Gemeentelijke Dagschool voor de Nijverheid „SNOEKJES" Direct voordeel Astra, zeer fijn koekje 1 pot Pindakaas 10ntbijtkoek Vruchten- en Amandelpudding Tomatenpuree Voor de schoonmaak BOUMAN-NOACH V,C „VLISSINGEN Bond van Ouden van Dagen BziJte fyonqtnb en YïleibjM Een vacantiereis van twee vrienden TE VLISSINGEN Deze school geeft het aanvullende theoretisch onderwijs aan die leerlingen welke in de bedrijven de practische opleiding ontvangen. Duur 4 jaar. Inschrijving van nieuwe leerlingen op Maan dag 21 en 28 Mei van 9-11 en van 2-5 uur, des avonds van 7-9 uur, in het Schoolgebouw Badhuisstraat 64 Voor zover mogelijk worden ook inlichtingen verstrekt omtrent de keuze van een beroep. G. Wagenvoorde, Directeur Algemene Nederland Afd. Vlissingen Zaterdag a.s, 6 Mocca-congresjes 55 ct Kuipers' Bakkerij De trekking van de Verloting vindt plaats op1 Zaterdag 19 Mei a«s» des avonds om 9 uur in het Clubhuis, Koudekerk- J seweg 1. Houders van loten zijn hartelijk welkom. Zaal open 7.30 uur 200 gram voor 49 cent van 90 voor 79 cent van 47 voor 39 cent per pakje a 100 gram van 30 voor 22 cent 25 cent per blikje dt SpAiM Spifiöt TOduJoIUvoOuW IK'JI IVAim Suze Mulders, Jan Steenlaan 18, Vlissingen Marijke van Stee. Noordstraat 68, Vlissingen Piet Sinke. Burgstraat 7, O.-Souburg Onze Raad (vervolg) Diverse vullingen Kapok Wol vulling Zeegras Alpengras Kurkwol Losse veren Tijk Cocosloper 100 pCt cocos Rail compleet per meter f 1,09 Gordijnveer, Plastic per meter f 0,35 Chinamatten f 10,47 U bespaart guldens op Uw textiel' uitgaven door te kopen bij de N*V» vJbu Walstraat 85 Vlissingen Filmvoorstelling op Maandag 21 Mei a.s., n.m. 2.30 uur in het ALHAMBRA-THEATER Op vertoon van Lidmaatschap Nieuwendijk 53, Tel. 2478, Vliss. Emigranten, wilt U emigreren Dan eerst Engels leren. Instituut Tisno, Postbus 22, Vlissingen Vast en zeker goed en voordelig slaagt U voor een Dames, heren of kinderfiets in de Rijwiel Cen trale, Koudekerkseweg 59, Vlis singen, Telefoon 2544 De achterste molen stoomt en verft goederen in een week klaar Depot A.J. Feij, Kasteelstraat 51, Vlissingen Mevrouw, wanneer Uw naaima chine lust, draad of naalden breekt tob dan niet langer, deel het ons even mee. Na enkele dagen bent U over Uw machine, prijs en service zeer tevree, Pfaff Naai machinehandel, Nieuwendijk 33, Telef 729, vlissingen Alle Groenten- en Bloemenzaden van Turkenburg zijn in de depot winkel in voorraad. Prijscouran ten gratis. Denkt om het mooie Jubileummes. Paspoortstraat 13, Souburg Houdt Uw voordeel in de gaten doet als velen kom voor een nieuwe fiets in de Rijwiel Cen trale praten. Agent voor Simplex, Burgers, E.N.R., Juncker en Mag neet. 't Adres Koudekerkseweg 59, Telefoon 2544, Vlissingen P.Sluis'Ochtendvoer en gemengd graan. Opfokvoer I a en II a Kuikenzaad grof en fijn. Houts kool, kuikenbakjes enz. enz. Koopt U in vertrouwen bij de Speciaal zaak „Het Zaadhuis", Groene- woud 80, Vlissingen H. W. Harms' wijn-, likeur- en Gedistilleerdhande), Spuistraat 6 Telefoon 2013, Vlissingen. Spe ciaalzaak van vertrouwen. Billijke prijzen. Franco toezending. De volksslijterij bij uitnemendheid. Net persoon zoekt net Kosthuis Brieven onder No. 801, bureau van dit blad Wie ruilt mijn kamerkaehel voor kookkachel.? Te bevragen en te bezichtigen Noordstraat 45 ben. Vlissingen Te koop z.g.a n. Kinderwagen Entink, Nieuwendijk 8, Vliss. Vooral Uw vogels is Uw adres, „Het Zaadhuis", Qroenewoud80 Wij hebben in voorraad: Rode Kardinalen, Grijskop merels, Tij- gervinken, Oranjekaakjes, Tortel duiven, Parkieten enz. enz. Ver der alle P. Sluis' vogelzaden los en verpakt. Koopt dit alleen in een erkende zaak. H.H. Duivenliefhebbers, Uw vogels vallen in ne prijzen wan neer U voer bij de vakman haalt Koopt daarom al Uw voeders die chero, gereinigd zijn in de Speci aalzaak „Het Zaadhuis" Groene- woud 80, Vlissingen H.H. Autorijders! Laat U niet verblinden, wij leveren U de beste Anti-vtrblindingsbril voor f 35.