Verder Piksteen, Aviol, alle medicijnen en toebehoren vindt U in de speciaalzaak „Het Zaadhuis", Qroenewoud 80, VI, Te koop Wandelwagentje f 12.50 Verlengde Paul Krugerstraat 235 Te koop een paar voetbalschoe nen z.g.a.n. maat 44 Buteuxstraat 31, Souburg Te koop Philips radio. Beatrix- laan 4, O.-Souburg Bestrijdingsmiddelen tegen alle ongedierte in huis, hok of tuin vindt U tegen scherpe prijzen in speciaalzaak Paspoortstraat 13 Souburg Te koop een Kinderledikantje met bedje, Kinderstoel en een Meisjes regenjas leeftijd 8 jaar. Middelburgsestraat 24, O.-Sou burg Te koop z.g.a.n. Zomermantel maat 40 Nieuwstraat 67, O.-Sou burg H.H. Dierenvrienden bij ons vindt U alles voor Uw dieren, o.a. levertraan, kalk, vitaminen de bekende vitacom, Flora hon den en kattenbrood. Verder zijn wij zeer ruim gesorteerteerd in alle soorten medicijnen. Koopt dit bij de vakman. De speciaal zaak „Het Zaadhuis", Qroene woud 80, Vlissingen Te koop z.g.a.n. Herenfiets en nieuwe Koptelefoon. Havendorp 397, Vlissingen Solotex tegen regendoorslap! Vraagt inlichtingen bij de verf- specialist. !o Maes, Vlissingen Telefoon 2294 Kampeerders is Uw tent water dicht? Vrachtrijders zijn Uw dek zeilen waterdicht en lekker soe pel? Wij hebben Hydrolin, maakt waterproof. Jo Maes, St.Jacobs- straat 15 Copperant gebruiken is rotting weren. Qeen schimmel en rotten meer, geen houtworm en witte mieren. Impregneermiddel voor visnetten, zeilen, touw, garens, markiezen enz. jo Maes, Vliss. Heeft U strandhuisjes, hekwerk, boten en kano's? Wij kunnen U voor alles aan een speciale verf helpen. U weet het, wij houden spreekuur van 8-6 uur. Jo Maes verfspecialist, St. Jacobsstraat 15 Preserfine, een ereosootverf.Nu ook glanzend, dus.een pracht materiaal voor vele doeleinden. Jo Maes, verfspecialist, St, Jacobs straat 15, Vlissingen Voor pijnlijke voeten naar Zr. G. Brinkman, gediplomeerd Pe dicure. Beursstraat 7, Vlissingen Kwatta of De Heer's Bonbons 40 cent per ons. Centrum, Kerk straat 6 Te koop een Herenrijwiel i.g.s. Tooroplaan 35, Vlissingen Nog volop Ooudreinetten 70 ct Bellefleurs 50 ct per kilo. Sinaas appels en bananen. Centrum, Kerkstraat 6, Vlissingen Voor alle groente- gras- en bloemenzaden, zaaibonen, Asef en Pokon kunstmest, alle verdel gingsmiddelen voor Uw tuin enz. enz. is Uw adres de Speciaal zaak „Het Zaadhuis", Qroene woud 80, Vlisssingen Nieuwe de Heer's Bonbons 40 cent per ons. Pindabrokken 26 ct per ons. Grool, Bellamypark 36, Vlissingen Te koop z.g.a.n. 3-delig 2-pers. bed met kussens f 85.— 2-pers. Engels ledikant f 32,50 2 arm stoelen met 4 stoelen f 65 prima kinderstoel f 15 Rookstoel met kussens f 32.50 Brieven onder No. 815, bureau van dit blad Te koop geheel gereviseerde Stofzuiger 220 volt, prima in orde f 65 Technisch Bureau „Jeno", Vrouwestraat 4, Vlissingen In 't Kaashuis Hollandia Vrijdag en Zaterdag bij elk pond kaas 1 kg droogkokende gebroken Rijst voor 65 cent en 2 ons Kermis voor 30 cent. Breestraat 14, toch voordeliger Zolang de voorraad strekt, Da meshemdjes en slips f 3.95 per stel. Skisokjes in alle soorten en prijzen. S. Hollebrandse, Nieu- wendijk 37, Vlissingen Ontzettend gesorteerd in Choco lade. Ook vindt U bij ons een heerlijke Meurisse melkreep 10 cent stuk. Naar Cor Maas voor koopjes Zuurstokken, lollies, wijnstam pers, nougat blokken en vele andere aardigheden 5 cent per stuk, echt iets voor de kinderen Naar Cor Maas voor koopjes Rollen Zuurtjes, drop, pepermunt enz. enz. Deze week 200 gram Toffee's, zuurtjes, borstplaat fon dant 35 cent. Naar Cor Maas voor koopjes Er zijn zoveel artikelen, dat U er van duizelt. Komt U even binnen, duizelt mee en koopt niet