Slagerij De Jonge Direct voordeel Vanille Boomstammen Bonbons Kinde ir schuim Zuurtjes 11I, Advocaat 1 ons kaas a 10 cent Old Lavender Zeep Reclame P. STEKETEE 4 4 4 4 4 4 Weekprofijt 4 £ente-hanyeb 200 gram voor 49 ct 28 cent 22 cent 25 cent 29f cent voor één kwartje Rijwiel Centrale op Esso-Gas Kuipers' Bakkerij Eedée feng&nó en ïïleiifeó Een vacantiereis van twee vrienden c V Hier is iets waarvan de Lentehonger verdwijnt BRUNSWIJKER METWORST LEVERPASTEI Geniet van deze dubbele aanbieding. Genees Uzelf van die prettige „ziekte" de Lentehonger met het allerfijnste van De Le.itehonger-Specialist ^Boulevard 24, Breskens - Walstraat 46, Vlissingen Geen extra uitgaven met Pink steren, dank zij onze lage prijzen een smulkoekje voor jong en oud 100 gram voor 100 gram voor 150 gram voor van 345 voor op IJw Eru-bon Wij hebben ook iets speciaals voor Moederdag, een groot stuk Deze uitgave behoeft voor geen kind een bezwaar te zijn enkel Geniet met Pinksteren op een NIEUWE FIETS uit de Grote voorraad vlotte modellen en.... voordelig Uw eten op tijd gaar! 6 Mocca-congresjes 55 ct Voor Moeder 'n Moederdagtaartje a f L U koopt toch ook bij de adverteer ders in De Schelderode Dit blad wordt ie dere Vrijdag huis aan huis bezorgd! I cte naodLtikitU VDUUÏcef Giec)tl Tlnie Kasse, Burchtstraat 19, Souburg Extra prijseen Moederdagtaart, beschikbaar gesteld door Banketbakkerij P. M. Merk: Maatje Geschiere, Adr, Brouwerlaan 13, Vlissingen Jopie Schot, Havendorp 500, Vlissingen. Gerard Telleman, Verl. Paul Krugerstraat 424, Vliss. Sportshirts met veter4.20 Overhemden9.10 Amerikaanse zelfbinders 4.25 Jeans Khaki overhemden, pracht hemd 10.35 Herenpyama's 13.45 Heren Interlock hemden 2.60 Heren Interlock slips2.50 Nylons 4.25 Dameskousen 1,75 - 2.15 - 2.75 Skisokken vanaf Damesgarnituren (camisole en direct.) Onderjurken Sportblouses Ontbijtlakens6.50 Badhanddoeken 2,40 - 2.50 - 2.60 Washandjes0.32 - 0.45 Wij hebben een pracht sortering Dames- pyama's en nachthemden U koopt voordelig bij Walstraat 55 - Vlissingen Tel. 2119 0.85 4,45 3.95 6.30 K A Brunswijker Smeerworst voor 34 ct per 100 gr. Slagerspatroonsvereniging „Vlissingen-Souburg" k V Went W kei ook (~l)at kolle gevoel in een xacki knorrende maag die trek alléén in iets keel erg lekkers d Deze week voor Weekprofijt per 100 gram 34 cent EN ALS EXTRA PINKSTER-RECLAME 25 cent per blik. Koudekcrkscweg 59, Vlissingen Dit kan alleen als U kookt (gas in de fles) Inlichtingen bij J. Verplanke Esso-Gas-Depöt voor Zuid-Walcheren Scheldestraat Vlissingen Zaterdag speciale Reclame Luxe dozen Bonbons en Vruchten vanaf 65 cent Nieuwendijk 63, Tel. 2478, Vliss. PLi» V-ONLOGISCH Wij leven in een tijd van „planning". Ieder die deze tijd begrijpt, zal de waarde van de planning ongetwijfeld willen inzien. Ook zal niemand verwachten, dat men met het uit stippelen van de plannen op grond van bestaande gegevens en verwachtingen de ontwikkeling in de toekomst precies zal kunnen aangeven. Moeilijker wordt het echter, wanneer men een plan krijgt voorgeschoteld, zoals het Streekplan Walcheren 1951, met de daarop gebaseerde conclusies. De zeer verouderde gegevens van de planalogen, die in 1942 in geheel bijzondere omstandigheden zijn verzameld, waarop men thans de conclusies laat steunen, doen wel heel vreemd aan, vooral nu reeds enkele jaren de feiten de destijds geopperde verwachtingen grotendeels hebben achterhaald. Wij kunnen be grijpen, dat vele onvoorziene factoren een rol hebben gespeeld bij de samenstelling van dit rapport, doch dit kan niet als ver ontschuldiging worden aangevoerd, nu het resultaat zo over tuigend afwijkt van de gang van zaken. Men is hier wel zeer ambtelijk te werk gegaan. Het is dan ook zeer verheugend, dat het gemeentebestuur thans met concrete feiten voor de dag komt en tracht