- Door bekende Automobiel Tech nici met succes beproefd. Ver krijgbaar bij Optiekhaudel J. j. Back, St. Jacobsstraat 27, Vlissin gen. Telefoon 2336 Voor alle groente- gras- en bloemenzaden, minnetten, Pokon en Asef kunstmest is Uw adres de Speciaalzaak „Het Zaadhuis", Groenewoud 80, Vlisssingen Te koop z.g a.n. Meisjesmantel leeftijd plm, 15 jaar. Te bevragen na 6 uur. Jozef Israëlslaan 88, Vlissingen Dierenvrienden weet U dat Uw adres voor alle mogelijke medi cijnen voor Uw dieren o.a. Le vertraan, Kalk, Vitaminen, Flora Honden- en Kattenbrood. De Speciaalzaak „Het Zaadhuis"is Groenewoud 80, Vlissingen Wegens plaatsgebrek te koop 3 eiken sloelen prijs f 15 Schot, Koudekerkseweg 68 ben Vliss. Doof? Dan naar Back voor een modern Hoorapparaat met inge bouwde batterij. Steeds voorra dig de bekende „Berec" batterij en. St. Jacobsstraat 27, Vlissingen Telefoon 2336 Te koop 1 Damesjapon maat 42 (nieuw) en Windjack lft. 12-14 jaar. Koopje, de Lannoystraat 7 Vlissingen Zelfstandige Werkster gevraagd, Vriidag- of Zaterdagmorgen. Ruijsdaellaaa 31, Vlissingen Te koop witte Trouwjapon met sluier en tasje. Irislaan 136, Vlis singen. Na 6 uur III» De oplossing van vorige week was PINK-STER-BLOEM. Onder de vele goede oplossingen werden na loting de vol gende prijzen toegekend le prijsSpaarbankboekje van de Vlissingse Nutsspaarbank met f 2.50 2e prijs Een waardebon van f 1.50 3e prijs Een waardebon van f 1. We gaan deze week weer eens zoeken naar een verborgen plaatsnaam, die verborgen zit in de naam van onderstaande meneer ST. NEGERBEEN. Oplossingen tot Dinsdagavond 5 uur aan ons bureau Noord- straat 44, Vlissingen, of Paspoortstraat 13, Souburg. Op de envelop het woord „Prijsvraag". Prijzen afhalen Zaterdags middags na 2 uur, Noordstraat 44, Vlissingen. Nog steeds mopperend en ontkennend, dat hij iets met dat stropen te maken had, liep hij toch maar in de aangeduide richting. De revolver van de boswachter was hieraan zeker niet vreemd. Nog even omziend naar de jongens, riep de boswachter „Wij houden ons aan het afgesproken teken, hoor, begrepen Jan en Piet antwoordden bevestigend en weg was hij met z'n tweede arrestant. „Wat is dat met dat teken vroeg Bram nieuwsgierig. Hij begreep niet wat de boswachter bedoelde en keek de jongens vragend aan. De vrienden begrepen, dat de stroper er niets mee te maken had, hij mocht eens denken dat ze bang waren. Wethouder van Poelje (P.v.d.A.) zag dat ook wel zitten, toen hij aanvoerde, dat de Polder daar geen gelden voor zou willen bestemmen. Het afsluiten van het bruggetje om de Gevangentoren beviel de heer Post (P.v.d.A.) niet. Hij vond het plotseling oversteken door de wandelaars met het snelverkeer ter plaatse gevaarlijker, dan de mogelijkheid om door vallende stenen te worden getrof fen op het bruggetje. Met een kleine voorziening meende hij er ook te kunnen komen. Inderdaad is het erg jammer, dat het bruggetje is afgesloten en waarschijnlijk voor lange tijd. De Heer Ventevogel (C.H.) was zeer actueel met zijn vraag, of er gelegenheid zou komen tot inenting tegen pokken. Wet houder