meer dan U dragen kunt. Allemaal koopjes, maar Cor Maas voor koopjes Cor Maas, Oude Markt Is het adres voor jong en oud, voor elke beurs Te koop z.g.a.n. „Wilton" vloer kleed f 125 en grote tuinparasol met voet en verstelbaar, iets moois f 50 Brieven onder No. 817 bureau van dit blad Wanneer U mooi glaswerk wilt hebben ga dan naar C. Busken- straat 2 ook voor bestek 1ste klas materiaal In „Het Zaadhuis" Qroenewoud 80, Vlissingen vindt U alle soor ten vogels, o.a. Rode Kardinalen (iets bijzonders), Grijskopmerels, Teelbare parkieten (prachtig van kleur), Tijgervinken, Oranjekaak jes, Driekleur Nonnen, Zebra- vinken, Tortelduiven, Sierduiven (witte tuimelaars) Prachtige Sier- kooien voor elke beurs. Verder alle soorten P. Sluis'vogelzaden los en verpakt en alle benodigd heden Te koop zg.a.n. Zomerjongens- pakje leeftijd plm. 8 jaar. Qrijze Damesmantel maat 48-50 Pluche Tafelkleed en Zomerjurkje, Adres bureau van dit blad Te koop een prima Herenfiets met kast en terugtrap torpedo f 55. Jongensfiets vrijwiel terug trap Verder aanbevelend voor diverse rijwielreparaties, spoedig, vakkundig en billijk. 1ste klas vakwerk. A. Klip, Nieuwstraat 6 Vlissingen Opruiming een partij Electrische lampen Radion en Popé in 120 en 220 volt zeer billijk, A, Klip, Nieuwstraat 6, Vlissingen Als U of Uw loge's een Souve nir zoeken, is de eenvoudigste weg naar de zaak van Jo Maes, St. Jacobsstraat 15, Vlissingen. Te koop gevraagd Meisjes- of Jongensfiets en 2 armstoelen of crapeauds met 4 stoelen. Brieven onder No. 820, bureau van dit blad. Te koop prima werkend Hand naaimachine f 55 en een z.g.a.n, Kinderledikantje f 15.— Brieven onder No. 823, bureau v. d. blad Dames! Maakt nog vlug een Zemer-japonnetje of Strandpakje Wij knippen het voor U op maat of maken het pasklaar. Modevak school en Patronenhuis, Spui straat 22, Vlissingen Voor ieder een eenvoudige wit te collier vanaf 45 cent. Parel colliers in verschillende uitvoe ringen en voor hen, die iets aparts wensen een echt bloedkoralen of ivoren collier met bijpassende oorknoppen. Jo Maes, St. Jacobs straat 15, Vlissingen Te koop wegens verandering 2-pers. ledikant met spiraal f 30 l-pers. ledikant met spiraal f 25 vloerkleed f 45 eiken buffet f25 en box f 12.50 Alles prima. Brie ven onder No. 809, bureau van dit blad. Te koop wegens verhuizing .tegen spotprijs, verschillende soorten stoelen, 2 prima veren bedden, enige cocoslopers, uit- trektafel, vloerkleed en dames- fie's. Spoed. Brieven onder No. 811, bureau van dit blad Te koop goed onderhouden Kinderstoel. Te bevragen Noord straat 29, Vlissingen Modevakschool en patronenhuis Spuistraat 22, Vlissingen. Maak zelf Uw zomerkleding bij ons. Middag- en avondlessen voor beginnenden en meergevorder den. C. Vleugel-FIorusse, Lerares in de Naaldvakken. Schrijfpapier wordt steeds slech ter. Qeen zorgen, wij hebben nog bloes, schriften, kwarto's, enveloppen. Alles nog in prima kwaliteit. Jo Maes, St, Jacobs straat 15, Vlissingen Te koop Singer Naaimachine op Salonkast in prima conditie. Brieven onder No. 810, bureau van dit blad Te koop 3 Poeljes aan de leg en een Haan. Leeghwaterstraat 69, Vlissingen Het adres voor P. Sluis' ochtend- voer en gemengd graan, opfok- voer Ia en II a Kuikenzaad, grof en fijn houtskool, drinkbakken en kuikenbakjes is de Speciaal zaak „Het Zaadhuis", Qroene woud 80, Vlissingen Probeert onze heerlijke reclame Vermouth f 2.20 per literfles. Al leen bij Hildernisse, St. Jacobs straat 24, Vlissingen Prismakijkers worden schaars en duur. U geniet veel meer van Uw reis met een goede Prisma kijker, Nu nog grote sortering van de beste merken tegen oude prijs Opticus