de be langen van Vlissingen alsnog te redden. De argumenten zijn te sterk om te worden bestempeld als een eenzijdige of chauvi nistische beoordeling. Wij kunnen slechts hopen, dat de daartoe bevoegde instanties de nodige aandacht schenken aan deze argumenten en het plan dienovereenkomstig wijzigen. BLAUWE WEEK In de „Blauwe week" komen de drankbestrijders van alle schakeringen in heel ons land gezamenlijk in actie. Of dit nodig is Het drankgebruik en -misbruik neemt nog toe. In vele kringen, waarin men er vroeger niet aan dacht een borrel te drinken, is het nu gewoonte geworden. Ook de vrouwen en de jeugd ontzien zich niet hieraan mee te doen. Vele millioenen meer dan 500 worden per jaar aan alcoholica door ons volk uitgegeven. Dat wordt een gevaar voor ons volk, want drank maakt brokken. Overal. Niet alleen op de wegen door chauffeurs, die niet nuchter zijn, maar ook en nog veel meer in de gezinnen. Duizenden malen wordt onze hulp, als bestrijders van het alcoholisme, ingeroepen, om mensen weer op de been te helpen, wier leven tijdelijk werd verknoeid door drank. Terwille van hen, maar zeker terwille van de totaal onschul dige mede-slachtoffers, hun vrouwen en kinderen, en ook ter wille van ons hele volk moet hier geholpen worden. De gezamenlijke drankbestrijders in ons land katholieke, protestantse en humanistische doen daartoe een beroep op U. Advies- en consultatiebureaux voor alcoholisme, waar dok toren en deskundige sociale werkers aan verbonden zijn en sanatoria voor drankzuchtigen moeten opgericht en die er reeds zijn beter ingericht worden. Ongeveer 20.000 mensen in ons land hebben met alcohol moeilijkheden te kampen, zo deelde Mr. Snoek uit Rotterdam mee, voorzitter van de Commissie voor Contact en Advies der consultatiebureaux, bij de opening in April van dit jaar van het i provinciaal consultatiebureau te Leeuwarden. Ook in onze provincie worden door een pas opgericht voor lopig comité pogingen gedaan om ook voor Zeeland tot de op richting van zo'n consultatiebureau te komen. Maar daarvoor het oprichten van zulke bureaux is geld, veel geld nodig. In de Blauwe week 14-19 Mei mogen met toestemming van Burgemeester en Wethouders lijsten worden aangeboden en een collecte gehouden. Het plaatselijk comité doet een dringend beroep op alle in gezetenen het werk tot hulp en redding van de talloze drank slachtoffers te steunen. Geeft, geeft allen met milde hand Voor het collecte-comité, A. C. DE BAARE. De naam van de bekende plaats in ons land was HILVERSUM. De eerste prijs, een spaarbankboekje van de Vlissingse Nuts- spaarbank met f 2.50, werd toegekend aan De tweede prijs, een waardebon van f 1.50, aan De derde prijs, een waardebon van f 1.aan Voor deze week het volgende Mijn geheel vormt de naam van een bloem, die genoemd wordt naar een bekend feest. M'n eerste deel vindt je aan je hand. M'n tweede deel zweeft in de lucht, terwijl mijn derde deel het woord is waar iedere'bloem mee kan worden genoemd. Oplossingen voor Dinsdagavond 5 uur aan Noordstraat 44, Vlissingen of Paspoortstraat 13, Souburg. Op de envelop het woord „Prijsvraag". Prijzen afhalen Zaterdagsmiddags na 2 uur, Noordstraat 44, Vlissingen. Voor de jongens is het een vreemde situatie. Midden in de nacht, bij een geblesseerde stroper, met een gummistok, waar ze eigenlijk niet goed raad mee weten. Doelloos staan ze bij de stroper, die net doet alsof ze er niet zijn. „Dat de boswachter hen zo maar alleen laat met die kerel is toch wel wat onverantwoordelijk", flitst het door Jan's hoofd. „Stel je voor, dat de boswachter zich heeft vergist, dan springt die vent dadelijk misschien overeind en wat moeten ze dan met z'n tweeën tegen die kerel." Werktuigelijk doet hij een paar stappen achteruit en ook Piet, die het geval nogal angstig vindt, gaat wat