van Oorschot (P.v.d.A.) bleek echter ook met zyn tijd mee te gaan en had het reeds voor elkaar, dat deze week de gelegenheid daartoe was opengesteld. De Heer van Rooyen (C.H.) wil nu eindelijk het carillon wel eens horen spelen, maar wethouder van Poelje (P.v.d.A.) moest hem voorlopig nog teleurstellen tot Augustus. Ook hier spelen internationale verhoudingen een rol, daar de klokkengieterij te Aarle-Rixtel een spoedopdracht van Amerika voor 6 carillons moest laten voorgaan, aangezien de mogelijkheid bestaat dat zeer binnenkort zowel een uitvoerverbod uit Nederland als een invoerverbod in Amerika voor brons de aflevering onmogelijk zou maken. Voorlopig zitten we dus nog zonder carillon. De Heer Corveleijn (K.V.P.) wilde de vuilniswagens bij de R.K. en Gereformeerde Kerk aan de singel weg hebben en vond het slipgevaar op het Betje Wolffplein te groot. Bovendien was hij teleurgesteld, daar het Horeca-secretariaat Zeeland in Vlis singen niet en in Middelburg wel huisvesting had verkregen. Mej. van Heulen (P.v.d.A.) trok zich de ouden van dagen aan en wilde iets weten omtrent de verdere bestemming van de Willem III-kazerne. B. en W. bleken hieraan te werken en diverse mogelijkheden zijn er nog, n.l. huisvesting van Zee vaartscholieren, industrie of militairen. De Heer Wanst (K.V.P.) werd tevredengesteld met een spoedige verlichting van de Bloemenlaan, terwijl de Heer Marijs (A.R.) Brittania zou willen zien herbouwd, alsmede het stand beeld van Naerebout. De Burgemeester deelde mede, dat over Brittania wordt onderhandeld, terwijl het kleimodel voor Naere bout in bewerking is. Voorts werd in deze vergadering nog benoemd tot leraar voor algemeen vormend lager onderwijs aan de gemeentelijke in dustrie- en huishoudschool onze stadgenoot, de heer W. P. A. de Rooy. r „Och," zei Jan, „we hadden een afspraakje met de boswachter gemaakt over iets, maar 't is niets bijzonders." Om de aandacht wat af te leiden, zei Piet„Hoe moet je nu straks hier weg komen, je kunt toch niet lopen en de boswachter zal je wel niet willen dragen, denk ik." 't Is zijn schuld dat ik hier lig, dus moet ie ook maar zorgen dat ik hier weg kom", was het antwoord. „Zeg, jongens, hebben jullie ook ergens een bruine hond gezien, je weet wel, die van middag hier ook langs kwam De jongens wilden natuurlijk niet zeggen wat ze van de bos wachter hadden gehoord en Jan antwoordde dat je 's nachts, als het donker was, toch geen hond kon zien. 't Was inmiddels al heel laat geworden, ergens in de verte hoorden ze een klok een slag doen. Zou dat één uur zijn of mis schien al half twee. Hu, het begon toch nog koud te worden ook. Eerst hadden ze helemaal geen slaap gehad, door de spanning van die stropers, maar nu zag Piet dat Jan alle moeite deed om niet te gapen. Mogelijk dat de spanning van het avontuur hun wat in de benen zat. Eindelijk kwam de boswachter weer terug. Het leek wel of het een uur geleden was sinds hij met Peter en Sjefke was vertrokken. „Zo, nu zullen we zien of we voor jou ook een behoorlijk onderdak kunnen vinden", zei hij, terwijl hij in het rond stond te kijken. „Zeg, jongens, hebben jullie soms een bijl bij je", vroeg hij toen. Nee, die hadden ze niet. Wat was de boswachter van plan Hij kon toch moeilijk dat been van Bram er af willen hakken. „Hebben je dan misschien een schop Ja, een kampschopje hadden ze wel, zo'n gemakkelijk ding, waar je zowel mee scheppen als zagen kon, terwijl je het ook heel handig als hamer kon gebruiken.

Scheldebode | 1951 | | pagina 4