Back, St. Jacobs straat 27, Vlissingen. Tel. 2336 Gevraagd nette Kostganger, huiselijk verkeer bij mensen zon der kinderen. Brieven onder No 808, bureau van dit blad Emigranten, wilt U emigreren Dan eerst Engels leren. Instituut Tisno, Postbus 22, Vlissingen Vast en zeker goed en voordelig slaagt U voor een Dames, heren of kinderfiets in de Rijwiel Cen trale, Koudekerkseweg 59, Vlis singen, Telefoon 2544 Mevrouw, wanneer Uw naaima chine lust, draad of naalden breekt tob dan niet langer, deel het ons even mee, Na enkele dagen bent U over Uw machine, prijs en service zeer tevree, Pfaff Naai machinehandel, Nieuwendijk 33, Telef 729, vlissingen Bij alle feesten en plechtigheden wenst U zeker een mooie tafel. Informeert dan even bij deVer- huur-inrichting, want daar staat alles voor U klaar Banken, tafels met schragen, tafelbedekking, glas- en aarde werk, lepels, vorken, messen. Theepotten, koffiepotten, presen teerbladen enz. enz. Ook kan Uw bestelling per Bode worden bezorgd en afgehaald. J. Arnoijs, Verhuur-Inrichting, Braamstraat 45, Souburg Houdt Uw voordeel in de gaten doet als velen kom voor een nieuwe fiets in de Rijwiel Cen trale praten. Agent voor Simplex, Burgers, E.N.R., Juncker en Mag neet. 't Adres Koudekerkseweg 59, Telefoon 2544, Vlissingen Alle Oroenten- en Bloemenzaden van Turkenburg zijn in de depot winkel in voorraad. Prijscouran ten gratis. Denkt om het mooie Jubileummes. Paspoortstraat 13, Souburg Costuum stomen f 4.75 Alle stoom- en verfgoederen in één week klaar. Depót A. J. Feij, Kasteelstraat 51, Vlissingen Als U werkelijk iets afdoende wilt tegen de mot, koopt dan bij Jilleba in de Kerkstraat 7, Para- dichloorbenzol of Trix enz. 'Te koop Zijspan voor motor rijwiel, (zonder bak) Nieuwstraat 17, Telefoon 2842, Vlissingen Aanmeten Gorsetten Woensdag 30 Mei a.s. door Corsetière van de firma Meusen, Qoes voorheen te Sluis. L. Filius, Oude Markt 24, Vlissingen Te koop nog enkele gebruikte Markiezen in goede staat. Hout werk als nieuw. Fa. Qebr. v. d. Qruiter, Nieuwstraat 17, Tele foon 2842, Vlissingen Zoek de zon op met een Zonne bril van Back. Kinderzonnebril len, spiegelzonnebrillen, opvouw bare zonnebrillen, Amerikaanse polaroid zonnekappen, Italiaanse zonnebrillen passen verend op ieder hoofd. Zonnevoorhangers in alle maten. Alle zonnebrillen met goedgekeurde optische gla zen. Opticus Back, St. Jacobs straat 27, Vlissingen. Tel. 2336 Voor het uitvoeren van Begrafe nissen is Uw adres P. den Hol lander, Kasteelstraat 44 B Vlissin gen. Erkend Lijkdienaar. Billijke Tarieven. Kano te koop i.g.s. Groenewoud 38, Vlissingen Vacantia Woningruil 14 dagen. Aangeboden te Utrecht vanaf 30 Juli 5 slaapplaatsen. Inlichtingen v. d. Manderestraat 26, Vlissingen Te koop wasmachinemotor (koopje) Kasteelstraat 44, Vliss. Te koop partij brandhout, 4 kip pen en flinke deur. Lelienlaan 3 Vlissingen Te koop gevraagd een Electro motor V4 P.K. 120 volt. Verkuyl Quakkelaarstraat 77, Vlissingen. Na 6 uur Ook verkrijgbaar de welbekende Agar-Bagar Rheurp^tiek banden voor slechts f 5.— Noordstraat 24, Vlissingen 'K Feest genot? Harms' smakelijk vocht!!! Te kopp een paar nieuwe Voet balschoenen maat 37 f 10. Primulalaan 13, Vlissingen Te koop gevraagd 2-pers. Engels ledikant en 4 keukenstoelen, moet in goede staat zijn. Havendorp 426, Vlissingen Te koop Radio-pick-up met auto matische wisselaar 10 platen, zeer geschikt voor Café of Cafetaria Te bevragen 26 Mei n.m. van 2-4 uur Noordstraat 24, Vliss. voor het zelf bereiden van heerlijke ijssoorten voor het zelf maken van spuitwater Kleine Markt 1 Vlissingen^ Naar alle waarschijnlijk- 1 heid Vrijdag de eerste J Hollandse Nieuwe