verder van de stroper af staan. Deze laatste, die tot heden geen woord heeft uitgebracht, kreunt nu wat en richt zich enigszins op. „Zeg, jongens, hebben jullie soms lucifers bij je vraagt hij dan. „Ik snak naar een sigaret. Maak je maar niet bezorgd, dat ik weg zal lopen, want helaas kan ik niet op m'n been staan. De hond van de boswachter heeft hem dat gelapt. Als ik de kans nog is krijg, vergeef ik hem. Hu, ik moet er nog even van rillen, als ik er aan denk, hoe die met z'n vuile gemene asem zo vlak bij m'n gezicht kwam. Ik was bang dat hij me verscheuren zou." „Ik heb geen lucifers in m'n zak", zei Jan. „Ik ook niet," zei Piet, „ik heb ze in onze tent laten liggen." „Ga er dan even om voor me", hernam de man op de grond. „Ikmaar verder kwam Piet niet, want plotseling zag hij vlak bij Jan een gedaante oprijzen. Hij gaf een gil van schrik, terwijl hij Jan aankeek en hem beduidde dat er iemand achter hem stond. Jan was, mede door die gil, geweldig geschrokken en maakte een luchtsprong van angst. „Maak je niet bang, jongens", hoorden ze een stem, die Jan onmiddellijk herkende als de stem van de man, die hem die middag bij 't gevecht geholpen had. „Ik kom alleen maar even zien, hoe het met het spook gaat. Wat is er aan de hand, Bram Het beste van het beste, voor een lagere prijs. Dat is waar wij telkens naar willen streven om U in staat te stellen voor een redelijke prijs Uw gezin te laten genieten van onze gezonde eetlust opwekkende vleeswaren, in eigen bedrijf vervaardigd. Daarom is steeds ons devies Koopt vleeswaren bij de Slager, de prijs is aan merkelijk lager. Voor Pinksteren brengen wij daarom onze bekende Handige worstjes van twee ons per stuk. Gemakkelijk mee te nemen b.v. op fiets- en wan deltochten met Pinksteren Profiteer van dit „Weekprofijt" van de ATTENTIE Onze zaken zullen 3e Pinkster na de middag ge sloten zijn, 4 4 4 4 4 4 Waarom lig je hier op de grond Bram vertelde, dat hij door de hond van de boswachter was aangevallen en daarbij z'n been had gebroken. „Dat ziet er niet mooi uit voor je, zeg, maar waar is Sjefke „Die sufferd heeft zich laten vangen door de boswachter en die is hem nu weg gaan brengen naar 't bekende huisje." „En waar is die hond van je gebleven? Ik heb hem niet horen blaffen „Ik weet het niet, het heeft me ook verwonderd dat het dier niet naar me toe gekomen is. Zeg, weet je dat de boswachter dadelijk weer hier komt om mij op te halen „Zal ik je meenemen op m'n rug, dan kunnen we nog best weg komen „Nee, 't gaat niet, Peter, ditmaal hebben we verloren en ik zal me er bij moeten neerleggen. Bovendien kan ik met een gebroken been de eerste tijd toch niets uitvoeren. Maak nu dat je weg komt, anders ben je er ook bij !F' „Bestaat niet, man, als ie komt, ben ik toch aan het zoeken naar m'n zoon, die is weggelopen." „Dat geloof ik directklonk plotseling de stem van de bos wachter. „Handen omhoog, of ik schiet Sjefke's vader voelde er eigenlijk niet veel voor om aan het bevel te gehoorzamen, maar durfde toch geen risico te nemen, want hij wist niet wat de boswachter gehoord had van het ge sprek tussen hem en Bram. Langzaam gingen zijn armen dan ook in de hoogte, maar hij protesteerde luid, dat het geen werk was om een eerzame vader, die op weg was om z'n zoon te zoeken, zo te behandelen. „Dan heb je hem straks op die open plek in het bos zeker niet gezien", antwoordde de boswachter schamper. De jongens, die al die tijd stil hadden staan luisteren, kwamen nu weer wat dichterbij. „Zo, kom nu maar hier, dan zal ik je even helpen", en met een vlugge beweging kreeg ook Sjefke's vader een paar hand boeien aan. „En nu vooruit, je zoon achterna. Die staat onderweg op z'n vader te wachten. Ik waarschuw je, doe geen gekke dingen, want het zou je kunnen berouwen."

Scheldebode | 1951 | | pagina 4