j Diepvries Kabeljauw 1 6 Verse Makreel Verse Geep Gestoomde Makrelen jj Gestoomde Geep Zalmbokking Gebakken vis Zure haring en Rolmops H 52 Vette Kamper Paling M 6 Fijne Koelhuisharing Blanke Zoute vis Gepelde Garnalen Bellamypark 44 Tel. 2224 n llllllllllillltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlll OPENING ZWEMSCHOOL TE SOUBURG Zaterdagmiddag 26 Mei a.s., 's middags om 3 uur, zal te Souburg de opening plaats vinden van de nieuw gebouwde zwemschool der Souburgse Zwemvereniging „Luctor et Emergo". Na een lange periqde van circa 5 jaar is het de vereniging mogen gelukken een keurig nieuw gebouw te doen verrijzen, dat aan de eisen, die; Souburg momenteel op dit gebied stelt, ten volle beantwoordt. Het geheel uit steen opgetrokken gebouw bevat 20 kleed kamertjes, 2 douchecellen en twee W.C.'s. Een ruime garderobe geeft gelegenheid ook op de drukste uren vele zwemmers tege lijk van het zwembad gebruik te doen maken. Tevens is een flinke bergruimte aanwezig voor diverse materialen. Het gebouw is circa 27 m. lang en 41,2 m. breed. Alles is binnenwerks uitgevoerd in betonemaille. Waterleiding en elec- triciteit zijn eveneens aanwezig. De kleedcabines lopen iets glooiend, zodat het overtollige water automatisch wegloopt. Het is de vereniging na veel moeite eveneens mogen gelukken een nieuwe badmeester te kunnen aanstellen in de persoon van de Heer A. Tienpond, geen onbekende op het gebied van de reddingsbrigades en het Rode Kruis. Wij wensen „Luctór et Emergo" van harte geluk met deze, ook voor de gemeente Souburg, zo belangrijke instelling en hopen dat het weer bij deze feestelijke opening gunstig is. 50-JARIG BESTAAN AFDELING VLISSINGEN VAN DE CHRISTELIJKE METAALBEWERKERSBOND. 1901 50 JAAR C.M.B.-ARBE1D 1951 Over enige dagen zal de Afdeling Vlissingen van de C.M.B. in Nederland bijeenkomen om dankbaar te herdenken, dat zij in onze Scheldestad 50 jaar heeft mogen arbeiden op het terrein van het industrieel-maatschappelijk-sociale leven. 50 jaar geleden kwam een 13-tal metaal-arbeiders in een van die oude straten van onze stad in vergadering bijeen. Het was in de tijd, waarin wijlen Ds Talma, de latere Minister, zijn Christelijke sociale roepstem deed horen ook in onze stad zijn invloed bleef niet uit. Het begin was nietig en klein toen deze 13 mensen het stekje plantten van C.M.B.-organisatie op de industriegrond van de Schelde en in de wooi$amers van de gezinnen der metaalarbeiders. De arbeid bij de beplanting was zwaar en moeilijk. Maar de beplanting is niet tevérgee^ geweest. Dankbaarheid is er bij de levende generatie van de C.M.B. voor de pioniersarbeid uit het verleden. De stek der Chr. vakbeweging, die 50 jaar geleden werd geplant heeft, dank zij Gods hulp, wortel mogen schieten op de industriegrond van de Schelde, maar ook bij het overgrote deel van onze Protestants-Christelijk metaal arbeidersbevolking. Veel bewogenheid is er geweest in deze 50 jaren, omdat bewogenheid het sterkst verankerd ligt in de roep om sociale rechtvaardigheid. In deze 50 jaren heeft ook onze Vlissingse C.M.B. zijn roep mogen uitbazuinen, wanneer het ging om het welzijn van hen, die hun brood moesten verdienen in de metaalindustrie. Vandaag aan de dag mogen we constateren, dat door deze roep uit te bazuinen grote vooruitgang gezien mag worden. Nog enkele dagen en vele Vlissingse C.M.B.-ers zullen die oude straten doorkruiden op weg naar de feestzaal. Want niettegenstaande de zorgen van deze tijd weten zij, dat er stof tot juichen zal zijn van de vruchten, die zijn verkregen uit dat rijke verleden van 50 jaren C.M.B.-organisatie. M. P. M.

Scheldebode | 1951 | | pagina 3